Прескочи до съдържание

Стая с гледка


Препоръчани мнения

преди 11 минути , ДиянаВ каза:

Ако има някакъв минус, той е, че от гледката загубих желание да обикалям по разни места

Да ги нямаме такива! :acute:

Аз не успях да отида до Маска, но в теб ми е надеждата. Така че ще вървиш, няма не искам. :biggrin::biggrin:

Пък и горе в Икод трябва да огледате неколцина съвсем нелоши гуанчинчета или в краен случай да скокнете до онези двете в El Toscal.

 

image.jpeg.381e1043256bad1490f0b9acaf5606b9.jpeg

 

(Queso asado @El Toscal, и хтаподи имат :tongue:)

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Argentique каза:

Да ги нямаме такива! :acute:

Аз не успях да отида до Маска, но в теб ми е надеждата. Така че ще вървиш, няма не искам. :biggrin::biggrin:

Пък и горе в Икод трябва да огледате неколцина съвсем нелоши гуанчинчета или в краен случай да скокнете до онези двете в El Toscal.

 

image.jpeg.381e1043256bad1490f0b9acaf5606b9.jpeg

 

(Queso asado @El Toscal, и хтаподи имат :tongue:)

Точно си мислех как Маска ще остане за друг път😆. Имаме само две нощувки тук. Икод, Гарачико, Буенависта дел Норте и Пунта де Тено мисля, че стигат за утрешния ден. Ще се върна в Тенерифе за още. Вчерашният ден беше в 2/3 греда, като започна с мъгла в Бенижо и околия, после пак силен вятър на Тереситас и накрая половинчато успях да се изкатеря на едно мирадору😆

  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към коментар

Pepita Penthouse with Terrace & WiFi, close to the Teresitas Beach🙂 - Сан Андрес, Тенерифе.

Честно казано предпочитам да отделя време за ревю тук, отколкото в Букинг. Имат трески за дялане по отношение на банята и третия човек на дивана, но май за цялото Тенерифе има някакъв тънък момент с настаняването на пораснало дете, в случая на 15 г. - или се настанява безплатно, или се третира за възрастен. Нямахме трети комплект горен чаршаф и кърпи за баня. Скалъпихме положението, защото този на дивана беше огромен и ставаше да се прегъне, така че да пасне и за долен, и за горен, а възглавници имаше в изобилие. Щерката си спа удобно и не искаше да се разменим. Затова и на мен не ми се занимаваше с комуникация с хоста - професионална фирма. Предполагам щяха да се отзоват. За сметка на дребните битови неволи, включително с душ паравана, който си беше измъндахерцан, т.е. не се затваряше 🙂, 15-годишната тийнейджърка откри в шкафа в банята преса за изправяне на коса😆 и съжали, че не си е взела термо серум. Това, че няма чаршаф, но има преса за коса, много ни развесели и всичко простихме😆

Другите ключови думи от наименованието на апартамента си съответстваха. Черешката е терасата - поглед надясно

IMG_5518.jpeg.4480921c2d1957e3a4f7f30a87c3836e.jpeg
и наляво

IMG_5519.jpeg.41c3befb778e69f04acb532a3b91bb7a.jpeg

Наистина е близо до плажа и работещите кръчми /на мапс има много означени заведения за хранене, но кое кога работи, те си знаят😉/.

Бонуси:

- за секунди от слънце и вятър ти изсъхва мократа раница от мъглата, дъждеца и неочакваното ранно-пролетно време по северния бряг🙂

IMG_6508.jpeg.db1d38e11a2d9bfa0c0735164e10dd5e.jpeg

 

- вечер получаваш безплатна тенерифска обсерватория с всички компоненти - луна, звезди, сателит 😆

IMG_5893.jpeg.5cf53795584cafe0fb46a24e2caa3b91.jpeg

  • Харесвам 22
Връзка към коментар
На 19.07.2024 г. в 11:48, домосед каза:

Жълтичко,

А в Ираклион - оранжевичко.

Единственият артефакт в хотела, който заслужаваше кадър. Всичко останалото е от същата епоха (много по-модерна в сравнение с венецианския фонтан пред входа), но не е оранжево! 

 

IMG_20240719_0943462.jpg.2e853406a6fef2d8d5a4e62f3f9d2217.jpg

 

За сметка на това на Скиатос имаше и видимост към море, и умряло (от жега) куче, но нямаше никакъв телекомуникационен хардуер. Няма пълно щастие!

 

IMG_20240713_2002262.jpg.065cbd8bc5d484769c6c92b33344f39c.jpg

 

IMG_20240713_2021223.jpg.ed4d2f7155a4c02b3c725dfd1819d956.jpg

  • Харесвам 18
  • Шок 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Аз пък тази година почти елиминирах Гърция от летните си планове за сметка на разни по-хладни места и други задължения и вече ми се реве от собствената ми тъпотия. Но няма как. 

Остава ми само да си гледам старите снимки и да им се радвам.

Самос – един от малкото острови, където искам да отида пак. Някакво необяснимо щастие се усещаше в тамошния въздух. 

Селото е Кокари.

„Хотелът“ - не помня, на една прегръщателна баба, неговореща английски.

 

8.jpg.195173d2cff53b160faedfa2c1447513.jpg

Другият остров за повтаряне (попетване-пошестване?) е Крит, но там заради размерите е обяснимо.

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
преди 7 часа, домосед каза:

А в Ираклион - оранжевичко.

Единственият артефакт в хотела, който заслужаваше кадър. Всичко останалото е от същата епоха (много по-модерна в сравнение с венецианския фонтан пред входа), но не е оранжево! 

 

IMG_20240719_0943462.jpg.2e853406a6fef2d8d5a4e62f3f9d2217.jpg

 

За сметка на това на Скиатос имаше и видимост към море, и умряло (от жега) куче, но нямаше никакъв телекомуникационен хардуер. Няма пълно щастие!

 

IMG_20240713_2002262.jpg.065cbd8bc5d484769c6c92b33344f39c.jpg

 

IMG_20240713_2021223.jpg.ed4d2f7155a4c02b3c725dfd1819d956.jpg

Имахме такъв оранжев домашен телефон, когато бях малка😄. И дуплекс имахме - линията на съседите. Помните ли този момент в неотдавнашното минало от историята на БТК🙃 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 1 час, ДиянаВ каза:

Имахме такъв оранжев домашен телефон, когато бях малка😄. И дуплекс имахме - линията на съседите. Помните ли този момент в неотдавнашното минало от историята на БТК🙃 

Тук поне половината помним телефони с шайби и хич не бяхме малки. :wink:
=============================
Апартаментче в Монополи, този април.

Етаж първи, не партер.

 

20240427_204247.jpg.fe1d5e5b2b4749812da48b4a0df8bf45.jpg

 

С тясно стълбище със стръмни стъпала.

 

20240428_174921.jpg.c5fa166a362a8409f915c0bab86ce504.jpg

(Красота пред вратата :wink:)

 

На минутка от градския плаж и на толкова от катедралата.

Вътре - пещера, кухня-хол с тераса, спалня без прозорец. 

Нооо, гледка към улица-лабиринт и местната клюкарка с дребно истерично куче, което не пропуска неолаян минувач.

 

20240428_184538.jpg.dc238e0c53fab34026c720fa6e709231.jpg

 

В неделя в седем и малко сутринта навън се чува невероятна врява. Излизам на терасата с възмутен вид да проверя ситуацията, защото ме събуждат. 
Два етажа над клюкарката вляво, от прозореца, двама с ремъци свалят комод (ретро, за реставрация).

Клюкарка+куче са на пост, комодаджиите си викат юнашки, като междувременно ме бонджорнясват и ми махат със свободните от ремъците ръце.

Зрител от съседната тераса размахва кафеварка в ръка със звучно buongiorno, signora с максимални децибели, подсилвани от улицата-кладенец.
Всички сме по пижами/нощници или още по-неглиже. :biggrin:

Камбаната на катедралата започва да бие.

Обичам Италия!

  • Харесвам 10
  • Браво 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Argentique каза:

Аз пък тази година почти елиминирах Гърция от летните си планове за сметка на разни по-хладни места и други задължения и вече ми се реве от собствената ми тъпотия. Но няма как. 

Остава ми само да си гледам старите снимки и да им се радвам.

Самос – един от малкото острови, където искам да отида пак. Някакво необяснимо щастие се усещаше в тамошния въздух. 

Селото е Кокари.

„Хотелът“ - не помня, на една прегръщателна баба, неговореща английски.

 

8.jpg.195173d2cff53b160faedfa2c1447513.jpg

Другият остров за повтаряне (попетване-пошестване?) е Крит, но там заради размерите е обяснимо.

И аз рева, първо лято, че и  година без Гръцко, как можах да отида по жегите в Рим, вместо в Крит или Родос например. За догодина вече запазих една седмица на Халки, но дотогава….

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Според мен нищо не сте изпуснали. Гръцкото "Черно море" си е еднообразно.😀

 

Пелион, посрещане от домакините :

1.jpg.156904be4cd4593098203a11075c5e0d.jpg2.jpg.d1c1ff2cf2433f88f56a58bb5de3b6d3.jpg

 

 

 

На следващата сутрин пред вратата на студиото, която гледаше към планината:

 

 

3.jpg.e0561abb19a0e39e27e41cdc98ae158d.jpg4.jpg.c6ea563e40bea95e5ae8d66d662cbe0f.jpg5.jpg.56e5d39e19e99c30c04e5672934746b8.jpg

 

 

И така всяко едно утро с различни закуски, а и след плажа ни чакаше нещо подобно:

 

 

6.jpg.f681e3a39b1c81753280093bce8207c4.jpg7.jpg.df15deb88a660a26f0779d6bb5398596.jpg

 

 

Т.е. нищо което да може да те накара да се връщаш година след година на различни места, и да се чувстваш все така добре!😀

 

 

 

  • Харесвам 19
  • Браво 3
  • Смея се 3
Връзка към коментар

За мен втора година без гръцко море си е чудесно и се чудя къде е драмата? Може би е въпрос на нагласа и узряване на идеята. Моите домашни любимци искат, но ги стопирам дали наистина желаят усещане за 40-градусови жеги. Те са ми познати по нрав. Замислям се само защо магеланки се вкарват в такива филми посред същинското лято🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

Замислям се само защо магеланки се вкарват в такива филми посред същинското лято🙂

Абстиненция с натрупване заради невзета доза гръцка любов през юни. Ние обичаме тази страна и искаме да я опознаваме по-задълбочено, за да я заобичаме още повече. :smile:Липсва ни. :girl_in_love:
@Asya Assenova е умна и не ходи в пика на сезона (юли-август).
Аз не толкова, но когато ходя в горещниците – просто се местя да работя за седмица там, а не у нас. :wink: Без прекалено обикаляне денем, но със смяна на поне две-три локации за настаняване, иначе ме хващат дяволите. :biggrin:

Трябваше да пиша в „Искам да се оплача“ да ме уцелят с някой домат там. :biggrin: Може с фета. 

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 1 минута , Argentique каза:

Абстиненция с натрупване заради невзета доза гръцка любов през юни. Ние обичаме тази страна и искаме да я опознаваме по-задълбочено, за да я заобичаме още повече. :smile:Липсва ни. :girl_in_love:
@Asya Assenova е умна и не ходи в пика на сезона (юли-август).
Аз не толкова, но когато ходя в горещниците – просто се местя да работя за седмица там, а не у нас. :wink: Без прекалено обикаляне денем, но със смяна на поне две-три локации за настаняване, иначе ме хващат дяволите. :biggrin:

Трябваше да пиша в „Искам да се оплача“ да ме уцелят с някой домат там. :biggrin: Може с фета. 

Хайде да ходим посред лято в северна Испания. Искаш ли догодина?😆

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , ДиянаВ каза:

Хайде да ходим посред лято в северна Испания. Искаш ли догодина?😆

Искаш. Кантабрия и Галисия са ми мечта.
И Баския също, за там даже си имахме реален план и билети миналия април от Германия, но се сетиха да стачкуват летищата и увиснахме там в последния момент.  😕
Време е да минаваме на лични разговори. :wink:
 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Argentique каза:

Искаш. Кантабрия и Галисия са ми мечта.
И Баския също, за там даже си имахме реален план и билети миналия април от Германия, но се сетиха да стачкуват летищата и увиснахме там в последния момент.  😕
Време е да минаваме на лични разговори. :wink:
 

Еее,стига де,защо пък на лични?😉 Не приемате ли спътници? Галисия,Баския и Астурия са ми любов,била съм няколко пъти,но никога няма да ми омръзнат. Само не знам дали мога да чакам до другото лято...😜

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, ДиянаВ каза:

За мен втора година без гръцко море си е чудесно и се чудя къде е драмата? Може би е въпрос на нагласа и узряване на идеята. Моите домашни любимци искат, но ги стопирам дали наистина желаят усещане за 40-градусови жеги. Те са ми познати по нрав. Замислям се само защо магеланки се вкарват в такива филми посред същинското лято🙂

В Гръцко си почивам най-добре, визирам остров Халки и конкретен хотел. Това е моето място. Просто тази година исках да отидем и на нови места и Централна Америка и Шри Ланка ми изядоха голяма част от отпуската, после  имам Индия в края на септември пак по жегите и осталите дни отпуска  плюс почивни дни и празници разпределих из Европа, за да не хабя дни в път. Но… Халки ми липсва. А що се отнася до жегите, вместо в Гръцко на море отидохме в Рим и по-голяма жега не съм виждала. 39 г в този каменен град се усещат като 50.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, Asya Assenova каза:

В Гръцко си почивам най-добре, визирам остров Халки и конкретен хотел. Това е моето място. Просто тази година исках да отидем и на нови места и Централна Америка и Шри Ланка ми изядоха голяма част от отпуската, после  имам Индия в края на септември пак по жегите и осталите дни отпуска  плюс почивни дни и празници разпределих из Европа, за да не хабя дни в път. Но… Халки ми липсва. А що се отнася до жегите, вместо в Гръцко на море отидохме в Рим и по-голяма жега не съм виждала. 39 г в този каменен град се усещат като 50.

Тази година ще те заместя на Халки 😄 Даже си букнахме хотелчета с вю до плажа, че да не хабим енергия 😄 Ще се отчета в темата 🙂 

Като никога да си организирам почивка лятото 🙂 По принцип много рядко ми се случва да се опъна 1 седмица на някой плаж. Май последно ми беше 2021 г. в Доминиканската Република и то тогава беше по неволя 🙂 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , Eva eva каза:

Тази година ще те заместя на Халки 😄 Даже си букнахме хотелчета с вю до плажа, че да не хабим енергия 😄 Ще се отчета в темата 🙂 

Като никога да си организирам почивка лятото 🙂 По принцип много рядко ми се случва да се опъна 1 седмица на някой плаж. Май последно ми беше 2021 г. в Доминиканската Република и то тогава беше по неволя 🙂 

 

В Доминиканската република ... по неволя!:shok:

Почвам и аз да викам:

"Невольо! Невольо! — провикнал се Ven62. — Ела да ... ме пратиш в Доминикана за седмица!"

Заимствано от Ран Босилек

:biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 17
Връзка към коментар
преди 28 минути , Eva eva каза:

Тази година ще те заместя на Халки 😄 Даже си букнахме хотелчета с вю до плажа, че да не хабим енергия 😄 Ще се отчета в темата 🙂 

Като никога да си организирам почивка лятото 🙂 По принцип много рядко ми се случва да се опъна 1 седмица на някой плаж. Май последно ми беше 2021 г. в Доминиканската Република и то тогава беше по неволя 🙂 

 

Блазя ти. В магазинчето до пристанището работи един българин Венци Сираков.  Жена му пък работи в една от вилите, нагазили в морето. До Пондамос ли запазихте хотелче? На Халки има три плажа.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.