Прескочи до съдържание

Луфтханза и случай с пропусната отсечка


Препоръчани мнения

Както споменах,  пропуснах последна отсечка от полет на Iberia,  защото не ми се разкарваше от Мадрид до Милано и чак на следващия ден да летя за София ( за всеки случай имах и купен довеждащ полет Милано - София с Ryan ) 

Бях купил  и Мадрид - София пак с  Ryan, в случай че мога да си хвана директния полет още същата вечер. 

 

Влизам в профила си при Iberia и съм  приятно изненадан,  че са ми начислили всичките Avios  c изключение тези за отсечката,  която пропуснах.

Не знаех, че това изобщо. е възможно 🙂

 

Долу-горе са достатъчни за два вътрешни полета в Испания с Iberia Express  (и символично доплащане),  а може да си ги прехвърля и към British. 

Все повече харесвам тази авиокомпания. 

 

П. П. Не знам дали има връзка, но преди бординга в Сантяго по уредбата привикаха всички пътници,  които пътуват без чекиран багаж и си направиха там някаква проверка в системата.  На слизане в Мадрид чакаха служители на Iberia с въпрос "имате ли трансферен полет" ,  но предполагам по-скоро да те насочат,  отколкото да следят дали умишлено ще си пропуснете трансфера. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
На 27.02.2019 г. в 23:51, Георги каза:

но ето един куриозен случай с азерите

Повдигам темата, защото през последните дни точно такъв билет трябваше да  купувам за познат, но по различни причини не се стигна до покупката му.  Именно тогава се замислих за евентуални санкции във вид на черни списъци.  Не  виждам друга реална санкция за хората от сивата зона на Европа и изобщо от третия свят.  Как реално ще бъде изпълнено   решение на мюнхенския съд за финансова компенсация  в полза на Луфтханза спрямо лица живеещи в Албания, Черна Гора, Косово или пък Грузия или Армения?  Да не говорим за авиокомпании, които не са от ЕС, САЩ или Канада. Например решение на истанбулски съд в полза на Турските Авиолинии как може да се изпълни?  И стигаме до черните списъци.  Само, че аз като съзнателен нарушител на условията на авиокомпания Х, разбира се, че няма да си купя такъв билет на името, например на Evgeni Petkov, а ще го купя на името на Evgeni Petkovs, например. Искуственият интелект все още не разпознава, че това е едно и също лице. От друга страна, както нееднократно съм писал, не възникват проблеми при чекиране с една допусната грешка(буква) в името или фамилията на пасажера. И накрая да се върна до Азербайджанските авиолинии. При тях черният списък не е икономически за нарушаване на условията на Азербайджанските Авиолинии, а е политически. Списъкът е на Министерството на Външните работи на Азербайджан. В него са вписани всички лица, за които има информация, че са посещавали Нагорни Карабах през Армения.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 56 минути , epetkov каза:

Повдигам темата, защото през последните дни точно такъв билет трябваше да  купувам за познат, но по различни причини не се стигна до покупката му.  Именно тогава се замислих за евентуални санкции във вид на черни списъци.  Не  виждам друга реална санкция за хората от сивата зона на Европа и изобщо от третия свят.  Как реално ще бъде изпълнено   решение на мюнхенския съд за финансова компенсация  в полза на Луфтханза спрямо лица живеещи в Албания, Черна Гора, Косово или пък Грузия или Армения?  Да не говорим за авиокомпании, които не са от ЕС, САЩ или Канада. Например решение на истанбулски съд в полза на Турските Авиолинии как може да се изпълни?  И стигаме до черните списъци.  Само, че аз като съзнателен нарушител на условията на авиокомпания Х, разбира се, че няма да си купя такъв билет на името, например на Evgeni Petkov, а ще го купя на името на Evgeni Petkovs, например. Искуственият интелект все още не разпознава, че това е едно и също лице. От друга страна, както нееднократно съм писал, не възникват проблеми при чекиране с една допусната грешка(буква) в името или фамилията на пасажера. И накрая да се върна до Азербайджанските авиолинии. При тях черният списък не е икономически за нарушаване на условията на Азербайджанските Авиолинии, а е политически. Списъкът е на Министерството на Външните работи на Азербайджан. В него са вписани всички лица, за които има информация, че са посещавали Нагорни Карабах през Армения.

Така е, реално много трудно могат да ти ограничат достъпа. 
По описаните от теб случаи единствено се сещам, че евентуално могат да не ти позволят да влезеш през Шенгенска граница докато не си платиш глобата, но честно казано ме съмнява това е реално приложимо.
Иначе дали имат право освен по имената, да ограничат и достъпа по номера на личния документ?! Не че пак не може да се заобиколи де 🙂 

Връзка към мнение

то по принцип досега не са се занимавали с пропуснали единични полети в икономична класа, не виждам в близко бъдеще да отделят ресурси за това

евентуално ако вече ти стане навик, освен да те вкарат в черния списък може да ти анулират и милите (вероятно събираш, ако правиш такава врътка често)

Връзка към мнение
преди 22 минути , neuromancer каза:

не са се занимавали с пропуснали единични полети в икономична класа,

И аз така си мисля. Тези единични случаи на заведени дела от няколко авиокомпании са преди всичко срещу клиенти със сребърни, златни и всякакви други карти.  За  тях авиокомпанията е знаела, че би могла да получи средства от  състоятелен човек, който се е  правил на хитрец за някакви 300-400 долара(евро). Имали  са увереността, че разходите за делото не са 100%  "кауза пердута".  На бедния човек какво можеш да му вземеш? Какви дела да водиш срещу него?

преди 22 минути , neuromancer каза:

вероятно събираш, ако правиш такава врътка често)

Не събирам никакви мили на нито една авиокомпания. Става въпрос за  еднократна покупка на билет  на различни хора само в икономична класа. 

Връзка към мнение

По принцип говоря, ако някой прави тази врътка често и лети още по-често, сигурно събира мили.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.