Прескочи до съдържание

Ех ти, Патагонийо, земьо магеланска!


lyusi

Препоръчани мнения

А как излиза сметката с полети между споменатите дълги преходи (ако ги има)  или поне между някои от тях.

Ясно е, че гледките по пътя са страхотни, но сме наясно с тях, Андите ми се превърнаха в любимата планина.

Връзка към коментар
преди 56 минути , Sun4o каза:

А как излиза сметката с полети между споменатите дълги преходи (ако ги има)  или поне между някои от тях.

Ясно е, че гледките по пътя са страхотни, но сме наясно с тях, Андите ми се превърнаха в любимата планина.

Аз само за един преход да споделя - Ушуайя (Аржентина) - Пуерто Наталес (Чили). Самолет не намерих, само автобус и то единствен... Лодката (4-5 дни) не я броя. Ако греша, ще се радвам да ме поправят. 

Връзка към коментар

В Ушуая какво по-различно има от Пунта Аренас? Освен че се кичат с титли като "края на света"

Че аз като гледах не намерих нещо, което да оправдава толкова лангъркане (освен ако не летиш директно дотам от Буенос Айрес)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , neuromancer каза:

В Ушуая какво по-различно има от Пунта Аренас? Освен че се кичат с титли като "края на света"

Че аз като гледах не намерих нещо, което да оправдава толкова лангъркане (освен ако не летиш директно дотам от Буенос Айрес)

Да, и аз стигнах до този извод. И мотаене в прохода Бийгъл...  Иначе в проектопрограмата ми е заложен полет от Буенос Айрес. Но три дни си отиват по този начин, факт. Ще се радвам @wiliko да разкаже повече... 

Връзка към коментар

Аз като бях преди години имаше полети Пунта Аренас - Ушуая, цени не знам. Едва ли е имало голямо натоварване. Мотаенето в протока Бийгъл има еквивалент в разходката до Балмаседа от Пуерто Наталес. 

То по принцип полетите до аржентинските градове са от Буенос Айрес и до чилийските от Сантяго. Ама за да са на един билет ще трябва да се избере от коя страна да се лети най-вероятно. Може през БА до Ушуая и оттам по земя да се направи последователно с пресичане на границата и да се излети от Ел Калафате пак към Буенос Айрес например.

Спомням си, че @Icemanказваше, че колите под наем били много скъпи в Ушуая, а за Пунта Аренас нямам такива впечатления. Но ако ще се прави горния маршрут без връщане така или иначе с кола се оскъпява, защото се връща на друго място.

Връзка към коментар
10 minutes ago, neuromancer said:

В Ушуая какво по-различно има от Пунта Аренас? Освен че се кичат с титли като "края на света"

Че аз като гледах не намерих нещо, което да оправдава толкова лангъркане (освен ако не летиш директно дотам от Буенос Айрес)

Ушуая е на Огнена земя 🙂 Това е все едно да отидеш до Непал и да не искаш да видиш Еверест, а да се задоволиш с останалите високи върхове 🙂

“Лангъркането“ до Ушуая от Пунта Аренас включва и минаването с ферибот през Магелановия проток.

Като град Ушуая е малко по интересен и жив от Пунта Аренас, но заради природата, а на заради градовете си струва да ги види човек. От Ушуая тръгват и повече круизи. Ако не искаш да пътуваш 12 часа с автобус или кола има възможност да се лети директно и със самолет цък Същата авиокомпания предлага еднодневни или с преспиване разходки до Антарктида цък

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Не знам дали си струва. Ние с мъка рязахме всяка част от програмата. Връзките по въздух са само от аржентинска страна - между Ел Калафате и Ушуая от една страна и от чилийска - между Пунта Аренас и Сантяго, от друга. Много го мислихме и това - полетът между Ел Калафате и Ушуая не беше нещо, което може да ни събори /нещо от порядъка на 130 - 180 долара беше/, но за да се върнем от едно от двете места до Сантяго полетите бяха с поне едно прекачване /през Буенос Айрес или нещо друго + Буенос Айрес/ и на цена по-висока от презокеанкия полет. Вариант да започнем от Ушуая на 26-ти, след като сме стигнали до Пунта Аренас и после оттам да летим до Ел Калафате /т.е. да завъртим кръгчето първо от аржентинска страна и на финала да стигнам пак в Пунта Аренас, откъдето да летим до Сантяго/ също нямаше, тъй като автобус Пента Аренас - Ушуая имаше чак след два - три дни. Единственото, което оставаше беше да летим от Ел Калафате до Ушуая и оттам да се връщаме с автобус до Пунта Аренас или обратното, но си беше много път за една нощувка и се отказахме. @wiliko все пак успяха да го вместят в програмата си, тя ще ви разкаже как.

преди 4 минути , Topfly каза:

Ако не искаш да пътуваш 12 часа с автобус или кола има възможност да се лети директно и със самолет цък Същата авиокомпания предлага еднодневни или с преспиване разходки до Антарктида цък

Е това ако го знаехме по-рано, можеше и друго да направим, но аз поне никъде не открих полети между Пунта Аренас и Ушуая.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@lyusi Търсачките за самолетни билети за съжаление не я дават тази авиокомпания, но през Гугъл се намира. Аз лично ги навързах двата града като от Пунта Аренас отидедохме с автобус до Пуерто Наталес. От Пуерто Наталес с малко самолетче прелетяхме до Ел Калафате (На по ниска цена и по бързо можеше с автобус, но летенето със 7 местен самолет беше голям екшън. Чакахме 6 часа, докато времето стане подходящо да се лети.) От Ел Калафате летяхме с директен полет на Aerolineas Agentinas до Ушуая и от там с автобус се върнахме в Пунта Аренас.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 14 часа, lyusi каза:

Този тур, както и турът за следващия ден бяха предварително букнати и платени поради липса на време на място. Резервиран през Todo Patagonia /силно препоръчвам агенцията/, с пазарлък по мейл цената падна на 31 500 песо с включен трансфер от и до апартамента.

Тази цена на човек ли е?

Връзка към коментар
преди 5 минути , Guinness каза:

Тази цена на човек ли е?

Да.

 

преди 4 минути , logist13 каза:

Възможна е и врътка от типа: Буенос Айрес - Ушуая (самолет), Ушуая - Пуерто Уилямс (лодка), Пуерто Уилямс - Пунта Аренас (самолет)

Вероятно, но нашата входна и изходна точка беше Сантяго, а и времето беше силно ограничено.

Връзка към коментар
преди 28 минути , lyusi каза:

Да.

 

Вероятно, но нашата входна и изходна точка беше Сантяго, а и времето беше силно ограничено.

 

Тази цена е много висока. Може би защото сте букнали онлайн с агенция. Всъщност тази агенция само транспорт ли ви осигури? Аз бях там в началото на декември и платих 12 000 песо. Скоро ще публикувам всички детайли по моето пътуване. Обаче прави впечатление, че пък вие сте платили по-ниска цена за трансфер от Ел Калафате до Ел Чалтен. Аз следя аржентинското песо и последните два месеца е горе-долу на една цена спрямо щатския долар. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , Guinness каза:

 

Тази цена е много висока. Може би защото сте букнали онлайн с агенция. Всъщност тази агенция само транспорт ли ви осигури? Аз бях там в началото на декември и платих 12 000 песо. Скоро ще публикувам всички детайли по моето пътуване. Обаче прави впечатление, че пък вие сте платили по-ниска цена за трансфер от Ел Калафате до Ел Чалтен. Аз следя аржентинското песо и последните два месеца е горе-долу на една цена спрямо щатския долар. 

Транспорт и гид през целия път. Много, малко, не знам как е. През нета цените на всички агенции бяха по-високи от тази, и на тези в страницата е по-висока, направиха ни някаква отстъпка. За на място нямахме никакво време да търсим, всичко беше разчетено до ден - пристигахме в съответния град вечерта и веднага на следващия ден тръгвахме на тур. Можеше и да спестим някой лев ако го бяхме оставили за там, но щяхме да загубим време, каквото пък съвсем нямахме.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, lyusi каза:

Транспорт и гид през целия път. Много, малко, не знам как е. През нета цените на всички агенции бяха по-високи от тази, и на тези в страницата е по-висока, направиха ни някаква отстъпка. За на място нямахме никакво време да търсим, всичко беше разчетено до ден - пристигахме в съответния град вечерта и веднага на следващия ден тръгвахме на тур. Можеше и да спестим някой лев ако го бяхме оставили за там, но щяхме да загубим време, каквото пък съвсем нямахме.

Ето всъщност описание на тура https://todopatagonia.net/en/tour/day-trip-torres-del-paine-from-puerto-natales/. Направиха го в обратна поредност на описаното, но всичко описано беше включено.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

не знам доколко си заслужава ходенето до Ушуая, но не съжалявам че го вместихме в програмата си, ние го направихме с автобус от Пунта Аренас, верно е че се пътува цял ден, но за сметка на това изпълваш сетивата си с необятни гледки, пресичането на Магелановия проток, ... полета изпълнени с овце и крави, тук таме стада с гуанаки и нанду...какво повече ти трябва...само самото пресичане на границата е доста тегаво..не знам защо си го причиняват и двете страни и тормозят туристите си..от които се изхранват. Имахме две нощувки в града , а връщането беше с полет до Ел Калафате на прилична цена от  50$

Редактирано от wiliko
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 3 минути , wiliko каза:

не знам доколко си заслужава ходенето до Ушуая, но не съжалявам че го вместихме в програмата си, ние го направихме с автобус от Пунта Аренас, верно е че се пътува цял ден, но за сметка на това изпълваш сетивата си с необятни гледки, пресичането на Магелановия проток, ... полета изпълнени с овце и крави, тук таме стада с гуанаки и нанду...какво повече ти трябва...само самото пресичане на границата е доста тегаво..не знам защо си го причиняват и двете страни и тормозят туристите си..от които се изхранват. Имахме две нощувки в града , а връщането беше с полет до Ел Калафате на прилична цена от  50$

ЗАСЛУЖАВА СИ! 😛 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ето затова стана хубаво, че две групи пишем едновременно-така и всяка от групите може да види каквото е пропуснала в своето пътуване, и четящите да видят всичко и да си изберат:) 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 8 часа, Rainy каза:

@lyusi Искам да ти благодаря отново за подробната програма - позволи ми да оптимизирам наистина добре поне две отсечки 🙂 

За нищо, пак заповядай:) Пък дай боже за твоето пътуване да се появят още по-удобни връзки.

Връзка към коментар

ПРОГРАМА ПАТАГОНИЯ - 23.01 -  5.02.2019

1/23/2019 - Излитане от София за Рим 6:40-7:45, разходка в Рим, Трансфер до  летище Фиумичино  и полет за Амстердам 17:15-19:50, Амстердам - Буенос Айрес 20:55-6:45

1/24/2019 - Полет от Буеной Айрес до Сантяго 8:55-11:05                                               

  • Трансфер от летището до терминал Аламеда - цена на автобуса 1800 CLP-билети директно от служители на фирмата кръжащи около автобуса пред терминала на летището          

  • автобус за Валпараисо - през SANTIAGO  - TER.ALAMEDA (TUR-BUS-цена на автобуса 4800 CLP - варира според часа на пътуване, за връщането си купихме отворен билет който заверихме на другия ден – цена -3800 CLP)                                         

  • Разходка с лодка - Harbor tours - CLP4,000 (US$6)!      не е нещо особено, но при желание за поглед към града от към океана, може да се възползвате.                     

Има и директни автобуси от летището до Валпараисо с  Turbus – но нас не ни устройваха часовете - разписание!

Хотел   - Lemuria Hostel - Valparaiso  - избрах го заради гледката от терасата на покрива, иначе си е хостел с обща баня, приемат плащане в брой може и с долари             цена - 35$          

1/25/2019 - Разходка отново из Валпараисо до къщата-музей на Пабло Неруда и трансфер до летището в Сантяго  -            turbus

  • Полет - Santiago -  Punta Arenas 16:55-20:15 и такси до града -цена 10000 CLP             

Хотел  - Hostal Bauer - Punta Arenas  - централно разположен, нищо особено като обстановка, плащане с карта -               цена -65$

1/26/2019  - Пунта Аренас - Тур до остров Магдалена (при пингвините) до обяд – 63 000 CLP (100$) на човек, плащане в брой на място (може и с карта), ние бяхме от късметлиите които направиха и посещение до остров Марта където са морските лъвове....soloexpediciones

- Автобус Пунта Аренас – Пуерто Наталес  (купихме го предварително двупосочен с връщане на 28 вечерта - busesfernandez (има и други фирми но тези предлагат безплатен интернет в автобусите си)      

хотел  - El Sendero – Puerto Natales – стаята не е нещо особено, но общите части са много добре има и условия за готвене, плащане  само брой може и в долари – цена 50$                

1/27/2019  - Автобус от Пуерто Наталес до Laguna Amarga - входа на Националния парк "Торес дел Пайне"-(цена двупосочен билет 16000 CLP). От тук до Самия парк е около 7км за които се хваща друг автобус – 6000 CLP двупосочно, билети в самия автобус. Трекинг до Символът на Патагония – Torre Sur -2501m-Totte Central-2460m и Torre Norte-2260m, наричани още Сините кули. Трекинга е с дължина около 9 км в посока с денивелация от около 800м, значителна част от която е в последната част, за отбелязване е да се знае че до кулите трябва да сте стигнали преди 17ч иначе има опастност да ви върнат на финала и да не достигнете заветния Мирадор с умопомрачителната гледка.                                   

хотел   - Refugio Torre Central  настаняване в палатка на платформа цена 84$ - платени предварително с paypal              

1/28/2019   - Сутринта с първите автобуси от Refugio Torre Central стигнахме до Laguna Amarga от където към 9:30ч  си хванахме автобус до Pudeto (втората спирка на автобусите тръгващи от Пуерто Наталес) и се разходихме до внушителния водопад Salto Grande, в близост до който се намира и Мирадора за Cuernos (рогата) и след това трансфер до Пуерто Наталес и  Пунта Аренас        (билетите за автобусите купени предварително)                            

Хотел    - Hostal Bauer - Punta Arenas  - същия в който спахме на 25но този път в стая с обща баня, поради наличието само на такива за датата , плащане с карта -             цена -55$                                           

1/29/2019   - Пътуваме с автобус (Пунта Аренас – Ушуая с прекачване в Рио Гранде) с BUSBUDбилети купени предварително цена 60$, преминаване през Магелановия проток и след 12ч сме на края на света.

Хотел  - Paisaje del Beagle - Ушуая        - централно разположен на 5-10 минути от пристанището с прекрасна гледка към залива от залата за закуска, предлагащ най-хубавото кафе което изобщо пихме из патагония, препоръчвам го!     - цена за две нощи 130$, може с карта               

1/30/2019 - разходка по канал Бийгъл с малка лодка доближаваща съвсем близо до островите с тюлени и кормурани и разходка на остров с типична само за тези ширини растителност, обиколка на острова с прословутия Фар на края на света – цена 55$, билети купени на място, продължителност около 3-4 часа. След обяд разходка из Националния парк "Огнена Земя" (Parque nacional Tiera Del Fuegoплаща се вход от 490AR$, приемат и карти), разположен на 12 км от града, с такси е около 300-400AR$, има и автобус който тръгва на всеки час и обикаля парка, като спира на няколко места в него, но тъй като ние го изтървахме и за да чакаме следващия отидохме и се върнахме до парка с такси, а в парка се разхождахме пеша за около 2-3 часа, стигайки само до пощата, където ни сложиха печати в паспортите слещу заплащане на 100 AR$. В парка се предлага и разходка с екзотично влакче на скромната цена от 1200AR$   

1/31/2019  - Сутринта разходка с влакче около града за 1 час – цена 10$, после самолет за Ел Калафате с LATAM. Трансфер с Lengas (микробуси) от летището направо до Ел Чалтен до хо(с)тел,  предварително закупен билет цена 40$                                            

хотел  - Hosteria Los Ñires- Ел Чалтен(оказа се че не могат да ни настанят и ни бяха направили резервация в друг хотел на същата цена, което за нас беше по-добре, защото имахме резервирана и втора нощувка в града, но паради реорганизация на програмата ни, не можеше се обедини да са на едно място, а вече новото ни място беше на 200м от втория хотел)                Tranqueras de El Chalten – много добра закуска и говорещ английски персонал, които много ни се зарадваха, разбирайки от къде идваме и ни накараха да им се разпишем на стената с карта на света, а един от младежите на рецепцията ни инструктира как да си направим трека на следващия ден, така че да успеем да съчетаем в едно и Серо Торе и Фиц Рой – цена 65$- препоръчвам                     

2/1/2019              - трек от Ел Чалтен до Laguna Torre  с гледка към Claciar Torre и Cerro Torre – 9 км и денивелация от 300м, (много приятно за еднодневна разходка, при наличие на повече време в Ел, Чалтен, което ние нямахме...)  продължаваме към Фиц Рой, от Laguna Torre  до Laguna de los Tres с гледка към Fitz Roy -3405m-  Другото му популярно име е Димящата планина, тъй като често е обвит в мъгли и облаци. Преходът е около 4- 5 часа 13км и денивелация  700м, важно е да се знае, че последните 2км до достигането на езерото е стръмен терен. Времето беше с нас и ни направи свидетели на запомнящи се гледки на този димящ красавец. Докато си почивахме станахме свидетели и на разхождаща се лисица около туристите, после се отправихме към изходна точка , което е на 11км и само надолу...на края вече едвам ходехме, но сме доволни от постигнатото и видяното.... общо извървяни километри за деня над 30км...но пак бих го направила....

Хотел  - Kalenshen- Ел Чалтен - също добро попадение с басейн който нямахме сили да използваме , много богата закуска, само където жената на която попаднахме не говореше английски и едвам се оправихме да си платим стаята – в брой – цена 60$                             

2/2/2019 - Автобус El Chalten -El Calafate  с Chalten Travel-7:30-10:30, билет закупен предварително 800AR$. Настаняване в хотела и отново към автобусите - трансфер до Перито Морено – (билетите ни бяха резервирани от хотела – цена отиване и връщане 800AR$), Вход за Национален парк "Лос Гласиарес" – 700AR$!                                  

хотел - Nakel Yenu -  Ел Калафате, много отзивчив персонал, добър интернет и прилична закуска, малко отдалечено от автогарата, но пък за сметка на това близо до центъра където са повечето заведения.                               

2/3/2019  - Дългия път към дома стартираме с автобус от Ел Калафате до Пуерто Наталес (8:00-13:00) и после от Пуерто Наталес за летището в Пунта Аренас (17-2) и на самолета за Сантяго - 23:30-2:55, пристигаме късно и с такси стигаме хотела..за малка почивка преди дългия полет....цена за такси от летище до центъра – 20000CLP                                            

Хотел    -Plaza de Armas Hostel- Сантягоцетрално разположен, предлагащ прилична закуска включваща и плодове  и прекрасна гледка от балкона докато си пиеш сутрешното кафе, недостатък асансьора не работи от 12 вечерта до 6 сутринта ,  а рецепцията както се предполага е на високото в случая 6 етаж...и не беше опция да катерим стълби в почти 4часа сутринта... самата сграда е доста занемарена имаща странна миризма...                        

2/4/2019 - колкото и да ни е мъчно това е началото на края и тъй като почти не сме спали поради  късното пристигане в Сантяго, идеята за разходка из центъра да подишаме малко столичен въздух, бързо се изпарява и решаваме че единственото ни разхождане ще е от хотела до Los Héroes от където тръгва автобуса за летището, защото даже и в 10ч сутринта температурата беше вече около 30 градуса...  цена билет 1800 CLP от шофьора. Следват полетите Сантяго- Сау Пауло 14:15-19:10; Сао Пауло- Амстердам 21:15-11:45 ; и Амстердам - Рим 14:15-16:25

2/5/2019 -  тъй като сме успели да кацнем на време в Амстердам се изстрелваме с влак към Айндховен за следобедния полет за София – 16:35-20:30                                                       

(и понеже това ми беше първото пътуване през океана се бях подсигурила и с билети за връщане от Рим до София с Раян на следващия ден, но за щастие така и не се стигна до тяхното използване)

дано да е полезна на някой при организиране на пътуване до тази прекрасна дестинация...

Редактирано от wiliko
  • Харесвам 24
  • Благодаря 2
  • Браво 7
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...
На 8.02.2019 г. в 10:59, wiliko каза:

ПРОГРАМА ПАТАГОНИЯ - 23.01 -  5.02.2019

2/2/2019 - Автобус El Chalten -El Calafate  с Chalten Travel-7:30-10:30, билет закупен предварително 800AR$. Настаняване в хотела и отново към автобусите - трансфер до Перито Морено – (билетите ни бяха резервирани от хотела – цена отиване и връщане 800AR$), Вход за Национален парк "Лос Гласиарес" – 700AR$!                                  

хотел - Nakel Yenu -  Ел Калафате, много отзивчив персонал, добър интернет и прилична закуска, малко отдалечено от автогарата, но пък за сметка на това близо до центъра където са повечето заведения.                               

 

Малко ще вдигна темата с един въпрос, т.к. и аз в момента организирам трансферите в Патагония за пътуването ми през Ноември/Декември.

@wiliko, билетите от Ел Калафате до Перито Морено могат ли да  бъдат закупени онлайн, виждам, че вие сте ги резервирали през хотела? Наложително ли е да се запазят онлайн или може и на място?

 

Също така се чудя, струва ли си да се вземе някакъв организиран тур за Перито Морено или е достатъчно само да се придвижим с автобус до там и да се разходим самостоятелно?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.