Прескочи до съдържание

Ферибот от Буенос Айрес до Колония дел Сакраменто


Guinness

Препоръчани мнения

Струва ли си да купя билет от Буенос Айрес до Колония дел Сакраменто предварително (колко време по-рано ориентировъчно) или цената на място е една и съща? Коя компания бихте ми препоръчали?

Връзка към коментар

Предварително трябва, цените се покачват с наближаването на пътуването както при самолетните билети. Процедурата с феритата е идентична, с чекиране, минаване на паспортна проверка и прочие. За билети сравни уругвайската и аржентинската версии на Seacat (някой май беше писал, че вече не може да се купи билет от уругвайската версия от чужденец, но не съм сигурна) https://www.seacatcolonia.com.uy/

Връзка към коментар
В момента, Carrie каза:

Предварително трябва, цените се покачват с наближаването на пътуването както при самолетните билети. Процедурата с феритата е идентична, с чекиране, минаване на паспортна проверка и прочие. За билети сравни уругвайската и аржентинската версии на Seacat (някой май беше писал, че вече не може да се купи билет от уругвайската версия от чужденец, но не съм сигурна) https://www.seacatcolonia.com.uy/

О, не знаех 😮 Благодаря за въпроса и отговора! 

Връзка към коментар

Да не ви подведа, инфото е от 2016-та, може да е пътувал някой по-скоро. Но аз купих билети няколко дни по-рано и не бяха останали билети за сутрешните ферита, а цените до Монтевидео бяха около 200Е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Carrie каза:

Да не ви подведа, инфото е от 2016-та, може да е пътувал някой по-скоро. Но аз купих билети няколко дни по-рано и не бяха останали билети за сутрешните ферита, а цените до Монтевидео бяха около 200Е.

Благодаря то за подсказката! Никакво подвеждане не може да има. Аз не подозирах...

 

Връзка към коментар

И на мен ми се върти в главата, че цената се мени и евтините билети свършват бързо. 

Аз също ползвах seacat и бях доволна от тях. Това с версиите аржентинска и уругвайска, май имаше значение докато имаше фиксиран курс на песото, но провери за всеки случай. Моето инфо е още по-старо от това на Carrie. 

Връзка към коментар
преди 3 минути , mililia каза:

И на мен ми се върти в главата, че цената се мени и евтините билети свършват бързо. 

Аз също ползвах seacat и бях доволна от тях. Това с версиите аржентинска и уругвайска, май имаше значение докато имаше фиксиран курс на песото, но провери за всеки случай. Моето инфо е още по-старо от това на Carrie. 

Ама е още рано за моята дата 😄 Дано не забравя нататък...

Връзка към коментар

Аз днес открих ето този сайт и ми изглеждат като фиксирани цени, но може и да бъркам, не знам. 

 

https://www.buquebus.com/english/daytour/fast-ferry

 

Има най-различни дневни пакети. @mililia, колко часа горе-долу да му отделя? Предполагам, че не е голямо градчето, защото смятам към 17 ч. да си хвана обратно ферибота.

Връзка към коментар

Имам питане за въпросния ферибот. 

 

Сайтът https://www.seacatcolonia.com.uy/ ми дава много дълги времена и по-високи цени, както и day trip ми го дава като опция само от Уругвай.

 

Този сайт - който бях запаметила предварително - дава други времена и цени. По-добри, имам предвид...

 

https://www.buquebus.com/english

 

Може нещо и да бъркам. 

преди 5 минути , Guinness каза:

Аз днес открих ето този сайт и ми изглеждат като фиксирани цени, но може и да бъркам, не знам. 

 

https://www.buquebus.com/english/daytour/fast-ferry

 

Има най-различни дневни пакети. @mililia, колко часа горе-долу да му отделя? Предполагам, че не е голямо градчето, защото смятам към 17 ч. да си хвана обратно ферибота.

Абсолютно към същия и аз се бях ориентирала. Препоръчваха го от Аржентина - където бях ровила.

 

https://www.buenosairesfreewalks.com/buenosairestips/getting-to-colonia-from-buenos-aires/ 

 

@Guinness - благодаря! Тозки линк дава много хубави опции... 

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Seacat ползват феритата на Buquebus, но цените бяха по-евтини със Seacat през 2016-та и затова ги препоръчах. Няма значение с коя фирма реално се пътува, времената са еднакви. Не гледайте пакет day trip, а опцията отиване и връщане в същия ден. Цените за след месец например са приблизително еднакви в момента и с двете компании.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Guinness каза:

Аз днес открих ето този сайт и ми изглеждат като фиксирани цени, но може и да бъркам, не знам. 

 

https://www.buquebus.com/english/daytour/fast-ferry

 

Има най-различни дневни пакети. @mililia, колко часа горе-долу да му отделя? Предполагам, че не е голямо градчето, защото смятам към 17 ч. да си хвана обратно ферибота.

Аз хванах ферибот в 7 сутринта и в 16.30 ч на обратно. При твоето темпо може и по кратко време. Аз обиколих старата част, наех такси, което да ме разведе из новата част, ресторант и около 1 час се изтягах на пейка в парка. 

Помня, че пристигнах там около 9 сутринта и още нямаше много туристи, но пък атмосферата на града се усеща по-късно. 

Ако можеш иди по рано, за да си направиш снимките и после обиколи пак старата част, за да видиш и атмосферата. Новата част може и да пропуснеш, че таксито си беше скъпо за това, което видях. 

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , mililia каза:

Аз обиколих старата част, наех такси, което да ме разведе из новата част, ресторант и около 1 час се изтягах на пейка в парка. 

Еми, в общи линии такива са  моите планове - без такси. Нямаше ли hop on - hop off автобус? 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Rainy каза:

Еми, в общи линии такива са  моите планове - без такси. Нямаше ли hop on - hop off автобус? 

От пристанището до стария град е 15 мин. пеша. Самият стар град не е голям и се обикаля пеша. За него превоз не трябва.

Аз ползвах такси, за да разгледам останалата част от града, която е по-нова. Можете да я пропуснете спокойно. Имаше една стара църква, сградата за борба с бикове и един стадион. Останалото беше луксозни сгради и хотели.

Връзка към коментар

Сега проверих билетите за след два дни, след 2 седмици и след 1 месец и няма никаква разлика в цените на Buquebus. На отиване е $36, на връщане $21 плюс някаква такса за обработка от $10. Значи няма смисъл да бързам с тези билети. Все още се чудя дали ще мога да си уплътня времето там, защото ми се струва, че ще разгледам всичко до към 14 ч. и ще трябва 3 часа да кибича някъде. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Guinness каза:

Сега проверих билетите за след два дни, след 2 седмици и след 1 месец и няма никаква разлика в цените на Buquebus. На отиване е $36, на връщане $21 плюс някаква такса за обработка от $10. Значи няма смисъл да бързам с тези билети. Все още се чудя дали ще мога да си уплътня времето там, защото ми се струва, че ще разгледам всичко до към 14 ч. и ще трябва 3 часа да кибича някъде. 

Има и обеден ферибот... И аз си го мислех, особено след обясненията на @mililia

Връзка към коментар

Може да няма разлика в цените вече, но аз все пак бих наблюдавала билетите за кои часове и дни от седмицата се изчерпват най-бързо. Като гледах вчера за след месец имаше някакви опции, които бяха изчерпани. Всеки разбира се си преценява сам 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Rainy каза:

Има и обеден ферибот... И аз си го мислех, особено след обясненията на @mililia

Не ми излиза като опция обеден ферибот. Само това са вариантите. 

 

 Ferry.jpg.6694d8f50e75b08c6f6655946ef968d8.jpg

 

Редактирано от Guinness
Връзка към коментар
На ‎1‎.‎4‎.‎2019 в 23:44, Guinness каза:

Сега проверих билетите за след два дни, след 2 седмици и след 1 месец и няма никаква разлика в цените на Buquebus. На отиване е $36, на връщане $21 плюс някаква такса за обработка от $10. Значи няма смисъл да бързам с тези билети. Все още се чудя дали ще мога да си уплътня времето там, защото ми се струва, че ще разгледам всичко до към 14 ч. и ще трябва 3 часа да кибича някъде. 

Има много красив плаж посока новия град. Спокойно може да си уплътниш няколко часа на него. Залезите  в Колония са невероятни. Ако можеш остани да преспиш. Мога да ти препоръчам евтин отличен хостел в стария град.

Връзка към коментар
Преди 1 час, pavelbs каза:

Има много красив плаж посока новия град. Спокойно може да си уплътниш няколко часа на него. Залезите  в Колония са невероятни. Ако можеш остани да преспиш. Мога да ти препоръчам евтин отличен хостел в стария град.

Благодаря за съветите. В началото на май предполагам няма да става за плаж, но поне за разходка. Иначе четох, че залезите наистина са много красиви, но някак ми се струва скучно да остана да пренощувам там. В Буенос Айрес кипи повече живот. 😄

Връзка към коментар
На 2.04.2019 г. в 10:16, Rainy каза:

@Guinness Имах предвид отиване с лодка на обяд. И друга идея ми се могаеше - отиване през Колония и връщане през Монтевидео 🙂 

Имах същата идея и добре, че не я реализирах. Колония и Монтевидео са съвсем различни неща. Колония е много туристическо, но въпреки това доста приятно място със собствена атмосфера, докато Монтевидео според мен е умалено, провинциално, но и по-малко мизерно копие на Буенос Айрес и спокойно може да се пропусне.

За да не съм извън темата ще ви споделя опита си с феритата от преди няколко години (може да са по-различни някои неща сега). Seacat е дъщерна компания на Buqebus и оперира по-малки ферита от същия терминал, но на сайта на Seacat можеха да се купят предварително значително по-евтино билети и за двете компании. Затова и се опитах да купя билети оттам, но на два пъти ми взе парите и не издаде нищо. Написах им писмо, на което никой не отговори в следващите три дни. Тогава се разрових и прочетох, че това си е известен проблем на английската версия и препоръчваха да се ползва испанската, а парите да се търсят през фейсбук на испански. Реагираха доста бързо и ми върнаха парите, но така и никой не отговори на първото писмо. Така се научих никога да не разчитам на английските версии на латино сайтове, особено за плащане.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз направих Буенос Айрес - Колониа с ранното фери на Seacat,  следобед автобус до Монтевидео и на другата вечер Монтевидео - Буенос Айрес  с Buquebus.  По спомен беше около 100 - ина $ за всичко. 

Буенос Айрес никак не го намирам мизерен,  ако имаш по-малко от три пълни дни за него наистина може да пропуснеш Монтевидео и дори Колониа. 

Пътят до Монтевидео е интересен -  зелени пасища, безброй говеда, тук-там каубои. Пълна идилия... не че няма да се нагледаш и в Аржентина 🙂

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , stanimir каза:

Буенос Айрес никак не го намирам мизерен,  ако имаш по-малко от три пълни дни за него наистина може да пропуснеш Монтевидео и дори Колониа. 

Аз също не го намирам за мизерен Буенос Айрес. По-скоро е град на контрастите. Но никъде на друго място не съм виждал толкова големи групи бели хора да живеят в такава мизерия (най-ярък пример е Бока). За мен Буенос Айрес и Неапол са тъжни примери за упадък през последните 50 години.

Връзка към коментар

Опитвам се да купя билет през SeaCat, но когато стигна плащане виждам това. Някой знае ли какво трябва да маркирам, както и най-долу вляво на Cuotas какво се пише? 

SEACAT.jpg.17de2a95365639c9977dcb2f5ef44e7f.jpg

Връзка към коментар
преди 7 часа, Guinness каза:

Опитвам се да купя билет през SeaCat, но когато стигна плащане виждам това. Някой знае ли какво трябва да маркирам, както и най-долу вляво на Cuotas какво се пише? 

SEACAT.jpg.17de2a95365639c9977dcb2f5ef44e7f.jpg

Мисля, чв DNI, което е абревиатурата на международен паспорт. Нека все пак някой пътувал по скоро го потвърди. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.