Прескочи до съдържание

Круиз Сейшели, Мавриций, Реюнион, Мадагаскар.


Happy_Traveler

Препоръчани мнения

Здравейте! 

 

Опитах се да намеря тема за този круиз, но не успях. Интересувам се някой ходил ли е? По кой маршрут? Някакви забележки за определена круизна компания? Гледам, че изгодните са с Коста - някой има ли наблюдения за тях?

 

Круиз Сейшели, Мадагаскар, Мавриций

 

ЦЕНИ 26.10.2019
от Мавриций
07.12.2019
от Мавриций
04/18.01.2020
от Мавриций
Вътрешна каюта от 999 Евро от 512 Евро от 712 Евро
Каюта с прозорец от 1289 Евро от 743 Евро от 943 Евро
Каюта с веранда от 1639 Евро от 1023 Евро от 1223 Евро

 

 

Нещо такова ме интересува.

 

1 Ден  Порт Луис, Мавриций    21:00
2 Ден  на море    
3 Ден  на море    
4 Ден  Виктория (Сейшели)  8:00  
5 Ден  Виктория (Сейшели)    
6 Ден  Виктория (Сейшели)    13:00
7 Ден  на море    
8 Ден  Носи бе, о-в Мадагаскар  8:00  19:00
9 Ден  Диего Суарез, о-в Мадагаскар  8:00  18:00
10 Ден  на море    
11 Ден  Таматаве, о-в Мадагаскар  7:00  14:00
12 Ден  Сейнт Денис, о-в Реюнион  13:00  
13 Ден  Сейнт Денис, о-в Реюнион    18:00
14 Ден  Порт Луис, Мавриций  8:00  
15 Ден

 Порт Луис, Мавриций

Редактирано от Mary
Агенция
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз имам поглед върху Коста, дори съм била на Коста Медитеранеа. Нищо хубаво, не съм им фен, но за тези пари бих отишла с кеф. Хем е две седмици. Гледах го маршрута и аз много му се чудех, но го оставих за друг път. Таман ще дадеш отзиви. Иначе, Коста - храната само в основния ресторант е ок, другото не особено, предимно италианци на борда, цените извън инклузива са съвсем прилични - кафето е 1.70, виното на чаша по 5, коктейлите са към 5-8,екскурзиите са евтини също. Мисля, че 10 Евро на ден е такса обслужване. Забавленията са тип вариете, рядко има нещо добро, но не са и съвсем лоши. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Супер. Бакшишите по 10 евро на ден не са задължителни, можеш да ги махнеш като се качиш на кораба (пробвала ли си?) . И после в кеш да си дадеш на камериера и на сервитиора, аз винаги така правя. Иначе те ми казаха как тези 10 евро на ден не отиват при тях, а се разпределят и те реално нищо не получават, а са тези, които са ти чистили и сервирали всеки ден. Явно е някаква система, за да имат бакшиши и хората, обслужващи общите части, помощници и т.н., но аз си типвам само камериери и сервитьори. 

 

 Мисля, че @GeorgiD беше в региона?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, Happy_Traveler каза:

Здравейте! 

 

Опитах се да намеря тема за този круиз, но не успях. Интересувам се някой ходил ли е? По кой маршрут? Някакви забележки за определена круизна компания? Гледам, че изгодните са с Коста - някой има ли наблюдения за тях?

 

Круиз Сейшели, Мадагаскар, Мавриций

 

ЦЕНИ 26.10.2019
от Мавриций
07.12.2019
от Мавриций
04/18.01.2020
от Мавриций
Вътрешна каюта от 999 Евро от 512 Евро от 712 Евро
Каюта с прозорец от 1289 Евро от 743 Евро от 943 Евро
Каюта с веранда от 1639 Евро от 1023 Евро от 1223 Евро

 

 

Нещо такова ме интересува.

 

1 Ден  Порт Луис, Мавриций    21:00
2 Ден  на море    
3 Ден  на море    
4 Ден  Виктория (Сейшели)  8:00  
5 Ден  Виктория (Сейшели)    
6 Ден  Виктория (Сейшели)    13:00
7 Ден  на море    
8 Ден  Носи бе, о-в Мадагаскар  8:00  19:00
9 Ден  Диего Суарез, о-в Мадагаскар  8:00  18:00
10 Ден  на море    
11 Ден  Таматаве, о-в Мадагаскар  7:00  14:00
12 Ден  Сейнт Денис, о-в Реюнион  13:00  
13 Ден  Сейнт Денис, о-в Реюнион    18:00
14 Ден  Порт Луис, Мавриций  8:00  
15 Ден

 Порт Луис, Мавриций

А има ли го същият круиз от 22-24 декември?

Връзка към коментар

Да, бях на този круиз миналия месец. На цена от 512 евро е супероферта! Предлагам да не го изпускате 🙂 3 пъти съм плавал с Коста, но за първи път чувам, че може да не се платят 10те евро на ден.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Здравко Ангел

Здрасти, ние ходихме точно на този през октомври. Ще пиша след 5 дни като се върнем от Бразилия . И без това мислех да пиша пътепис, ще дам подробности за нашето пътуване. 

Редактирано от Здравко Ангел
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние също сме пътували 2016,а наши приятели 1.2019 и сме много доволни, с нощ. преди и след круиз става почивка 6 дни в Мавриций, с полет през Париж. За съжаление преди год. на група 45 българи им отмениха Мадагаскар заради чума и беше компенсирано с доп.дни на Реюнион и Махе

Редактирано от lil_dim
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 18 минути , Topfly каза:

Какви са добрите цени за самолетен билет до Мавриций?

Май до Махе са по-добри. Не зная може ли да се вземе същият круиз от и до Махе.

Връзка към коментар
преди 5 часа, Topfly каза:

Какви са добрите цени за самолетен билет до Мавриций?

Когато  Turkish почнаха Мавриций от БГ имаше цени за под 500€.  Вероятно това е добрата цена.  Сега погледнах,  че Austrian от София  го летят на около 600 € покрай НГ. 

 

Агенция го рекламира и за 439€,  но ми изглежда леко съмнителна 🙂

Издържа ли се две седмици в каюта без прозорец или не си струва спестените 200€ ?  

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, Дани Магелани каза:

Харесах круиза от 4.01.2020. Посрещане на НГ на Мавриций и след това круиз. Дано промоциите на Търкиш да покриват дестинациите.

Каква е цената за 4.01,  че се търси дата за след НГ ? 

Връзка към коментар

И аз съм му хвърлила мерника на този круиз и се чудя дали не може човек да се качи от друга начална точка, а не от Мавриций, в зависимост докъде има по-евтини сам. билети?

Връзка към коментар
3 minutes ago, stanimir said:

🙂

Издържа ли се две седмици във каюта без прозорец или не си струва спестените 200€ ?  

Издържа се и повече, но ако разликата е 200 евро си струва. Единствено неприятно нещо в каюта без прозорец или балкон е, че не знаш когато се събудиш в коя част на полунощието си. Като цяло обаче човек не седи много в каютата си. Дори когато съм пътувал в каюта с балкон не съм стоял повече от един час на денонощие на балкона. На кораба и на брега има толкова програми, че човек реално се прибира в каютата само да спи. Когато навън е тъмно, няма голямо значение има или няма прозорец.

В повечето случаите разликата между върешна каюта и такава с прозорец или балкон е 500-1000 евро на седмица, което според мен определено не си струва. Ако искаш изглед можеш да излезеш на борда и безплатно да си легнеш на шезлонг. На балконите за съжаление няма място за шезлонг и максимум можеш да седиш на стол, което е доста по неудобно.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 11 минути , stanimir каза:

Когато  Turkish почнаха Мавриций от БГ имаше цени за под 500€.  Вероятно това е добрата цена.  Сега погледнах,  че Austrian от София  го летят на около 600 € покрай НГ. 

 

Агенция го рекламира и за 439€,  но ми изглежда леко съмнителна 🙂

Издържа ли се две седмици в каюта без прозорец или не си струва спестените 200€ ?  

Не съм пътувала дълго в такава каюта, но според мен, има и предимство - когато люлее по-силно е добре да не виждаш водата. А палуби, заведения и атракции има достатъчно на открито, за да се притесняваме.

преди 1 минута , stanimir каза:

Каква е цената за 4.01,  че се търси дата за след НГ ? 

550 евро

преди 3 минути , saved_ каза:

И аз съм му хвърлила мерника на този круиз и се чудя дали не може човек да се качи от друга начална точка, а не от Мавриций, в зависимост докъде има по-евтини сам. билети?

Това имах предвид и аз.

Връзка към коментар
преди 13 часа, stanimir каза:

Когато  Turkish почнаха Мавриций от БГ имаше цени за под 500€.  Вероятно това е добрата цена.  Сега погледнах,  че Austrian от София  го летят на около 600 € покрай НГ. 

 

Агенция го рекламира и за 439€,  но ми изглежда леко съмнителна 🙂

Издържа ли се две седмици в каюта без прозорец или не си струва спестените 200€ ?  

Ние бяхме 7 дена на Карибите с МSC във вътрешна, дори не съм я усетила, минусът е, че са малки и е желателно да не се носи много багаж, а пък круизите блазнят да си вземеш хубави рокли, обувки, костюми, особено ако си с партньор/ка. Наистина в каютата сме се прибирали само да спим и то претрепани. Аз затова харесвам и да има дни по море, да си полегна и да се попека на слънце, иначе всеки ден ставай в 7, че да закусиш, че да можеш в 9 да си на брега до 5-6-7, после докато се прибереш, изкъпеш и оправиш за вечеря, изгледаш един театър и то станало 10 вечерта. И после като ти се допие по 1-2 и станало 1 през нощта. И на следващия ден едвам ставам в 7. Та поне на дните по вода можеш да се наспиш. Била съм и в каюта с прозорец - малко по-големи са, което е предимство. И сутрин виждаш къде си като отвориш очи, а това е вълшебно. И толкоз, прозорецът не се отваря.

 

@GeorgiD как ти се стори корабът, имаше ли нещо, което не ти допадна или някакви препоръки?

 

Какво прави на различните места - сам ли си планува екскурзиите или с тези от кораба? Храната как беше? А и на този круиз какви националности има предимно и каква възрастова група? Последният ми круиз беше супер пенсионерски, само аз и моята приятелка бяхме по-млади.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 20 часа, GeorgiD каза:

Да, бях на този круиз миналия месец. На цена от 512 евро е супероферта! Предлагам да не го изпускате 🙂 3 пъти съм плавал с Коста, но за първи път чувам, че може да не се платят 10те евро на ден.

https://www.cruisecritic.com/articles.cfm?ID=298   Виж това.

 

Аз винаги обсъждам това още на първия ден с камериера и сервитьора. И те обикновено са много доволни и много ми се радват. На камериера оставям бакшиш дневно, както по хотелите - първо, че въобще не го усещам така - по няколко евро на ден от мен и няколко от другарчето по каюта. Така даже получавам по-добро обслужване. На сервитьора давам накрая и гледам да е по-тайно и прикрито. Той по принцип си го дели с неговите помощници, но колко той ще им даде и колко ще бъде искрен - не мога да контролирам това. Някъде ги задължават да типват и барманите даже и накрая за него нищо не остава. И затова ни натоварват нас с тези 10 евро на ден - понеже те като работодатели искат да плащат по-малко и да скубят от бакшиша на сервитьора - да го дели с другите, както и камериера. Аз не одобрявам това, за мен всяка позиция си има своите плюсове и минуси. 

-------------------------------------------------------

Редакция!!!

 

Получих следната информация, при Коста явно както споделяш не могат да се махнат бакшишите.

 

"All gratuities are added automatically to each passenger's onboard account. There is no charge for children younger than 4. Passengers 4 to 14 will be charged 50 percent of the gratuities. Be warned -- Costa states that "the service charge is an integral part of the total price of the cruise and therefore the amount cannot be altered." Aside from that, you are not expected or required to tip any extra while onboard."

 

Някой ако е успял - нека сподели.

Редактирано от Happy_Traveler
Връзка към коментар
На 4.03.2019 г. в 20:44, stanimir каза:

Издържа ли се две седмици в каюта без прозорец или не си струва спестените 200€ ? 

Ние бяхме в каюта без прозорец и нямахме проблеми. Бил съм и в такава с прозорец и в каюта с балкон. Тогава ми беше добре, защото пушех, но сега ми беше без значение.

На 5.03.2019 г. в 9:55, Happy_Traveler каза:

@GeorgiD как ти се стори корабът, имаше ли нещо, което не ти допадна или някакви препоръки?

 

Какво прави на различните места - сам ли си планува екскурзиите или с тези от кораба? Храната как беше? А и на този круиз какви националности има предимно и каква възрастова група? Последният ми круиз беше супер пенсионерски, само аз и моята приятелка бяхме по-млади.

Корабът беше по-старичък и по-малък от другите на Коста, на които съм плавал, но си беше приличен. Храната нищо особено, наблягахме на плодове и риби. Има предимно франсета и италианци, но имаше и стотина румънци напр. Видяхме още 15 българи. Повечето пасажери са пенсии, младите са малко. Относно екскурзиите, аз ВИНАГИ си ги правя сам, защото от кораба са тъпи и безбожно скъпи. Имахме възможност да сравняваме това, което сме платили с това което се плаща на Коста за организирана екскурзия.

На 4.03.2019 г. в 21:02, saved_ каза:

И аз съм му хвърлила мерника на този круиз и се чудя дали не може човек да се качи от друга начална точка, а не от Мавриций, в зависимост докъде има по-евтини сам. билети? 

Ние, а и други българи се качихме от Реюнион. Нашият билет беше 809$ - Истанбул - Реюнион, но с връщане Ентебе(Уганда) - Истанбул.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 минута , GeorgiD каза:

Ние бяхме в каюта без прозорец и нямахме проблеми. Бил съм и в такава с прозорец и в каюта с балкон. Тогава ми беше добре, защото пушех, но сега ми беше без значение.

Корабът беше по-старичък и по-малък от другите на Коста, на които съм плавал, но си беше приличен. Храната нищо особено, наблягахме на плодове и риби. Има предимно франсета и италианци, но имаше и стотина румънци напр. Видяхме още 15 българи. Повечето пасажери са пенсии, младите са малко. Относно екскурзиите, аз ВИНАГИ си ги правя сам, защото от кораба са тъпи и безбожно скъпи. Имахме възможност да сравняваме това, което сме платили с това което се плаща на Коста за организирана екскурзия.

Ние, а и други българи се качихме от Реюнион. Нашият билет беше 809$ - Истанбул - Реюнион, но с връщане Ентебе(Уганда) - Истанбул.

Не ми дава опция за качване на Махе, а до там самолетните билети са най-изгодни.

Връзка към коментар

В сайта им дават качване само от Реюнион или Мавриций. Не знам дали може от друго място. Те и със слизането не са много ок. Като им казахме, че ще си тръгнем в Таматаве, 5 пъти питаха наистина ли? После казаха, че не са имали такъв случай и заразправяха, че наскоро в Мадагаскар били отвлекли австрийския консул или нещо от сорта. Изобщо ни гледаха много странно...

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.