Прескочи до съдържание

евтини самолетни билети до Москва или Санкт Петербург


Препоръчани мнения

Търся самолетни билети, /най-добре е да са евтини 🙂/ от София до Москва или Санкт Петербург и обратно за 2 души.

Датите на полетите не са заковани, по възможност да са в дните от 15 до 30 август.

Продължителността на пътуването ни предпочитам да е 10-тина дни. 

Най-ниските цени, които открих са от сайтовете, посочени тук в подобни теми.

На отиване поне засега не откривам нищо добро, освен полетите на Аерофлот и България еър за по 155€, а на връщане има чартърни полети за по 50 евро до Бургас, но това ми се вижда висока цена за чартърен полет.

Разчитам да ми помогнете в намирането на най-изгодните билети.

Надявам се да се включи @epetkov, а и всички останали, които знаят повече 🙂

Връзка към коментар
преди 9 часа, Roje каза:

а на връщане има чартърни полети за по 50 евро до Бургас, но това ми се вижда висока цена за чартърен полет.

Правилно ти се виждат 50 евро за края на август до Бургас много.  Затова купете за  около 20 август с Аэрофлот  сега за 155 евро до Русия  и през юли (а дори през август)  спокойно ще купите до Бургас за 20-25 евро. Така ще постигнете двупосочно 170-180 евро, което е  вече добра цена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз си сглобих чартър от Бургас до Москва за 15 и връщане от Хелзинки до Бургас 50. Важи долу-горе, пробвайте нещо подобно, но обратното - Бургас - Хелзинки и връщане Москва до нашето море.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Roje каза:

Търся самолетни билети, /най-добре е да са евтини 🙂/ от София до Москва или Санкт Петербург и обратно за 2 души.

Датите на полетите не са заковани, по възможност да са в дните от 15 до 30 август.

Продължителността на пътуването ни предпочитам да е 10-тина дни. 

Най-ниските цени, които открих са от сайтовете, посочени тук в подобни теми.

На отиване поне засега не откривам нищо добро, освен полетите на Аерофлот и България еър за по 155€, а на връщане има чартърни полети за по 50 евро до Бургас, но това ми се вижда висока цена за чартърен полет.

Разчитам да ми помогнете в намирането на най-изгодните билети.

Надявам се да се включи @epetkov, а и всички останали, които знаят повече 🙂


  • Маршрут София-Москва-Санкт Петербург-София.
  • Фиксирани летища? Да
  • Тип полет Комплексен
  • Примерни дати и престой от 20 до 31 август, минус една седмица, плюс два три дни
  • Допустимо ли е прекачване на отделни билети? Не
  • Брой куфари 1
  • Най-добра оферта на гръцките авиолинии, но не ми се лети с тях през Атина на Пегасус, но от Истанбул- 60€. Предпочитам полета да е от/до София или Бургас
  • Платежни инструменти Visa, Master card
  • Брой пътуващи 2

Roje, виж на Pobeda airlines за 21-20..08 сега ги гледах  Москва- Сант Петербург за двама ретърн  около 66 лв

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, MARTiNSHO каза:

Аз си сглобих чартър от Бургас до Москва за 15 и връщане от Хелзинки до Бургас 50. Важи долу-горе, пробвайте нещо подобно, но обратното - Бургас - Хелзинки и връщане Москва до нашето море.

 @MARTiNSHO, благодаря за предложението, но предпочитаме специално до Москва или Санкт Петербург да летим с директни полети, а не да обиколим половин Европа

 

преди 4 часа, Цвете каза:

Провери в сайта на Луфтханза. До скоро имаше цени около 400 лв точно по маршрута ти, но първо Санкт Петербург. 

@Цвете, благодаря! Проверих, но за съжаление сега цените са по 700лв. в дните около 20 август

 

преди 4 часа, ZORI каза:

Roje, виж на Pobeda airlines за 21-20..08 сега ги гледах  Москва- Сант Петербург за двама ретърн  около 66 лв

@ZORI, благодаря. Гледах, но или не гледам правилния сайт или цените са ги сменили драстично. Москва Санкт Петербург са по над 100€

 

1477969626_.jpg.4351cdf3f19abbc9457a817bd192bdad.jpg

 

Връзка към коментар

Дали ще вземете евтин двупосочен и от Саинт П ще трябва да се връщате до Москва (или обратното), или ще се връщате от Хелзинки е едно и също като часове. Освен ако нямате полет между двата града.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Прав си 🙂 И аз си помислих същото, затова гледам и за билети Санкт Петербург- Бургас. Засега най-ниската цена, която намирам е за 113евро през aviobilet.com  Трябва да видя дали няма да ни е по-добре, дори и малко по-скъпо да летим от Петербург, вместо да се връщаме до Москва, отново нощувка...

Връзка към коментар
преди 3 часа, Roje каза:

Санкт Петербург- Бургас.

Санкт Петербург -Бургас за края на август ще излезат по 60-70 евро. Ултра евтините по 20-25 евро са от Москва. Ето този чартър  на Nord Wind през юли ще падне на  60-70 евро:

860053802_Screenshot_20190209-002021_SamsungInternet.jpg.dbb5e6b13c36d8f26e137e3574b06df6.jpg

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@epetkov, ще следя цената на този чартър, защото и аз на него се спрях, но през aviobilet.com излиза малко по-скъпо.

Ще те помоля ако намериш още някой за 30 август-1 септември да ми ги пуснеш или тук или на лични, защото ти знаеш къде да ги търсиш, пък аз нещо не успявам да ги намеря...

Разликата от 40-50€ мисля, че ще се компенсира като удобства. Тоест:

1. няма пак да пътуваме обратно до Москва и да губим време за път.

2. Дори и да сменят часа на чартъра ние сме си в Санкт Петербург и това няма да ни притеснява

3. Ако имаме ранен полет от Москва ще трябва да пътуваме предишната вечер  и да се настаняваме отново в хотел... 

4. Поне от това, което прочетох за чартърите часът на полета може да се смени дори два три дни преди полета, и вместо да се наслаждаваме на красотите на Санкт Петербург ще трябва постоянно да сме в очакване на неприятна часова изненада...

А и като прибавим 70 евро към 150 за полета от София до Москва излиза обща цена 220€. Мисля, че е много добра... 

Връзка към коментар
преди 1 час, Roje каза:

и като прибавим 70 евро към 150 за полета от София до Москва излиза обща цена 220€. Мисля, че е много добра... 

Разбира се, че за комбинация Москва+ Санкт Петербург за  220 евро с вкл бакаж и директни полети  е добра цена.  Да се надяваме, че Санкт Петербург-Бургас ще падне на 50-55 евро. Имаше през 2018 такива цени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Със сигурност имаше на около 50€ към България,  когато планирах моето ходене и се чудех дали да почна с Москва или СП. 

Смяната на часа не е кой знае какво,  просто последната нощувка я резервирай отделно и да е с безплатна анулация до ден преди настаняването. Не по-късно от два дни преди полета вече ще знаеш окончателния час и може да я отмениш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

Не по-късно от два дни преди полета вече ще знаеш окончателния час и може да я отмениш.

Тази нюанс е до голяма степен валиден,  ако се купува чартърен билет 6-7 месеца предварително. Когато се купува 20 дена преди полета и то в края на лятото,  вероятността да се промени разписанието е минимална.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • Ако още не си купил билети, защо не видиш дали те устройва мултитрип билет на луфтханза/оустриан София-Санкт Петърбург Москва-София на 1 билет? Аз пътувах така преди години и цената е около 180 евро . В момента за последните две седмици на август се набират билети по около 400лв на човек двупосочно и то без сайтове за отстъпки, кеш бек и т.н.  , ако се заиграеш повече съм сигурен, че може да намериш и по-добра цена. Вярно, че полета ще ти е с прекачване, но ако избереш къси трансфери няма за да загубиш много. Най-ценното разбира се, че всичко е на 1 билет и няма да се притесняваш за сериозни размествания , изпускане на връзки и т.н.

 

PS. В момента на английската версия на сайта на луфтханза има и ваучер за 15 GBP отстъпка -  ZVJ0HQI9EIHL

Редактирано от Jorro
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, Roje каза:

 @MARTiNSHO, благодаря за предложението, но предпочитаме специално до Москва или Санкт Петербург да летим с директни полети, а не да обиколим половин Европа

 

@Цвете, благодаря! Проверих, но за съжаление сега цените са по 700лв. в дните около 20 август

 

@ZORI, благодаря. Гледах, но или не гледам правилния сайт или цените са ги сменили драстично. Москва Санкт Петербург са по над 100€

 

1477969626_.jpg.4351cdf3f19abbc9457a817bd192bdad.jpg

 

Roje, при мен излизаха в рубли по1999  рубли, което прави 26 евро в посока

Следи чартърите в обратна посока,  когато докарват  руснаците на море, по 19 евро съм вземала мойте навремето Бургас - Москва

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Горе долу ми се изясни ситуацията с билетите и полетите. Благодаря много на всички включили се с мнения и предложения!

Само да питам @epetkov и @stanimir , че са пазарували билети за чартърите.

Докога да чакам да паднат максимално цените за този чартър, който е на 30 август? И дали има опасност да свършат билетите за него?

Важно ми е да зная отговора особено на втория въпрос, защото вече почвам да правя програмата и да запазвам хотелите, ориентирайки се за следните дати. Отиване- 18 август, връщане- 30 август. За отиването е ясно- с Аерофлот София Москва. Остава да не издъня връщането... 🙂

И още един въпрос. Дали 6 нощувки в Москва- 18- 24 август и 6 в Санкт Петербург- 24-30 август е добро разпределение на времето?

Връзка към коментар

Според мен шест нощувки за Москва са много. Мисля 3-4 са достатъчни и останалите за Золотое кольцо,  където си харесаш. Знаеш, че Суздал много ми допадна. 

 

Аз нямах дилема с чартърите,  защото полета ми беше 20-ина евро и ми беше все тая дали ще падне. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Roje каза:

Докога да чакам да паднат максимално цените за този чартър, който е на 30 август? 

Съмнявам се  преди 1юни да ги пуснат  по 50 евро, но всичко е възможно. Ако все пак  ги пуснат по-рано, ще ти пиша.  Реалистично ми се струва  да паднат след 20ти юни.

преди 3 часа, Roje каза:

И дали има опасност да свършат билетите за него?

 Точно такава опасност няма!  Те затова падат цените, защото няма да има туристи към България на 30 август, поради началото на учебната година в Русия на 1 септември.  Тези, които нямат отношение към началото на учебната година  няма да купуват  билети за 30 август за 100 евро, защото връщането  в периода 1-15 септември от България  достига 250 евро и  никой няма да плати за двупосочен билет 350 евро. Затова възможния изход е само един - падане на цената на билетите до България. Освен това ще  има и  поне още един чартър,  няма да е само този Nord Wind.

Връзка към коментар
преди 6 часа, stanimir каза:

Според мен шест нощувки за Москва са много. Мисля 3-4 са достатъчни и останалите за Золотое кольцо,  където си харесаш. Знаеш, че Суздал много ми допадна. 

 

Аз нямах дилема с чартърите,  защото полета ми беше 20-ина евро и ми беше все тая дали ще падне. 

 

Стан, точно това мисля да направим за Москва. В два от дните да имаме еднодневни екскурзии.  До Владимир и Суздал единият ден и Сергиев Посад на другия. Но няма да спим там, защото вечер искам да сме в Москва. Отиваме само за през деня и се прибираме следобед.

@epetkov, благодаря! Ще чакаме тогава за чартъра, има много време до август. След май месец и аз ще следя активно движението на цената и ако се появи някой друг...

 

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.