Прескочи до съдържание

Филипини


Препоръчани мнения

Здравейте, другата седмица заминаваме за Филипини и имам няколко въпроса с който не мога да се справя сама.

- от тук ли да си купим възможно най-много песо или там е по-изгодно (и къде на летище в манила или на Боракай)

- предвижването от Бохол до Ослоб, за сега сме решили сме решили да е с ферибот до Аргао и от там може би с обществен транспорт до Ослоб. Това добър вариант ли е? или да се оглеждаме там за бързи лотки, които ходят на дневни екскурзии до Ослоб (но ние ще сме със багаж)? ега ми изникна въпроса дали срещу заплащане можем да си оставим багажа за няколко дни в някой хотел около летището?

-предвижването от Ослоб до летището в Себу освен градски транспорт (с който ги дават тези 130 км.за 3-3,5 часа, а може и повече поради трафика) някой ползвал ли е някакъв друг вариант, като сме група от 6-ма? Доколкото четах  Uber и Grab са само за градско предвижване?

-Понеже не съм ползвала Grab никога от тук ли да си сваля приложението или там след като си купя карта?

- на Ел Нидо наемането на частни лотки безопасни ли са и стават ли за група от 6-ма?

 

Връзка към коментар

Манила треминал 3 ( катар кацат там вече) изненадват често с добър курс. Утре кацам там пак и ще видя как е тази година.

 

Гранб няма значение кога ще го инсталираш. Просто потвърди местния номер като купиш карта там.

 

На Ел Нидо има всякакви лодки, няма проблем с големината. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 26.01.2019 г. в 15:31, И. М. каза:

Здравейте, другата седмица заминаваме за Филипини и имам няколко въпроса с който не мога да се справя сама.

- от тук ли да си купим възможно най-много песо или там е по-изгодно (и къде на летище в манила или на Боракай) - определено по летищата, вътре

- предвижването от Бохол до Ослоб, за сега сме решили сме решили да е с ферибот до Аргао и от там може би с обществен транспорт до Ослоб. Това добър вариант ли е? или да се оглеждаме там за бързи лотки, които ходят на дневни екскурзии до Ослоб (но ние ще сме със багаж) през Damaguete е най-лесно? ега ми изникна въпроса дали срещу заплащане можем да си оставим багажа за няколко дни в някой хотел около летището?

-предвижването от Ослоб до летището в Себу освен градски транспорт (с който ги дават тези 130 км.за 3-3,5 часа, а може и повече поради трафика) някой ползвал ли е някакъв друг вариант, като сме група от 6-ма? Доколкото четах  Uber и Grab са само за градско предвижване? на Grab ми даваше да си избирам колко голяма кола искаме

-Понеже не съм ползвала Grab никога от тук ли да си сваля приложението или там след като си купя карта? - няма значение.  Включих бг картата само първият път за да ми пратят от банката кода за потвърждение. после приложението си ги дърпаше само. ползвах нет където намеря, вкл и хот-спот от една продавачка на плодове

- на Ел Нидо наемането на частни лотки безопасни ли са и стават ли за група от 6-ма? въпрос на пари и предпочитания, но за мен там са едни от най-добре организираните турове

 

 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.