Прескочи до съдържание

Перу - Ноември 2019


Препоръчани мнения

преди 3 часа, ven62 каза:

Колко е малък света!?

В Перу по едно и също време - българи, живеещи в щатите (нали така?), ние от БГ и синът ми, който си живее в Амстердам и ще лети до Лима  (за 3-ти път) в края на нашата екскурзия.

Естествено, че ще се радвам да се засечем, вероятно някъде на 4000-5000 м. надморска височина. Ужас!

Както се вижда нашата програма е твърде сурова.

От една страна ми се иска всичко да обхвана т.е. ще трябва да тичам 20-на дни нонстоп по самолети, автобуси, забележителности в Перу и … Боливия …, и то на прилична надморска височина. Ужас - а-а-а, това го казах вече. 

От друга - писна ми все да съм "задъхан" и да гоня графици. Все повече искам да го давам по-лежерно. А и височината наистина ме притеснява сериозно. Не сме спортни типове. Мразя да се потя. Личните ми постижения (за мен са си световни рекорди) са 7-те Рилски Езера и два нелеки маршрута в Петра.

 

Венчооо, височината хич не е за подценяване! Да се снабдите предварително с хапове за височинната болест, че усещането е ужасно.

И аз съм пешеходец, дето може да ходи-напред назад /не по планините/, безкрайно дълго време.

Обаче, как не ми стигаше въздуха, първия ден на височина над 3000 м, не ща , даже, да се сещам. И какво главоболие имах, добре, че чаят от кока спаси положението.

ПредвидИ си ги тези неща навреме, за да ти е спокойно пътуването.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , AlexandraKo каза:

Венчооо, височината хич не е за подценяване! Да се снабдите предварително с хапове за височинната болест, че усещането е ужасно.

И аз съм пешеходец, дето може да ходи-напред назад /не по планините/, безкрайно дълго време.

Обаче, как не ми стигаше въздуха, първия ден на височина над 3000 м, не ща , даже, да се сещам. И какво главоболие имах, добре, че чаят от кока спаси положението.

ПредвидИ си ги тези неща навреме, за да ти е спокойно пътуването.

Да, надявам се, че не подценявам проблема.

Дори съм сложил един "излишен" ден в повече в Куско - този на пристигането рано сутринта. За него нищо не предвиждаме - само релакс, шматкане, аклиматизация и … много кока. :wink:

Програмата ми по дни в Куско ще е тази:

 

1

Сутрешен полет до Cusco, аклиматизация и разглеждане на Cusco

2

Чинчеро, Урубамба, Марас, Морай и спане в Ояйтайтамб

3

Мачу Пикчу и вечерта в Куско

4

Писак и Куско

5

Rainbow Mountain

6

Полет Куско – Ла Паз, спане в Ла Паз  или пътуване с автобус Куско - Пуно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , ven62 каза:

Да, надявам се, че не подценявам проблема.

Дори съм сложил един "излишен" ден в повече в Куско - този на пристигането рано сутринта. За него нищо не предвиждаме - само релакс, шматкане, аклиматизация и … много кока. :wink:

Програмата ми по дни в Куско ще е тази:

 

1

Сутрешен полет до Cusco, аклиматизация и разглеждане на Cusco

2

Чинчеро, Урубамба, Марас, Морай и спане в Ояйтайтамб

3

Мачу Пикчу и вечерта в Куско

4

Писак и Куско

5

Rainbow Mountain

6

Полет Куско – Ла Паз, спане в Ла Паз  или пътуване с автобус Куско - Пуно

Така не правиш това, което Цвете те посъветва.

Трябва след кацането в Куско да се придвижиш към Олайтентамбо, като по пътя си би могъл да отметнеш Морай, Морас и Чинчеро според това, кога ще кацнеш - 1 ден. Иначе ту се качваш, ту слизаш надолу.

2. Мачу Пикчу, крепостта в Олайтентамбо, ако не си успял предния ден и придвижване до Куско

3. Долината на Урубамба, Писак и Саксайоман.

4. Куско

5 Рейнбоу....

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 18.03.2019 г. в 6:45, feel_the_rush каза:

Здравей!

 

Първо, поздравления да предстоящата екскурзия, ще си прекарате страхотно. Какво мога да коментирам по програмата ти по долу:

 

Вариянт 1 - без Салара

 

1. Ден 6ти по-добре отидете до Писак и крепостта над града. Той е в обратната посока на Марас, Морай и Олантайтамбо и само ще загубите време, ако обикаляте в двете посоки. Освен това по пътя се спира в разни ферми за лами и подобни. На пазара също ще имате достатъчно време. Гледайте да го уцелите в неделя. Има и музикална програма. От друга страна, цените на този пазар бяха най-високите, които съм виждала за цялото ни пътуване. Но за преживяването, става 😉

2. Ден 7ми минете през Марас, Морай и Чинчеро (това може и да го пропуснете с чиста съвест) и гледайте да сте в Олантайтамбо преди 16ч, защото крепостта затваря в 17ч и да имате достатъчно време да разгледате. Олантайтамбо има много чаровно малко площадче, заобиколено с ресторанти. Там може да вечеряте и после да поемете към гарата. Стига се пеша за около 10 мин ходене.

3. Рейнбоу Маунтин е сложена правилно най-отзад, да имате време да се аклиматизирате. Много тичане ми се струва, може и да я пропуснете и да си дадете малко почивка. Или да преместите деня другаде по програмата. Не виждам проблем иначе Мачу Пикчи и Рейнбоу Маунтин да са в последователни дни. Тъкмо ще сте глътнали малко въздух на 2000м надморска височина.

4. Ден 12 нещо хич не го виждам - след нощен преход, да разгледате Арекипа и после да се върнете обратно (защото Колка Кньона е на пътя Пуно-Арекипа) още 3 часа... Няма да имате време, Арекипа е много красив град и си заслужава поне една вечер. Само предложение. Ако е възможно, по-добре тръгнете от Пуно за Чивай или където ви харесва и още сутирнта направете каньона, след това вечерта вече да сте в Арекипа. По-удачен вариянт ми се струва.

 

Вариянт 2 - със Салара

 

Ще си спестите време, ако директно от Куско летите за Ла Паз. Перувиян летят директно, не беше скъп полета. Реално - ден 9 - полет до Ла Паз, разглеждане на града, ден 10 - Салара с полети сутринта и връщане вечерта - ние така го направихме, без проблеми, ден 11 - ето свободен ден, ден 12 - автобус Ла ПАз - Пуно (ако не държите да минавате през Копакабана, иначе има и такъв вариянт), на обяд сте в Пуно иначе и оттук може да продължите.

 

Ние бяхме в Салара началото на октомври - сухо беше, но има места с вода и привечер ни закараха там, станаха страхотни снимки с отражение.

 

Поздрави 🙂

 

 

 

Да добавя две неща :

 

1. Перувиан са спрели полетите до Ла Пас миналата година след инцидент и все още не са подновили линията, няма и официално инфо дали изобщо ще я подновят

2. От Пуно няма особен смисъл да се прави преход до Арекипа и след това Колка, същият двудневен тур го има и от Пуно с оставяне в Арекипа. Неприятното за мен, е че тръгват само сутрин и ако не намеря друга опция, ще  трябва да взема частен трансфер от Пуно до Шивай (всички турове нощуват тук) със спиране на същите тур забележителности .

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, mililia каза:

Така не правиш това, което Цвете те посъветва.

Трябва след кацането в Куско да се придвижиш към Олайтентамбо, като по пътя си би могъл да отметнеш Морай, Морас и Чинчеро според това, кога ще кацнеш - 1 ден. Иначе ту се качваш, ту слизаш надолу.

2. Мачу Пикчу, крепостта в Олайтентамбо, ако не си успял предния ден и придвижване до Куско

3. Долината на Урубамба, Писак и Саксайоман.

4. Куско

5 Рейнбоу....

Точно така. Директно към Оянта. Ние стояхме първата нощ в Куско и ни тръшна с пълна сила.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, mililia каза:

Така не правиш това, което Цвете те посъветва.

Трябва след кацането в Куско да се придвижиш към Олайтентамбо, ...

 

Преди 1 час, Цвете каза:

Точно така. Директно към Оянта. Ние стояхме първата нощ в Куско и ни тръшна с пълна сила.

 

Малко ме засрамихте.

Направих директно copy/paste без много да го мисля … щото имам време до ноември - да прецизирам забележителностите по дни, нощувките, туровете, билети за МП, часове …

 

Град/забележителност

Надморска височина в метри

Cusco

3399

Chinchero

3762

Moray

3500

Maras 

3380

Ollantaytambo

2792

Aguas Calientes

2040

Machu Picchu

2430

Montaña Machu Picchu

3082

Picas

2972

rainbow mountain

5200

 

Сега съм по-подготвен, нали?

:smile:

--------

Благодаря!

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добави и Арекипа, Колка и Пуно в таблицата, ако не те затруднява.

 

Мислех да ви предложа направо да отидете в Пуно, какво ще си играете. Нали има хапчета и кока...

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ven62 каза:

 

 

Малко ме засрамихте.

Направих директно copy/paste без много да го мисля … щото имам време до ноември - да прецизирам забележителностите по дни, нощувките, туровете, билети за МП, часове …

 

Град/забележителност

Надморска височина в метри

Cusco

3399

Chinchero

3762

Moray

3500

Maras 

3380

Ollantaytambo

2792

Aguas Calientes

2040

Machu Picchu

2430

Montaña Machu Picchu

3082

Picas

2972

rainbow mountain

5200

 

Сега съм по-подготвен, нали?

:smile:

--------

Благодаря!

Според изчетеното, големият проблем е при спане на  висока надморска височина , докато при обиколките е по-лесно , затова се препоръчва твърдо за аклиматизация да се спи на по-ниско , а е ОК да се обикаля на по-високо. Аз от летището в Куско , директно се отправям за две нощувки в Ollantaytambo.

 

п.п. любопитно е, че новото много по-голямо летище на Куско (Chinchero airport), което ще отвори след две години,  ще е именно в Чинчеро на 3700м височина, освен ако не е в някоя долина в района. Предполагам след отварянето му, цените в района + МП, ще скочат значително. То и момента цената за МП е минимум 270$ на човек ( билет за комплекса + изкачване, влак от Оlla и автобус до руините)

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се намеся и аз отново в темата:

 

1. Височинната болест не е за подценяване, но човек не трябва и да се настройва песимистично. Ние бяхме 8 човека, от които само на двама им се отрази по някакъв начин, като единят кашляше от време на време, а другият го болеше глава. Всички сме се задъхвали леко, но нищо прекалено. Не сме взимали хапчета, но сме пили чай от кока и сме дъвкали бонбони. Поради логистични причини и главно, за да не се забавим с полета от от Лима за Куско и да не стигнем навреме в Олантайтамбо (което щеше да се случи, тъй като летището в Куско е малко и се наложи нашият полет да чака закъснели преди него, та излетяхме с почти час и нещо закъснение), решихме първата нощ да спим в Куско. Също така, имайте в предвид, че трябва да оставите някъде багажа, защото не можете да го мъкнете във влака за Агуас Калиентес. Както казвах, първия ден се разхождахме из Куско без да си даваме зор. На следващата сутрин тръгнахме през долината. Знам, че височинната болест се отразява по различен начин на всеки, но на нас тоза вариянт ни свърши добра работа, защото крепостта в Олантайтамбо я взехме на един дъх, докато не съм сигурна, че положението би било същото, ако се бяхме пробвали на първия ден.

2. Видях и аз, че са прекратили полетите Перувиян от Куско до Ла Паз. Не знам дали е заради инцидент или защото не им е популярна тази линия. Ние бяхме 30 човека в самолета. Но пък гледките над Титикака си заслужават 😉

 

. Titikaka.thumb.jpg.07132d84365af02ea37c76d6aac08db4.jpg

 

3. Напълно подкрепям, че няма смисъл да се бие път от Пуно до Арекипа, само за да се върнете половината път наобратно следващия ден. Ние направихме така, от опит го казвам

Редактирано от feel_the_rush
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За МП нощувката е най-добре да е в Ollantaytambo или Мачу Пикчу Пуебло (новото име на Агуас Калиентес) , на мен много по-рационално ми изглежда първият вариант. Освен спестеното време (около час в посока в сравнение с тръгване от Куско) , цената на билета за влака е грубо двойно по-ниска .

Дитекни полети Куско- Ла пас има с Латам или Амазонас , Лима - Ла Пас летят Латам и Авианка

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След 2-3 дни размисъл и премятане кое как да изрежа и наглася взех предпоследно решение (последното е на жена ми):

4 дни в Куско и три дни тур в Salar de Uyuni , пада Колка и пътя Куско-Пуно

т.е.

Ден 0

Кацане в Лима – следобяд 16:00,

Ден 1

Сутрешен полет до Iquitos и направо на тура в джунглата (3дни/2 нощи)

Amazon River

Ден 2

Amazon River

Ден 3

Amazon River и вечерен полет до Lima

Ден 4

Сутрешен полет до Куско, Чинчеро, Урубамба, Марас, Морай и спане в Ollantaytambo

Ден 5

Мачу Пикчу и спане в Кускo/Ollantaytambo

Ден 6

Писак и Куско, и ако нещо е останало от ден 4

Ден 7

Rainbow Mountain - "мързеливия" тур

Ден 8

Полет Куско – Ла Паз, спане в Ла Паз

Ден 9

La Paz – Uyuni, Salar de Uyuni

Ден 10

Salar de Uyuni, 

Ден 11

Salar de Uyuni, полет Uyuni – La Paz

Ден 12

La Paz – Puno с престой на Kopacabana за няколко часа - залез 18:45 последен автобус за Пуно - 18:30

  Ден 13

Floating Islands & Taquile Island in Lake Titicaca

Следобеден автобус до Арекипа - около 15:00

Ден 14

Арекипа, нощен автобус до Наска

Ден 15

полет над Nasca,

Nasca-Ica- Huacachina Автобус до Ica и после такси, Huacachina – тур по дюните, Спане в Huacachina

Ден 16

Islas Ballestas, Пустинята Paracas

Paracas -Lima

Ден 17

Lima

Ден 18

Lima и в 16:00 обратно за BG

 

Получи се доста наситена програма. Дано нищо не се обърка - не летят над Наска, някой дъжд в Мачу Пикчу, бурно море и корабчетата до Ballestas не плуват...

От друга страна - само един нощен преход (автобус), което е добре.

За сега - така.

 

---------------------

 

На ‎18‎.‎3‎.‎2019‎ г. в 16:45, veseliache каза:

ето и от мен малко писания, които се надявам малко да ви помогнат:

https://wp.me/p7OdjI-vJ - Лима

https://wp.me/p7OdjI-wb - Байестас, Уакачина и Арекипа

по-нататък ще пусна и за останалата част от Перу, включително джунглата

 

@veseliache, вие с кой lodge/компания бяхте в джунглата.

Тия дни ги гледам - има доста - поне 10-15.

Мислех да избера един от най-далечните от Iquito по Амазонка - https://otorongoexpeditions.com/

После прочетох за него, че този район не бил толкова богат на фауна и флора.

Този е много популярен - https://www.manitiexpeditions.com/maniti-eco-lodge/

За него пък прочетох, че водят туристите на някакво място дето им показват 5 маймуни. Пък аз си представях нещата не точно като в зоологическа градина.

Освен това казват че пътуват с лодката около 70 км. по течението на Амазонка, пък аз както и да го меря в Google maps-a повече от 20 км не мога да докарам.

 

-----------------

 

@AlexandraKo, четох за височинната болест - хората над 50 по-малко я хващали...

Един път и ние да кярим. :wink::biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, ven62 каза:

След 2-3 дни размисъл и премятане кое как да изрежа и наглася взех предпоследно решение (последното е на жена ми):

4 дни в Куско и три дни тур в Salar de Uyuni , пада Колка и пътя Куско-Пуно

т.е.

Ден 0

Кацане в Лима – следобяд 16:00,

Ден 1

Сутрешен полет до Iquitos и направо на тура в джунглата (3дни/2 нощи)

Amazon River

Ден 2

Amazon River

Ден 3

Amazon River и вечерен полет до Lima

Ден 4

Сутрешен полет до Куско, Чинчеро, Урубамба, Марас, Морай и спане в Ollantaytambo

Ден 5

Мачу Пикчу и спане в Кускo/Ollantaytambo

Ден 6

Писак и Куско, и ако нещо е останало от ден 4

Ден 7

Rainbow Mountain - "мързеливия" тур

Ден 8

Полет Куско – Ла Паз, спане в Ла Паз

Ден 9

La Paz – Uyuni, Salar de Uyuni

Ден 10

Salar de Uyuni, 

Ден 11

Salar de Uyuni, полет Uyuni – La Paz

Ден 12

La Paz – Puno с престой на Kopacabana за няколко часа - залез 18:45 последен автобус за Пуно - 18:30

  Ден 13

Floating Islands & Taquile Island in Lake Titicaca

Следобеден автобус до Арекипа - около 15:00

Ден 14

Арекипа, нощен автобус до Наска

Ден 15

полет над Nasca,

Nasca-Ica- Huacachina Автобус до Ica и после такси, Huacachina – тур по дюните, Спане в Huacachina

Ден 16

Islas Ballestas, Пустинята Paracas

Paracas -Lima

Ден 17

Lima

Ден 18

Lima и в 16:00 обратно за BG

 

Получи се доста наситена програма. Дано нищо не се обърка - не летят над Наска, някой дъжд в Мачу Пикчу, бурно море и корабчетата до Ballestas не плуват...

От друга страна - само един нощен преход (автобус), което е добре.

За сега - така.

 

---------------------

 

 

@veseliache, вие с кой lodge/компания бяхте в джунглата.

Тия дни ги гледам - има доста - поне 10-15.

Мислех да избера един от най-далечните от Iquito по Амазонка - https://otorongoexpeditions.com/

После прочетох за него, че този район не бил толкова богат на фауна и флора.

Този е много популярен - https://www.manitiexpeditions.com/maniti-eco-lodge/

За него пък прочетох, че водят туристите на някакво място дето им показват 5 маймуни. Пък аз си представях нещата не точно като в зоологическа градина.

Освен това казват че пътуват с лодката около 70 км. по течението на Амазонка, пък аз както и да го меря в Google maps-a повече от 20 км не мога да докарам.

 

-----------------

 

@AlexandraKo, четох за височинната болест - хората над 50 по-малко я хващали...

Един път и ние да кярим. :wink::biggrin:

Да бе, да! Ние да не сме под 50.:girl_cray2:

Хич,недей лежа,на таз кълка, ами вземи мерки по- от рано.

Че много е гадно. 

Ти си направи подготовката, пък, ако не ви се случи - още по-добре.

Нали ти казах, на мен, така не ми достигаше въздуха, че по -едно време си мислех, че правя стенокардична криза. Докат се сетим, от какво е. Главоболието - отделно.

Хапчета не сме пили, но чай от кока, много вода и по-малко алкохол.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

по принцип не очаквайте много животни от туровете по Амазонка

джунглите са гъсти и високи и трудно се виждат, аз затова насочвах към Ману и Тамбопата

около Икитос нямам лични впечатления де

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А, друго забравих. Един приятел беше на седмичен тур по Амазонка, та от него знам - вземете  си много репеленти и лекарсства против разстройство - Имодиум, Пробиотик, Антибиотик, Медицински въглен, Спазмалгон.

Някъде из темите бях написала едно списъче за лекарствата на път, подсигурете се. 

Трябва да го намвря и да го осъвременя:)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , ven62 каза:

 

 

@veseliache, вие с кой lodge/компания бяхте в джунглата.

Тия дни ги гледам - има доста - поне 10-15.

Мислех да избера един от най-далечните от Iquito по Амазонка - https://otorongoexpeditions.com/

После прочетох за него, че този район не бил толкова богат на фауна и флора.

Този е много популярен - https://www.manitiexpeditions.com/maniti-eco-lodge/

За него пък прочетох, че водят туристите на някакво място дето им показват 5 маймуни. Пък аз си представях нещата не точно като в зоологическа градина.

Освен това казват че пътуват с лодката около 70 км. по течението на Амазонка, пък аз както и да го меря в Google maps-a повече от 20 км не мога да докарам.

 

-----------------

:wink::biggrin:

да си кажа честно изобщо не съм доволн от посещението в джунгалата. Нашата разходка беше по река Мадре дел Диос... Водиха ни на един остров с маймуни, но не бях впечатлена. Ходихме на лов за каймани вечерта, но и това беше супер смешно... Ходихме да гледаме папагали, но те бяха толкова далеч, че еднвам се различаваха... не препоръчвам нашият тур! Предполагам, че по самата река Амазонка е много по-красиво.

Само да добавя, че нашата "джунгла" беше облагородена и нямахме каквито и да е проблеми със здравето и ухапвания! 

Редактирано от veseliache
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В колко часа пристига автобуса в Арекипа? Като гледам ден 13 и 14 ще ви се вземе здравето от път. Не разчитай много на спането дори и във вип седалки.

Редактирано от Цвете
Връзка към мнение
преди 17 минути , Цвете каза:

В колко часа пристига автобуса в Арекипа? Като гледам ден 13 и 14 ще ви се вземе здравето от път. Не разчитай много на спането дори и във вип седалки.

Дават го 5 часа и 15 минути т.е. някъде около 9 вечерта би трябвало да сме в Арекипа. Нормално спане в хотел на легло. Следващия ден - разглеждане на Арекипа и нощния автобус до Наска - 21:30 и пътува 9 часа т.е. около 7 да цъфнем в Наска.

Самолета над Наска ще ни усвести. :wink:

 

То, и предишния ден Ла Пас - Копакабана - Пуно си е 8-9-10 часа път, но какво да се прави.

Дори и дневните автобуси ще гледам да ги взема с полегващи седалки, за да ни е максимално удобно

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , veseliache каза:

да си кажа честно изобщо не съм доволн от посещението в джунгалата. Нашата разходка беше по река Мадре дел Диос... Водиха ни на един остров с маймуни, но не бях впечатлена. Ходихме на лов за каймани вечерта, но и това беше супер смешно... Ходихме да гледаме папагали, но те бяха толкова далеч, че еднвам се различаваха... не препоръчвам нашият тур! Предполагам, че по самата река Амазонка е много по-красиво.

Само да добавя, че нашата "джунгла" беше облагородена и нямахме каквито и да е проблеми със здравето и ухапвания! 

Благодаря,

Да, ние ще сме в съвсем друг район. "Твоята" джунгла е по-скоро до Ману парка.

В ТА западняците са доста възторжени от туровете по Амазонка.

Но съм забелязал, че те са малко особени - изключително придирчиви към хотели/услуги/забележителни/почивки в цивилизацията, и много Уау когато става въпрос за екзотика. Та затова винаги ги чета с едно на ум.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 57 минути , AlexandraKo каза:

А, друго забравих. Един приятел беше на седмичен тур по Амазонка, та от него знам - вземете  си много репеленти и лекарсства против разстройство - Имодиум, Пробиотик, Антибиотик, Медицински въглен, Спазмалгон.

Някъде из темите бях написала едно списъче за лекарствата на път, подсигурете се. 

Трябва да го намвря и да го осъвременя:)))

Мерси.

Жена ми е много печена за тези неща. Винаги ни подсигурява с необходимите лекарства, макар че досега само си ги мъкнем … и слава богу. Единствено в Амстердам като сме на гости на децата се налага тя да извади някой упсарин, имодиум или паракофдал. Нейната аптечка е доста по-богата от тези в къщите на децата ни.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 18.03.2019 г. в 16:45, veseliache каза:

ето и от мен малко писания, които се надявам малко да ви помогнат:

https://wp.me/p7OdjI-vJ - Лима

https://wp.me/p7OdjI-wb - Байестас, Уакачина и Арекипа

по-нататък ще пусна и за останалата част от Перу, включително джунглата

както обещах:

https://wp.me/p7OdjI-wX - Каньонът Колка, Титикака

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

и още две части - малко за инките и историята - veseliak.wordpress.com/2019/08/14/%d0%bf%d0%b5%d1%80%d1%83-%d0%b8%d0%b7-%d0%b7%d0%b5%d0%bc%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d0%b4%d1%80%d0%b5%d0%b2%d0%bd%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b8%d0%bd%d0%ba%d0%b8-%d1%87%d0%b0%d1%81%d1%82-iv/

 

и много за Куско, Долината на инките и Мачу Пикчу - https://wp.me/p7OdjI-yN

 

скоро ще има и за "джунглата"

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На ‎30‎.‎8‎.‎2019‎ г. в 18:26, Гост каза:

@ven62 Избра ли си тур по Амазонка? Ще се радвам да споделиш информация.

@Rainy, все още не съм.

Имам доста линкове, които съм нахвърлял.

Оказа се, че около Iquitos има 10-ки места, които предлагат турове в джунглата. 

Настаняваш се в нещо като къмпинг/хижа/колиба/бунгало - lodge

 

Доста изчетох по темата.

Колкото по-далеч от Iquitos - толкова по-истинска джунгла.

Цените също варират от около 200  USD do 500-600 USD за три дни и две нощи. Аз такъв тур търся.

На практика вариантите са два:

  1. По течението на Амазонка след Iquitos. Там са концентрирани по-голямата част от lodgе-овете и предлагат почти едно и също. Характерното за повечето от тях е, че те водят във ферма или рисков център за дадени животни (маймуни, каймани, …) Има и един остров - Isla de los Monos, където има концентация на различни видове маймуни. Но самия остров е нещо като полурезерват, полузоологичевска градина т.е. това не е съвсем естествената среда на животните. Там ги хранят, свикнали са с хората и т.н. Без да съм любител на животните, аз не понасям зоологически градини и циркове. Направо ме стяга корема, като видя слон, който по команда си вдига едното краче. Та затова тези lodg-ве ги отписах изцяло. По течението, но доста надалече от Iquitos има няколко които ми харесват, но са много скъпи.
  2. Другия вариант е нагоре от Iquitos срещу течението на Амазонка. За тях първо се ходи с кола до Nauta (некакво село). и после с лодка.Така се стига до Pacaya-Samiria National Reserve. Това е зона, която е обявена за национален резерват - едно от най-дивите места в Перу. Та в нейното начало, или непосредствено преди началото й също има концентрация на Lodge. Тези ми се струват по-автентични и засега съм се насочил към тях. Повечето от тях са преди сливането на реките Maranon и Ucayali т.е. от където започва Амазонка. Това за мен е проблем, защото искам да "се изкъпя" баш в Амазонка. Но, смятам че ще успея да се топна и в самата Амазонка.

Ако не ти е спешно - в средата на ноември се надявам да имам конкретни впечатления.

 

Все пак ето няколко линка:

 

https://www.ecologicaljungletrips.com.pe/uncategorized/programa-3d-2n-dolphin-lodge/

https://llaquipallay.com/

http://amazoniantrips.com/paquete-tarantula/

https://ayaymamaexpeditions.com/the-lodge.php

https://www.manitiexpeditions.com/irapay-luxury-resort/3day-2night/

http://curassowlodge.com/encounter.html

http://explorama.com/rates.html

http://amazongoldensnakeiquitos.com/nosotros

 

Повечето ги търся като в google maps се позиционирам на Iquitos и после в полето за търсене напиша "lodge"

Излизат едни сини точки - lodg-оветe, харесвам си някой според местоположението и после го "проучвам" в мрежата.

 

Untitled.jpg.743ab6e2b2cdec4f6a0791071262c128.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , ven62 каза:

Ако не ти е спешно - в средата на ноември се надявам да имам конкретни впечатления.

Untitled.jpg.743ab6e2b2cdec4f6a0791071262c128.jpg

Изобщо не ми е спешно. Просто се наврях в едни наши планове и реших да попитам. Благодаря ти! 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

ето и от мен последната част на Перу, където разказвам за нашето изживяване из Амазонската джунгла: https://wp.me/p7OdjI-yX

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.