Прескочи до съдържание

Лисабон и наоколо с деца


FlyMeToTheMoon

Препоръчани мнения

След дълго чудене и ровене за билети, най-сетне прежалих цената на Уиз и в края на април ще се лети до Лисабон 😍

Пътуваме в състав 4 възрастни и 3 деца (две 3-годишни и едно бебе - към онзи момент ще е на 9 месеца). Разбирайте пълна лудница. 

В този ред на мисли ще сме една идея трудноподвижни (по-скоро бавни). 

Мисля че най-удачно е да спим в Лисабон през целия престой. Моля за препоръки в кои райони да търся хотел

Не сме от феновете на музеите и по-скоро си представяме разходки и хапване. 

Иска ми се да стигнем до Кабо да рока. Може би Кашкаиш, Ещорил и Синтра. 

Един ден в Океанариума вероятно ще е много интересен за децата. 

Моля дайте идеи как да си разпределим програмата. Представям си 3 дни за Лисабон, а в другите - кратки пътувания на около час път с влак/автобус. 

Бихме могли да наемем и кола за ден-два, но не е особено желателно, понеже столчетата за всички деца много биха оскъпили начинанието.

Всеки съвет е добре дошъл 🙂

Връзка към коментар

Един ден за Кашкаиш, Ещорил и Кабо да Рока. По път преди Кабо да Рока от Лисабон , ако сте с кола, се отбийте до плажа Гинжу. Това е най - доброто място за сърф в Португалия и никога не липсват ентусиасти. 

Един ден до Обидуш, Назаре и Баталя. От трите бих отделила повече внимание на Назаре. 

Един за Синтра.

Един за Евора.  

За ден и до Фатима си е съвсем в реда на нещата. Макар, струва ми се, с децата да не е най - подходяща разходка.

Връзка към коментар

Преди 2 години по православния Великден бяхме в Лисабон шестима, без деца. Имахме 5 пълни дни, 4 нощувки. Програмата ни беше: 

1. Настаняване и разходка в района на кулата Белем;

2. Обиколка из града по маршрута на трамвай 28, асансьора и т.н.;

3. Синтра, Кабо да Рока и Кашкайш;

4. Статуята на Христос и океанариума;

5. Шопинг😁.

Бяхме в средата на април и беше пълно с туристи, респективно опашки навсякъде. Синтра, Кабо да Рока и Кашкайш може да се направи в един ден само с кола и то без влизане в замъците. Така, че по-добре ги разделете особено щом сте с деца.

Океанариумът е интересен и за големи “деца”. Мисля, че е втория по големина в Европа. Но цял ден за него е много. Човек трудно издържа в затворен комплекс повече от 2 часа. Ние направихме половин ден статуята на Христос, обяд и после океанариума.

Спахме в района на метростанция Anjos. Районът беше добър- жилищен, сигурен.

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към коментар

Ох, сложна задача имате. Предполагам бебето ще е в количка, а в Лисабон всичко е слизане и качване по хълмове. Бих търсила настаняване в ниската част- Байша.

Връзка към коментар

Благодаря ви за бързите отговори!

Бебето ще е с количката, да. Може би ще взема ерго раницата, но не съм голям фен на този вид придвижване. 

Кашкайш, Ещорил и Кабо да рока възможни ли са в един ден без кола, или да наемем все пак? 

Океанариумът значи го правим задължително. В комплект със статуята на Христос. 

Относно нощувките - мислех си дали да не сме някъде, от където ще ни е по-лесно придвижването от/до летището?

А този плаж Гинжу, как се пише на латиница, че нещо не мига да го открия 😆

Връзка към коментар

Точно. Добре е да сте около метро станция по линията на летището или с една връзка до нея. Ние така бяхме и пътя отне около 20-30 мин. не си спомням с много голяма точност. Но помня как в метрото имаше много просяци и най-вече тези с кученце на врата и свирещи на акордеон, а кученцето с касичка😁

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, FlyMeToTheMoon каза:

Благодаря ви за бързите отговори!

Бебето ще е с количката, да. Може би ще взема ерго раницата, но не съм голям фен на този вид придвижване. 

Кашкайш, Ещорил и Кабо да рока възможни ли са в един ден без кола, или да наемем все пак? 

Океанариумът значи го правим задължително. В комплект със статуята на Христос. 

Относно нощувките - мислех си дали да не сме някъде, от където ще ни е по-лесно придвижването от/до летището?

А този плаж Гинжу, как се пише на латиница, че нещо не мига да го открия 😆

 

image.png.2120d8ac53f5cdea0c8d0ec9d7e024d1.png

 

image.png.f236d8d89bf4cb3adffcc8945fdc746a.png

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние бяхме в хотел двойна стая в квартал и преди две години беше към 130 лв. Нощувката.

Със сегашния ми акъл бих търсила апартамент в air bnb.

В booking ли гледа за хотели?

В разширен състав сте🙂 височки са цените

Връзка към коментар

Този в който бяхме е luxe hotel turim но не беше кой знае какво. Просто удобна локация. На 2 спирки от туристическите обекти и на 2 спирки в обратна посока от линията на метрото за летището. Добър квартал без много негри. В Лисабон африканските емигранти са мнооого, май бяха 40% от живущите. Един мъж, с който се запознахме случайно в Синтра и ни кара до Кабо да Рока и Кашкайш, ни разправя, че там си харесват циганите, защото са много трудолюбиви, но се опракват от негрите, защото са престъпен контингент.

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към коментар

Също до хотела имаше сладкарница с кафе около евро, а на около 5 мин. едно малко бистро с местни посетители, със страхотна скара, където основното ядене беше около 5-6 евро🙂

Иначе по централните заведения, където има нагласени маси и те канят са седнеш, просто не садайте- наливната бира е5 евро.

Като седнеш в заведение за хранене ти сервират разни разядки. Те не са комплимент, като в Гърция да речем, бутнеш ли - плащаш.

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към коментар
преди 55 минути , ДиянаВ каза:

Този в който бяхме е luxe hotel turim но не беше кой знае какво. Просто удобна локация

В Букинг ми излиза 3008 лв за една стая 😀

Към момента един единствен апартамент в air bnb изглежда подходящ (и на приемлива цена), в район Estrela. 

Връзка към коментар

Сега осъзнах, че съм нацелила католическия Великден. Изобщо не съм се сетила като купих билетите. Вероятно затова цените на хотелите са такива. 

Май ще буквам онзи апартамент, че да не вземе да изчезне. Estrela как е като място за нощуване? 

Връзка към коментар

Аз не мога да кажа. Там не беше ли последната спирка на трамвай 28? Ако е така изглеждаше добре мястото. От старите райони. Прилично. Но транспортът е с трамваи

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 8.02.2019 г. в 21:12, FlyMeToTheMoon каза:

Океанариумът значи го правим задължително. В комплект със статуята на Христос. 😆

Имай предвид, че океанариумът е доста отдалечен от статуята. За да прецапате реката, ще трябва от океанариума с дълго придвижване да идете на Cais do Sodre и оттам да хванете лодката за Cacilhas. Именно от Cacilhas е най-удобно да стигнете до статуята, има директен автобус. Достъпът до статуята е ограничен - комплексът има работно време.

Ако трябва да събера статуята и океанариума в един ден, бих започнал със статуята. След това от Cailhas с лодката до Cais do Sodre и оттам - с автобус 728 директно до Парка на нациите, където се намира океанариумът.

Ако за тригодишните би представлявало интерес да се повозят на автомобили с квадратни, ъъъъ...колела :smile:, то тогава точно до океанариума могат да се възползват от случая - в Pavilhão do Conhecimento. Пак там вие, възрастните, можете да карате велосипед по въже - доста е яко :smile:

Освен споменатите активности, в Павилиона на познанието има още десетки забавления, които спокойно могат да ви запълнят половин, че и цял ден (казвам го от опит). Нито децата, нито възрастните ще скучаят. За да добиеш добра представа за мястото, разгледай снимките, качени от потребители в Google maps.

Можете да съберете Павилиона и Океанариума в един ден, а за десерт с Teleférico de Lisboa да се разходите до кулата Вашку да Гама, послужила за прототип и вдъхновение на оня ми ти хотел в Дубай. Удобството на тази програма е, че ще бъдете на закрито почти през целия ден, а през април се очаква в Лисабон да повали добре.

 

На 8.02.2019 г. в 22:08, ДиянаВ каза:

Точно. Добре е да сте около метро станция по линията на летището или с една връзка до нея. 😁

Именно. Например до гара Oriente, която е на пешеходно разстояние до океанариума и Парка на нациите и от която ще могат да хващат влакчетата за Sintra и другите места. Може и до Santa Apolonia, която е разположена още по-стратегически, но пък там не минава метро (за сметка на това 728 е много редовен и бърз до Praca do Comercio).

Бил съм базират и до станция Parque, оттам има всякакви автобуси и метра за навсякъде.

Редактирано от Goal & Boss
Връзка към коментар

@Goal & Boss, благодаря за идеите и изчерпателната информация.

Стискаме си палци да не ни вали, но в крайна сметка както дойде. 

Най-лошото от всичко е че съм нацелила католическия Великден и цените на хотелите са главозамайващи. 

Връзка към коментар

А също и навалиците туристи. Иначе от прогнозите за времето въобще не се притеснявай. Ние като пътувахме през април, пак така и то до последно прогнозата беше дъжд, гръмотевици ... нищо подобно, слънчево и около 27 градуса си беше. Само в Синтра беше по-облачно, но там е малко планински района. 

Ще Ви хареса, независимо от малките неволи покрай Великден. Любим град е, неслучайно има много туристи и високи цени на хотелите🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, FlyMeToTheMoon каза:

Най-лошото от всичко е че съм нацелила католическия Великден

Напротив, това е най-доброто! Ще се порадвате на чудесна празнична атмосфера, а като знам португалците какви хубави хора са, вярвам, че ще е супер! А преживяването на статуята на Христос ще е незабравимо!

Само проверете предварително работните времена на обектите, които искате да поситетите, за да няма неприятни изненади със заключени врати.

Аз бях там по нашенския Великден и много се радвах на украинците, които се тълпяха в Синтра, в тамошния православен храм. Повечето от тях бяха с национални носии, върволици от хора, с цветя, с кошници с козунаци и шарени яйца...

Редактирано от Goal & Boss
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Такааа... Гадовете от Уиз са сменили часовете на полетите и положението е - да си срежеш вените 😤

Пристигаме късно вечерта, а на връщане още по-късно си тръгваме... Обмислихме дали да не анулираме резервациите, но желанието да видим Лисабон надделя, така че ще тормозим децата (и себе си).

В тази връзка искам да ви питам още няколко неща 🙂 

1. На летището има ли къде да си оставим багажа в последния ден? Полетът е в 22:30 и ще е по-удобно да има къде да оставим куфарите през деня.

2. До колко часа работи метрото?

3. Има ли някакви седмични карти за градския транспорт? Предполагам, че ще е по-изгодно да купим такива.

4. С влак или автобус се пътува до Кабо да рока, Синтра, Кашкаиш?

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, FlyMeToTheMoon каза:

Такааа... Гадовете от Уиз са сменили часовете на полетите и положението е - да си срежеш вените 😤

Пристигаме късно вечерта, а на връщане още по-късно си тръгваме... Обмислихме дали да не анулираме резервациите, но желанието да видим Лисабон надделя, така че ще тормозим децата (и себе си).

В тази връзка искам да ви питам още няколко неща 🙂 

1. На летището има ли къде да си оставим багажа в последния ден? Полетът е в 22:30 и ще е по-удобно да има къде да оставим куфарите през деня.

2. До колко часа работи метрото?

3. Има ли някакви седмични карти за градския транспорт? Предполагам, че ще е по-изгодно да купим такива.

4. С влак или автобус се пътува до Кабо да рока, Синтра, Кашкаиш?

 

1. Потърсете из града - няма защо да ходите до летището, за да си оставите багажа и после да се връщате.

2. До късно. Нашият полет преди година беше даже по-късно, в 23.30

4. До Синтра има влак. От Синтра до Кашкаиш има автобус, пътува се около 25-30 мин. От Кашкаиш има влак до друга гара в Лисабон.

 

Прочети тук за нашето пътуване:

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, FlyMeToTheMoon каза:

1. На летището има ли къде да си оставим багажа в последния ден? Полетът е в 22:30 и ще е по-удобно да има къде да оставим куфарите през деня.

2. До колко часа работи метрото?

3. Има ли някакви седмични карти за градския транспорт? Предполагам, че ще е по-изгодно да купим такива.

4. С влак или автобус се пътува до Кабо да рока, Синтра, Кашкаиш?

 

1. https://bagbnb.com/luggage-storage/lisbon?gclid=EAIaIQobChMIxpfe793q4AIVFOd3Ch3Huw_QEAAYASAAEgJ8svD_BwE

2. https://www.metrolisboa.pt/en/travel/timetables-and-frequency/  За летището - червената линия

4. http://www.carris.pt/en/fares-2019/  Няма седмични, само дневни и месечни. Всъщност не точно дневни, а 24-часови, от момента на първо валидиране.

Редактирано от Goal & Boss
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.