Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия по Коледа и Нова Година!


Blagovesta78

Препоръчани мнения

Здравейте!Замислям пътуване из Югоизточна Азия за коледно-новогодишните празници!Нещо такова ми се върти в главата-3 дни Сингапур,3 дни Камбоджа(само за Ангкор Ват),4 дни Бангкок и седмица в Бали(3 нощувки в Убуд и 4 може би в Санур).Питанията ми са по това време климата дали е сравнително поносим(като жега  и влага),че преди месец в Мавриций беше нещо страшно:).За Бали видях че е дъждовен сезон,но за другите места мненията са доста противоречиви.На кое от изброените места е най-хубаво да посрещнем Нова Година(може би Бангкок?)Ще летим с Емирейтс за основните полети,но логистиката между азиатските държави нещо немога да я наглася-Еър Азия или...някой други?Програмата ще търпи промени,приемам идеи всякакви:)Мерси!

Връзка към коментар

Най-горещо ще е там, където първо ще се аклиматизирате 😉 После ще свикнете. Иначе според мен е най-топло в Камбоджа и Банкок. Другите ти дестинации са по-зелени и това намалява усещането, с което си спомням Банкок  - от улиците, от стените на сградите, от всякъде се излъчваше ужасяваща жега, все едно ме пекат жива. 

В Бали няма да е особено слънчево по това време, което също спомага да не се печеш в собствен сос. Иначе не ни е валяло особено.

 

Сингапур е от топ дестинациите за Новогодишно празнуване в света. 

 

За вътрешните полети може би е рано. Зададени са базови цени, които не ми харесват на този етап, ако сравнявам с по-близките месеци. 

Връзка към коментар

Нова година - без никакво двоумене в Сингапур на Платформата. 

Банкок по същото време бил сравним със софийските фойерверки.

Останах с чувството, че в тази част на света отбелязват Нова година заради туристите, не за себе си.

 

Коледа - където и да е. Нищо общо с нашата Коледа. Освен китайските украси - шапчици, гирлянди, украса за елха. 

 

Банкок - в началото на януари беше прекрасно. Седмица след това - с маски на лицето.

 

Бали - декември 2018 е минал със сутрешни облачета и краткотраен ръмеж веднъж в седмицата. Как ще е декември 2019 не се наемам да прогнозирам.

Щом почивката ви ще е на Бали - по - добре повече нощувки в Убуд. 

 

Аз съм особено чувствителна към влагата, но там нямах никакви проблеми. Просто леко задушно.

 

За района - Air Asia и Scoot - честичко имат промоции.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Lindt каза:

Най-горещо ще е там, където първо ще се аклиматизирате 😉 После ще свикнете. Иначе според мен е най-топло в Камбоджа и Банкок. Другите ти дестинации са по-зелени и това намалява усещането, с което си спомням Банкок  - от улиците, от стените на сградите, от всякъде се излъчваше ужасяваща жега, все едно ме пекат жива. 

В Бали няма да е особено слънчево по това време, което също спомага да не се печеш в собствен сос. Иначе не ни е валяло особено.

 

Сингапур е от топ дестинациите за Новогодишно празнуване в света. 

 

За вътрешните полети може би е рано. Зададени са базови цени, които не ми харесват на този етап, ако сравнявам с по-близките месеци. 

Е този път мъжа ми вече ще лудне:)Не понася жега изобщо,на Мавриций не спря да мрънка...представям си го в Бангкок...нонстоп мърморене:)

преди 2 часа, patilana каза:

Нова година - без никакво двоумене в Сингапур на Платформата. 

Банкок по същото време бил сравним със софийските фойерверки.

Останах с чувството, че в тази част на света отбелязват Нова година заради туристите, не за себе си.

 

Коледа - където и да е. Нищо общо с нашата Коледа. Освен китайските украси - шапчици, гирлянди, украса за елха. 

 

Банкок - в началото на януари беше прекрасно. Седмица след това - с маски на лицето.

 

Бали - декември 2018 е минал със сутрешни облачета и краткотраен ръмеж веднъж в седмицата. Как ще е декември 2019 не се наемам да прогнозирам.

Щом почивката ви ще е на Бали - по - добре повече нощувки в Убуд. 

 

Аз съм особено чувствителна към влагата, но там нямах никакви проблеми. Просто леко задушно.

 

За района - Air Asia и Scoot - честичко имат промоции.

Благодаря за инфото!Какво ще рече за маските на лицето?Вируси или наплив с азиатски туристи(понеже все тях ги гледам с маски да се разхождат:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Blagovesta78 каза:

Е този път мъжа ми вече ще лудне:)Не понася жега изобщо,на Мавриций не спря да мрънка...представям си го в Бангкок...нонстоп мърморене:)

Ами при това положение, освен ако не сте супер почитатели на градски туризъм, заложете на хотели на брега с басейнчета и градини и обиколки в превозни средства с климатик. Ние сме доста активни на умерен климат, но в Югоизточна Азия едва се движим 🙂 Което хич не ни пречи да я обожаваме. 

Редактирано от Lindt
Връзка към коментар
преди 36 минути , Lindt каза:

Ами при това положение, освен ако не сте супер почитатели на градски туризъм, заложете на хотели на брега с басейнчета и градини и обиколки в превозни средства с климатик. Ние сме доста активни на умерен климат, но в Югоизточна Азия едва се движим 🙂 Което хич не ни пречи да я обожаваме. 

Аз съм почитател на всякакъв вид туризъм,половинката на никакъв,но за да ми угоди на мен-пътешества....ще си почива на Бали,но по другите места ще се напрегне малко:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Blagovesta78 каза:

Какво ще рече за маските на лицето? Вируси или наплив с азиатски туристи(понеже все тях ги гледам с маски да се разхождат:)

Смог! Брутален! Нищо от града не се виждаше, докато самолетите захождаха към летищата (че кацахме и на двете).

В добавка с жегата и влагата... Пак добре, че леко преваля в единия ден, който пракарахме там. В другия просто не се дишаше. Жега и влага чакайте навсякъде; с тях някак си се свиква... Но след Банкок софийският смог ми беше като рехабилитационен център 😄 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 40 минути , master_of_germs каза:

Смог! Брутален! Нищо от града не се виждаше, докато самолетите захождаха към летищата (че кацахме и на двете).

В добавка с жегата и влагата... Пак добре, че леко преваля в единия ден, който пракарахме там. В другия просто не се дишаше. Жега и влага чакайте навсякъде; с тях някак си се свиква... Но след Банкок софийският смог ми беше като рехабилитационен център 😄

Ти ако от въздуха на Банкок се оплакваш, за Китай направо тръгвай с респиратора 😉 За Банкок якето е задължителен атрибут. С влагата и жегата се свиква, ама смяната на 35 градуса (навън) с 15 градуса (почти всяко "вътре") лично мен щеше да ме умори, ако нямаше с какво да се загръщам на влизане. На тези ако им гръмнат всички климатици в един ден, сигурно ще се гътнат поголовно - не от жегата, разбира се, ами от различни психически разстройства...

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.