Прескочи до съдържание

Исторически парк край гр. Варна


Polina

Препоръчани мнения

On 7/28/2019 at 4:28 PM, Coo said:

Аз @Zara абсолютно я подкрепям, понеже мислехме едно пътуване из България за юли и тоз ми ти парк не работи и не работи. Сега съм замолила едни познати от Варна да проучат на място, защото с малко дете хич няма да бия път за лудо, ако се окаже, че няма къде да го скатая на сянка, няма алеи подходящи да бутам количката или всичко, което ще гледа са багери и пресен бетон. Който е ходил сега (този уикенд, тази седмица) да качи снимки.

В Гугъл има доста отзиви за парка. Ако човек отсее очевидно безпочвените ПР отзиви с отценка 5 звезди може да получи горе долу реална оценка за сегашното положение:

 

преди 5 дни
Бутафорията и ритуалът за побратимяване ни дойде в повече. Платихме доста скъпо за вход, макар че ни замазаха очите с подаръци - исторически романи за деца и възрастни. Така наречената традиционна храна и напитки също са доста скъпички - един сок 6 лв., пирожка 2 лв., пиле с картофи 7 лв. Екскурзоводката не е на ти с историята и май беше касиерка, на която й се наложи да замества. Добре че групата не беше много интелектуална, иначе щяхме да я разплачем. Паркът прилича повече на строителна площадка.
 
преди 6 часа
Ще бъде интересно и красиво. Но когато го завършат ! Макар пак да е направена схемата за пари. Прекалено висока входна такса от 30лв за не изграден комплекс. А и в съседство ще стоят 30 къщи за гости. Добър мотив лошо изпълнение ! 😞
 
преди месец
Отидохме с голямо желание, но всичко се изпари в момента в който видяхме че това е някаква строителна площадка на която работят хора мирише на боя и навсякъде вдигнати строителни скелета и за да видим това ни поискаха 30 лева на човек. Ами аз по цял ден гледам строителни площадки и това ми е работата., а тук трябваше да се забавлявам. Време и пропътуван път на вятъра един тотално загубен ден

 

 

преди месец
Казват, че е най-големия в света, но засега няма много за гледане. Няма и сянка между няколкото построени сгради, защото няма дървета, казват, че тече залесяване, в юртите, щото е лято и са пълни с кожени и други тъкани мирише страшно. Иначе картините в основната постройка са големи платна от четирима автори, май баталисти се наричаха, повечето изобразяват битки. От Бургас пътят до мястото не е особено добър. Все още достъпът е напълно безплатен.
 
преди месец
Идеята за парка е много добра, но той все още не е готов. Рекламата за откриването му беше подвеждаща, защото около вече направените крепости и къщи стоят купчини почва и строителни материали и строителни машини. Всичко се намира под жаркото слънце, няма дървета и сянка. Добре е да се помисли за озеленяването.
 
преди 19 часа
Мястото не е довършено! Все още не си заслужава, но идеята е страхорна!
 
преди седмица
Не мисля, че всичко трябва да се прави за пари! Добра идея, но цените са достъпни само за чужденци! Не препоръчвам!
 
Dobromir Nedelchev
преди месец
Мисля, че много рано са пристъпили към откриване на историческият парк. Добър замисъл, но не и реализация. Друго нещо което ми прави впечатление е много високата цена обявена за посещение. Това с картите е една голяма заблуда на посетителя. Хайде да видим в дългосрочен план колко ще се поддържа тази цена за посещение.
 
преди месец
Ужас! Строителна площадка! Не си струва. Може би след 5 години ще има смисъл. Пародийно откриване и тотално лъжовна реклама.

 

 

преди месец
Едва в началото са в много по късен етап след 1 или 2 години ще е много хубаво но сега не си струва ходенето .До там за пари да дадеш за вход да не говорим.
 
преди месец
Като идея и замисъл е впечатляващо. Но е необходимо време за пълната му реализация. Сега е една строителна площадка.

 

Росен Ковачев

преди месец
Хубаво като идея но засега само строителство и кал
 
 
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Topfly не се бях сетила да погледна в това на Гугъл, благодаря! 🙂

Офтопик: Планирахме да го комбинираме с Варна и да ходим натам за отпуската сега в края на месеца, но познати ми казаха, че там се строи, после се случи и смъртта на делфинче в Делфинариума и се отказах да пътувам натам. Може би варненско догодина, ако ми е минало и детето супер много поиска. 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Ето едно мнение за парка и от Skyscrapercity

 

"Днес бях в парка. Няма смисъл да слагам снимки - мястото е строителна площадка - например 100 започнати пътеки и нито една завършена докрай, във всяка сграда има недовършени части, но пак е интересно. Определено на място се вижда, че идеята е много добра - основно за чужденци, които никога няма да тръгнат да обикалят цяла България и така могат да видят доста интересни места. Лично аз си мислех, че може да е някаква скучна бутафория като Цари Мали град.
Но е края на краищата, човек примерно не влиза в Александровската гробница, а в неин макет. Така че един парк от макети всъщност си е много добро нещо, защото са на едно място. Особено като добавиш костюмиран персонал, атракции, скари и маси.
Определено след няколко години строене и завършване на всичко, ще е страхотно да се посещава.
Казвам го от гледна точка на човек, на когото хич не са му интересни правоъгълници в земята, но се потриса например от стъклено-алуминиевите парапети на Яйлата.
Много добра идея ми се видяха картините - но би трябвало да има табелки с описания, какво виждаме на тях. Всеки може да познае например Кубрат и синовете му, докато чупят копия, но за поне половината картини идея си нямам, какво представляват. Имаше родители, които обясняваха на децата, какво е нарисувано.
Много добра идея беше да има копия на съкровища - голяма тъпня е да отидеш примерно в Свещари и да ти кажат, че има много неща извадени от там, но няма и макети - ако искаш да ги видиш- заповядай в София. Имаше много места за селфита nuts2.gif много приятно всъщност, особено ако си свикнал, че у нас не можеш да снимаш по музеи и църкви - така отива половината удоволствие.
Идеята за направата на тракийските гробници ми хареса - един хълм с врати и всяка врата води до копие на гробница. Не знам обаче, защо не са точни копия - например кариатидите в "Свещари" бяха огромни, а тунелът на "Хероновата гробница" много дълъг.
Почти всичко направено, е полунаправено. Обаче беше забавно да се види. Защото не знам, да има друг такъв парк в България, освен Равадиново, но той е от друг вид - тип замък на Дисниленд, в които съвсем умишлено всичко е преувеличено на макс - например рицарските брони са микс от Трансформърс и World of Warcraft."
 
 
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Юли месец минахме покрай парка с кола. Наистина си изглежда като голяма строителна площадка дори от пътя. Изглежда ми като финансова схема за точене на пари от балъци. Иначе като цяло не виждам нищо лошо в това да се представи историята на България с тематичен парк. Но, очакванията трябва да бъдат по-реалистични за брой туристи, приемливи цени и т.н.


Eто и в Толедо френска компания планира откриването на тематичен парк през 2021 г. представящ историята на Испания. Но, когато го открият, предполагам ще е съвсем завършен. Това лято ще започнат със спектакъл да загреят публиката явно.

 

https://www.puydufouespana.com/en
https://www.puydufouespana.com/en/park-2021

 

Сравнявам с организацията и реализацията на проекта в България и откривам съществени разлики.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
  • 5 месеца по-късно ...

Никога не бих отишла, защото ми става мъчно как за пореден път се експлоатира желанието ни да имаме репрезентация на нашата история, за да се крадат пари. 

 

Много са хората, които са завлечени със златни карти и тн- дори в нашия вход има плакат. 

 

Но ако идват чуждестранни туристи силно ме съмнява да го оценят докато не стане нещо по-адекватно. А дано, ама надали!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.