Прескочи до съдържание

Моля, разубедете ме!


gery_2431

Препоръчани мнения

Така, ето каква е ситуацията 🙂 .
Съпругът има рожден ден в края на март и защото е 40-та годишнина е решил да не го празнува. Затова пък аз намислих да го изненадам с пътуване за около 5-6 дни. Ноооо каквото и да мисля и планове да кроя все към Рим ме тегли! Били сме там преди почти две години, а при толкова още не видени места не ми се иска толкова скоро да го повтарям! Разубедете ме да не ходим там, а другаде из Италия! Идеи имам, но все нещо ми бледнеят, а пък и сезона е един такъв ... Също така желая по-спокойно и лежерно прекарване, а не гонене на графици, транспорти и т.н.(в Рим се предвижвахме само пеш) , също не ми се иска да го напрягам и с рент а кар , искам атмосфера, хубава храна, история и култура ( но къде в Италия ги няма😉  ). 
И в заключение, след като го написах отново си мисля, че само Рим е мястото :) . Други идеи?

Разубедете ме или пък доубедете ме 😄  !
Връзка към мнение

За края на март може да разнообразите със Сицилия или Малта ако не сте били. Или някой от многобройните гръцки острови. Иначе в Рим винаги има какво да се види 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами, сменете с Пулия и Матера.

Има барок, има какво да се види, има хубава храна, по-топло би трябвало да е, осъществимо е и с градски транспорт.  За романтика има и мирис на море.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако смените Италия с Испания?

В момента има добри цени до Аликанте в края на март с wizz. Че днес имат и 20% отстъпка.

Барселона също (27.03-01.04)...

 

Или Ница- 25-29 март.

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, gery_2431 каза:

Съпругът има рожден ден в края на март и защото е 40-та годишнина е решил да не го празнува.

Любимият ми виц по този повод и непразнуването на 40-ти рожден ден.

 

В едно семейство жената приготвя патица и реже по малко от двата края като я слага в тавата. Мъжът погледна учудено и я попитал защо. Тя отговорила:

- Това е стара традиция, така знам от майка ми.

Отишли след време на гости у майка и и тя повторила същата процедура с патицата. Мъжът пак попитал защо. Тъщата отговорила:

- Това е стара традиция, така знам от моята майка.

След време отишли на гости при бабата. Зачакал мъжът бабата да приготви патицата. За негова изненада, бабата метнала патицата цяла в тавата и в печката.

Мъжът възкликнал:

- Чакай, нали има традиция да се реже по малко от двете страни.

А бабата казала:

- Глупости! Преди режех, щото ми беше малка тавата. Сега си купих нова и няма нужда.

 

:beach:

 

 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 8
  • Браво 4
  • Смея се 20
Връзка към мнение
преди 2 минути , Zaro каза:

Любимият ми виц по този повод и непразнуването на 40-ти рожден ден.

 

В едно семейство жената приготвя патица и реже по малко от двата края като я слага в тавата. Мъжът погледна учудено и я попитал защо. Тя отговорила:

- Това е стара традиция, така знам от майка ми.

Отишли след време на гости у майка и и тя повторила същата процедура с патицата. Мъжът пак попитал защо. Тъщата отговорила:

- Това е стара традиция, така знам от моята майка.

След време отишли на гости при бабата. Закачал мъжът бабата да приготви патицата. За негова изненада, бабата метнала патицата цяла в тавата и в печката.

Мъжът възкликнал:

- Чакай, нали има традиция да се реже по малко от двете страни.

А бабата казала:

- Глупости! Преди режех, щото ми беше малка тавата. Сега си купих нова и няма нужда.

 

:beach:

 

 

И аз това казвам ама .....не слуша 😄 

Иначе вица е много добър 😂 .

  • Смея се 1
Връзка към мнение

(ако вече @gery_2431 си мисли, че идеята да заведе мъжа си в Рим за рождения му ден не е чак толкова добра, значи съм на прав път. Моля и други да се включат в недомлъвките, за да я разубедим напълно :grin: )

  • Смея се 5
Връзка към мнение

Много харесвам Рим и там винаги има какво да се види, но ако трябва да избера само един италиански град, това ще бъде Флоренция. По това време на годината няма да има и тълпите с туристи, поне не толкова много.

Подкрепям и останалите дадени идеи. Където и да отидеш, няма да сбъркаш. Може би трябва да помислиш и икономически.

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 5 минути , Goal & Boss каза:

Не бе, ти го заведи, заведи го, пък ще видиш!

Амиии не съм съгласна пък 😄 . Предния път бяхме точно за моя рожден ден и определено беше много добре. 

 

П.П. май схванах идеята ти 😄 .

преди 1 минута , pamela каза:

Много харесвам Рим и там винаги има какво да се види, но ако трябва да избера само един италиански град, това ще бъде Флоренция. По това време на годината няма да има и тълпите с туристи, поне не толкова много.

Подкрепям и останалите дадени идеи. Където и да отидеш, няма да сбъркаш. Може би трябва да помислиш и икономически.

 

Флоренция е градът, който не успях да почувствам, но може би точно заради тълпите народ. А и бяхме за един ден, имахме проблеми с трафика, паркирането, валеше (a и бяхме придружени от едно мрънкащо 7 годишно дете 😄 ) .Наистина си заслужава май да помисля над тази дестинация!

Връзка към мнение

На моя мъж най-много му хареса Амалфийското крайбрежие - изключително романтични и живописно - можете да отидете до Позитано, Равело, Амалфи, о-в Капри и по-малко романичните Везувий, Помпей... 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Венеция е също супер дестинация  и по това време ще липсват тълпите туристи, .

От Болоня с стига лесно с влак иначе само пеша и с лодки

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, gery_2431 каза:

Ноооо каквото и да мисля и планове да кроя все към Рим ме тегли!

Ако тези 5-6 дни може да се разтегнат до април,когато започват полетите на Уиз София-Неапол,няма да има нужда да те разубеждаваме:smile:

Може да летите София-Рим,да се насладите на Вечният град и разгледате пропуснатите места,после да вземете влака до Неапол,там да усетите магията на Амалфийското крайбрежие и да се върнете с полет Неапол-София.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 минути , iMari каза:

Ако тези 5-6 дни може да се разтегнат до април,когато започват полетите на Уиз София-Неапол,няма да има нужда да те разубеждаваме:smile:

Може да летите София-Рим,да се насладите на Вечният град и разгледате пропуснатите места,после да вземете влака до Неапол,там да усетите магията на Амалфийското крайбрежие и да се върнете с полет Неапол-София.

Ех, това също ми мина през главата, даже доста го пообмислих и си харесах един пътепис във форума, който да ползвам като идеи, ето този на @Lindt  .

 Ама пусти им отпуски 😄 ! Планирала съм две пътувания през лятото, с които почти съм си изгърмяла цялата отпуска. Но наистина си заслужава да се обмисли 🙂 !

Връзка към мнение
преди 3 минути , gery_2431 каза:

Ех, това също ми мина през главата, даже доста го пообмислих и си харесах един пътепис във форума, който да ползвам като идеи, ето този на @Lindt  .

 Ама пусти им отпуски 😄 ! Планирала съм две пътувания през лятото, с които почти съм си изгърмяла цялата отпуска. Но наистина си заслужава да се обмисли 🙂 !

Хаха и на мен този пътепис ми влезе в главата!Да благодарим на @Lindt за вдъхновението:smile:Ако оставите пътуването за април може и към Сицилия да погледнеш.Сега полетите са скъпи,но съм сигурна,че ще паднат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , iMari каза:

Хаха и на мен този пътепис ми влезе в главата!Да благодарим на @Lindt за вдъхновението:smile:Ако оставите пътуването за април може и към Сицилия да погледнеш.Сега полетите са скъпи,но съм сигурна,че ще паднат.

Lindt определено доста вдъхновява с пътеписите и темите си 🙂 .

Много не искам да оставям за април, защото искам да съвпадне с датата на рождения му ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

    Понеже повече жени дават тук акъл а рожденика  все пак е мъж . 

 

  Ето тук съм направил опит да опиша една мъжка гледна точка за карнавала във Венеция 

 

https://magelanci.com/forums/topic/10755-венеция-карнавал-2018/?do=findComment&comment=238778

 

А иначе всичко това  много ми напомня за един мой близък приятел , който за кръглата годишнина на жена си и подари електрожен .

После беше страшно доволен .

 

 1.Имаше си електрожен и

 2. Жена му не му проговори 6 месеца .

 

Та може би някак да питаш въпросния мъж все пак.

 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 22
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , gery_2431 каза:

Lindt определено доста вдъхновява с пътеписите и темите си 🙂 .

Много не искам да оставям за април, защото искам да съвпадне с датата на рождения му ден.

Аз писах и за Сицилия в желания период. Само за февруарската Флоренция ме домързя 😉 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Lindt каза:

Аз писах и за Сицилия в желания период. Само за февруарската Флоренция ме домързя 😉 

За съжаление директните полети започват от 1-ви април тази година, а пък нещо не ми идва от вътре да ползвам прикачвания за толкова кратко пътуване 🙂 . Иначе Сицилия ние сред не посетените места, които пък са ни в списъка за задължителни посещения.

Как беше през Февруари във Флоренция?

Връзка към мнение
преди 6 минути , ivooo каза:

   ..................... един мой близък приятел , който за кръглата годишнина на жена си и подари електрожен .

После беше страшно доволен .

 

 1.Имаше си електрожен и

 2. Жена му не му проговори 6 месеца .

 

 

 

 

Удър в десятката! 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 11 минути , gery_2431 каза:

За съжаление директните полети започват от 1-ви април тази година, а пък нещо не ми идва от вътре да ползвам прикачвания за толкова кратко пътуване 🙂 . Иначе Сицилия ние сред не посетените места, които пък са ни в списъка за задължителни посещения.

Как беше през Февруари във Флоренция?

Неочаквано студено,  такава ни беше почти цялата 2018 🙂

Симпатичен хотел Nice, чудесна храна и безплатна неделя, за да се насладим на множество шедьоври.  За зимата е добра дестинация.  Летяхме през Болоня,  но не спахме там.  Не ми е любим град, с изключение на храната, но и Флоренция не отстъпваше в това отношение. 

Аз бих летяла до Пиза, ако са пуснали полетите и бих посетила Лука задължително.  

Венеция не ми се вижда мъжки подарък,  иначе щях да я предложа.  

 

 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

Неочаквано студено,  такава ни беше почти цялата 2018 🙂

Симпатичен хотел Nice, чудесна храна и безплатна неделя, за да се насладим на множество шедьоври.  За зимата е добра дестинация.  Летяхме през Болоня,  но не спахме там.  Не ми е любим град, с изключение на храната, но и Флоренция не отстъпваше в това отношение. 

Аз бих летяла до Пиза, ако са пуснали полетите и бих посетила Лука задължително.  

Венеция не ми се вижда мъжки подарък,  иначе щях да я предложа.  

 

 

Мисля, че още не са пуснали полетите от Пиза. А Лука ни беше отправна точка за разглеждане на тази част на региона. Имахме 5 нощувки там. Наистина е много хубаво градче. 
От Болоня директно към Флоренция ли се придвижихте? Не каца ли доста късно самолета?
 

До тук май фаворитите са Флоренция, Ница, Рим 😄  и ако се прежаля за отпуската Рим в Комбинация с Неапол, Амълфи, Капри и другите градчета от района.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.