Прескочи до съдържание

Висока, ниска или нормална е тази цена до Южна Америка


Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци! Обмисляме посещение на карнавала в Рио догодина, съчетано с Игуасу, Буенос Айрес и малко Патагония. Съответно гледам за мултисити билети София-Рио преди карнавала (21-26 февруари) и Буенос Айрес-София десетина дни по-късно. Цената с едно прекачване е 828Е на човек с КЛМ в по-неудобни часове и 875Е с Луфтханза. Ръчно сглобен от мен маршрут с 2 прекачвания сваля цената на 775Е, като презокеанските са пак с Луфтханза. Като се има предвид, че този период е висок сезон и напливът на туристи е голям, как ви се струват тези цени? Преди няколко години имам бегли спомени за 450Е от София, но само до Бразилия и не мултисити. Луфтханза по принцип не е от компаниите, които се славят с големи промоции, но според Вас има ли смисъл да изчакам по-добри цени, предвид че има още доста време до пътуването?

Връзка към коментар

Това според мен си е нормална всекидневна цена, ако издебнеш хубава промоция може да стигне 450-500, при грешка 300 примерно. Евентуално може да е промоция от някъде като Италия или Испания и отделно трябва да вземеш свързващи полети. Има много време, аз бих поизчакал, или погледни във форума с офертите, въртеше се една промоция на ЛАТАМ от доста време, виж дали не ти върши работа.

Обикновено цената е такава и ако на Луфтханза се качи, на някой друг пада и все така седи. Предвид че е карнавала все пак не чакай много дълго, може би октомври-ноември максимум.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , tougherty каза:

десетина дни по-късно.

аз сега се зачетох по-подробно, според мен 10 дни не стигат за по малко Рио, Буенос Айрес, Игуасу и Патагония, освен ако не мислиш съвсем набързо по 2 дни всяко...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Цената е висока.  Доколкото разбирам търсите полети от София и не сте склонни на прекачване. 

 

Последната година имаше почти постоянно оферти за Бразилия в дните на Карнавала на цени под 400€ от Европа,  та дори излезе предложение и за НГ. 

 

Според мен Карнавал +Игуасу +Буенос Айрес + "малко" Патагония  иска поне  три седмици на тагъдък или две отделни пътувания. 

 

Виждам, че агенциите го предлагат,  но те толкова и струват 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ние тази година направихме обратния вариант, само че от Амстердам - Буенос Айрес и връщане Рио - Амстердам, и платихме по 680 евро. Като на отиване полетът всъщност беше Амстердам-Париж-Буенос Айрес. Датите ни бяха 26 януари - 8 март.

Не знам как смятате да направите всичките тези места за 10 дни. По-скоро оставете Патагония и се съсредоточете върху Рио, Игуасу и Буенос Айрес. Ние бяхме 4 пълни дни в Рио по време на карнавала и със сигурност не ни стигнаха доникъде. Ако не искате да препускате из Игуасу си предвидете по един ден за аржентинска страна и един ден за бразилска. И за едни 3-4 дни из Буенос Айрес ще видите основните райони, евентуално и до Тигре ще стигнете.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

21 го оставям за полет. 22-27.02 - Рио. 27.02 рано сутринта полет до Игуасу. 27.02 и 28.02 - Игуасу от двете страни с нощувки в Аржентина. 29.02 сутринта полет до Ел Калафате през Буенос Айрес и Трансфер до Ел Чалтен. 01.03 и 02.03 - еднодневни трекове в Ел Чалтен. 02.03 вечерта трансфер до Ел Калафате. 03.03 - отпразнуване на националния празник на Перито Морено. 04.03 сутринта полет до Буенос Айрес. 04-08.03 Буенос Айрес (евентуално Колония до Сакраменто). 08.03 полет наобратно с пристигане на 09.03. Това е пълната програма. Мисля че е изръшкана само в патагонската част и дано да имаме късмет с времето за толкова малко време там. 

Връзка към коментар
преди 1 минута , tougherty каза:

21 го оставям за полет. 22-27.02 - Рио. 27.02 рано сутринта полет до Игуасу. 27.02 и 28.02 - Игуасу от двете страни с нощувки в Аржентина. 29.02 сутринта полет до Ел Калафате през Буенос Айрес и Трансфер до Ел Чалтен. 01.03 и 02.03 - еднодневни трекове в Ел Чалтен. 02.03 вечерта трансфер до Ел Калафате. 03.03 - отпразнуване на националния празник на Перито Морено. 04.03 сутринта полет до Буенос Айрес. 04-08.03 Буенос Айрес (евентуално Колония до Сакраменто). 08.03 полет наобратно с пристигане на 09.03. Това е пълната програма. Мисля че е изръшкана само в патагонската част и дано да имаме късмет с времето за толкова малко време там. 

Е, това са повечко от 10 дни 🙂 Така ще ви стигнат, планът си е ОК.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Guinness каза:

Според мен цената е висока. Но предвид, че смяташ да летиш от Буенос Айрес имай предвид, че са вдигнали Government taxes и затова може да е по-скъп. 

Може да опитам да ги завъртя наобратно тогава като Здравко Ангел и да оставя карнавала за финал.

преди 3 минути , Здравко Ангел каза:

Е, това са повечко от 10 дни 🙂 Така ще ви стигнат, планът си е ОК.

Аз не се изразих много добре. Имах предвид 10 дни след края на карнавала.

Връзка към коментар

@tougherty И от мен 5 стотинки. 

 

Разчитам да ме извиниш, защото и аз ще се повторя - Рио, Игуасу, Буенос Айрес и (малко) Патагония за 10-тина дни? Това е неразумно. Съветвам те да преосмислиш. Махни Патагония. 

 

За цената: намирам я стандартна. Аз плащам обикновено стандартни билети. Магеланци са по-гъвкави. 

 

Аз съм плащала Open Jaw Лондон - Игуасу - Рио - Лондон в най-топ сезон (15 декември - 1 януари) £620. Купен 11 месеца преди полета. 

Скоро купих за месец януари - февруари Мадрид - Буенос Айрес с прехвърляне - 472.30 EUR. Полет след 11 месеца. За мен - много ниска цена... 

 

Ако те кефи твоят си вариант, просто го купи. Тук винаги ще ти се струва цената висока, сравнена с останалите. Трябва да си много гъвкав в датите, иначе не става. 

 

Обаче - помисли за дните... 

 

П.П. Виждам, че си имаш програма - пожелавам ти да си я изпълниш 🙂 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 1 минута , tougherty каза:

Може да опитам да ги завъртя наобратно тогава като Здравко Ангел и да оставя карнавала за финал.

Нали знаеш, че за карнавала най-важните дни са неделя и понеделник, когато е парадът на школите на самбадрома, така че това го имай предвид.

Връзка към коментар

Да, благодаря. Точно за тогава мисля да купим билети за самбодрома. През останалото време ще се включим в партитата около Ипанема (макар цените на нощувките там по това време да са ужасяващи). Банда да Ипанема са събота и вторник. Оставям и един ден за след приключване на карнавала, за да разгледаме това-онова когато туристите понамалеят.

 

Сетих се да попитам нещо. Предполагам Ипанема и Копакабана са зарити с полиция по време на карнавала. Четох обаче, че тази година е имало престрелка точно на площада, където се събира шествието на Ипанема. Имало и ранени. Вие с какви впечатления останахте? Усещали ли сте се застрашени в някой момент? Така или иначе вече съм го решил, че отиваме. Само за успокоение на жена ми питам.

Редактирано от tougherty
Връзка към коментар
преди 8 минути , tougherty каза:

Сетих се да попитам нещо. Предполагам Ипанема и Копакабана са зарити с полиция по време на карнавала. Четох обаче, че тази година е имало престрелка точно на площада, където се събира шествието на Ипанема. Имало и ранени. Вие с какви впечатления останахте? Усещали ли сте се застрашени в някой момент? Така или иначе вече съм го решил, че отиваме. Само за успокоение на жена ми питам.

Била съм на Нова Година на Копакабана, за което събитие можеш да чуеш ужасии... Мисля, че се събират над 1 милион души. Чувствах се сигурно, полицаите бяха много, но и самите хора бяха много добронамерени; бяхме две дами, сами, и беше фантастично. Спазвахме елементарните правила. Просто идете! 

Връзка към коментар
преди 18 минути , tougherty каза:

Да, благодаря. Точно за тогава мисля да купим билети за самбодрома. През останалото време ще се включим в партитата около Ипанема (макар цените на нощувките там по това време да са ужасяващи). Банда да Ипанема са събота и вторник. Оставям и един ден за след приключване на карнавала, за да разгледаме това-онова когато туристите понамалеят.

 

Сетих се да попитам нещо. Предполагам Ипанема и Копакабана са зарити с полиция по време на карнавала. Четох обаче, че тази година е имало престрелка точно на площада, където се събира шествието на Ипанема. Имало и ранени. Вие с какви впечатления останахте? Усещали ли сте се застрашени в някой момент? Така или иначе вече съм го решил, че отиваме. Само за успокоение на жена ми питам.

Ние минахме през Ипанема и Копакабана в последния ден от карнавалните празници - сряда, и беше съвсем нормална обстановката. Но в понеделник се опитахме да се движим из центъра и беше адски трудно, навсякъде беше залято с тълпи от хора, страшно много пияни, дрогирани и повръщащи, та си е предизвикателство да се движиш из т.нар. карнавални блокове с празнуващи. Освен това някои от централните станции на метрото ги затварят, когато оттам минава парада, та да го имате предвид. И още една важна подробност, заради карнавала поради съображения за сигурност, всички банкомати бяха заключени в централната част, те са в помещения от банките, няма на улицата, та ние изкарахме два дни на картови плащания, докато накрая попаднахме на един клон близо до ботаническата градина. Та по-добре си имайте кеш някакви пари, даже най-добре бразилски реали, че то с тоя карнавал става една голяма суматоха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Здравко Ангел каза:

Ние минахме през Ипанема и Копакабана в последния ден от карнавалните празници - сряда, и беше съвсем нормална обстановката. Но в понеделник се опитахме да се движим из центъра и беше адски трудно, навсякъде беше залято с тълпи от хора, страшно много пияни, дрогирани и повръщащи, та си е предизвикателство да се движиш из т.нар. карнавални блокове с празнуващи.

Карнавала (купона) свършва сряда рано сутрин, самата сряда е Чиста Сряда. А сряда следобед дори е работен ден официално.

преди 4 часа, Здравко Ангел каза:

И още една важна подробност, заради карнавала поради съображения за сигурност, всички банкомати бяха заключени в централната част, те са в помещения от банките, няма на улицата, та ние изкарахме два дни на картови плащания, докато накрая попаднахме на един клон близо до ботаническата градина.

Банкомати има и в моловете, трябва да са отворени. По улиците извън банките или в супермаркетите няма, махнаха ги след като почнаха да ги взривяват...

  • Шок 1
Връзка към коментар

Ако си купя един билет София-Париж през Франкфурт и още един билет Париж-Рио пак през Франкфурт дали има някаква възможност да звънна на авиокомпанията и да ги помоля да ми обединят двата билета в един и да ми спестят разходката до Париж, т.е. да стане направо София-Франкфурт-Рио?😀

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.