Прескочи до съдържание

Москва - София


Препоръчани мнения

Здравейте,

Моля ви за съдействие и съвети. Канен съм на московска сватба през юни и реших да оптимизирам преживяванията си при така и така немалките разходи за достигането си до руската столица. Взех си вече еднопосочни билети Варна-Москва за 18.06 с Победа. От там се отправяме с нощния влак към Петербург. 19 и 20 цял ден сме в Петербург и сутринта на 21-ви хващаме Sapsan за Москва, защото се събираме за Ергенското парти 🙂 Събота сватба ииии неделя вечерта 23.06 трябва да пътуваме обратно по маршрут Москва-София.

Към момента виждам, че билетите за директен полет на Бг Еър са над 300лв.  

Моля ви за съвет реално ли е значително да намаля тази сума (до под 200лв чрез прикачвания , чартър и тн) и ако да как...:

 1) Мислите ли, че оттук нататък може да падат цените .. или само ще се вдигат.

 2) В кои сайтове бихте търсили оферти. SkyScanner ми дава много предложения, но евтини.. няма. И ми прави впечатление, че винаги с много по-евтино предлагат Travelgenio..мислите ли, че на тези може да им се има доверие?

3) Изобщо какво е добра цена за това пътуване?

 

Гледах за същата дата и директни полети до Букурещ, Белград, Солун и Истанбул, но и до там са минимум 200, като добавя и какъвто и да е транспорт от там до София, отново ще е поне 250лв и за 50лв разлика не си заслужава хамалогията и изгубеното време.

 

P.S : За чудещите се защо съм взел еднопосочен Варна: Москва, взех го за 88лв с багаж. Нямаше как да го пропусна.

 

Благодаря предварително на всички за помощта и ако може да ми дадете конкретни предложения ще съм безкрайно благодарен.

Поздрави,

Редактирано от AroundDWorld
още детайли
Връзка към коментар

Чартърите в началото и края на сезона са пълни в едната посока и празни в другата. За това и ти виждаш големи амплитуди между посоките на полетите 🙂 За сайт за търсене, прегледай другите теми търсещи полети от/до Русия, мисля че @epetkov беше споменавал наскоро този с най-ниските такси, но не го помня наизуст. Но общо взето не очаквай да намериш подобна сделка на тази, която си намерил на отиване, голям късмет ще е ако се случи. 

Връзка към коментар
На 11.03.2019 г. в 10:02, AroundDWorld каза:

Моля ви за съвет реално ли е значително да намаля тази сума (до под 200лв чрез прикачвания , чартър и тн) и ако да как...:

Убеден съм, че е невъзможно.

На 11.03.2019 г. в 10:02, AroundDWorld каза:

) Мислите ли, че оттук нататък може да падат цените .. или само ще се вдигат.

Няма да паднат, но няма и да растат. Ще се движат в диапазона 250-300 лева.

На 11.03.2019 г. в 10:02, AroundDWorld каза:

взех го за 88лв с багаж. Нямаше как да го пропусна

За такова пътуване максимумът ми е 50 лева:

Screenshot_20190312-234955.png.6c7f0a9a4931ca417fcd2e63c402060f.png

Редактирано от epetkov
Връзка към коментар

Ами ако ти се друса близо 12 часа с автобус  има  един  доста краен вариант (Flixbus до София e 20€,  има и разни купони за намаление,  ако поровиш из темата за тях )  :

 

 

IMG_20190313_003639.jpg

IMG_20190313_003701.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря на всички отзовали се.

Взех предвид всички мнения  и препоръки. В края на краищата имайки предвид и че съм с багаж от по 20кг на отиване и желанието ми да не ползвам допълнителни дни отпуск реших да избегна уиз еър и автобус варианта. Взех Бг Еър 300лв с багаж от 23кг. Така Варна - Москва , Москва - София ми се връзва по 400лв на човек. Не ми се даваха, но явно за тази дестинация това е оптимална цена за този период на годината.

 

Благодаря още веднъж.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, AroundDWorld каза:

Взех Бг Еър 300лв

То беше ясно, че това е твоят полет. Обаче, защо не попита как може да се купи този билет на по-ниска цена ( можеше да се вземе за 280 лева)   И ако не беше избързал с Победа, можеше общо да ти излезе пътуването 325 лева, а не 400. Ако имаш възможност напиши по-късно за получаването на руската виза в съответната тема на форума.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.