Прескочи до съдържание

Бело Оризонте - Чикаго


Препоръчани мнения

Уф, затънал съм тук в едно търсене, не че очаквам някой да ми помогне, но да си подредя мислите

Значи, трябва ми билет до Чикаго около 5-7 юли, връщане около 15 август или малко по-късно. Връщането е добре да може да се променя при нужда, което е основния проблем.

С пари най-евтино и пряко излиза с Копа през Панама, обаче първо пак са по над $1000, второ това са два полета от по 6 часа със 737 и са доста неприятни по малките часове.

Както винаги гледам с мили, обаче имам достатъчно с Латам за връщане, Азул за връщане и Бритиш, които стават или за отиване или за връщане. Проблема е, че бразилските компании са с гъвкаво ценообразуване и за отиване трябват доста повече. Освен това ако трябва да променя връщането със сигурност няма да ми стигнат. Иначе връщането с Латам е 17000 за един човек, което е страшно изгодно, обикновено вътрешен полет е толкова. От друга страна с Бритиш промените са безплатни и поне засега изглежда, че има доста свободни места.

Така че ми остава да купя още мили на Азул, за да станат достатъчно за отиване, и ще букна връщането с Бритиш или Латам (ако е Латам и трябва да променям, направо ще има no show и ще търся с Бритиш или кеш (промяната на билети на Латам струва 900 кинта, което е абсолютно безумие). Ако няма промяна ще ми останат на Бритиш, което е добре.

Очевидно милите на Бритиш са изключително полезни. За съжаление Амекс отрязаха конвертирането към Бритиш и общо взето останаха само бразилските компании и Авианка. 

 

 

Връзка към коментар

Да, мерси, точно на това се спрях, и съм в процес на купуване, че нещо ме мотаят с едни бонуси...

Обаче пристига в Орландо доста късно и единствената опция е Southwest. Гледам ги, че включват багаж, което е чудесно. Даже има някаква отстъпка за деца, обаче трябва да се купи по телефона... Понеже хич не ми се спелват сума имена, някой да знае каква е отстъпката горе-долу и дали ще има проблем, ако купя направо билет за възрастен (никъде не го пише, знам, че ще го разбера като се обадя, ама хич не обичам да върша работа по телефона)?

Връзка към коментар

ами полета на Азул пристига в 18 и после паспортен контрол и багаж и ми се струва, че е страшно рисковано само 1:30 

на мен даже и 20 за Саутуест ми се струва рисковано, та мисля за среднощния

Връзка към коментар
1 hour ago, neuromancer said:

Сега остава още един билет със Southwest и пак трябва да се обаждам, ама довечера, като събера сили и пийна едно за кураж...

Не им ли работи сайта, та се налага да им се обаждаш?

Връзка към коментар
В момента, akair каза:

Не им ли работи сайта, та се налага да им се обаждаш?

ами продават билети само за възрастни, пише за деца трябва по телефона

някаква отстъпка имало, ама не знам каква, и не знам ако просто купя за възрастни дали не трябва да променям после...

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
48 minutes ago, neuromancer said:

ами продават билети само за възрастни, пише за деца трябва по телефона

някаква отстъпка имало, ама не знам каква, и не знам ако просто купя за възрастни дали не трябва да променям после...

Ясно. Но може да те изненадат:

Quote

Most domestic airlines no longer offer discounted fares for children. One exception is Southwest, which offers child fares but does not sell them online; call 1-800-435-9792 to reserve a child fare. Typically, Southwest's child fares are more expensive than its online specials, but may come with fewer restrictions.

Quote

Proof of age, such as a birth certificate or other form of government-issued identification, listing the child's birth date must be presented to a Southwest customer service agent before your child is able to check in for his flight.

Ако трябва да показваш сертификат за годините на детето, чек-ин-ът ти отива накрая, което значи група Ц. Последното значи средни седалки, разхвърляни из целия самолет.

Връзка към коментар

явно трябва да питам, защото не ми стана ясно ако просто купя за възрастен дали няма да имам проблеми после с дата за раждане и какво ли не...

 

Сертификат няма да показвам, за всички ще покажа паспорти така или иначе, там датата и родителите ги има. Предполагам, че онова го пише за американци, които не са извадили паспорти на децата, а пътуват с акт за раждане...

 

ПП online specials предполагам се отнася до промоционални цени, но пак не мога да кажа без да питам

Връзка към коментар
2 hours ago, neuromancer said:

ПП online specials предполагам се отнася до промоционални цени, но пак не мога да кажа без да питам

Online specials са както промоции, така и най-ниските цени, които са на сайта на SWA. Реално, за много отсечки имат една минимална цена, която си седи доста време константна - малко като автобус. И ако е нещо от рода на 50 долара (колкото са най-късите отсечки), е много вероятно "детските" билети да са доста по-скъпи.

Сега погледнах - една посока със Саутуест за 5-ти юли е 119 долара на човек (за късния полет в 10:50пм). Това включва 2 чекирани чанти по 23 кг, 1 ръчна чанта и 1 personal item (раница за лаптоп).  2 х 120 е 240 - колкото ти е показала и @funny с American. Но АА таксуват по 20-30 долара на чекирана чанта.

image.png.e82d5913df073c78b09793decfd57c2a.png

Едната зелена иконка е за Интернет на борда, другата - за streaming IFE - SWA стриймват 10-12 ТВ канала и филми/музика, но можете да си ги гледате/слушате на собствените у-ва. В самолетите НЯМА контакти.

Другата разлика е, че АА кацат на O'Hare  - това е по-голямото и по-далечно летище. Има (синя) линия на метрото, която ходи до центъра, но не съм сигурен до колко часа се движи. От Мидуей (MDW)  (летището, до което летят SWA) също има метро (червена или оранжева линия) и е доста по-близо до центъра. Чисто географски, MDW е в Ю/ЮЗ част на града, а в ORD - в СЗ.

Българската диаспора е съсредоточена в Дес Плейнс - това е точно до летище ORD. По принцип казват, че южните квартали на Чикаго не са много безопасни, та си помисли дали ти се каца там посред нощ.

Също зависи къде ще се настаните - може да се окаже, че таксито ще ви изяде разликата в билетите.

2 hours ago, neuromancer said:

Сертификат няма да показвам, за всички ще покажа паспорти така или иначе, там датата и родителите ги има. Предполагам, че онова го пише за американци, които не са извадили паспорти на децата, а пътуват с акт за раждане...

Шегата си е шега, но ако не можеш да се чекираш онлайн, наистина има реален шанс семейството да сте пръснати из целия самолет - при Саутуест няма запазени места. Има запазено място за качване на борда на самолета. И в самолета всеки сяда където му хареса. Затова всички дебнат секундата, за да се чекират точно 24 часа преди полет.

Връзка към коментар

аз не питах, ама поразтърсих и се оказва, че детските билети са намалени от flexible, които са 5 пъти по-скъпи от нормалната цена, така че хич няма да се занимавам с тях

аз по принцип нямам нищо против Американ и не ми е за цената на багажа, ама има час и половина от кацането на Азул до полета на Американ, т.е. хич не ми се рискува, освен ако не спим в Орландо де

Връзка към коментар

Значи или билети за възрастни от сайта на Саутуест, или нощувка в Орландо.

В Орландо, освен Кейп Канаверъл, са парковете на Дисни, Юнивърсъл и който още се сетиш. Там нощувките може и да не са евтини...

 

P.S. Ако не си купил още билетите до Орландо, виж до Форт Лодърдейл (Азул летят до ФЛЛ) - има полет на JetBlue в 9:34pm от FLL.

Редактирано от akair
Връзка към коментар

Вече ги бях купил билетите на Азул (те пък поевтиняха след това, та сега малко ме е яд, че не изчаках)

FLL не е толкова добра идея, защото трябва да минаваме през Сао Пауло, а до Орландо ми е директен.

Саутуест ще е, сега се чудя дали 2:10 часа между полетите са ок (гледах статистиката и дават 8% закъснения до 1 час и 0% над един час), но по-скоро ще взема среднощния или на другия ден...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , neuromancer каза:

Саутуест ще е, сега се чудя дали 2:10 часа между полетите са ок (гледах статистиката и дават 8% закъснения до 1 час и 0% над един час), но по-скоро ще взема среднощния или на другия ден...

Аз си спомням че при закъснение от емигрейшън презаверяват без проблем билетите за следващ полет. Сега не мога да твърдя че ако не са на един билет ще го направят, но не пречи да попиташ ако имат чат или по мейл/телефон.

Връзка към коментар

Саутуест имат мисля презаверяват и ако се появиш до Х минути след като е излетял полета - пишат в графа "имало е задрсътване по пътя към летището". Но трябва да провериш дали го има някъде документирано.

Връзка към коментар

хм, ще проверя, все пак с тях ще имам просто вътрешен полет, международния е отделно...

иначе имат standby, тоест мога да взема друг полет същия ден, стига да има места, обаче трябва да съм купил флекс билет, т.е. 500 долара вместо 100

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
На 20 March 2019 в 22:46, akair каза:

Шегата си е шега, но ако не можеш да се чекираш онлайн, наистина има реален шанс семейството да сте пръснати из целия самолет - при Саутуест няма запазени места. Има запазено място за качване на борда на самолета. И в самолета всеки сяда където му хареса. Затова всички дебнат секундата, за да се чекират точно 24 часа преди полет.

 

Значи, ако се чекирам онлайн, трябва ли да разпечатвам бордни карти или да ги нося на телефона? Може ли да ги получа на летището безплатно?

Или след чекиране на компютър идват ли като файл, който мога да кача в wallet и да го покажа? С бразилските компании (Latam, Azul) това работи. Телефоните ми са много стари и приложението на southwest не бачка с тях, а не ми се занимава с нов ром, след като така и така ще купувам друг телефон....

имат автоматичен чек-ин, ама е $20 на човек, което ми идва твърде много. Може направо да рискувам и да видя какво става, ако не мога да намеря места за дете до възрастен... Или ако има много рев направо ще ни изхвърлят? 😀

Ако купя автоматичен чекин, нали мога да не нося нищо, освен паспортите?

 

(Ще отделя въпросите за саутуест в нова тема след малко)

Връзка към коментар
8 minutes ago, neuromancer said:

 

Значи, ако се чекирам онлайн, трябва ли да разпечатвам бордни карти или да ги нося на телефона? Може ли да ги получа на летището безплатно?

Или след чекиране на компютър идват ли като файл, който мога да кача в wallet и да го покажа? С бразилските компании (Latam, Azul) това работи. Телефоните ми са много стари и приложението на southwest не бачка с тях, а не ми се занимава с нов ром, след като така и така ще купувам друг телефон....

имат автоматичен чек-ин, ама е $20 на човек, което ми идва твърде много. Може направо да рискувам и да видя какво става, ако не мога да намеря места за дете до възрастен... Или ако има много рев направо ще ни изхвърлят? 😀

 

(Ще отделя въпросите за саутуест в нова тема след малко)

Не. Можеш и от киоск да ги разпечатишна летището. Или даже на гишето.

Автоматичният чекин ти гарантира места А1 до А15 - което е първите 15 човека, които се качват на борда. Затова и е 20 долара 😉

Връзка към коментар

Мерси 🙂

не ми трябват първите бройки, ама ще трябва да се чекирам някъде след полунощ мое време, не че ще спя много иначе...

значи чекирам и направо на киоска ме устройва

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.