Прескочи до съдържание

Подготовка за пътуване: 6 дни Мадейра + 2 дни в Англия


Lindt

Препоръчани мнения

Видяло се е, че ни мързи да четем и да се подготвяме за това пътуване. А и е неделя и ми е ден за пускане на тъпи теми 😉

 

Отлитаме в събота сутрин, на 27.04. в посока Лутън. Месец по-рано се връщаме 20 мин преди Брекзит на това летище, така че се  сега ще се чувстваме като у дома си 😉  Та предполагам в 8 сутринта напускаме пределите му и се отправяме в незнайна провинциална посока, към която имаме автобус. В по-адекватен за събота час си намираме и екскурзовода, барабар с колата му. Крайната цел е Ковънтри, а преди това трябва да намерим много красоти. 

28.04 След неделното кафе се отправяме към Манчестър. Ама колкото се може по- заобиколно, защото само ще вечеряме и нощуваме там, а преди това трябва да обикаляме много. На този етап нищо не съм прочела и нямам вдъхновение. 

29.04 - Събуждаме се безбожно рано и обикаляме центъра на града. Този ден сме и без екскурзовод и кола, а следобед се замъкваме до летището, където радостно очакваме полета си към Мадейра. Нощуваме във Фуншал. 

30.04-01.05.  Не знаем какво точно правим като пътеки, обаче си спим упорито във Фуншал. 

02-03.05 Нощуваме в Сантана, от където задължително ще направим пътеката Vereda Do Areeiro. 

04.05 След като вече всичко сме си обходили около Сантана, се отправяме за нощувка в близост до летището в Machico.

05.05 Oт Machico имаме време да направим Vereda Da Ponta De São Lourenço и после вече е време да отлитаме. 

 

И така, от 6 дни в Мадейра, сме сигурни за 2 прехода и това е. Даже и за настаняването не знаем, просто се ужасих от идеята да нощуваме на едно място и делихме напосоки преди малко. Отворени сме за всякакви промени и препоръки, единствената особеност е липсата на кола и това, че трябва да има достъп с автобус. 

Затова ще се радвам на всякакви кометари, поне да ни изюркат по-бързо да се ориентираме какво ни се прави.

Благодарим предвариелно!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тук са ви описани маркираните пътеки. Не съм проверявал кои са достъпни с обществен транспорт, понеже нашата (за втора година поред пропаднала) идея беше този път да сме с кола.

http://www.visitmadeira.pt/en-gb/what-to-do/walking-routes

 

И имайте предвид, че ще се засечете с други магеланци на Мадейра в последните няколко дни, така че тагвам @luba_rizova, да се стиковате заедно, ако можете 🙂 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

От Сантана лесно ли се стига до набелязаната ви пътека по върховете? Аз от Сантана бих направила задължително разходка из дъждовната гора (Queimadas) , а върховете може би от Фуншал - само предполагам, че ще е по-лесен транспорта оттам... Също така ми иде на акъла, че може да се провери как точно се пътува между Santana и Machico, защото гледам, че съвсем по пътя (на пътя) е Portela, гледката си заслужава! Но то всъщност навсякъде там гледки да иска човек 😀

Редактирано от searus
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Да, ние ще бъдем 2-5.05 там, ще сме базирани във Фуншал. Линд, празника на цветята почва тогава и предполагам ще е красота. И ще има хора. Още не съм мислила за нашите два-три дни, и ние ще Правим някоя лавадка, не съм решила още коя. Имай предвид, че туровете са евтини, градския транспорт е удобен основно от Фуншал, не знам в Сантана как е и дали е удобно. Има ужасно много за гледане и ходене и каквото и да направиш, ще ти е плюс. На мен ми е много далеч, до тогава имам 2 пътувания, това ще го таманя след 10 април, ама ние сме лесни. Във Фуншал си заслужава тропическата градина, ти харесваш такива неща, може да включиш и нея. На мен Ботаническата не ми хареса толкова (да се има предвид, че съм ходила само зимата до сега). 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, този фестивал променя цялата подредба, знаех си, че темата не е излишна. 

 

Кацаме късно вечерта на 29.04 и не можем да се придвижим директно до Сантана или поне още не сме открили как.  Обаче пък можем да стигнем пеша и да не зависим от транспорт и закъснения. Така че мислим да нощуваме до летището, да направим сутринта Сан Лоренцо пътеката, да се върнем за багажа си и следобед да сме в Сантана. 

 

Ако спим 3 нощувки в Сантана, ще можем да направим дъждовната гора, да видим къщичките, да минем на Жижо пътеката и да открием някой маршрут покрай морето,  защото обичам такива разходки. 

Последните ни 2 нощувки ще са във Фуншал, за да видим всички цветенца, тераски и склонове и да пием порто. 

 

Пропускаме цялата западна страна на острова.  Колебая се дали да погледна в тази посока какво има,  за сметка на Сантана, дали да не вземем целодневен тур и да позяпаме или да оставя за друг път и да не гледам нищо,  за да не изпадна в размисъл.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Линд, има едно много красиво рибарско селце Câmara de Lobos в близост до Фуншал. За транспорт не мога да дам съвет, защото бяхме с кола под наем. Но селцето е малко, колоритно и с чудесни гледки , разбира се. Храната също беше мнооооого вкусна и на прилични цени. Сантана е също красиво селце , но освен харакрените къщи друго няма. Ние бяхме там за около 3 часа и беше предостатъчно. 3 нощувки там ми се струва доста скучно.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Транспортът на острова е много удобен, но най много възможности има от Фуншал. Разписанията лесно се откриват в интернет. От там с автобус отидохме до Curral das Freitas - прекрасни планински гледки по пътя и на самото място. Автобусът ни остави на високата панирамна площадка и от там по красива пътека слязохме в селото, от където хванахме автобуса обратно за Фуншал. Препоръчвам за полудневна разходка, че и за повече.

Останалата част от острова обиколихме с кола, та не мога да помогна много, но не са за изпускане Ponta de Sao Lourenco и  Camara  de lobos, както и ботаническата и тропическите градини във Фуншал. За Сантана и аз смятам, че може да не се отделя много време.

Поздрави!

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Още един глас за  Curral das Freiras - задължително! А на западния бряг няма кой знае какво, така че изобщо не го мислете, ще бъде само г.. път да види, особено с обществен транспорт. Проверете си пътеките дали имат тунели, и си носете съответно фенерче или челник, че съм си светила с телефона, ама не си е работа 😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , searus каза:

Още един глас за  Curral das Freiras - задължително! А на западния бряг няма кой знае какво, така че изобщо не го мислете, ще бъде само г.. път да види, особено с обществен транспорт. Проверете си пътеките дали имат тунели, и си носете съответно фенерче или челник, че съм си светила с телефона, ама не си е работа 😀

Това Curral das Freiras е много красиво, да. Благодаря, ще вземем челник, ако не го забравим. 

Câmara de Lobos го видях в западния тур преди малко, а после и една голяма скала Cabo Girão. Може би ще трябва да направим нещо такова.  В рибарското село  ще пием сокче от портокал, лимон, мед и захарна тръстика. Чувствайте се свободни да добавите и подходяща храна към него 🙂 

 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 минути , Lindt каза:

Това Curral das Freiras е много красиво, да. Благодаря, ще вземем челник, ако не го забравим. 

Câmara de Lobos го видях в западния тур преди малко, а после и една голяма скала Cabo Girão. Може би ще трябва да направим нещо такова.  В рибарското село  ще пием сокче от портокал, лимон, мед и захарна тръстика. Чувствайте се свободни да добавите и подходяща храна към него 🙂 

 

Към маршрутите на жълтите Хоп он хоп оф са включени и двете. Скалата е със стъклена площадка над морето. В рибарското селище те прехвърлят на малко бусче, за да стигнеш до върха на скалата.

Препоръчвам октопода в ресторантите на Камара де Лобос. Порциите са като за двама.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 30 минути , Lindt каза:

  В рибарското село  ще пием сокче от портокал, лимон, мед и захарна тръстика. Чувствайте се свободни да добавите и подходяща храна към него 🙂 

А защо само такъв сок? Възползвайте се от многото маракуя наоколо (забелязахме, че я ползват и декоративно по оградите). И ако харесвате яхнийки, местната рибена супа не е никаква супа, а сериозна манджа, и много вкусна! Има я навсякъде и е евтина 😀 Мисля, че някой я беше препоръчвал точно в това рибарско село...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , searus каза:

А защо само такъв сок? Възползвайте се от многото маракуя наоколо (забелязахме, че я ползват и декоративно по оградите). И ако харесвате яхнийки, местната рибена супа не е никаква супа, а сериозна манджа, и много вкусна! Има я навсякъде и е евтина 😀 Мисля, че някой я беше препоръчвал точно в това рибарско село...

Не само този сок, но прочетох сутринта за него и сега искам. Много обичам маракуя, и това ще пием.  

А рибени супи точно заради теб пробвам навсякъде.  Не са ми любими по принцип, но ми е любопитно и поръчвам. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 9 минути , searus каза:

 И ако харесвате яхнийки, местната рибена супа не е никаква супа, а сериозна манджа, и много вкусна! Има я навсякъде и е евтина 😀 Мисля, че някой я беше препоръчвал точно в това рибарско село...

Подкрепям!

Връзка към мнение
преди 13 минути , Lindt каза:

А рибени супи точно заради теб пробвам навсякъде. Не са ми любими по принцип, но ми е любопитно и поръчвам. 

Хаха, не очаквах, дано не ми мислиш лошото (понякога)! И аз не бих казала, че са ми най-любимото нещо, особено като се случи да попадна на нещо гадно (като в Лагош, не искам да си спомням), обаче нали се опитвам да разнообразявам 'диетата' на детето (дълбока и съвсем друга тема)... Но има много добри попадения, а на Мадейра просто нямаше лоша 'супа', дори в най-забутаното и не дотам привличащо погледа крайпътно заведение. Не знам как го правят (в 5-6те различни места, които уцелихме).

Редактирано от searus
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Аз си харесах Caminho Real da Encumeada.

Обществен транспорт: 

Фуншал - Енкумеада - автобус 6 в 7:35. Пристига в 9:30

Jardim da Serra - Фуншал - автобус 96. В зависимост от деня (делничен или събота), е с различни часове.

 

Източник на разписание - тук

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Curral Das freias се ядат кестени. Супа от кестен, яхния с кестен, десерт от кестен, хляб с кестен. Ние ходихме с автобус до началото на пътеката, която започва високо над селото, и после надолу до селцето по нея, за половин ден е идеална разходка. Времето стига и е удобно с градски транспорт. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Въпросня цял октопод в Камара де Лобош (около  10е беше порцията) и чудната еспада. Станах фен на тази страшана, зъбата риба еспада, много вкусна  поднесена с маракуя.....мммм.

Lenovo_A1000_IMG_20171021_153458.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ние бяхме в началото на май преди няколко години и също отседнахме във Фуншал. Не вземахме кола, а направихме 2 целодневни трипа с местна агенция (по спомен цените бяха доста приемливи), което за нас беше ок, защото имахме само 3 дни в Мадейра и така успяхме да обиколим и да добием някаква основна представа за острова. Мен ме впечатлиха основно две неща - тропическата градина във Фуншал и естествените басейни в Порто Мониш. 

Тропическата градина по мое мнение е много красива и си заслужава. Доста е голяма и е много приятно вътре, ако имате време може да и отделите и цял един ден. Малко снимки да добиеш представа

IMG_5088.thumb.JPG.7a22867a79dadf1758c4d39f0673b48e.JPGIMG_5097.thumb.JPG.e629a490ea8b86e71bc06d1a9d6dee17.JPGIMG_5099.thumb.JPG.7422fc739b69acb0c037de90e479068a.JPG

 

Второто са естествените лава басейни на брега на Porto Moniz. За съжаление по това време на годината не става за плуване, разбира се, винаги има по някой ентусиаст да ме опровергае.По спомени беше доста хладно там и много духаше, но на мен лично много ми допадна.

IMG_5177.thumb.JPG.75664968b1db068812b9d4cfc439295f.JPGIMG_5229.thumb.JPG.327c435f6b643e098dd9572e6dad065a.JPGIMG_5231.thumb.JPG.437c8e5f24812b9dd1e40fc933877d30.JPG

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 38 минути , Гост каза:

Сега се чудя да правя ли нова тема или да се набъркам в тази на Шоколадка... Ама ако направя, моля ви, дами - напишете и при мен 🙂 

 

Ела си тук и ти, ще я направим 30 страници 🙂  

Ето това купи и готово

Юли в Мадейра от Лондон

Връзка към мнение
В момента, Lindt каза:

 

Ела си тук и ти, ще я направим 30 страници 🙂  

Ето това купи и готово

Юли в Мадейра от Лондон

Ахахахаххххххххххххххххх... Разцвилих се на глас 😁 

 

Не съм аз по такива оферти, а мисля да посетя Мадейра Новогодишно 😎

П.П. Ще си пусна моя тема, ако реша нататък... 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Гост каза:

Ахахахаххххххххххххххххх... Разцвилих се на глас 😁 

 

Не съм аз по такива оферти, а мисля да посетя Мадейра Новогодишно 😎

П.П. Ще си пусна моя тема, ако реша нататък... 

Много вали тогава според на Жижо сайтовете. Иначе и аз исках и опищях света покрай Коледа. 

Иначе и аз не мога с тези оферти. Така някой да ми избере настаняването вместо сама да взема тъпо решение... А дали си гледала за нещо с тераска и да си го запазила някъде? 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние спахме ето тук Mericia's Gorgeous View , през букинг. Много приятно и чисто апартаментче с прекрасна, голяма тераса и чудна гледка към града. На близко имаше спирка на градския транспорт. Не е в центъра на Фуншал. 

 

Апартамент 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Lindt каза:

Много вали тогава според на Жижо сайтовете. Иначе и аз исках и опищях света покрай Коледа. 

Иначе и аз не мога с тези оферти. Така някой да ми избере настаняването вместо сама да взема тъпо решение... А дали си гледала за нещо с тераска и да си го запазила някъде? 

 

Не ме интересува дали вали. Пак ще отида 🙂 Просто искам фойерферките и разлагане... 

 

Наела съм си стая на върха на тази къща за гости, в центъра, в Стария град, а днес си купих билети. Не съм решила за тераса. Може да си пия питието с португалците по улиците - знам, че става голям купон, и самите фойерверки от моята тераса, може друго, ще видим 🙂 

 

https://www.booking.com/hotel/pt/vitorina-corte-guesthouse.en-gb.html

 

FBEDE9F6-7AAC-4083-9BD9-614936934ADC.jpeg.1605cfe59fde55191e70c36baf800542.jpeg

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 10 минути , Гост каза:

Не ме интересува дали вали. Пак ще отида 🙂 Просто искам фойерферките и разлагане... 

 

Наела съм си стая на върха на тази къща за гости, в центъра, в Стария град, а днес си купих билети. Не съм решила за тераса. Може да си пия питието с португалците по улиците - знам, че става голям купон, и самите фойерверки от моята тераса, може друго, ще видим 🙂 

 

https://www.booking.com/hotel/pt/vitorina-corte-guesthouse.en-gb.html

 

FBEDE9F6-7AAC-4083-9BD9-614936934ADC.jpeg.1605cfe59fde55191e70c36baf800542.jpeg

Честито!

Този е много симпатичен и зает 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.