Прескочи до съдържание

Перу - Ноември 2019


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Перу – ноември 2019г.

Вероятно малко прибързвам с проекто-програмата, но не ме сдържа.

 

Предстои ми подробно четене на още няколко теми (за сега, горе-долу, съм се справил само с тази на @Цвете– то си личи и от програмата.)

Ще съм благодарен на всякакви коментари. Мога да преобърна плана изцяло. Нямам нищо букнато (освен самолетните билети Амстердам-Лима-Амстердам). 18 пълни дни. Единственото, което трябва да спазя е последните 2-3 дни да сме в Лима.

 

В момента се боря с Uyuni – да я бъде ли Саларата или не? Ако да – май трябва да жертвам Colca. А и натовареността ще се увеличи. Един ден в Salar de Uyuni … Само г.з път да види!? Вероятно ще е и само суха?  От друга страна – кога пак ще се ходи по тези места… Не знам…

 

И все пак, в момента клоня повече към оставане единствено в Перу.

 

 

Имам доста конкретни въпроси за турове, хотели, автобуси – нощни, дневни, ваксини, височини и планинарски преходи – последните две неща най ме тормозят,  но … едно по едно. Нека първо уточня програмата по дни.

 

Ден 0 – не го броя

Кацане в Лима – следобяд в 16:00

Ден 1

Лима и вечерен полет до Iquitos

или

Сутрешен полет до Iquitos и направо на тура в джунглата (3дни/2 нощи) – при този вариант програмата се дърпа с един ден нагоре и за Лима остава още един ден накрая

Ден 2

Amazon River

Ден 3

Amazon River

Ден 4

Amazon River и вечерен полет до Lima

Ден 5

Сутрешен полет до Cusco, аклиматизация и разглеждане на Cusco

Ден 6

Moray, Salt Mines and Chinchero

Ден 7

С влак от Ollantaytambo до Aquas Calientes преди това Pisac, Urubamba and Ollantaytambo

Ден 8

Ollantaytambo - Machu Picchu – Влак+автобус

Machu Picchu и връщане в Cusco

Ден 9

Rainbow Mountain

Дните в Cusco вероятно ще ги пренаредя (с Ваша помощ) Не ми се иска МП и Rainbow Mountain в два последователни дни…

Ден 10

Красиво пътуване с автобус от Cusco до Puno

Спане в Puno

Ден 11

Floating Islands & Taquile Island in Lake Titicaca

Нощен автобус до Арекипа

Ден 12

Arequipa, спане близо до Colca - може би спане в Yanque

Ден 13

Colca Canyon

Нощен автобус – Арекипа-Наска

Ден 14

полет над Nasca,

Nasca-Ica- Huacachina Автобус до Ica и после такси

Ден 15

Huacachina – тур по дюните,

Спане в Huacachina или в Paracas

Ден 16

Paracas, Islas Ballestas, Paracas

Paracas –Lima

Ден 17

Lima

Ден 18

Lima и в 16:00 обратно за BG

 

 

Прилагам и варианта с включена Salar de Uyuni. Синьото са разликите в двата варианта, и разбира се, няма го  първия ден шматкане и преодоляване на часовата разлика в Лима.

Ден 0 – не го броя

Кацане в Лима – следобяд в 16:00 и вечерен полет до Iquitos или сутрешен на следващия ден

Ден 1

Amazon River – тур с взимане от хотела в Iquitos или направо от летището

Ден 2

Amazon River

Ден 3

Amazon River и вечерен полет до Lima

Ден 4

Сутрешен полет до Cusco, аклиматизация и разглеждане на Cusco

Ден 5

Moray, Salt Mines and Chinchero

Ден 6

С влак от Ollantaytambo до Aquas Calientes преди това Pisac, Urubamba and Ollantaytambo

Ден 7

Ollantaytambo - Machu Picchu – Влак+автобус

Machu Picchu и връщане в Cusco

Ден 8

Rainbow Mountain

Дните в Cusco вероятно ще ги пренаредя (с Ваша помощ) Не ми се иска МП и Rainbow Mountain в два последователни дни…

Ден 9

Красиво пътуване с автобус от Cusco до Puno

Спане в Puno

Ден 10

Floating Islands & Taquile Island in Lake Titicaca

Copacabana (Bolivia) by bus, Sunset views from El Calvario, спане в Copacabana

Ден 11

Copacabana – La Paz.

Ден 12

La Paz – Uyuni, Salar de Uyuni, Uyuni - La Paz  Има подходящи сутрешни и вечерни полети и турове, които те взимат/връщат на летището. Ако имах още един ден ...

Ден 13

La Paz – Puno - Nasca,

Ден 14

полет над Nasca,

Nasca-Ica- Huacachina Автобус до Ica и после такси

Ден 15

Huacachina – тур по дюните,

Спане в Huacachina или в Paracas

Ден 16

Paracas, Islas Ballestas, Paracas

Paracas –Lima

Ден 17

Lima

Ден 18

Lima и в 16:00 обратно за BG

 

Предварително, огромни благодарности на всички, които ще изразят мнение.

 

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Около Куско. За предпочитане е след кацане да тръгнете директно към Олантайтамбо / Мачу Пикчу / с оглед аклиматизацията. Куско е на по-високо.

Ден 15. Нямате какво да правите в Укачина цял ден. 2 часа. Даже ако излетите сутринта в Наска в ден 14, можете да направите тура в Укачина следобед и да се предвижите до Паракас.

Ден 16 : Ще правите ли тур в пустинята Паракас или само Балестовите острови?

Около Арекипа и Колка, спането в Yanque трябва да го проучите. Транспорт до там? След това кой как ще стигнете до мястото с кондорите?  Иначе селцето е хубаво, автобусите с организираните турове спират в него.

Според мен организиран тур в Колка региона е по-систематизиран и обран като време. Но при вас до и след Арекипа сте предвидили нощни преходи с автобус и нощта между тях е добре по-дълго да поспите в легло?

 

Гледам Вариант 1.

 
Редактирано от lesy
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравей!

 

Първо, поздравления да предстоящата екскурзия, ще си прекарате страхотно. Какво мога да коментирам по програмата ти по долу:

 

Вариянт 1 - без Салара

 

1. Ден 6ти по-добре отидете до Писак и крепостта над града. Той е в обратната посока на Марас, Морай и Олантайтамбо и само ще загубите време, ако обикаляте в двете посоки. Освен това по пътя се спира в разни ферми за лами и подобни. На пазара също ще имате достатъчно време. Гледайте да го уцелите в неделя. Има и музикална програма. От друга страна, цените на този пазар бяха най-високите, които съм виждала за цялото ни пътуване. Но за преживяването, става 😉

2. Ден 7ми минете през Марас, Морай и Чинчеро (това може и да го пропуснете с чиста съвест) и гледайте да сте в Олантайтамбо преди 16ч, защото крепостта затваря в 17ч и да имате достатъчно време да разгледате. Олантайтамбо има много чаровно малко площадче, заобиколено с ресторанти. Там може да вечеряте и после да поемете към гарата. Стига се пеша за около 10 мин ходене.

3. Рейнбоу Маунтин е сложена правилно най-отзад, да имате време да се аклиматизирате. Много тичане ми се струва, може и да я пропуснете и да си дадете малко почивка. Или да преместите деня другаде по програмата. Не виждам проблем иначе Мачу Пикчи и Рейнбоу Маунтин да са в последователни дни. Тъкмо ще сте глътнали малко въздух на 2000м надморска височина.

4. Ден 12 нещо хич не го виждам - след нощен преход, да разгледате Арекипа и после да се върнете обратно (защото Колка Кньона е на пътя Пуно-Арекипа) още 3 часа... Няма да имате време, Арекипа е много красив град и си заслужава поне една вечер. Само предложение. Ако е възможно, по-добре тръгнете от Пуно за Чивай или където ви харесва и още сутирнта направете каньона, след това вечерта вече да сте в Арекипа. По-удачен вариянт ми се струва.

 

Вариянт 2 - със Салара

 

Ще си спестите време, ако директно от Куско летите за Ла Паз. Перувиян летят директно, не беше скъп полета. Реално - ден 9 - полет до Ла Паз, разглеждане на града, ден 10 - Салара с полети сутринта и връщане вечерта - ние така го направихме, без проблеми, ден 11 - ето свободен ден, ден 12 - автобус Ла ПАз - Пуно (ако не държите да минавате през Копакабана, иначе има и такъв вариянт), на обяд сте в Пуно иначе и оттук може да продължите.

 

Ние бяхме в Салара началото на октомври - сухо беше, но има места с вода и привечер ни закараха там, станаха страхотни снимки с отражение.

 

Поздрави 🙂

 

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Предлагам в ден 5 след кацане директно да направите тура през Чинчеро, Урубамба, Марас, Морай и спане в Ояйтайтамб. Ще стигнете преди 16ч и ще имате час за крепостта. Можете да спите там или в Агуас Калиентес.

Ден 6  - Мачу Пикчу - вечерта в Куско.

Ден 7 - Писак и Куско

Ден 8 - Рейнбоу маутин

Ден 14 - Наска и дюните в Уакачина  - спане там или в Паракас.

Ден 15 - Направете Балестовите острови и пустинята Паракас, после автобус към Лима

Така ще ви останат повече дни за Лима.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Много благодаря за бързите отзиви.

 

преди 2 часа, lesy каза:

Около Куско. За предпочитане е след кацане да тръгнете директно към Олантайтамбо / Мачу Пикчу / с оглед аклиматизацията. Куско е на по-високо.

Ден 15. Нямате какво да правите в Укачина цял ден. 2 часа. Даже ако излетите сутринта в Наска в ден 14, можете да направите тура в Укачина следобед и да се предвижите до Паракас.

...

 

преди 2 часа, feel_the_rush каза:

...

1. Ден 6ти по-добре отидете до Писак и крепостта над града. Той е в обратната посока на Марас, Морай и Олантайтамбо и само ще загубите време, ако обикаляте в двете посоки. Освен това по пътя се спира в разни ферми за лами и подобни. На пазара също ще имате достатъчно време. Гледайте да го уцелите в неделя. Има и музикална програма. От друга страна, цените на този пазар бяха най-високите, които съм виждала за цялото ни пътуване. Но за преживяването, става 😉

2. Ден 7ми минете през Марас, Морай и Чинчеро (това може и да го пропуснете с чиста съвест) и гледайте да сте в Олантайтамбо преди 16ч, защото крепостта затваря в 17ч и да имате достатъчно време да разгледате. Олантайтамбо има много чаровно малко площадче, заобиколено с ресторанти. Там може да вечеряте и после да поемете към гарата. Стига се пеша за около 10 мин ходене.

3. Рейнбоу Маунтин е сложена правилно най-отзад, да имате време да се аклиматизирате. Много тичане ми се струва, може и да я пропуснете и да си дадете малко почивка. Или да преместите деня другаде по програмата. Не виждам проблем иначе Мачу Пикчи и Рейнбоу Маунтин да са в последователни дни. Тъкмо ще сте глътнали малко въздух на 2000м надморска височина.

🙂

преди 1 час, Цвете каза:

Предлагам в ден 5 след кацане директно да направите тура през Чинчеро, Урубамба, Марас, Морай и спане в Ояйтайтамб. Ще стигнете преди 16ч и ще имате час за крепостта. Можете да спите там или в Агуас Калиентес.

Ден 6  - Мачу Пикчу - вечерта в Куско.

Ден 7 - Писак и Куско

Ден 8 - Рейнбоу маутин

...

 

Благодаря за съветите за Cusco и около него (вкл. МП). Със сигурност ще разместя плана. Сега така, само ги наблъсках за да съм наясно тези планирани дни дали са достатъчни или не. Вероятно МП ще е втория ден (нали малко се слиза, а последния ден ще си остане шарената планина.) "Мързеливия" вариант за нея на @Цвете много ми допада.

преди 2 часа, lesy каза:

...

Ден 15. Нямате какво да правите в Укачина цял ден. 2 часа. Даже ако излетите сутринта в Наска в ден 14, можете да направите тура в Укачина следобед и да се предвижите до Паракас.

Ден 16 : Ще правите ли тур в пустинята Паракас или само Балестовите острови?

...

 

 

преди 1 час, Цвете каза:

...

Ден 14 - Наска и дюните в Уакачина  - спане там или в Паракас.

Ден 15 - Направете Балестовите острови и пустинята Паракас, после автобус към Лима

Така ще ви останат повече дни за Лима.

Ще е супер ако мога да спестя още един ден около Наска и оазиса. Така ще имам резерв, ако недай си боже, баш тоя ден не литват над Наска и/или морето е бурно и няма корабчета до Балестровите острови.

И да, планирана е пустинята Параскас в един ден с островите. Нали е възможно?

 

преди 2 часа, feel_the_rush каза:

...

Вариянт 2 - със Салара

 

Ще си спестите време, ако директно от Куско летите за Ла Паз. Перувиян летят директно, не беше скъп полета. Реално - ден 9 - полет до Ла Паз, разглеждане на града, ден 10 - Салара с полети сутринта и връщане вечерта - ние така го направихме, без проблеми, ден 11 - ето свободен ден, ден 12 - автобус Ла ПАз - Пуно (ако не държите да минавате през Копакабана, иначе има и такъв вариянт), на обяд сте в Пуно иначе и оттук може да продължите.

 

Ние бяхме в Салара началото на октомври - сухо беше, но има места с вода и привечер ни закараха там, станаха страхотни снимки с отражение.

 

...

Ах, как ме върна в началото. Тъкмо си се бях примирил, че ще пропуснем Salar de Uyuni.

Аз и преди гледах за полети от Куско, Пуно (там летището беше някакво Juliaca) и Арекипа и нещо не намерих директни.

Сега като търся пак - успеха е променлив. На jetcost.com.pe ми излизат на Перувиан и на Вива. Но на сайтовете им не ги намирам. А на https://www.amaszonas.com/es-pe/ излиза директен, но по сайтовете не го дават. Хм-м.

С полет от Куско, както казваш,  ни се освобождава един ден и тура в Саларата може да е 2 дни/1 нощувка, което вече има някакъв смисъл.

 

И така. Основния въпрос остава:

От една страна - живописния дневен преход/тур  с автобус от Куско до Пуно, Арекипа и каньона Колка

От друга - Малко Ла Пас и Salar de Uyuni.

 

Ако гледам само снимките в Google - знам какво ще избера.

Ще чакам мнения.

 

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Има голяма разлика между това да отидеш за един ден до Салара и да направиш 3-дневния тур, който включва много красиви лагуни и гледки. Има из форума качени снимки. Аз лично бих се ограничила само в Перу. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 54 минути , ven62 каза:

Ако гледам само снимките в Google - знам какво ще избера.

Ще чакам мнения.

 

 

 

... тая с най-големите :).  

Ако аз съм пред подобна дилема бих отрязал Наска,  това място така и досега ми е почти напълно безинтересно.  На второ място бих пропуснал Пуно,  но не бих пропуснал Колка каньона заради Уюни. 

 

Има полети Куско - Арекипа,  има и нощни автобуси. 

В Куско не знам дали има боливийско консулство,  та ако избереш полет ще трябва да планираш и това,  че да не плащаш прескъпата им виза. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

🙂 Колкото хора, толкова и мнения.

 

Аз пък бих пропуснала Колка, даже до последно се чудехме да тръгваме ли от Арекипа, да не тръгваме ли. Още ме е яд, че отидохме. 4 часа път с автобус в посока, 30 мин кондори и 1 час топли извори, това е.

 

За Салара на мен един ден ми беше предостатъчен, но слагам уточнението, че на мен и в Ангор Ват един ден ми беше предостатъчен. Лично мнение.

 

Пуно ми хареса, не бих го пропуснала, Наска е едно от чудесата на света - и него не бих. Виж, Ченчеро също може да се пропусне, Писак също.

 

Сега погледнах - наистина ги няма вече полетиет на Перувиян от Куско до Ла Паз, но пък Амасзонас летят вместо тях.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

самото Пуно не е интересно, но плаващите острови поне за мен са, въпреки, че са туристически, ако това не те кефи, направо ги пропусни накуп

пътя от Куско до Пуно не мога да кажа, аз го минах нощем

Арекипа си заслужава един цял ден, а не само да минеш през нея

летището на Пуно е в Хулиака, съседния град, той е по пътя към Арекипа, т.е. ако пътуваш Ла Пас - Хулиака - Пуно и островите - Арекипа си е обикаляне, ако не минаваш през Пуно е пряко, но пък може да има и полети Ла Пас - Арекипа...

относно Чинчеро - то е една колониална църква само, вярно интересна, но вкусовете са различни

Има стандартни турове от Куско - Писак, Оянтайтамбо и Чинчеро, много хора пропускат Чинчеро и в Оянта направо хващат влака за Мачу Пикчу

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , Carrie каза:

Има голяма разлика между това да отидеш за един ден до Салара и да направиш 3-дневния тур, който включва много красиви лагуни и гледки. Има из форума качени снимки. Аз лично бих се ограничила само в Перу. 

Засега съм го докарал като добри марксисти - по средата. :wink:

Ако ще правим Саларата няма да е 1 ден, няма и да са 3, а два дни и една нощ.

 

А защо, според теб, да се огранича до Перу. За това, че два дни са малко за Уюни ли или имаш и нещо друго предвид?

Връзка към мнение

Предвиди си време за по-евтина виза за Боливия от консулство или бюджет за по-скъпа на границата

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , stanimir каза:

...

В Куско не знам дали има боливийско консулство,  та ако избереш полет ще трябва да планираш и това,  че да не плащаш прескъпата им виза. 

 

преди 1 минута , neuromancer каза:

Предвиди си време за по-евтина виза за Боливия от консулство или бюджет за по-скъпа на границата

 

Не съм го проучвал въпроса в детайли, но визата ще е последното нещо, което ще ме спре.

Вероятно може да се изкара предварително … Амстердам (Хага) , Виена, ...

В краен случай:

Bolivian Consulate – Cusco
Oswaldo Baca #101, Cusco, Peru
Phone: (084) 231845

 

И в най-последния вариант - 95 долара на границата. Поне такава информация ми се мерна.

 

@Евгени Димитров се беше борил с визите. Май последно в Пуно. Но подробното четене на неговата тема тепърва ми предстои.

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

ето и от мен малко писания, които се надявам малко да ви помогнат:

https://wp.me/p7OdjI-vJ - Лима

https://wp.me/p7OdjI-wb - Байестас, Уакачина и Арекипа

по-нататък ще пусна и за останалата част от Перу, включително джунглата

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
В момента, veseliache каза:

ето и от мен малко писания, които се надявам малко да ви помогнат:

https://wp.me/p7OdjI-vJ - Лима

https://wp.me/p7OdjI-wb - Байестас, Уакачина и Арекипа

по-нататък ще пусна и за останалата част от Перу, включително джунглата

О-о-о, много благодаря!

:smile:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , ven62 каза:

Засега съм го докарал като добри марксисти - по средата. :wink:

Ако ще правим Саларата няма да е 1 ден, няма и да са 3, а два дни и една нощ.

 

А защо, според теб, да се огранича до Перу. За това, че два дни са малко за Уюни ли или имаш и нещо друго предвид?

Стандартните турове са 3-дневни (а трябва и допълнително време за трансфери), разгледай в другите теми, мисля че в тази на Теди имаше повече инфо какво се включва в един тур. Логистично се връзва повече да се комбинира с Атакама, иначе се губи доста време в трансфери до Ла Пас, после до Уюни и наобратно към Перу. Ако правите трансфер Перу-Боливия по суша, може да е само по светлата част на деня, в работно време на граничните пунктове, отива си цял един ден поне с автобус, с маршрутки май е малко по-бързо.

 

Аз не бих пропуснала Титикака (специално Такиле), Арекипа и Колка. 

 

Принципно от Наска/Уакачина/Паракас, ако сгъстите програмата може да спестите някой друг ден. Също и от дневния автобус Куско-Пуно, ако вземете нощен.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Дали имате вече информация за самолетните билети. Аз търся изгодни за края на септември и началото на октомври. Засега излизат доста скъпи. (800-900€) от Мадрид .

 

Връзка към мнение
В момента, MayaS каза:

Дали имате вече информация за самолетните билети. Аз търся изгодни за края на септември и началото на октомври. Засега излизат доста скъпи. (800-900€) от Мадрид .

 

Да, имам билети Амстердам-Лима-Амстердам   за 400 евро. Възползвах се от една промоция преди около 2 месеца.

Ама много, много не се хваля, че тука има едни "хиени". Ще ме почнат сега - това ли са ти евтините билети. Имаше един Черен петък - тогава какви билети имаше. Ти все на скъпи се натрисаш. … :wink::grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

🙂 Е то винаги ще има някой дето е намерил по евтини. Аз все проверявам и накрая успявам да купя скъпи. Тъй че сигурно ще те бия по скъпотия. А и ще купувам чак м. Май, че сега имам друго пътуване.

  • Смея се 1
Връзка към мнение

И моите пет стотинки, въпреки че писалите преди мен са ходили по скоро:

В Писак - крепостта е много красива и си заслужава внимание. 

Чинчеро - изключително красива църква,  изографисана е от типа на Боянската църква. 

Пътя Куско-Пуно с Инка експрес представлява еднодневна екскурзия, която си заслужава от всякъде. Гледките също не са за описване. 

По принцип имате време, та направете Каньонът с двудневен тур, за да разгледате и околността. Едно от най-красивите места в Перу е в този район. На Цвети хотелът предлага тур и от Пуно и може да направите Пуно-каньонът с връщане в Арекипа. Отдели време и за Арекипа, красив град е. 

Наска-Укачина ти е един ден и на другия с тур ще направиш Островите Байестас и пустинята Паракас, а вечерта си в Лима. 

Боливия бих направила с Чили. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Можеш да преместиш Арекипа по-напред в програмата, за да се аклиматизираш постепенно. Арекипа е на около 2350м.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@ven62 след изчитането на всички теми и ровене из ТА, това е последната версия на моята програма , скоро ще я пусна и в моята тема:

 

7.11 Lima > Cusco 33$, нощувка Ollantaytambo 

8.11 Olla ruins+Moray+Maras + Chinchero , нощувка Ollantaytambo 

9.11 MP, нощувка Cusco 

10.11 Cusco(Saqsaywaman,Pisac,PukaPukara,Koricancha), нощувка Cusko 

11.11 Cusco (RM tour) , нощувка Cusco

12.11 полет CUZ-LPB 08.45-10.55, нощувка La Paz

13.11  полет LPB-UYU 7.30-8.20 , 3 дневен tour в  10.30

14.11 Салара tour

15.11  Салара tour, полет UYU>LPB 20.25-21.15 , нощувка Ла Пас

16.11 полет  LPB-CUZ 11.45-11.50 ,следобеден частен трансфер или нощен автобус до Пуно 22.00 Puno -04.00 

17.11  сутрешен Titicaca tour >09.00-12.00 > трансфер до Chivay и нощувка

18.11 - Colca Canyon  , Arequipa нощувка

19.11 Arequipa обеден или следобед полет до  Lima , нощувка

20.11 полет LIMA >NYC 18.20

 

Ще се радвам да се засечем и стиковаме , ако е възможно. На прима виста обръщам внимание на две неща:

 

1. ЛАТАМ вътрешни полети са на двойна по-ниска цена, ако се закупят от перуанската версия на сайта. Лима - Куско 33$ еднопосочен

2. Ибупрофен е по-добрата и достъпна алтернатива на Диамокс за височинната болест.

 

 

П.п. Ще пътуваме без бебешока .

 

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, ven62 каза:

Засега съм го докарал като добри марксисти - по средата. :wink:

Ако ще правим Саларата няма да е 1 ден, няма и да са 3, а два дни и една нощ.

 

А защо, според теб, да се огранича до Перу. За това, че два дни са малко за Уюни ли или имаш и нещо друго предвид?

Това, което изчетох е ,че тридневният тур е “задължителен” , може да се вмъкне по-лесно при липса на време с директни полети от Лима или Куско до Ла Пас, 180-200$ за ритърн и директни полети Ла Пас - Уюни ,180$ ритърн.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, stanislavpp каза:

...

Ще се радвам да се засечем и стиковаме , ако е възможно. На прима виста обръщам внимание на две неща:

 

...

 

Колко е малък света!?

В Перу по едно и също време - българи, живеещи в щатите (нали така?), ние от БГ и синът ми, който си живее в Амстердам и ще лети до Лима  (за 3-ти път) в края на нашата екскурзия.

Естествено, че ще се радвам да се засечем, вероятно някъде на 4000-5000 м. надморска височина. Ужас!

Както се вижда нашата програма е твърде сурова.

От една страна ми се иска всичко да обхвана т.е. ще трябва да тичам 20-на дни нонстоп по самолети, автобуси, забележителности в Перу и … Боливия …, и то на прилична надморска височина. Ужас - а-а-а, това го казах вече. 

От друга - писна ми все да съм "задъхан" и да гоня графици. Все повече искам да го давам по-лежерно. А и височината наистина ме притеснява сериозно. Не сме спортни типове. Мразя да се потя. Личните ми постижения (за мен са си световни рекорди) са 7-те Рилски Езера и два нелеки маршрута в Петра.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма да има нужда да се катериш, освен, ако не качваш някоя планина на Мачу Пикчу. За Виникунка/Рейнбоу/ съм дала варианта без трек. Другото са лежерни разходки. Разбира се височината не е за подценяване. Много вода, хапчета, чай и листа от кока, сладко и постепенно изкачване. За това и ти писах първо да спите в Оянта и после Куско. 

Завиждам ви, че ви предстои Перу!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Цвете каза:

Няма да има нужда да се катериш, освен, ако не качваш някоя планина на Мачу Пикчу. За Виникунка/Рейнбоу/ съм дала варианта без трек. Другото са лежерни разходки. Разбира се височината не е за подценяване. Много вода, хапчета, чай и листа от кока, сладко и постепенно изкачване. За това и ти писах първо да спите в Оянта и после Куско. 

Завиждам ви, че ви предстои Перу!

Е, как без планината Мачу Пикчу. По корем ще се влача, но ще я кача. Така де, …, три девойки могат, аз да не мога …. Абсуртд!:smile:

Подредбата за Куско и околността вече е фиксирана - както ти препоръча. Още от самото начало съм планирал точно Вашия тур за планината Рейнбол.

Благодаря!

И да се самоцитирам:

 

На ‎1‎.‎6‎.‎2018‎ г. в 13:52, ven62 каза:

Супер интересно.

За сега го чета за удоволствие и обща култура, но … съм сигурен, че някой ден ще го чета още много пъти при планиране на подобна екскурзия.

10х.

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.