Прескочи до съдържание

Програма за Исландия -14-25 март 2019г


Румяна

Препоръчани мнения

Здравейте, след като прчетах почти всичко написано по темата Исландия сглобих по долу описаната програма. Молбата ми е преживялите това пътешествие да си кажат мнението.

Предстои ми запазване на места за спане и рента кар. Пристигаме на 14 преди обяд и отпътуваме на 25 сутринта. По така предвидената програма имам един  свободен ден. Къде да го вмъкна. Предварително благодаря.

Относно природните забележителности ще се опитаме да видим всичко, което е възможно  за този сезон /14-25 март/

Програма за Исландия -14-25 март 2019г.

14 - Рейкявик – кацане на летище Кеплавик,  вземане на рента кар

Гриндавик- нощувка и разглеждане на полуострова, синята лагуна

15- Обиколка на златния кръг и нощувка в района на Селфос

16 - Водопади, ледници, черен плаж и нощувка във Вик

17- Ледени пещери, водопади и др и нощувка в района на Хофн

18-  Разглеждане на всичко възможно в района и нощувка в Seydisfjordur

 19- По път разглеждане на възможните обекти и нощувка в Myvant, посещение на лагуната

 20- Отпътуване към Акурейри и Siglufjordur , обиколка на полуострова и нощувка в района на  Vatnsnes.

  21- Обиколка на полуострова и  нощувка в Hellnar .

  22- Рейкявик- разглеждане на града

   23- Нощувка в близост на летището.

Връзка към коментар
преди 49 минути , Румяна каза:

Здравейте, след като прчетах почти всичко написано по темата Исландия сглобих по долу описаната програма. Молбата ми е преживялите това пътешествие да си кажат мнението.

Предстои ми запазване на места за спане и рента кар. Пристигаме на 14 преди обяд и отпътуваме на 25 сутринта. По така предвидената програма имам един  свободен ден. Къде да го вмъкна. Предварително благодаря.

Относно природните забележителности ще се опитаме да видим всичко, което е възможно  за този сезон /14-25 март/

Програма за Исландия -14-25 март 2019г.

14 - Рейкявик – кацане на летище Кеплавик,  вземане на рента кар

Гриндавик- нощувка и разглеждане на полуострова, синята лагуна

15- Обиколка на златния кръг и нощувка в района на Селфос

16 - Водопади, ледници, черен плаж и нощувка във Вик

17- Ледени пещери, водопади и др и нощувка в района на Хофн

18-  Разглеждане на всичко възможно в района и нощувка в Seydisfjordur

 19- По път разглеждане на възможните обекти и нощувка в Myvant, посещение на лагуната

 20- Отпътуване към Акурейри и Siglufjordur , обиколка на полуострова и нощувка в района на  Vatnsnes.

  21- Обиколка на полуострова и  нощувка в Hellnar .

  22- Рейкявик- разглеждане на града

   23- Нощувка в близост на летището.

Така, на първо четене, пещери в края на март може и да няма, но затова пък в/около Акурейри едни китове може и да букнете.

Пусни си отделна тема с подробности за програмата.

Тук има такива експерти по Исландия, на които (сигурен съм) много исландци биха завидяли.

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Определено липсващия ден трябва да нощуваш още веднъж около Myvatn. Там си има неща за 2 дни плътно гледане, особено ако смятате и там да "лагунствате" 🙂 Така с един пълен ден там и отчупени половинки от съседните дни (пътято до Акурейри и от Сейдисфьордур не е много) нещата ще се получат. 

 

Лека техническа корекция - ледниците ще са на 17, на 16 до Вик почти няма такива 🙂

 

На пръв поглед програмата ви е с по-ниско от стандартното темпо, по-лежерна и лекичка. Имате и още един "празен ден" на 22-23. Предполагам това е търсен ефект. Ако не е търсен, то за 11 дни може да видите включително и западните фиорди, но ще се наложи малко да се пренаредят дните за да останат поне 2 за фиордите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, GeorgiD каза:

Вмъкни Хусавик и виж китовете. 

Самия Хусавик, знам ли...

Да, води се, че е "исландската столица" на китовете, но ако намерите от друго място по пътя (Акурейри и имаше едно след него) може да пропуснете самия Хусавик.

Ние нямахме късмет с китовете, хем от Хусавик стартирахме.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Георги каза:

Определено липсващия ден трябва да нощуваш още веднъж около Myvatn. Там си има неща за 2 дни плътно гледане, особено ако смятате и там да "лагунствате" 🙂 Така с един пълен ден там и отчупени половинки от съседните дни (пътято до Акурейри и от Сейдисфьордур не е много) нещата ще се получат. 

 

Лека техническа корекция - ледниците ще са на 17, на 16 до Вик почти няма такива 🙂

 

На пръв поглед програмата ви е с по-ниско от стандартното темпо, по-лежерна и лекичка. Имате и още един "празен ден" на 22-23. Предполагам това е търсен ефект. Ако не е търсен, то за 11 дни може да видите включително и западните фиорди, но ще се наложи малко да се пренаредят дните за да останат поне 2 за фиордите. 

Много ти благодаря, като направя корекциите ще кача програмата отново.

Връзка към коментар
преди 10 часа, Румяна каза:

Здравейте, след като прчетах почти всичко написано по темата Исландия сглобих по долу описаната програма. Молбата ми е преживялите това пътешествие да си кажат мнението.

Предстои ми запазване на места за спане и рента кар. Пристигаме на 14 преди обяд и отпътуваме на 25 сутринта. По така предвидената програма имам един  свободен ден. Къде да го вмъкна. Предварително благодаря.

Относно природните забележителности ще се опитаме да видим всичко, което е възможно  за този сезон /14-25 март/

Програма за Исландия -14-25 март 2019г.

14 - Рейкявик – кацане на летище Кеплавик,  вземане на рента кар

Гриндавик- нощувка и разглеждане на полуострова, синята лагуна

15- Обиколка на златния кръг и нощувка в района на Селфос

16 - Водопади, ледници, черен плаж и нощувка във Вик

17- Ледени пещери, водопади и др и нощувка в района на Хофн

18-  Разглеждане на всичко възможно в района и нощувка в Seydisfjordur

 19- По път разглеждане на възможните обекти и нощувка в Myvant, посещение на лагуната

 20- Отпътуване към Акурейри и Siglufjordur , обиколка на полуострова и нощувка в района на  Vatnsnes.

  21- Обиколка на полуострова и  нощувка в Hellnar .

  22- Рейкявик- разглеждане на града

   23- Нощувка в близост на летището.

Съберете програмата за 8 дни. За мене е оптималното време за това, което сте включили и отделете 3 дни за западните фиорди. За нас най-хубавите дни в Исландия бяха далече от Юга. И на юг беше хубаво, но минава някаква граница, дори в не особено туристически месеци. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А един ден за Snæfellsnes? Западните фиорди си струват на 100 %, но очаквайте по-лошо време в сравнение с другите части и проверявайте пътната обстановка, зимата там е доста тежка. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да добавя един съвет за колата под наем, ако си го пропуснала.

Ако наемаш от BlueCar за 7 дни, имаш един ден безплатен бонус. Освен това в цената им е ключена застраховката за щети от камъчетата и вулканична пепел.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодарение на съветите направих някои промени. Предстои ми да резервирам кола от  BlueCar и да проуча малко за западните фиорди. 

 

Програма за Исландия -14-25 март 2019г./ за мен от 13 март/
13 - Пристигам и се настанявам  в хотела  на летище https://hotelairport.is/ нощувка
14 -  летище  Кефлавик,  вземаме  рента кар.
Разглеждане на полуострова  и   Рейкявик /обиколката около 100 км./
  https://www.alfholl.is/нощувка
15- Обиколка на златния кръг /  преход от около 250км./ и нощувка в района на Вик https://www.booking.com/hotel/is/guesthouse-reynir.bg.html?aid=323176;label=guesthouse-reynir
16 – Всичко  възможно по пътя  /  преход от около 300 км./и нощувка в района на Хьофн https://www.booking.com/hotel/is/house-on-the-hill.bg.html?aid=376395;label=bookings-naam-  предплатено
17 – Всичко възможно  /   преход от около 300км./и нощувка в района на Егилстадир https://vinlandhotel.is/
18-  Разглеждане на всичко възможно в района,  Хусавик /  преход от около 300км./
 и нощувка в в Myvant   http://www.skutustadir.is/en/
19-  разглеждане на възможните обекти в района, посещение на лагуната и нощувка в Myvant http://www.skutustadir.is/en/
20 - Отпътуване към Акурейри и Siglufjordur , обиколка на полуострова  /   преход от около 360км./и нощувка в района на  Vatnsnes.
 21- 22 - Навлизане в западните фиорди и нощувки
 23 - Обиколка на полуострова  / не му знам името /и  нощувка в Hellnar .
 / на 24 - преход от около 200 км./
  24 - Рейкявик- разглеждане на града след обяд , връщане на колата и нощувка  на летището https://hotelairport.is/
   25 Отлитане

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има ли вариант да вземете колата още от 13? Така като гледам така и така дали ще вземете вечер и ще върнете вечер или ще вземете сутрин и ще върнете вечер цената ще е една и съща. А вечерта можеш да си направиш тур за северното сияние. 

 

Имай предвид, че летището е много близо до градчето Кефлавик, с малко повече зор и пеша може да се стигне 🙂 В градчето ще има по-голям избор на хотели, това го пиша само ако хотела е избиран просто по това, че е близо до терминала. 

 

15 - златния кръг и водопадите до Вик не можете да ги видите в един ден. Можете евентуално лятото и то само ако имате много енергия. Тук може или да се върнете в Рейкявик или да спите в района на Селфос. 16 може да ги направите и тях и ледниците, при положение, че не се отбивате за разходка до Svartifoss. Ако не искаш да размествате графика...

 

17-18 според мен ги слейте в едно с един по-дълъг ден шофиране приключващ в Хусавик. На другия ден китовете. Не знам де, в източна Исландия за мен основното беше гледки от автомобила или много сериозни преходи, които изискват повече време. Нека и други да си кажат, които не са минавали само транзит от там, но личното ми мнение е че тази отсечка се покрива за ден с отбивки и почивки. 

 

22 - виж дали няма да е най-удобно да излезете от западните фиорди с ферито между Brjánslækur и Stykkishólmur. Ще спестите доста време по този начин според мен. Иначе с фиордите нямам опит. 

 

Горе-долу се намества пъзела 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравей Георги, багодаря ти за отделеното врема. На 13 аз пристигам късно, а приятелката ми пристига от Чикаго на 14 в 06.00 часа сутринта затова предпочетох хотела на аерогарата, същото е и на 25, аз отлитам в 06.00 сутринта. 

Първия ден ще го променя, няма да ходим до Рейкявик, а ще разделя пътя на две отсечки с нощувка някъде около Gullfoss  на 14 а на 15 пътуване към Вик. Рейкявик ще го оставя за последния ден. 

След Мивант смятам да импровизираме в зависимост от времето, затова не съм правила никакви резервации за нощувки. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 28.01.2019 г. в 17:54, Румяна каза:

Какъв клас кола да резервирам за март? Със сигурност ще е автоматик, но се колебая за класа.....?

 

Мисля, че по-горе беше споменала, че сте само две. В такива случаи бих резервирал най-евтината, която най-вероятно ще е най-малката. Няма да имаш сериозни отбивки от основни пътища, ще е добре да следиш времето за някоя снежна буря, но ние и в такава изкласихме с малка кола, имаше леки нива на стрес 🙂

 

Ако сте повече от двама вече е е по-добре да е по-голяма колата, за да е комфортно и на човека на задната седалка, защото доста време ще прекарвате в нея. 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Това е маршрутът. Тръгвам на 13.03. Всичко вече е запазено. Надявам се на благоприятно време. Ще пиша като се прибера. Благодаря на всички за помощта, която ми оказахте чрез вашите пътеписи, снимки и споделяния.

IMG_9581.jpg

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 7.03.2019 г. в 19:21, Румяна каза:

Това е маршрутът. Тръгвам на 13.03. Всичко вече е запазено. Надявам се на благоприятно време. Ще пиша като се прибера. Благодаря на всички за помощта, която ми оказахте чрез вашите пътеписи, снимки и споделяния.

IMG_9581.jpg

О,  моля те да пишеш и по време на пътуването 🙂 защото ние тръгваме на 23. 03 и всичко ще ми е интересно 😉

Връзка към коментар
На 7.03.2019 г. в 17:21, Румяна каза:

Надявам се на благоприятно време. 

Съвети за програмата не мога да дам, но си вземете ветрозащитни якета. Много духа, вчера и днес 54 км/ч с пориви до 89 км/ч.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 12.03.2019 г. в 13:45, Lindt каза:

О,  моля те да пишеш и по време на пътуването 🙂 защото ние тръгваме на 23. 03 и всичко ще ми е интересно 😉

Ооооо, много жалко, че чак сега отварям сайта. Вече се завърнах по живо по здраво. Ние бих казала уцелихме добро време, преминахме през всичко, но беше в рамките на нормалното. Скоро ще напиша пътеписа и ще го публикувам. Желая ви  лек път и късмет с времето.

Изминахме 3314 км.

Редактирано от Румяна
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.