Прескочи до съдържание

Ао Нанг, Банкок и още нещо


Адриан ХН

Препоръчани мнения

Здравейте, 

Предстои ни пътуване в Тайланд от 01.05 до 14.05 2019 г.  Ще прекараме 7 дни в Ао Нанг и 6 в Банкок.

Искам да помоля за съвети за трипове с лодки от Ао Нанг до островите. Къде е най-хубаво да се отиде? Актуални цени, ако някой е ходил наскоро. До колко може да се свали цената при пазарлъка? Хубави ресторанти, както и цените на основни ястия и напитки? На Ао Нанг е сме в The Krabi Forest Homestay. Имаме резервирано такси от летище  Краби до хотела за 600 бата за 01.05. Така, че ако някой пътува тогава можем да си го поделим. Има две свободни места.

В Банкок ще отседнем в хотел Rambuttri Vilage Plaza. Ще помоля за съвети за екскурзии и от Банкок в околностите, а също така и за места а посещение в града. Ресторанти, магазини, цените в тях?

Каква валута да вземем с нас, за да е най-изгодно при обмяната? Защото в България батовете са скъпи - 0,0567 лв. за 1 бат

Връзка към коментар

Аютая е класически дневен трип, който можеш да направиш от Банкок. Друг външен такъв са водопадите, можеш да прегледаш тази тема: 

 

 

Ходене до някой от плаващите пазари също може да си отнеме доста време. За самия Банкок аз не бих отделил повече от 3 дни. 

 

За храната...не знам какво е положението към днешна дата. Аз бих ти препоръчал да се гмурнеш директно в уличната храна, ама нещо щяха да я забраняват. Определено има какво да се желае от хигиенна гледна точка, доста е по-различно от това, което сме свикнали тук, но има безумно вкусни неща. 

 

Връзка към коментар

Плажа на Ао Нанг- не е особенно впечетляващ. Ние ползвахме съседния Краби Резорт. Хубав плаж с кристална вода около островите, а до тях с дневни турове с моторни лодки. Има ги навсякаде. За храната -гладни няма да останете, ресторанти много. Прочети отзивите преди да ги посетиш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А някакви ориентировъчни цени на туровете по това време на годината? Знам, че м. май е през слабия сезон и цените са по-ниски. Колко е нормално да се заплати за еднодневна екскурзия до островите Пи Пи например? Питам, за да знаем ориентировъчно колко пари да вземем с нас? Смятаме да тръгнем  с малко бати и долари и евра за 2 000 лв., е и картите няма да са празни, но не искаме да опираме до тях. Дали ще стигнат за хотелите /за Ао Нанг цената е 250 лв, а за Банкок 300 лв/,  екскурзии, входни такси, храна, подаръци, сувенири и т.н.

Благодаря ви предварително

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

900-1200 Бата е нормална цена за споменатата от теб екскурзия, както и за повечето полудневни трупове. Общо взето се пазари да ги свалят цената наполовина от предварително обявената. Аз ползвах само speed boat, с long tail обикновено е малко по-евтино. На твое място бих помислила дали да не прекарам по-малко време в Ао Нанг за сметка на Ко Ланта например. Плажовете в Ао Нанг са хубави ако ги гледаш отдалеч. Заради цвета на пясъка и финността му, водата изглежда мътна. Мен това ме дразнеше, защото обичам напълно прозрачно море.

Връзка към коментар

Бих препоръчала от Ао Нанг два тура - Хонг островите и 4-те острова Пода, Чикен, Туп, Мор. Около 800-1000 бата ориентировъчни цени. В сезонът покрай НГ не вървеше никак пазарлъкът. В нисък сезон може и е по-различно. Прекарайте и поне ден на Райли бийч - там са два пясъчни плажа, които са страхотни с прекрасна гледка. Има и погледно място, намиращо се помежду двата плажа, добре означено. По една стръмна пътека се качвате около 15-20 мин и сте горе на високото, където има страхотна гледка. Ако сте по-големи ентусиасти и имате време и ако е отворена пътеката към лагуната, от погледното място можете да се спуснете към нея, но и там било стръмно доста от това, което четох. Ние нямахме време, стъмваше се и затова не отидохме. Има и пещера в близост до Райли - Пра нанг. До Райли сте стига за около 15 Мин с лодка от Ао Нанг. Относно лодките, аз препоръчвам long tail или ако има опция big boat. Speed boat не е за хора с проблеми с вестибуларния апарат, а също така рискувате да станете мокри целите още в лодката, в това число и с багажа. На някои места продаваха водонепромукаеми торби с различна големина за предпазване точно на багажа.

Връзка към коментар

Благодаря ви много.

Сега се поразрових в нета и намерих екскурзии на следните цени:

4 острова - 500 бата на човек.

Пи пи - 1140 бата на човек

7 острова -  860 бата на човек

Джеймс Бонд - 750 бата на човек

Направи ми впечатление обаче, че на всички трипчета пишеше, че не е включена такса за национален парк, която е 400 бата на възрастен и 200 бата на дете. Означава ли, че трябва да се заплатят допълнително 800 бата за двама освен цената на екскурзията? И някой знае ли, дали Мая бей е отворен за туристи, защото навсякъде излиза, че не се допускат временно хора, за да се възстанови природата? 

Връзка към коментар

За съжаление Мая бей е затворен за посещения, но аз бих препоръчал едно трипче до Хонг. Ние като бяхме беше супер приятно, мнооого по-малко хора от Мая, а заливът е много красив. Всъщност профилната ми снимка е точно от Хонг 🙂 Ние си уредихме изгодно longtail boat до там, но не бяхме точно в Ао Нанг, а по-близо до островите, та не знам как точно ще са цените. Но на място най-добре, с обикаляне и пазарлък. Иначе препоръчвам тези - http://krabitrek.com/tours/tour_krabi_hong_speedboat.php. С тях ходихме до Пи Пи и екскурзията 4 острова и беше ок.

Редактирано от theforeigner
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Адриан ХН каза:

Благодаря ви много.

Сега се поразрових в нета и намерих екскурзии на следните цени:

4 острова - 500 бата на човек.

Пи пи - 1140 бата на човек

7 острова -  860 бата на човек

Джеймс Бонд - 750 бата на човек

Направи ми впечатление обаче, че на всички трипчета пишеше, че не е включена такса за национален парк, която е 400 бата на възрастен и 200 бата на дете. Означава ли, че трябва да се заплатят допълнително 800 бата за двама освен цената на екскурзията? И някой знае ли, дали Мая бей е отворен за туристи, защото навсякъде излиза, че не се допускат временно хора, за да се възстанови природата? 

Да, горе-долу са такива цените, но прибави и таксата за нац. парк. Те направо ти я смятат и нея като купуваш туровете. На място по островите не плащаш нищо. Мая бей все още е затворен.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Аз си признавам, че не схванах точно каква е разликата между тур "4 острова" и тур "7 острова". Ние бяхме на седемте и определено не бяха седем. Но вариант, който включваше залез, шнорхелинг (шнорхелингът в час близък до залеза си е туристически капан, колкото по-ниско е слънцето, толкова повече избледняват цветовете под вода заради пречупването на светлината). Имаше и вечеря на Райли бийч (най-страхотното място в целия район) и нощно къпане сред луминисцентен планктон, което също е чудесно изживяване.

 

За тура Хонг ще ви предлагат и малко варианти с включен каяк за час. Не се подлъгвайте, реално няма достатъчно време за това, вземете си вариант без каяк. При нас и времето още не беше добро; в деня след като тайфунът отмина, морето все още не се беше успокоило съвсем, та изобщо бяха забранили каяците. Върнаха ни разликата в цената, де.

 

Джеймс Бонд турът в залива Панг Нга идва бая далечко от Аонанг, нещо не ми се връзва много.

 

Понеже ще имате повече време около Аонанг, ако не ви се стои само по плажове и острови, бих ви препоръчал нещо по-нестандартно, за което на нас не ни остана време, а и климатичните условия не ни позволиха (пустият му тайфун 😄 ) 

Tab Kak Hang Nak nature trail

https://www.thailandee.com/en/visit-thailand/tab-kak-hang-nak-nature-trail-krabi-296

 

Редактирано от master_of_germs
Връзка към коментар
преди 10 часа, master_of_germs каза:

Аз си признавам, че не схванах точно каква е разликата между тур "4 острова" и тур "7 острова". Ние бяхме на седемте и определено не бяха седем. Но вариант, който включваше залез, шнорхелинг (шнорхелингът в час близък до залеза си е туристически капан, колкото по-ниско е слънцето, толкова повече избледняват цветовете под вода заради пречупването на светлината). Имаше и вечеря на Райли бийч (най-страхотното място в целия район) и нощно къпане сред луминисцентен планктон, което също е чудесно изживяване.

 

За тура Хонг ще ви предлагат и малко варианти с включен каяк за час. Не се подлъгвайте, реално няма достатъчно време за това, вземете си вариант без каяк. При нас и времето още не беше добро; в деня след като тайфунът отмина, морето все още не се беше успокоило съвсем, та изобщо бяха забранили каяците. Върнаха ни разликата в цената, де.

 

Джеймс Бонд турът в залива Панг Нга идва бая далечко от Аонанг, нещо не ми се връзва много.

 

Понеже ще имате повече време около Аонанг, ако не ви се стои само по плажове и острови, бих ви препоръчал нещо по-нестандартно, за което на нас не ни остана време, а и климатичните условия не ни позволиха (пустият му тайфун 😄 ) 

Tab Kak Hang Nak nature trail

https://www.thailandee.com/en/visit-thailand/tab-kak-hang-nak-nature-trail-krabi-296

 

Много благодаря за инфото. Виждам че си бил наскоро там, та ще използвам възможността да те поразпитам малко 🙂 .

До Райли може ли да се ходи без предварително да сме запазили екскурзия? Ако има някакъв транспорт и там къде да се обядва искаме да прекараме един цял ден на плажа. 

Къде е най-доброто и евтино място за шопинг в района около Ао Нанг?

Има ли от къде и какви репеленти да вземем против комарите? Хотелът ни се намира в горичка та предполагам, че ще е пълно с комари.

Как са цените по магазините, аптеките, ресторантите и баровете?

Мислим първия ден докато свикнем с часовата разлика да се отпуснем в някой бар, тъй като си мисля, че няма да можем да заспим в 7-8 часа българско време. Набелязахме един бар "Chang", който е близо до хотела. Ако си бил там дай отзиви?

Ако може и малко инфо за пътуването. С две прекачвания сме в Доха и Банкок. Вие как пътувахте до Краби? Интересува ме чекирания багаж направо в Краби ли ще си го вземем? и паспортна проверка дали в Банкок ще минем или в Краби? Визи си изкарахме от почетното консулство в София.

 

Редактирано от Адриан ХН
Връзка към коментар

До Райли се ходи с лодка от Ао Нанг, лодкарите чакат на плажа, карат на фиксирана цена през деня. Вечер след 20 часа е по-скъпо. Има ресторанти доста на Райли, с надути цени, но все пак стават.

Най-доброто и евтино място за шопинг около Ао Нанг...може би по улицата от Ао Нанг до Нонпарат Тара бийч, по-скоро където започва самия плаж, там са най-многото магазини и сергии. Продават супер евтини дрехи, много разнообразна храна, включително буболечки, ако искате да опитате. Има и по-скъпи стоки като костюми и рокли, там вече си има пробни и изглеждат като нормални магазини, шият и костюми по поръчка за няколко дни.  Всичко по-ежедневно като дрехи е много евтино, някъде около 5-10 лв примерно. 

 

Репеленти може да си купите от аптека или от някой голям супермаркет - 7/11 или Familymart например. Аз взех един много силен дето беше и мазен и малко неприятно миришеше, но сигурно има и други.

 

Ние с @master_of_germs пътувахме заедно, но не сме ходили по барове, затова за там не мога да дам отзив. Имаше няколко по главната улица на Ао Нанг с жива музика и изглеждаха приятно. Единия беше баш залепен за нашия хотел Ao Nang Grand Inn, та до 1 часа през нощта можехме да слушаме музикантите от стаята си. Свиреха предимно рок там.

 

Пътувахме с прекачване в Аман и след това самолетът кацна в Банкок, за да зареди гориво и да вземе други пътници. Ние нямахме право да слизаме там и стояхме в самолета. Багажът си го взехме едва, когато кацнахме в Куала Лумпур. Пътуването ни до Краби конкретно не беше със самолет, но съм почти сигурна, че и вие ше си вземете багажа чак като пристигнете в крайната точка. Нали всички билети са ви на една резервация с една авиокомпания? Ако е така, значи е както си мисля за багажа. 

Връзка към коментар

Лодките до Райли са нещо като градски транспорт от плажа на АоНанг. Цената е 100 бата в посока. Вечерните курсове са по 150 бата. Отиваш на плажа и се редиш на опашка 🙂Имайте предвид, че на плажа нито на плажа Аонанг, нито на Райли има истински кейове. Трябва да нагазите във водата, я до колене, я до кръста. Като се съберат 8 души, примерно, следващата лодка тръгва.  

 

Връзка към коментар
преди 7 часа, master_of_germs каза:

 🙂Имайте предвид, че на плажа нито на плажа Аонанг, нито на Райли има истински кейове. Трябва да нагазите във водата, я до колене, я до кръста. 

 

Тази година, една приятелка на Краби още на първата екскурзия си счупи пръст на крака при слизане от такава лодка. 

Връзка към коментар
преди 13 часа, mililia каза:

Тази година, една приятелка на Краби още на първата екскурзия си счупи пръст на крака при слизане от такава лодка. 

Това е кофти. Явно ще трябва да се внимава. Направихме си здравни застраховки в Дженерали за покриване на щети до 15 000 $. Силно се надявам да не се възползваме от тях.

Връзка към коментар

Ние горе-долу уточнихме програмата:

Ден 1 - пристигане в Краби, трансфер до хотела в Ао Нанг, аклиматизация. Разходка из Ао Нанг, обмяна на валута, покупки в магазини и аптеки, хапване и може би един два коктейла или бири.

Ден 2 - разходка до Рейли, плажуване, обяд и прибиране в следобедните часове, почивка в хотела и излизане за вечеря

Ден 3 - 4-те острова

Ден 4 - Островите Пи пи

Ден 5 - разходка до град Краби, шопинг и т.н.

Ден 6 - Джемс Бонд или остров Хонг

Ден 7 - по-лежерно. Подмятане по плажовете, отново шопинг и ...........

Ден 8 - отлитаме за Банкок, настаняване в хотела, разходка из вечерен Банкок

Ден 9 - цял ден препускане по храмовете

Ден 10 - екскурзия до Аютая

Ден 11 - плаващия пазар. Вечерта круиз с вечеря по Чао Прая

Ден - 12 - новата част, площад Сиам и моловете, шопинг и вечерта в Скай бар

Ден 13 - ако нещо сме пропуснали, китайския квартал, може и една екскурзия по околностите на Банкок.........вечерта на някой от нощните пазари

Ден 14 - отлитане за София

 Как ви се струва?

Редактирано от Адриан ХН
Връзка към коментар
На 10.02.2019 г. в 9:43, Адриан ХН каза:

Здравейте, 

Предстои ни пътуване в Тайланд от 01.05 до 14.05 2019 г.  Ще прекараме 7 дни в Ао Нанг и 6 в Банкок.

Искам да помоля за съвети за трипове с лодки от Ао Нанг до островите. Къде е най-хубаво да се отиде? Актуални цени, ако някой е ходил наскоро. До колко може да се свали цената при пазарлъка? Хубави ресторанти, както и цените на основни ястия и напитки? На Ао Нанг е сме в The Krabi Forest Homestay. Имаме резервирано такси от летище  Краби до хотела за 600 бата за 01.05. Така, че ако някой пътува тогава можем да си го поделим. Има две свободни места.

В Банкок ще отседнем в хотел Rambuttri Vilage Plaza. Ще помоля за съвети за екскурзии и от Банкок в околностите, а също така и за места а посещение в града. Ресторанти, магазини, цените в тях?

Каква валута да вземем с нас, за да е най-изгодно при обмяната? Защото в България батовете са скъпи - 0,0567 лв. за 1 бат

6 дни са много време в Банкок. Аз бях в същия хотел (Rambuttri Vilage Plaza) в началото на декември, който пък се намира на втората вероятно най-популярна улица в Банкок. Та, на тази улица гладни и жадни няма да останете. Цените  почти навсякъде в Тайланд са еднакви - т.е. храната е евтина, бирата скъпа, само масажите варират (oil специално 😉 )

Мисля, че Банкок води класацията по  най-гореща столица в света, и следва да имате и това предвид - декември беше 36С, а вашия период е май - направо може да се сварите. 6 дни в убийствена жега - мисля, че обикалянето на храмовете ще трябва да го сведете до минимум. Освен това Банкок е огромен!!! град, и предвижването (ако не сте с такси и убер) е кошмар в жегата. И да, посещенито на 5 храма един след друг води до пренасищане, и съответно загуба на интерес.

Гранд палас - отваря в 8.30ч сутринта, т.е рано сутрин е най-доброто време за посещение; а проблема в това е, че по този начин мислят още 1млн души, и съответно ще трябва да висите и да чакате да влезете. Но ако го отметнете, почти всички други храмове може да пропуснете.

В Краби няма кой знае какво да се прави, самия град не е разположен на морето, макар и близо. Ао Нанг е едно от първите места, които посетих в Тайланд, и мога да кажа, че изкарах супер там (в пъти по-добре отколкото на Ко самуи примерно). От там, разходките до островите са лесни .

 

Във всеки случай, Тайланд си заслужава много , и тъй като е едно от най-лесно достъпните места в Югоизточна Азия, вярвам, че ще изкарате супер. 🙂

 

 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 27.03.2019 г. в 9:37, Радо каза:

6 дни са много време в Банкок. Аз бях в същия хотел (Rambuttri Vilage Plaza) в началото на декември, който пък се намира на втората вероятно най-популярна улица в Банкок. Та, на тази улица гладни и жадни няма да останете. Цените  почти навсякъде в Тайланд са еднакви - т.е. храната е евтина, бирата скъпа, само масажите варират (oil специално 😉 )

Мисля, че Банкок води класацията по  най-гореща столица в света, и следва да имате и това предвид - декември беше 36С, а вашия период е май - направо може да се сварите. 6 дни в убийствена жега - мисля, че обикалянето на храмовете ще трябва да го сведете до минимум. Освен това Банкок е огромен!!! град, и предвижването (ако не сте с такси и убер) е кошмар в жегата. И да, посещенито на 5 храма един след друг води до пренасищане, и съответно загуба на интерес.

Гранд палас - отваря в 8.30ч сутринта, т.е рано сутрин е най-доброто време за посещение; а проблема в това е, че по този начин мислят още 1млн души, и съответно ще трябва да висите и да чакате да влезете. Но ако го отметнете, почти всички други храмове може да пропуснете.

В Краби няма кой знае какво да се прави, самия град не е разположен на морето, макар и близо. Ао Нанг е едно от първите места, които посетих в Тайланд, и мога да кажа, че изкарах супер там (в пъти по-добре отколкото на Ко самуи примерно). От там, разходките до островите са лесни .

 

Във всеки случай, Тайланд си заслужава много , и тъй като е едно от най-лесно достъпните места в Югоизточна Азия, вярвам, че ще изкарате супер. 🙂

 

 

Благодаря за мнението. Първо ходене до тази част на света ни е, но се надявам да не е последно, и затова искаме да го караме по-кротко и на сигурно. Жегата не ни притеснява много, а по-скоро валежите. Въпреки предварителната програма много от нещата ще ги решаваме на място. Зависи от моментното настроение и състояние, както и от това как вървят финансите. Ще се стараем всички разходи там, заедно с хотелите и трансферите, да не надвишават 2 500 лв. Приготвили сме долари и евра и ще обменяме според момента, кое е по-изгодно. Купихме 7 000 бата от Тевекс, но курса е лош. Взехме ги само да поемем първите разходи - трансфера до Ао Нанг и хотела. На място ще търсим обменни бюра. Първото нещо, което мислим да направим е да посетим някоя аптека за репеленти против комари, снънцезащитни и магазин за вода, бира и нещо пакетирано. 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Искам да изкажа благодарности на всички за съветите и мненията, които изразиха в темата, както и в някои други теми от форума за Югоизточна Азия, от които извлякох необходимите ми неща. Впечатленията ни са, че като цяло Тайланд е идеалната първа дестинация за хора като нас, които никога не са били в тази част на света. По-детайлно съм ги описал в един кратък пътепис.

Страната е туристическа. Всяка година я посещават между 40 и 50 млн. души. Много е уредена, макар и първоначалното впечатление е, че цари хаос. Просто хората си имат своя ред, който ние не винаги разбираме, но те си го спазват стриктно. През тези две седмици не сме попадали нето веднъж в някаква кризисна ситуация. Всичко каквото сме имали като уговорка с местните туристически бюра, хотели, трансфери и т.н. е изпълнявано стриктно. През цялото време сме имали усещането за сигурност. Храната им е страхотна. Почти през цялото време сме се хранили на улицата и не сме имали никакви здравословни проблеми. Масажите също са страхотни. За смешни пари те мачкотят, издърпват крайниците, извиват ги и какво ли още не и то цял час. Алкохолът им е малко по-скъп, но това не е болка за умиране. И без това друго освен бира не ти се пие . Вече гледаме към следващата дестинация. Куала Лумпур, Лангкави, Бали, Виетнам или Индия………….все още не знаем. Сигурното е, че продължаваме с тази част на света

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.