Прескочи до съдържание

Накарали американчета да поставят имената на държавите на картата...


Препоръчани мнения

А, да видим сега кой знае коя е столицата на Флорида (без справки в литература/интернет)  ;)

Аз мисля, че е Талахаси но не съм проверил още в Уики. :) А мисля така, защото имах един преподавател в университета, който беше от там и май беше споменал, че това била забутаната столица на Флорида, но може и да се бъркам.

80 % съм сигурен обаче, че никой не знае коя е столицата на щата Ню Йорк, без да погледне в Интернет. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Европа е ясна.За мене ще е предизвикателство Африка,особено след като не съм гледал политическа карта повече от 10 години. :)  :)  :)

Едно време си спомням, че имаше такава игра в Инет..., но и тук го има. Всъщност има целия свят. :)

http://www.lizardpoint.com/geography/africa-quiz.php

Връзка към коментар

Аз мисля, че е Талахаси но не съм проверил още в Уики. :) А мисля така, защото имах един преподавател в университета, който беше от там и май беше споменал, че това била забутаната столица на Флорида, но може и да се бъркам.

80 % съм сигурен обаче, че никой не знае коя е столицата на щата Ню Йорк, без да погледне в Интернет. :)

Да наистина е Талахаси.Аз лично вчера я научих,след като Домосед попита.Твоя въпрос също е много интересен,но ми позволи да го развия малко.Като изключим щатовете Юта,Хавай,Тенеси,Оклахома,Масачузетс,Колорадо,Джорджия,Аризона и донякаде Калифорния всички останали щати са с "много известни" столици.Аз лично половината не ги бях и чувал. :)  :)  :)

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ее, Европа е лесна, 100%. На Африка обърках само Democratic republic of Congo и republic of Congo, ама то няма начин. Не се ли казваше Заир, или пак му смениха името?

За щатите вече ме мързи. Можеше и столиците да питат (държавите, не щатите).

Ама географията ми беше любим предмет от малък, а и съм учил при Димо Падалски, та както каза Аkair по-горе не се броя  :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако на един континент и един куп острови говорят един език, това пречи ли има да имат различна култура и история? Или да бъдат различни нации?

А ако на един друг континент голям част от държавите имат общ език, това пречи ли им да бъдат 10-ина нации, всяка със своя култура и история?

И най-вече - културата и историята на хората във Флорида еднаква ли е с културата и историята на хората в Аляска? А тяхната с културата и историята на хората в Калифорния? А те всички с културата и историята на хората в щата Хаваи...

От друга страна колко са различни културата, историята и езика на Белгия от тези на Холандия? А на северната част на Германия от на Дания? А на Чехия от Словакия? :)

Връзка към коментар

Африка - общо взето западната част съм провал, другите съм ОК

 

Quiz over. You scored 113 out of 165.

Your score is 68%.

 

Ще пробвам Южна Америка :)

 

Quiz over. You scored 38 out of 39.

Your score is 97%

 

Мда. Азия нямам самочувствие даже да отварям хахахах.

Редактирано от Kyuubi
Връзка към коментар

Щото най-вероятно никой не се наема да прави теста :) !

E сега ме предизвика, ама аз съм си малко маняк, мога и само по формата да ги позная, и столиците, и за време съм навит ;)

That's correct.
 
 
Quiz over. You scored 55 out of 55. 

Your score is 100%.

View detailed results (with option to print).

 

П.С. Дадох на strict test, за това така ги брои точките

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Накарали американчета да поставят имената на държавите на картата...

 

По -хубавото е ,че повечето американчета знаят коя им е Метрополията.

 

---------------------------

Това е по-интересно:

http://www.buzzfeed.com/robinedds/its-thanksgiving-so-we-asked-some-brits-to-label-the-us-stat

Редактирано от theo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако си спомняте, напролет ви бях пускал едни тестове :biggrin:;)

както и видеото с малката Лили, за стимул ;)

 

http://magelanci.com/topic/219-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BF%D0%BE-%D0%B3%D0%B5%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D1%8F/?p=1941

 

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Европейските държави в общи линии са лесни :)

Литва и Латвия обаче май никога няма да ги науча :wacko:

 

Quiz over. You scored 140 out of 141.
Your score is 99%.

 

Африка обаче ми е пълен мрак, и половината не ги знам :wacko:

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Фичо, Латвия, Литва и Естония се учат май само ако си ходил поне в едната, или имаш планове да ходиш. И аз до преди 3-4 месеца ги бърках коя къде е.

Аз три пъти днес се провалям все на Черна гора :D Май ще трябва да отида до там, да науча къде е точно  :rolleyes:

 

другите карти

Азия

чистосърдечно си признавам, че тези -станските бивши съветски републики ги налучках, без една както се вижда - Туркменистан*   :)

post-72-0-73402000-1385662784_thumb.jpg

*направих втори опит, като този път сбърках Таджикистан - тото общо взето за тях

 

Централна и Южна Америка ми бяха най-лесни от всички карти днес, но от 10 дена някъде чертая едни планове, и съм изял картите в тази част на света

post-72-0-02291700-1385662955_thumb.jpg

post-72-0-69431200-1385662978_thumb.jpg

правих ги на strict test всичките

 

останалите карти - на Щатите, Африка и Океания съм тотално зле - между 30 и 47%  :biggrin:

 

П.П. Ошко, кажи си резултата на Океания, ама честно ;)

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

П.П. Ошко, кажи си резултата на Океания, ама честно ;)

срам ме е, ама съм честен:

Sorry, that's incorrect.
 
Quiz over. You scored 11 out of 32. 

Your score is 34%.

View detailed results (with option to print).

 

и втори опит, да се отсрамя малко:

Sorry, that's incorrect.
 
Quiz over. You scored 17 out of 32. 

Your score is 53%.

View detailed results (with option to print).

Връзка към коментар

В Европа наистина е лесно.

Quiz over. You scored 141 out of 141.
Your score is 100%.

 

Виж Западна Африка наистина си е предизвикателство

Quiz over. You scored 127 out of 165.
Your score is 76%.

 

Но, това със strict test е по-кораво, сега ще пробвам :)

Връзка към коментар

Ако на един континент и един куп острови говорят един език, това пречи ли има да имат различна култура и история? Или да бъдат различни нации?

А ако на един друг континент голям част от държавите имат общ език, това пречи ли им да бъдат 10-ина нации, всяка със своя култура и история?

И най-вече - културата и историята на хората във Флорида еднаква ли е с културата и историята на хората в Аляска? А тяхната с културата и историята на хората в Калифорния? А те всички с културата и историята на хората в щата Хаваи...

От друга страна колко са различни културата, историята и езика на Белгия от тези на Холандия? А на северната част на Германия от на Дания? А на Чехия от Словакия? :)

Прав си, малко се изсилих със сравненията :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малкият ми син с много лека моя помощ удари 126 от 141. Джеймс Бонд е главният виновник да закове Монтенегро от раз!

 

А Сан Марино откъде го знаеше, идея нямам!

Браво.

А моите за съжаление не си падат много по географията.

Е, малкият е на 2 и е трудно да се каже, но кака му.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.