Прескочи до съдържание

Андалусия - с 3 деца


Denisse

Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци 🙂

 

В главата ми се оформя идеята да направим една разходка из Андалусия през юли с трите ни деца (на 16, 5 и 2 год.) 

Изчетох темите за този регион, от където ми се изгради следния план, но имам и още въпроси, за които разчитам на безценната ви и веща помощ 🙂

Кацане в Малага. Оттам директно в Гранада - 2 нощувки

После Кордоба - 2 нощувки

Севиля - 3 нощувки

Кадиз -1 нощувка (или Херес ??)

После по пътя Ронда, Фуенхирола, някакви китни селца (кои?) -  евентуално една нощувка някъде 

Накрая пристигане в Малага директно за обратен полет. 

Малага я пропускаме от обиколката, няма как всичко да ни огрее, то е ясно.

 

Почвам и с въпросите:

Смятате ли, че това разпределение на нощувките е добро, при положение, че никога не сме ходили в Андалусия и надали скоро след това ще отидем?

Можете ли ориентировъчно да ми кажете средна цена на нощувка в хотел на хубаво място (за да спестим таралянкането по градски транспорт с детската чета) или пък airbnb?

Кола под наем - гледах препоръчаните malagacars, но там ми дава космически цени от по 300 - 400 евро ... Други филми за рентакар да ми препоръчате? Знаете ли дали в Испания е задължително ползването на детски столчета? За 2 годишното е ясно, че ще вземем, но ако и за 5 годишното е задължително, това променя ситуацията с типа кола доста драстично .... 

Знаете ли дали някъде от летище примерно, би могло да се наеме детска количка за дребната ни девойка, която макар да е свръх енергична, като опънем крачка из градовете, все в някакъв момент ще й се свършат батериите ... Също не знам Уиз Еър дали имат опция да качим детска количка от тук, не намерих никъде инфо за това и дали се чарджва допълнително и ако да, колко ?

Паркирането на тази кола, която евентуално вземем, лесно ли се случва? Примерно в Севиля ако останем 3 дни, тя няма да ни трябва  , трябва някъде да я оставим за тези дни... Скъпи ли са паркингите? Или пък вместо кола, с какво можем да се придвижваме между градовете  като най-оптимално? Ако не сме с кола, явно ще трябва и промяна в маршрута, защото малките селца няма да са възможни в този сценарий.

Изобщо, много неясноти имам ... И май на финала крайното решение ще зависи от бюджета, който се оформи.

 

Всяка препоръка по горните неща, а и извън тях, е повече от добре дошла!

Благодаря ви 🙂

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
14 minutes ago, Denisse said:

Здравейте, магеланци 🙂

 

В главата ми се оформя идеята да направим една разходка из Андалусия през юли с трите ни деца (на 16, 5 и 2 год.) 

Изчетох темите за този регион, от където ми се изгради следния план, но имам и още въпроси, за които разчитам на безценната ви и веща помощ 🙂

Кацане в Малага. Оттам директно в Гранада - 2 нощувки

После Кордоба - 2 нощувки

Севиля - 3 нощувки

Кадиз -1 нощувка (или Херес ??)

После по пътя Ронда, Фуенхирола, някакви китни селца (кои?) -  евентуално една нощувка някъде 

Накрая пристигане в Малага директно за обратен полет. 

Малага я пропускаме от обиколката, няма как всичко да ни огрее, то е ясно.

 

Почвам и с въпросите:

Смятате ли, че това разпределение на нощувките е добро, при положение, че никога не сме ходили в Андалусия и надали скоро след това ще отидем?

Можете ли ориентировъчно да ми кажете средна цена на нощувка в хотел на хубаво място (за да спестим таралянкането по градски транспорт с детската чета) или пък airbnb?

Кола под наем - гледах препоръчаните malagacars, но там ми дава космически цени от по 300 - 400 евро ... Други филми за рентакар да ми препоръчате? Знаете ли дали в Испания е задължително ползването на детски столчета? За 2 годишното е ясно, че ще вземем, но ако и за 5 годишното е задължително, това променя ситуацията с типа кола доста драстично .... 

Знаете ли дали някъде от летище примерно, би могло да се наеме детска количка за дребната ни девойка, която макар да е свръх енергична, като опънем крачка из градовете, все в някакъв момент ще й се свършат батериите ... Също не знам Уиз Еър дали имат опция да качим детска количка от тук, не намерих никъде инфо за това и дали се чарджва допълнително и ако да, колко ?

Паркирането на тази кола, която евентуално вземем, лесно ли се случва? Примерно в Севиля ако останем 3 дни, тя няма да ни трябва  , трябва някъде да я оставим за тези дни... Скъпи ли са паркингите? Или пък вместо кола, с какво можем да се придвижваме между градовете  като най-оптимално? Ако не сме с кола, явно ще трябва и промяна в маршрута, защото малките селца няма да са възможни в този сценарий.

Изобщо, много неясноти имам ... И май на финала крайното решение ще зависи от бюджета, който се оформи.

 

Всяка препоръка по горните неща, а и извън тях, е повече от добре дошла!

Благодаря ви 🙂

 

 

А самолетните билети как са като цена през юли?

Връзка към коментар
преди 5 минути , ДиянаВ каза:

А самолетните билети как са като цена през юли?

За периода юли - септември, през юли са най-поносими, на човек се падат около 250 лв.

Връзка към коментар

Предполагам, че температурите през деня ще са около 40 градуса. Сигурни ли сте, че искате да си го причините? 

@Alexander, ти какво мислиш за Андалусия през юли? 

Редактирано от mililia
Връзка към коментар
преди 4 минути , mililia каза:

Предполагам, че температурите през деня ще са около 40 градуса. Сигурни ли сте, че искате да си го причините. 

Истината е, че единствената ни възможност за ходене там е в периода юли-септември, заради училището на големия ни младеж. Сега като казвате, започвам да се притеснявам наистина... 

Връзка към коментар

Препоръчвам изключително силно този апартамент  в Гранада, който има безплатен паркинг в подземен гараж на сградата:

 

https://www.airbnb.com/rooms/25779288?guests=1&adults=1

 

Впечатленията ми са от преди една седмица.

 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , Denisse каза:

Истината е, че единствената ни възможност за ходене там е в периода юли-септември, заради училището на големия ни младеж. Сега като казвате, започвам да се притеснявам наистина... 

Бърз поглед на времето през юли и август показва над 40 градуса и на Кордоба и Севиля през периода им викат "горещата фурна". 

Аз съм ходила втората половина на септември след 10 и беше около 36 градуса. 

Ще е убийствено и за вас и за децата. Ако все пак държите да отидете предвидете или нощни излизания или само около морето, за да има и лек вятър в жегата. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 34 минути , Denisse каза:

Истината е, че единствената ни възможност за ходене там е в периода юли-септември, заради училището на големия ни младеж. Сега като казвате, започвам да се притеснявам наистина... 

Здравей. Много сериозно помисли за температурите... Виждам, че сте купили билети - значи ще трябва да се напасвате. Жегите са жестоки тогава... 

 

За дните - Кордоба - един ден максимум. Паркирането е най-големият ад за мен там. Единственият град в света, където си извиках такси да ме заведе до хотела.

Гранада - два дни. Севиля - - не съм била, чувала съм фантазии за нея. 

 

И пожелавам да си направите чудна ваканция!

Връзка към коментар

Аз не разбрах, че са купени билети, а че по-скоро е идея. Попитах за цените на билетите, защото преди няколко дни линдт беше постнала едни цени 700 лв. на посока. Не знам как биха били в периода 1-15 септември. Зависи от организираните от тур агенциите екскурзии и респ. заети места на уиз.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като изключим температурите - най-общо:

детска количка ви се полага безплатно, щом сте с малко дете, Уиз или не

за столчетата в колата мисля, че са еднакви правилата в целия ЕС. Страшно много бих се изненадал, ако не е задължително за 5г.

Аз ползвам раница boostapak, вече са на 8 и без столче не тръгваме.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

@Denisse чак се смаях, че заглавието не е ' с три деца и двама приятели' !:girl_to_take_umbrage: сериозно, и ние си го мислим този район, но за сезон с малко по-човешки градуси :smile:

 

 

 

По човешки градуси късна есен и зимата .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, mililia каза:

Предполагам, че температурите през деня ще са около 40 градуса. Сигурни ли сте, че искате да си го причините? 

@Alexander, ти какво мислиш за Андалусия през юли? 

Юли не е много зле, особено ако е в началото до към средата или около 33-35 максимум следобед. Спокойно може да се правят разходки сутрин до към обед и вечерта.

 

Captures1.JPG.c8863325dd867633f202809cae3fd60e.JPG

Зависи и къде в Андалусия, която е колкото България на площ.

Севия и Кордоба са от най-горещите точки в страната, но Малага и най-вече в Херес и Кадис  винаги е 6-8-9градуса по-малко спрямо Севия.

В Испания най-топло става следобед към 15-17 часа,  не е в 14 часа както в България. 

-Та зависи какво ще се прави. Ако целта е само градска разходка в Севия и Кордоба ще е по-тегаво, ако за плаж ще е идеално.

 

За 5 годишното дете трябва повдигач-седалка  като минимум.

 

 

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Юли наистина ще е горещо. Никак не препоръчвам, както са писали и по-горе. Миналата година ходихме из района. Температурата в Севиля средата на септември беше 34-36 градуса. Иначе Малага и Гранада са по-хладни. Даже в Гранада цял ден ни валя дъжд - беше ок. 20 градуса. Но си беше на късмет, де.

Мисля, че две нощувки за Кордоба са много. Едната я прибавете към Севиля. На мене там лично най ми хареса. Приказка е този град.

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Началото до средата на септември е точно толкова топло, колкото началото-средата на юни.

Все пак е лято, не виждам някакъв голям проблем, а сравнението с Дубай  юни месец е абсурдно, защото и дневни и нощни температури са поне с 5 градуса нагоре. Еднакви са температурите вече месец май и то дневните само.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Цъфната каза:

Всички се съсредоточихте върху температурите.Да проблем са, но ако човека има само този период като възможност  няма да се откаже. 

🙂

 

 

Има и пролетни ваканции - април е чудно време за Андалусия... А се фокусирахме, защото там става страшен задух. Просто е опасно. И не е преувеличено. Не случайно животът замира по време на сиестата. И защото иде реч и за три деца, макар че и възрастните не са за изхвърляне 🙂 

 

Връзка към коментар

Апартамент в Севиля в центъра, с включен подземен паркинг в цената: https://www.airbnb.com/rooms/18781863?guests=1&adults=1 Малко ще ви е тип дядовата ръкавичка обаче, но може да се съберете според мен, стига и домакинката да се съгласи. Имаше голяма спалня и диван в хола. 

 

Апартамент в Кордоба, точно на ръба на центъра, имаше свободно паркиране пред сградата: https://www.airbnb.com/rooms/8496372?guests=1&adults=1 Тук няма проблем с пространството. И да...внимавай поне да има климатици навсякъде, не е само до градуси, и до влажност на въздуха. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Препоръчвам нощувка в Кадиз пред Херес, но Кадис е правим и за по-малко от ден.
Предвид жегите, за да се разхладите, включете планинското селце Стенил де Лас Бодегас (село, изградено в скала), не е далеко от Ронда и там някъде може и нощувка да планувате.

Също препоръчвам и Гибралтар, ако имате време, разбира се.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.