Прескочи до съдържание

Тридневен уикенд в Мадрид


Фил

Препоръчани мнения

При една от промоциите на Уиз се уредихме с билетчета за Мадрид и понеже досега не съм посещавал испанската столица, а нещо и хич не ми остана време за подготовка - ще се радвам на малко помощ да ми нахвърляте някакви общи идеи :)

Хотелът ни е близо до Plaza de Toros de las Ventas (ако това е добър ориентир :rolleyes: ), дните са събота, неделя и понеделник.

Връзка към коментар

Ако харесвате паркове - горещо препоръчвам посещение на Parco de retiro! Голям, красив, добре поддържан! Струва си.

post-47-0-06147200-1385716565_thumb.jpg

 

post-47-0-57200000-1385716563_thumb.jpg

 

post-47-0-53658200-1385716564_thumb.jpg

 

post-47-0-13589600-1385716564_thumb.jpg

 

Лично на мен Мадрид много ми хареса, дано и на вас допадне.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да се включа набързо после ще добавям:)

 

погледни, ако не си го гледал, този сайт

http://www.esmadrid.com/en/portal.do

 

На него може да прецениш набързо какво искаш да видиш от забележителностите. Дано не е хладно, ама колко ли да е хладно, по-хладно от тук няма да е:)

Ние миналата година бяхме по това време и си беше ок.

Аз препоръчвам разходката по улиците с много спирки по баровете:) Любимата ми дейност в Мадрид е да ходя по барове и ресторанти, както и на повечето испанци.

Хотела ти е на добро място, с линия 2 на метрото си за 15-20 мин на Puerta del Sol.

Plaza Mayor по това време на годината вече е запълнена с различни барачки, коледен базар. Там зад нея е Mercado San Miguel, задължителна спирка за туриста да се сгрее с едно винце и малко хамон, после от там може да се спуснеш по calle Mayor и да стигнеш до Palacio-то и Катедралата на Алмудена.

На този сайт, който ти дадох в описанията на забележителностите пише кога са безплатни. Разгледай ги и оттам, ако решиш, си направи план къде ще ходиш.

Музеите са на т.нар. Paseo del Arte, Paseo del Prado. Този булевард започва от Plaza de Cibeles (любимата ми в Мадрид) с Palacio de Telecomunicaciones, който мисля че от няколко години е кметството на Мадрид, преди беше пощата. Мисля, че може да се влиза и да се разглежда, а горе на покрива ми се струва, че имало кафетерия със страхотни гледки, дано не бъркам:)

По Paseo del Prado естествено минаваш покрай Prado (топ 10 музей в света или поне беше преди няколко години), от другата страна има една нова сграда, спонсорирана от една банка, La Caixa Forum, там има една стена навън с красиви храсти и растения (това си има име, но не се сещам в момента), после малко по-надолу по улицата е частната колекция Thysen(или там както се пише:), стигаш Atocha ( една от ЖП гарите на Мадрид, вътре има градина с разни палмички) и малко по надолу е Reina Sofia. Всичките тези музеи имат по някой ден в някой час безплатен вход. Според мен си заслужават, ако имаш време. Аз лично, ако нямам време, бих избрала Prado, но всеки има различен вкус.

 

Ще се включа по-късно отново. Оххх, Мадрид, това е моят най-любим град!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние един цял ден изкарахме в зоологическата градина, ма наистина цял ден - от 10 до 18 часа. По-хубава не съм посещавала - два пъти гледахме представлението на делфините и два пъти - на морските лъвове; за първи път видях жираф - какви очи имат само!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз бях със същите полети в Мадрид преди няколко седмици и си направихме дей трип в неделя до Толедо, като Сеговия също е опция. Ако ви се мърда и някъде другаде, това са още две опции.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние един цял ден изкарахме в зоологическата градина, ма наистина цял ден - от 10 до 18 часа. По-хубава не съм посещавала - два пъти гледахме представлението на делфините и два пъти - на морските лъвове; за първи път видях жираф - какви очи имат само!

Хаха, Супер! Сега малко ме е яд, че живях 5 години там и никога не съм ходила в зоологическата:) трябва да се поправя следващия път:)

Да продължа още малко. Имаше тур на Plaza de Toros, който на мен много ми хареса, ама там е сянка и вътре е адски студ по това време на годината. Лятото пък е непоносима жега, няма угодия!:)

Ако харесваш футбол Бернабеу е задължителен, смятай аз изобщо не се интересувам, но тура много ми хареса. Аз само бях ходила на мач един-два пъти. Вътре също има и един готин ресторант, който е с гледка към стадиона, той е готин, но според мен е скъп.

Ааа за храната... Любимата ми тема (не знам дали темата за вино или храна ми е по-любима).

Но ако имаш възможност и харесваш естествено не пропускай да хапнеш морски дарове (знам един страхотен ресторант, ако те интересува). На Plaza Mayor отсрани има едни такива малки мизерни барчета, които правят уникални Bocadillos de calamares, една малка багета с калмари, многооо добри и са по 2-3 евро. Любимия ми горещ шоколад с churros може да се хапне в най-известната chocolateria San Gines, която е на една малка уличка пресичаща calle Arenal. Тя е най-известната, но на мен ми харесва и една верига Valor, а има една на calle Atocha, plaza Jacinto Benavente, дали се казваше Maestro Churrero,нещо такова, много добра chocolateria:) mmmmm

Естествено jamon, сирена и многоооо вино:) За вино, ако те интересува, ще пиша после, да не ставам досадна тук.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Казали са ти важните места - аз само ще добавя че за три дни ще видиш всичко по-важно. Puerta del Sol е сърцето на града.

Plaza de Santa Ana e стъргалото с многото заведения и в уличките наоколо. 

Иначе Calle Mayor , Calle Alcala , Calle Huertas , Calle Hortaleza и огромният булевард Gran Via са основните улици за обиколки.

Катедралата Алмудена не впечатлява с нищо , но не пропускай Кралския дворец . Бил съм в десетина кралски дворци из Европа , но пред тронната зала на този всичко бледнее . Фасадата отвън изобщо не загатва за великолепието вътре.

Разбира се Парка Ретиро стига да е хубаво времето.

Лично за мен освен Прадо  музеите там не представляват интерес. Много съм далеч от модерното изкуство ...

 

Ако мислиш за day trip възможностите са Толедо , Сеговия и Ел Ескориал по ред на моите предпочитания  :)

Централен Мадрид е наистина много компактен и една от най-лесните за опознаване големи столици.

Има и един друг много популярен район за развлечeния около Chueca и Аlonzo Martinez.

Ако си фен - разбира се "Сантяго Бернабеу" е задължителен . Има спирка на метрото там и се стига много лесно.

 

Mисля , че познавам града доста добре .

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря на всички за съветите, бяха ми много полезни :)

Ама ти ходи ли вече?

Мислех да ти препоръчам някои местенца за хапване, но ако си ходил, сега е ред да разкажеш какво видяхте и опитахте:)

Връзка към коментар
  • 3 години по-късно ...

Здравейте, предстои ми пътуване до Мадрид в началото на февруари. Ще бъдем 4 човека. Някой да може да препоръча хотел в центъра на прилична цена, както и заведения за хапване?

Редактирано от DGTG
Връзка към коментар

За хапване доста спрягана тук е веригата Museo del jamon.

Аз съм хапвала в едно ресторантче на Гран виа, където имаше много вкусно обедно меню. Ако се интересувате точно, казва се De Maria. Адреса е Gran Via 72 (Museo del jamon се води на същия адрес, едно до друго са).

За по-евтино, тип бърза закуска има една верига 100 montaditos, предлагат предимно малки сандвичи по 1 евро, младежите масово хапват там.

Хотел ако има някой да препоръча, ние нощувахме извън центъра, но метрото е много удобно за достъп из целия град.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравей,DGTG,

аз нощувах в Hostal Residencia ''Triana"''-Salid,13(Gran Via).Намира се на 100м.от спирката на метротоGran via и на 200м от площада на старото кметство.То си е хотел,но няма закуска.Намерих го в букинга.Много чисто и приятно място.На същия адрес има още 3 хостела-по един на всеки етаж от сградата,но не съм ги разглеждала.

От там изобщо не ти трябва градски транспорт.Всички забележителности са на една ръка разстояние.Е,добре де някои са на две,но не е като да са непреодолими без транспорт.

Ако искаш мога да ги опиша подробно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравей,DGTG,

аз нощувах в Hostal Residencia ''Triana"''-Salid,13(Gran Via).Намира се на 100м.от спирката на метротоGran via и на 200м от площада на старото кметство.То си е хотел,но няма закуска.Намерих го в букинга.Много чисто и приятно място.На същия адрес има още 3 хостела-по един на всеки етаж от сградата,но не съм ги разглеждала.

От там изобщо не ти трябва градски транспорт.Всички забележителности са на една ръка разстояние.Е,добре де някои са на две,но не е като да са непреодолими без транспорт.

Ако искаш мога да ги опиша подробно.

Благодаря. Аз също гледам хотели в района на Gran Via като се колебая между "Espahotel Gran Via", "Sterling hotel", "JC Rooms Santo Domingo". Аз търся нощувката да е със закуска (така искат моите хора :) ), макар, че в отзивите на Стерлинг и JC Rooms има  негативни коментари по отношение на закуската.

Връзка към коментар

Кръчми има хиляди, за всеки вкус и джоб. Не знам нито вкуса, нито джоба и за това не пропоръчвам нищо.

Относно закуските в хотелите или хостелите, ако са от нисък клас, е по-добре да се закусва навън. Закуска в кой да е бар-кафетерия е 3-4 евро средно на човек.

Ако хотела е по-хубав, респективно предлага богата и хубава заксука, тогава си струва да се закусва в него.

 

За 100-те montaditos, 1евро струват много малка част от тях, повечето са 1,20 и дори 1,50.

Интересни са за пробване, но за мен не са от много евтините варианти, освен, ако не ядете много малко или не се ядат за основно ядене.

При условие, че си вземете 4-5 +пиене и ще дадете колкото за дневно меню, което е много по-добър вариант.

Имат намаление в сряда и неделя, когато всичко в менюто е по 1 евро.

 

Музея на Хамона е казан, добър вариант е за нещо бързо.

 

Най-гадните места за ядене  са VIPS, не се занимавайте с тях.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.