Прескочи до съдържание

Варианти за транспорт до Генуа


Petkan

Препоръчани мнения

Имам едно питане, което може да не е точно за тази тема, но тъй като става въпрос за Алиталия, ще го направя тук.

Уж се имам за поне средно грамотен в търсенето и откриването на изгодни сам. билети и обикновено нямам проблеми с намирането им, но в случая или аз нещо не съм в час, или жабетата са напълно изперкали. Та, някой може ли да ме светне каква е идеята на Алиталия да продават билет за дестинацията Генуа - София, с прекачване на Фиумичино за 671 евро, а поотделно това удоволствие (пак през техния сайт и пак за същата дата и полети) да струва: Генуа - Рим - 77 евро + Рим - София - 87 евро = 164 евро? По всички правила на ценообразуването, целият билет би трябвало да е по-евтин....

Някой ще каже, ами купи си втория вариант, щом си го намерил за по-изгоден, не не е в това въпроса. Не виждам логиката им.

 

Тази цена обаче също ми идва височка. Още повече, че става въпрос за 12 билета, а и покрай нискотарифните авиокомпании се поразглезихме и свикнахме на ниски цени. Някой може ли да даде идея за по-добра цена? Датата е 5 април. Предварително благодаря :)

Връзка към коментар

Ако цената ти идва много, пробвай до Милано, оттам до Генуа са 1:30-2 часа с влак. За 12 билета можеш да звъннеш на авиокомпанията и да поискаш групов билет, виж колко ще ти кажат.

Относно общата цена, ми няма логика. По принцип не слагат цените по себестойност, а колкото могат да вземат. По-скоро не са заредили комбинирани цени и го смята по пълната тарифа сбор от двете. При положение, че Милано е близо, ако не щеш Милано и си толко на зор за Генуа, плащаш 600 и това е. 

Връзка към коментар

Ако цената ти идва много, пробвай до Милано, оттам до Генуа са 1:30-2 часа с влак. За 12 билета можеш да звъннеш на авиокомпанията и да поискаш групов билет, виж колко ще ти кажат.

Относно общата цена, ми няма логика. По принцип не слагат цените по себестойност, а колкото могат да вземат. По-скоро не са заредили комбинирани цени и го смята по пълната тарифа сбор от двете. При положение, че Милано е близо, ако не щеш Милано и си толко на зор за Генуа, плащаш 600 и това е. 

Пробвах. И с Милано, и с Торино, и с Кунео, и с Пиза, и с всички удобни за прекачване летища по оста за София. Не намерих удобни, за тази дата и за след 14:00 ч.

Тъй като темата е за Алиталия, в случая по-скоро исках да споделя за неадекватността им в маркетинга. Човек задава търсената дестинация в някой от букинг сайтовете или директно в този на авиокомпанията, вижда цената.... и подминава. Почва да търси други възможности. А всъщност цената далеч не е толкова висока, ако си букне полетите като два отделни. Но дали всеки ще потърси тази възможност? Така Алиталия само губят от своята закостенялост.

Връзка към коментар

Влакчето-стрела Генуа Рим струва по 29 евро на човек - икономична класа. И още 10-12 евро до Фиумичино.

 

Ей затова е хубаво човек да попита, вместо да се опитва да открива топлата вода. :)

Търсих полети с прекачвания или евентуално придвижване с рент а кар до някое от близките до Генуа летища, но въобще не помислих, че и влак може да ми свърши работа. Проверих за влакчето-стрела до Рим, но нямаше удобен час за тръгване. Затова пък намерих такъв до Пиза (9 евро), а оттам със самолет до Букурещ за 30-на евро :) (Букурещ ме устройва почти колкото и София).

Благодаря ти но нейм!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не е проблем на Алиталия, конкретно явно пазара София - Генуа не ги интересува и не са се постарали да вкарат конкурентни цени за него. А пък има конкурентни цени за София - Милано и Милано - Генуа. Подобни неща ще срещнеш с абсолютно всички авиокомпании. А най-голям цирк е като се окаже, че София - Милано - Генуа да речем може да е по-евтин от София - Милано в същия самолет, и това е често срещан номер :)

Връзка към коментар

(Букурещ ме устройва почти колкото и София).

 

Виж и вариант Букурещ - Торино, мисля, че "виолетовите" поддържат тази дестинация от румънската столица, а от Торино до Генуа има достатъчно влакове...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.