Прескочи до съдържание

София-Мюнхен-София


Препоръчани мнения

Нямам точни дати. Просто се чудя дали е възможно да се докара цена (може и като комбинация самолет-влак или самолет-автобус) под 120-130 евро? 

 

Разучавам следния маршрут в момента: 

 

София-Белград-София с автобус (за влак забравете - това е изключително неприятно изживяване) ~80 лева.

Белград-Меминген-Белград с УизЕър - плаващо, но на прима виста ~70-90 евро. Ама сложи и багаж там, че няма да се мине с по една раничка. 

Редактирано от Meidj
Връзка към коментар

Нямаш ядове. Луфтханза периодично падат под тази цена, дори сега гледам, че ги има за 140 през Септември. Ако не ме лъже паметта и за 99 евро съм засичал, те регулярно си имат подобни разпродажби до различни точки на Европа. 

 

Алтернатива - до Берлин и от там с влак. Истинска ценова касапница (в добрия смисъл) е в момента, като най-доброто e BG Air за 80 евро. Влака предполагам, ще е скъп, но с eurolines може да излезне нещо дори на символична сума.

 

Има ли куфар лоу кост опцията отпада от воле, всеки полет с прекачване товари 100 евро, а директните от друга държава 50. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да на Lufthansa им падат понякога бая цените, и аз бях уцелила 140E :) А щом нямаш точни дати имаш голям шанс да уцелиш нещо подходящо. 

Ако все пак пътуваш до друг град, освен Eurolines, това е много хубав сайт за рейсове из Германия: http://meinfernbus.de/

Берлин-Мюнхен-Берлин ти излиза 44Е :)

Връзка към коментар

Георги, моля те да добавиш този URL от Adinko към темата "Полезни сайтове и инструменти", за да не си правя труда да помня.

 

:)

 

P.S. Между другото, малко се забавих с публикуването на мнението и нещата се оплескаха - уж тръгна да запазва написаното, но изчезна бутонът за публикуване, после пък мнението все пак излезе, но цитатът беше отрязан...

Редактирано от captain_oveur
Връзка към коментар

Алтернатива - до Берлин и от там с влак. Истинска ценова касапница (в добрия смисъл) е в момента, като най-доброто e BG Air за 80 евро. Влака предполагам, ще е скъп, но с eurolines може да излезне нещо дори на символична сума.

 

Не мисля, че с влак ще бъде скъпо. DB имат политика за поддържане на много ниски цени при закупуване на билети поне два месеца по-рано. Миналата година бях базиран в Дортмунд за няколко дни, но пътувах един ден до Дюселдорф и един ден до Кьолн. Ретърн билет до всеки от градовете струваше мисля 37 евро, но това е цена за ICE - високоскоростните влакове на които съм голям фен и предпочитам да пътувам с тях. С обикновените регионални влакове цената беше символична, нещо от рода на 9 евро ретърн. Да кажа, че въпросните цени на DB обхващат цяла Германия, без значение от разстоянията...

Връзка към коментар

Георги, моля те да добавиш този URL от Adinko към темата "Полезни сайтове и инструменти", за да не си правя труда да помня.

 

:)

 

P.S. Между другото, малко се забавих с публикуването на мнението и нещата се оплескаха - уж тръгна да запазва написаното, но изчезна бутонът за публикуване, после пък мнението все пак излезе, но цитатът беше отрязан...

 

Слушам и изпълнявам :) Надявам се проблема да е нещо инцидентно.

 

Не мисля, че с влак ще бъде скъпо. DB имат политика за поддържане на много ниски цени при закупуване на билети поне два месеца по-рано. Миналата година бях базиран в Дортмунд за няколко дни, но пътувах един ден до Дюселдорф и един ден до Кьолн. Ретърн билет до всеки от градовете струваше мисля 37 евро, но това е цена за ICE - високоскоростните влакове на които съм голям фен и предпочитам да пътувам с тях. С обикновените регионални влакове цената беше символична, нещо от рода на 9 евро ретърн. Да кажа, че въпросните цени на DB обхващат цяла Германия, без значение от разстоянията...

 

Аз преди да пусна отговора метнах едно търсене в DB и ми излезе цена над 100 евро, което ми се видя доста скъпо, но да варианти има!

Връзка към коментар

И аз метнах едно око на влаковете: Берлин-Мюнхен за след три месеца можеше да се намери и за 29 евро посоката. 

 

Някое намаление на Луфтханза за 99 евро ме устройва идеално. Макар че сега проверих за една от потенциалните дати и най-евтината опция е 360 лева. 

 

Друг вариант, за който се сещам, е до Виена с Аустриан и след това някоя промоция на местните железници (навремето Виена-Мюнхен им беше в промоционалните планове на рейлджета), но пак трудно ще падне под 160-180 евро... 

Редактирано от Meidj
Връзка към коментар

^

^^

 

Точно така, забравих да спомена, че въпросните ниски тарифи на DB важат при ранни резервации, но аз винаги планирам пътуванията си по-рано и успявам да се включа в прозореца... ;)

Връзка към коментар

От Скопие излиза дори по-евтино. Гледам средата  на юни, да речем 12-19 излиза 118 лева без  Уиз дискаунта двупосочно. Автобуса София- Скопие е 32 лева в едната посока.

Връзка към коментар

За DB с две ръце! Винаги, когато са опция, ги предпочитам и пред самолетите. За причините и плюсовете, всеки ползвал услугите им, е наясно. От Дортмунд има доста свежи дестинации с три месеца аванс, между 19 и 29 евро. Само до Дания е по-скъп -  39 евро промоционален на посока, но е цял ден. Не съм го пътувал, но е IC с две смени. При липсата на директни полети до там, и след историята с Austrian, най-вероятно ще го пробвам догодина. Поне за тръпката : )

В твоя случай обаче, Берлин - Мюнхен работата с ниските цени не става. От поне три години ровя редовно дестинацията на сайта им, и под 49 на посока не е излизала. Дортмунд - Мюнхен общо взето е същата история - 45 на посока.

Thalys примерно и те се напъват, и вадят промоции, но стават единствено за Брюксел - Кьолн, 25 на промоция. По някакви празници съм виждал 1 път май и до Франкфурт. За Мюнхен, честно казано, нямам спомен.

 

Всичко е във възможността да имаш свободата да планираш 92 дена напред. Нещо, което е с лек дефицит в днешно време.

Редактирано от wilks
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.