Прескочи до съдържание

Круиз Сейшели, Мавриций, Реюнион, Мадагаскар.


Happy_Traveler

Препоръчани мнения

преди 35 минути , GeorgiD каза:

... младите са малко. 

 

Една от причините да не се решавам на круиз.  То и аз не съм на 20,  но последно това което видях от Costa Luminosa  в Ушуая... ами почти всички пасажери май бяха французи твърдо над 70 г.  Натовариха ги на автобусите и по разходки. 

Нищо лошо,  за тях сигурно е приятно да са в среда с хора от тяхната възраст и си изкарват страхотно на кораба,  но едва ли бих се чуствал на място. 

Моите познати са по-улегнали,  семейни хора и за тях не е проблем. Бяха на круиз от Чили до Лос Анджелис и друг покрай Япония и Южна Корея и си се чустваха добре. 

Със сигурност и това ще им допадне. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мен самият круиз изобщо не ме блазни, даже се притеснявах, че ще се оям, при това изобилие на храни. Качихме се само защото е удобен и изгоден начин за посещение на тези острови. И сме много доволни, защото попаднахме на приятна българска компания 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , stanimir каза:

 

Една от причините да не се решавам на круиз.  То и аз не съм на 20,  но последно това което видях от Costa Luminosa  в Ушуая... ами почти всички пасажери май бяха французи твърдо над 70 г.  Натовариха ги на автобусите и по разходки. 

Нищо лошо,  за тях сигурно е приятно да са в среда с хора от тяхната възраст и си изкарват страхотно на кораба,  но едва ли бих се чуствал на място. 

Моите познати са по-улегнали,  семейни хора и за тях не е проблем. Бяха на круиз от Чили до Лос Анджелис и друг покрай Япония и Южна Корея и си се чустваха добре. 

Със сигурност и това ще им допадне. 

 

Стан, достаъчно те уважвам...

Има разлика, ако си сам или семейно. Ама въобще не ме интересува дали са бабички, или деца.... Аз съм си супер.

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, stanimir каза:

 

Една от причините да не се решавам на круиз.  То и аз не съм на 20,  но последно това което видях от Costa Luminosa  в Ушуая... ами почти всички пасажери май бяха французи твърдо над 70 г.  Натовариха ги на автобусите и по разходки. 

Нищо лошо,  за тях сигурно е приятно да са в среда с хора от тяхната възраст и си изкарват страхотно на кораба,  но едва ли бих се чуствал на място. 

Моите познати са по-улегнали,  семейни хора и за тях не е проблем. Бяха на круиз от Чили до Лос Анджелис и друг покрай Япония и Южна Корея и си се чустваха добре. 

Със сигурност и това ще им допадне. 

 

Наскоро цяла вечер наблюдавах как скандинавци на достолепна възраст танцуват като за последно.

След полунощ се смени бандата и вида музика. Те си отидоха по каютите, а в бара навлязоха по-младите. 

В такъв голям кораб има по нещо за всеки.

И предполагам,  не е невъзможно да си подреди човек графика така, че да среща само възрастовите групи, които не го дразнят.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз явно съм с тайминга на пенсионерите, щото след полунощ гледам да си лягам. Иначе и на мен не ми пречи да има по-възрастни, ама последният път сигурно 99% бяха такива. Мен ме е страх да не клати много, че все пак това са 14 дена. Определено тази цена е трепач - ако направиш същото със самолет и плащане на нощувки и храна - ще ти излезне двойно. 

 Георги, може ли да споделиш малко детайли - какво посетихте на различните места? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 7.03.2019 г. в 0:21, ruwenzogy каза:

Ама въобще не ме интересува дали са бабички, или деца.... Аз съм си супер.

 

Оги,

На един круиз имаше една групичка, които разправяха, че имали приятелка самотна дама, която си търсела кавалер за круиза, ама била на 70 години. Един възрастен цигулар канадец (пенсиониран учител по музика, който свиреше на кораба) вдигна ръка и каза "Аз ще я взема". 🙂 🙂 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Абе хора, това че на круизните ходят само възрастни е такова клише... Възрастни са, когато е по време на учебна година, но във ваканции, лятото, около НГ си е пълно с млади хора. На Австралийския ни круиз миналата година март месец си имаше само семейни с малки деца от там, тук таме някой европеец по-възрастен. Сега на този в Тайланд, на кораба хем имаше основно 30-50 годишни,ами имаше и 30 българи, всякакви възрастови групи. Също в Средиземноморските круизи - била съм лятото, октомври и ноември, винаги е било много младежко. Зависи и круизна та компания, естествено. Норвежците, роял карибиън традиционно са по-купонджийски, а по-тежките и скъпи компании, съответно с по-сериозна възрастова група. Имам приятелка, работи в МСЦ като аниматор, сега е в Америка на Сийсайд, пуска видеа, ами такива купони се вихрят, не е истина. То лошото е, че и аз като @Happy_Traveler - лягам си преди 24 часа, защото сутринта скачам в 6. Все пак ми е по-важно да видя пристанищата от денонощно денсене. Ама всеки си е башка луд, както казваше баба ми 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 9.03.2019 г. в 21:15, Happy_Traveler каза:

 Георги, може ли да споделиш малко детайли - какво посетихте на различните места? 

На Реюнион бяхме няколко часа. Взехме рентакар и щяхме да ходим до едни циркуси, но беше мъгливо в планината и затова разгледахме по-известните курортчета и плажове + шнорхелинг.

Na Мавриций за 2 дни посетихме почти всички плажове с рентакар, едно островче Ile aux cerfs, както и 1-2 забележителности във вътрешността.

На Сейшели ходихме на Пралин(парка с коко дьо мер и плажа Анс Лацио) и на Ла Диг - там обиколихме с колела и се къпахме на Анс Сурс Д'аржан и Гранд Анс. Из Махе ходихме с междуградски автобуси, на плаж до Анс Роял и Бо Валон.

На Мадагаскар - Из Носи Бе обиколихме с тук-тук за 20 евро, до гората с лемури и плажа Андилана.

                             -На Антсиранана с кола с шофьор(такси) за 50 евро обикаляхме из района и ходихме на 4 плажа.

                             - На Таматаве с една лодка ходихме по едни канали, покрай които живеят местните мизерници, там слязохме от кораба, спахме и продължихме за столицата Антананариво, откъдето отидохме на Коморските острови, после Танзания(Занзибар), Кения, Руанда и Уганда.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря ти много за инфото. Ох, какви идеи ми даваш от Танзания... 

А Коморските острови как ти се сториха, колко време беше там, хареса ли ти, безопасността как е?

Връзка към коментар

Бяхме 2 дена на Гранд Комор, хареса ми, но повече от това не знам какво би правил някой там. Иначе в къщата, където спяхме, имаше и една странна италианска двойка, които бяха дошли за 18 дни!!! 👀 Казват, че другите 2 острова били по-красиви, но нямахме време за там. Напълно безопасно е, но спането и такситата не са никак евтини. Алкохол май имаше само в 1-2 заведения, защото там са мюсюлмани.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Здравко Ангел

Ние сме много доволни от маршрута на круиза. Като цяло нямаме негативно отношение към този вид пътуване, защото използваме корабите най-вече като средство за придвижване от едно място до друго, и не толкова като място за забавление. А пък сред толкова много хора със сигурност може да си намериш компания, с която да се чувстваш приятно, без никакво значение от възрастта на хората. В зависимост от местата ползваме и екскурзии от кораба, но в повечето случаи си действаме сами. Тук обаче за първи път ни се случи да вземем 5 екскурзии, като цяло нямаме оплаквания, местата, до които ходихме бяха далечни, така че по тоя начин ни беше спокойно.

 

Кацнахме в Мавриций три дни преди началото на круиза и останахме в Махебург. На близкия Ile aux Aigrettes може да се видят гигантските костенурки и розовите гълъби в що-годе естествената им среда. До острова се стига само с лодка с водач и из самия остров ходиш само с водач. На плаж може да се ходи в Blue Bay.

Иначе в Порт Луи е една от най-впечатляващите ботанически градини - Pamplemousses, малко извън града е, но спокойно може да се отиде с маршрутка или градски транспорт. Та като цяло из Мавриций спокойно може да си пътуваш с междуградския транспорт и да не ползваш изобщо екскурзии от кораба.

Първия ден на Сейшелите взехме екскурзия от кораба до Праслин и до Ла Диг. Доста е натоварена, ама то се и очакваше да е така, половината време си по вода и по пътищата. Иначе плажовете са един път.

На втория ден в Махе си организирахме сами един 25 км трек и се качихме пеша до Кополия. С навигация спокойно може да се оправиш, то всъщност като излезеш от града е един планински асфалтиран път, на който в един момент има указания за пътеката до Кополия. Отгоре има шеметни гледки, а последният половин час си е катерене. Местните през цялото време ни упътваха и ни се радваха, защото други луди по пътя нямаше.

 

DSC_1301.JPG.eb9b1a39cdd375308fa917664e89daf0.JPG

 

На третия ден си отидохме сами в ботаническата градина на Виктория, много е приятно и има страшно много прилепи, та като цяла престоят в Сейшелите ни беше чудесен, като само първия ден ходихме на плажове, ама ние така си бяхме решили.

В Мадагаскар на Носи Бе си взехме екскурзия до Локобе, имахме късмет и видяхме много лемури и хамелеони. Като цяло тази екскурзия ни хареса най-много от тези, които взехме от кораба. Докато стигнеш до резервата минаваш през плантации с иланг-иланг и ванилия. А за да стигнеш до резервата се качваш на лодки-еднодръвки, които са яки. Ние стабилно погребахме с нашето момче и се откъснахме далече пред останалите лодки.

Втория ден на Диего Суарес взехме екскурзия до Tsingy Rouge Park, паркът е впечатляващ, но се подгответе за много път.

 

DSC_1354.JPG.3d79a74496b67001f82ebc83e8d76b8b.JPG

 

На третия ден в Таматаве ходихме до Ivoloina Parc, където виждаш всякакви видове лемури, ама в клетки, та ни беше излишно това ходене, защото ние ги бяхме видели на диво.

В Реюнион ходихме на Piton de la Fournaise, където е много впечатляващо, защото слизаш под земята и вървиш по пътя на лавата измежду застиналата лава. Освен това, за да стигнеш до вулкана правиш кръг на целия остров.

 

DSC_1392.JPG.7570faeeb027aab75c6bf843d68475b1.JPG

 

След като свърши круиза си останахме още 3 дни на Мавриций като този път спахме в едно селце Кото Рафан, близо до Льо Морн, като единия ден се изкачихме на Льо Морн и пак имаше много яки гледки.

 

DSC_1494.JPG.f5eb34a6269dcc82e3e25d710a6f694a.JPG

 

Като цяло водата беше спокойна и не сме имали никакви клатушкания. Ставаше и за плаж през цялото време на кораба.

 

 

Редактирано от Здравко Ангел
  • Харесвам 16
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

Потвърждавам всичко, написано от Здравко Ангел, които не ги мързи да пишат повече. Искам да благодаря на всички, които пишат пътеписи, защото много ми помагат! Да сте живи и здрави и много да пътувате и да пишете не по-малко! И аз мислех преди да напиша нещо, ама все не се хванах, а сега с тези над 120 държави, за коя по-напред...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Пиши за по-рядко посещаваните моля, аз така правя. За другите има много специалисти, които даже живеят на място и знаят много детайли.

Връзка към коментар
Дани Магелани

Круизът от 4.01.2020 все още ме интересува. С полети на катарци+кенийци и голям стоп в Кения на отиване излиза 1315 лв. Тръгване на 1.01 късно вечерта и обратно на 20.01 от Мавриций.

Дали има възможност за по-ниска цена?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани

Ще се наложи 2 нощувки в Мавриций и 1 в Кения. Дори при цена на круиза с пристанищни такси общо около 750 евро, мисля че си заслужава. Вече не виждам промоцията от 550 евро.

Връзка към коментар
Здравко Ангел
преди 6 часа, Дани Магелани каза:

Ще се наложи 2 нощувки в Мавриций и 1 в Кения. Дори при цена на круиза с пристанищни такси общо около 750 евро, мисля че си заслужава. Вече не виждам промоцията от 550 евро.

И ние пътувахме с голям стоп в Найроби, и на отиване, и на връщане. Идеално се възползвахме от това - на отиване сафари край Найроби, на връщане - къщата на Карен Бликсен.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Ние летяхме от Истанбул до Мавриций през Джеда със саудитците. Отвратително беше (писала съм някъде из форума), но за цена 306€ с по два големи куфара на човек си струваше. То и круизът ни беше на голяма промоция 459€, вътрешна каюта. Много ме притесняваше това, но като се прибираш само за спане, никак не се усеща. Бяхме 13 българи, страхотна компания 🥰 Изкарахме си страхотно. Препоръчвам круиза с две ръце, въпреки стария кораб, въпреки недотам добрата храна, въпреки многото малгаши на борда.

Носи Бе 😄

IMG_1315.thumb.JPG.dd09233ba3b349d4fecaf9c8e6e5758a.JPG

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте! Използвам започнатата тема, за да задам и аз няколко въпроса във връзка с круиз из Мавриций, Сейшели, Мадагаскар и Реюнион.

Резервирахме круиз с почти идентичен маршрут на описания по-горе в темата, но на друга компания, за януари 2020г. Подготвяйки престоите ни по пристанища, установих, че Мадагаскар изисква виза за българи, освен това е и маларийна зона.

В информацията на МВнР е посочено, че визата се издава от Посолството в Москва. Аз съм чувала, че круизните компании ползват изключения за техни пасажери за влизане без виза, но в информацията, която са ни пратили не пише подобно нещо.

Моля за информация от пътувалите  на такъв круиз - Вземахте ли виза за Мадагаскар предварително и откъде? Правихте ли някаква профилактика против малария?  

Връзка към коментар
преди 5 минути , Miralex каза:

Здравейте! Използвам започнатата тема, за да задам и аз няколко въпроса във връзка с круиз из Мавриций, Сейшели, Мадагаскар и Реюнион.

Резервирахме круиз с почти идентичен маршрут на описания по-горе в темата, но на друга компания, за януари 2020г. Подготвяйки престоите ни по пристанища, установих, че Мадагаскар изисква виза за българи, освен това е и маларийна зона.

В информацията на МВнР е посочено, че визата се издава от Посолството в Москва. Аз съм чувала, че круизните компании ползват изключения за техни пасажери за влизане без виза, но в информацията, която са ни пратили не пише подобно нещо.

Моля за информация от пътувалите  на такъв круиз - Вземахте ли виза за Мадагаскар предварително и откъде? Правихте ли някаква профилактика против малария?  

Този круиз го следя отдавна.  Планирам го за януари 2021. Ще очаквам отзиви!

Връзка към коментар
преди 6 часа, Miralex каза:

Здравейте! Използвам започнатата тема, за да задам и аз няколко въпроса във връзка с круиз из Мавриций, Сейшели, Мадагаскар и Реюнион.

Резервирахме круиз с почти идентичен маршрут на описания по-горе в темата, но на друга компания, за януари 2020г. Подготвяйки престоите ни по пристанища, установих, че Мадагаскар изисква виза за българи, освен това е и маларийна зона.

В информацията на МВнР е посочено, че визата се издава от Посолството в Москва. Аз съм чувала, че круизните компании ползват изключения за техни пасажери за влизане без виза, но в информацията, която са ни пратили не пише подобно нещо.

Моля за информация от пътувалите  на такъв круиз - Вземахте ли виза за Мадагаскар предварително и откъде? Правихте ли някаква профилактика против малария?  

Здравейте, няма нужда от виза за Мадагаскар. Слизате си спокойно от кораба. Иначе ние нищо против малария не сме взимали и нямахме проблеми, когато сте в по-гористите райони ползвайте репеленти, като ние си купихме от Мавриций, ама не помня какъв точно беше.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, Дани Магелани каза:

Този круиз го следя отдавна.  Планирам го за януари 2021. Ще очаквам отзиви!

И аз го планирах за януари 2021 ,но тогава остава само Аидa,Коста спират да предлагат този круиз.

Връзка към коментар

Това е супер маршрут! И аз ще следя темата. А, само декември и януари ли предлагат този маршрут? Питам, защото това за мен са доста натоварени месеци и няма как да отсъствам.

Връзка към коментар

Здравко Ангел, благодаря за информацията. Ние ще сме с АИДА, но предполагам, че "визовото облекчение" важи и за тях.

 

За този сезон круизът се предлага от ноември до средата на февруари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.