Прескочи до съдържание

2 седмици на Сейшели с бебе


oli_mali

Препоръчани мнения

И те така - решихме да направим първото извъневропейско пътуване на бебето до Сейшелите. Билетите са взети вече 26/04-11/05. Умишлено няма да оставаме в Доха един ден (вече сме я разглеждали) заради убийствената жега тогава и детето, което ще е на почти 11 месеца.

Искаме да има някакъв sightseeing елемент в цялото пътуване, а не само лежане и обикаляне по плажовете.  Sisters islands, Felicite island, Curieuse island, Bird island са включени в плановете.

 

Горе долу първоначалната програма е следната:

27/04-01/05 - сутринта около 8:00 на 27-ми пристигане на Махе и хващане на фери/самолет до Пралин около 11:00 часа. Смятаме 4 нощувки да останем на Пралин в някой self-catering apartment/villa като през това време вземем кола под наем да обиколим и да се запознаем с острова. Евентуално някоя друга полудневна екскурзия.

01-04/05 - 3 нощувки на Ла Диг - все пак това е картичката на Сейшелите и искаме да се разходим пеш и с колела из острова.

04/05-11/05 - 7 нощувки в някой т.нар. ризорт за излежаване и пълен релакс, може би пак на Пралин.

 

Все още нямаме нищо резервирано освен сам. билети. Приемам всякакви препоръки за нощувки като се има предвид, че сме с бебе. Гледах, че на много места не допускат настаняване на деца, но все още се намират прилични оферти. Бюджет - по около 200-300лв/нощ за първата седмица и около 500лв/нощ за втората седмица.

 

И тук започват въпросите:

1. За колата под наем иска ли се международна шофьорска книжка или може и с нашата като в Европа? Ако да - каква е процедурата да се извади?

2. За трансфера от Махе до Пралин - Airseychelles съм набелязал за вътрешен полет и Cat Cocos за фери. Има ли други опции? Ако са тези може би ще избера самолетчето, цената е сходна в момента.

3. Има ли задължителни ваксини? Четох, че няма, освен ако не идваме от място с жълта треска (не идваме). Педиатъра също ни каза, че нищо допълнително не е необходимо, но все пак кажете. За слънцезащитен крем ни препоръча Day Long за бебета. Някой ползвал ли го е? Какво друго да вземем с нас - може би нещо за комарите?

@master_of_germs @AlexandraKo- помагайте.

4. Как стои въпроса с магазинчетата - предполагам има откъде да се купят бебешки пюрета, памперси и други неща за ежедневието на принцесата?

 

Може би ще има и още и още, но като за начало и това не е малко :). Тагвам @Красимира, @lesy, @stanimir за помощ. Изчетох нещата, които сте писали в другата тема и определено е много полезна.

Редактирано от oli_mali
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да допълня, че това няма да е първото пътуване на бебето (вече бяхме до Ница, Мадрид), след 2 седмици ще трамбоваме из Бавария, така че не се притесняваме от полетите и трансферите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

1.Не се изисква международна шоф. книжка. 

2.Airseychelles летят на около 30мин.

3.Ваксини не се изискват. Комарите обаче са проблем. Купете на място репелент с лимонена трева, върши работа. Вземете си машинка за комари. 

4.Магазини има навсякъде.  Дори и с карти се плаща. Голяма част от туристите са в селф кетъринг. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси, @lesy. Другата ми чуденка е има ли смисъл да отделяме време за Махе? По принцип си мисля директно на Пралин да се настаним и оттам да мърдаме до другите острови. Полетите, които са на прилични цени, имат поне 3-4 часа престой на летището в Махе. Като гледах това е малко летище - има ли някакъв лаундж на Дайнерс например или пък какво да се прави в близост ако оставим повече време за прекачването?

Връзка към коментар

За резорт може да потърсиш и на Махе. Те са в южната част на острова и ако ще стоите на едно място, става. Там е по-диво. Но за обикаляне не е много подходящ, голям е и най-населен. 

На летището багажът се оставя в полицейския офис. Има две заведения, много скъпи, както всички заведения на Сейшелите. Салони няма. Може да хванете автобус до плаж или до Виктория, но не знам дали е подходящо за детето. Автобусите са малки и без прозорци, а жегата е голяма. 

Но и с ферибот да се предвижвате, пак ще имате време за уплътняване. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, oli_mali каза:

За слънцезащитен крем ни препоръча Day Long за бебета. Някой ползвал ли го е? Какво друго да вземем с нас 

4. Как стои въпроса с магазинчетата - предполагам има откъде да се купят бебешки пюрета, памперси и други неща за ежедневието на принцесата?

 

На Сейшелите не сме били, но бяхме на Мауи с 9-месечно бебе. Носехме слънцезащитен, но бебето стоеше предимно на сянка, никога директно на слънце за дълъг период. Също ѝ бяхме взели бански с UV защита, който покриваше ръцете до под лактите и крачетата малко над коленцата. 

С шапка задължително на главичката. 

Памперси, пюрета, кашички - всичко си носехме, но бяхме само за една седмица. Ползвахме и воден памперс.

 

Приятно изкарване! Тази възраст е чудесена за пътуване - не са съвсем малки, спят по-добре, но още не ходят.

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Памперси , памперси за плуване , шапка ,UV бански, бебешки репелент и слънцезащитен с 50 фактор носехме на Мауи (8 мес. бебешок) и сега в Мексико (11 мес). За Лонг Дей нямам наблюдения , но купихме този с най-високият рейтинг в Амазон и сме много доволни (Neutrogenа +50SPF). 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

С пюретата не е толкова лесно,няма разнообразие,ние си носихме за целия период като някои вечери си хапваше от нашата храна. Иначе с памперси и други консумативи няма проблем. Комарите мен ме пропуснаха,но малката беше постоянно нахапана,въпреки че я пръсках с репеленти ,вземете си и фенистил гел или нещо подобно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

И така - нашето пътуване започна днес. Току-що пристигнахме на Пралин. Следващите 5 нощувки ще сме в Belle Vacance. Първи впечатления отлични - чисто, просторно, басейн, вино за добре дошли ...какво му трябва на човек. IMG_20190427_122501.jpg.b4c9b244e26f26bbf009ee9eb7c1b500.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Вчера бързо от хотела ни намериха кола под наем и следващите дни ще джиткаме из острова с нея (Киа Рио за 40 евро на ден). Веднага се отправихме към другия край на Пралин, а именно Ансе Лацио бийч. Обратното движение въобще не ми пречи, мислех си, че ще е по-голям проблем, ама засега много добре се справям. Пътищата са като нашите, само дето няма мантинели, канавка и т.н., теснички и стръмни като цяло та се кара бавно. 

 

Ансе Лацио received_270077510427411.jpeg.26392d1a6dc0f6809fc47318c7ca7964.jpeg

 

Днес отидохме до Vallee de Mai (350SCR вход, деца до 12 години -безплатно). Има 3 маршрута, ние хванахме втория, който беше около 2 часа. Напълно достатъчно мисля, че беше. 

received_815276845508976.jpeg.7cb73668cbd6d6124d0fe3a80bbc8e4c.jpeg

 

received_1716164018529943.jpeg.7b95d42c9b9f72bc8abecb09a785d235.jpeg

След това отидохме на Anse Volbert плажа - приказен е. Широка плажна ивица, плитко във водата, пясъка е като брашно. Абе пълна идилия, бебето се спука от кеф.

received_837375609943284.jpeg.5b4adafcdf9aad5983fdc4a936cea25e.jpeg

 

received_575365139537868.jpeg.3c40f3fb4faa784e62f3944d144d5934.jpeg

 

received_435964110307956.jpeg.0e58d0e3352737175149bcf670d185fa.jpeg

 

А местни плодове колкото искате за по 25 SCR -  манго, папая, авокадо и хиляди други дето не има знаем името, ама си облизва е пръстите. 

received_2288004928077778.jpeg.92f1802c6f3b184bd20f453d2cf7038b.jpeg

 

received_1647494445394406.jpeg.2309222a81408f6441519c26a0a7c4b5.jpeg

 

А за вечеря си взехме пресен улов за 10 евро и си правихме барбекю.

 

received_2732187876808397.jpeg.54624edb332a91d362cfceb8d1b1e085.jpeg

  • Харесвам 26
Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...

Привет, @oli_mali, попаднах на тази тема и исках да те питам, ако имаш някакви по-специални съвети/препоръки за Сейшелите с бебе? Плануваме 8-9 дни през август с бебе на 9 месеца... 

Връзка към коментар
преди 2 часа, MCC каза:

Привет, @oli_mali, попаднах на тази тема и исках да те питам, ако имаш някакви по-специални съвети/препоръки за Сейшелите с бебе? Плануваме 8-9 дни през август с бебе на 9 месеца... 

Приказно е и горещо препоръчвам. Много подходящо за малки деца и бебета е като дестинация. Има си всичко там, не е необходимо да носите памперси, пюрета, репеленти и т.н. Лично ние се бяхме заредили, че го мислихме за диво място, ама всъщност се оказа доста цивилизовано. Сега покрай пандемията може да са затворили някои хотели и туризма да е на по-ниско ниво, но пък съм сигурен, че плажовете и цялата атмосфера там ще компенсират всеки дребен недостатък. Питай нещо по-конкретно ако те интересува.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, MCC каза:

Привет, @oli_mali, попаднах на тази тема и исках да те питам, ако имаш някакви по-специални съвети/препоръки за Сейшелите с бебе? Плануваме 8-9 дни през август с бебе на 9 месеца... 

Преди 3-4 години  никъде нямаше чадъри и  къде да се скриеш на сянка., освен на  Grand Anse Beach на Ла Диг ( имаше някакви колибки които ползваш срещу консумация)  и на Anse Lazio на Пралин  под палмите ( което пък си е опасно)  Не си спомням дали и продаваха 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Повдигам темата с някой и друг въпрос. Обмислям 2 седмици Сейшели с бебе, тогава ще е на 1г. Нещо такова -  2 дни Мahe заради полетите,  6 на Praslin, 6  La Digue

 

Доколкото разбирам на La Digue начина на придвижване е с колела под наем. Дали ще имат някакво детско столче, така че да мога да сложа малкия и да щъкаме напред назад из острова?

 

Как стои въпроса с обикалянето на Praslin - само кола под наем ли е варианта? Къде бихте препоръчали да се установим като най добра отправна точна за обикаляне из острова?

 

 

 

 

Връзка към коментар
преди 18 часа, digitalpr каза:

Доколкото разбирам на La Digue начина на придвижване е с колела под наем. Дали ще имат някакво детско столче, така че да мога да сложа малкия и да щъкаме напред назад из острова?

Имат всякакви столчета за децата. Зависи вие как ще предпочетете да го возите. За тази възраст ние бяхме наели ремарке за колело, не се доплащаше допълнително. Хем не ти пречи детето да е на колелото, хем заспиваше като го подрусаш малко по пътя и си правехме спокойни разходки из острова.

 

преди 19 часа, digitalpr каза:

Как стои въпроса с обикалянето на Praslin - само кола под наем ли е варианта? Къде бихте препоръчали да се установим като най добра отправна точна за обикаляне из острова?

Има градски транспорт на Пралин, едни малки автобусчета са. Няколко магеланеца ги бяха ползвали, прегледай и другите теми за Сейшелите. Колата под наем при пътуване с дете е безценно удобство и не бих спестил от тези 30-40 евро на ден. Ако сте близо до някой плаж може да не я наемате за целия период. Пралин се обикаля за 20-30 минути с кола, така че няма голямо значение къде ще се настаните. И все пак около Anse Volbert вечер е по-оживено.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@oli_mali, не съм и предполагал, че ще имат чак ремаркета, това е перфектно!

 

Разбрах за колата. Препоръчително ли е да я наема от тук, или мога на място чрез хотела да кажем? Слагат ли надценки?

 

Мисля да спим близо до Grand Anse Beach, но ако препоръчваш Volbert мога да погледна и там за нещо прилично. 

Връзка към коментар

Ние разчитахме на хотела, все пак острова е малък и всички хора се познават. Пък и няма къде да избягаш толкова, така че я връщаш където ти е удобно. Имай предвид, че тази информация ми е от преди 3 години и покрай пандемията нещата може да са се променили. Наскоро гледах, че доста места за настаняване изобщо не са работили последните 2 години. Иначе аз им бях писал по мейл на тези, които харесах в букинг, и повечето ми бяха предложили по-ниска цена. Даже от тук не бях резервирал за всички нощувки, ами само за първите на Пралин и тези на Ла Диг. Искахме да видим дали ще ни допадне Пралин за да останем още 1 седмица там или да се отправим към Махе. Но опрелено си мисля, че правилно разпределихме дните и не съжалявам. Хареса ни Belle Vacance и там на място договорихме за втората седмица нощувките като опрелено цената беше още по-ниска. 

 

Дали да разгледаш от другата страна за нощуване около Cote D'or, що пък не. Може да ти изскочи нещо подходящо и там. Една идея по-оживено е вечер, но както казах с кола е 15-20 минути, така че не е драма и да се пътува. От гледна точка на плажа и водораслите, зависи и кога пътувате... Реално има 4-5 плажа разположени от двете страни на Пралин. На нас най-много ни харесаха Anse Georgette и Anse Lazio. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 часа, digitalpr каза:

Ще трябва вечерта преди полета да спим във Victoria. Има ли смисъл да се отделят ден-два на този град?

Ние не сме оставали на Махе. Нека някой друг да помогне.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.