Прескочи до съдържание

Андалусия - моята програма


lesy

Препоръчани мнения

При 4 дни / 5 нощувки, кацане в Малага и излитане от Севиля много рано на петия ден, програмата непрекъснато се променя. Билети за Алхамбра няма, затова Гранада и Кордоба остават за следващо пътуване.

На 05.05. в 0.00ч. се открива Feria de Abril, което се явява нашата последна нощувка. Сутринта имаме полет в 6,35 ч. за Барселона. Най вероятно ще поспим 2 часа в ужасно скъпия хотел.

Стигнахме до 2 варианта:

1. Вариант с рент-а-кар.

30.04 кацане в 16,30ч. в Малага. Нощувка

01.05 около обяд от Малага, през Сетенил де лас Бодегас до Ронда, нощувка.

02.05 Кадиз

03.05 Ранно тръгване към Севиля. Севиля. Нощувка някъде в предградията поради безумните цени.

04.05 Севиля. Трябва да върнем колата някъде в Севиля, да се настаним в запазения хотел в центъра и да подремнем за час.

2. Вариант с автобуси

30.04 Малага вечерта.

01.05 Малага - Нерха - Малага /може и 2 часа плаж /.

02.05 Автобус в 15ч. до Севиля

03 и 04.05 Севиля

При вариант 1 виждаме повече, но ще ни стигне ли времето за Севиля. Реално разполагаме с две половинки за катедралата и двореца.

При Вариант 2 виждаме повече в Севиля от една страна, но от друга само големи градове, които напоследък избягваме. Не мислим за паркиране и т.н.

Мнения? Нещо интересно по пътя при вариант 1? Или друго.

 

Връзка към коментар
преди 11 часа, lesy каза:

При 4 дни / 5 нощувки, кацане в Малага и излитане от Севиля много рано на петия ден, програмата непрекъснато се променя. Билети за Алхамбра няма, затова Гранада и Кордоба остават за следващо пътуване.

На 05.05. в 0.00ч. се открива Feria de Abril, което се явява нашата последна нощувка. Сутринта имаме полет в 6,35 ч. за Барселона. Най вероятно ще поспим 2 часа в ужасно скъпия хотел.

Стигнахме до 2 варианта:

1. Вариант с рент-а-кар.

30.04 кацане в 16,30ч. в Малага. Нощувка

01.05 около обяд от Малага, през Сетенил де лас Бодегас до Ронда, нощувка.

02.05 Кадиз

03.05 Ранно тръгване към Севиля. Севиля. Нощувка някъде в предградията поради безумните цени.

04.05 Севиля. Трябва да върнем колата някъде в Севиля, да се настаним в запазения хотел в центъра и да подремнем за час.

2. Вариант с автобуси

30.04 Малага вечерта.

01.05 Малага - Нерха - Малага /може и 2 часа плаж /.

02.05 Автобус в 15ч. до Севиля

03 и 04.05 Севиля

При вариант 1 виждаме повече, но ще ни стигне ли времето за Севиля. Реално разполагаме с две половинки за катедралата и двореца.

При Вариант 2 виждаме повече в Севиля от една страна, но от друга само големи градове, които напоследък избягваме. Не мислим за паркиране и т.н.

Мнения? Нещо интересно по пътя при вариант 1? Или друго.

 

Погледнете хотел Ибис  бюджет, ние спахме в него за 40 евро.Много приличен хотел. Близо до Ронда се намира Juzcar  селото на смърфовете, заслужава си да се види. Два часа са достатъчни за него. Севиля ни отне половин ден, но ние се мотахме основно на площада, хубаво е, но Кордоба и Гранада са ни фаворитите!

Връзка към коментар
преди 11 часа, lesy каза:

При вариант 1 виждаме повече, но ще ни стигне ли времето за Севиля. Реално разполагаме с две половинки за катедралата и двореца.

При Вариант 2 виждаме повече в Севиля от една страна, но от друга само големи градове, които напоследък избягваме. Не мислим за паркиране и т.н.

Мнения? Нещо интересно по пътя при вариант 1? Или друго.

Ако не сте били в Севиля преди, по време на фестивала няма да го усетите изобщо. И в двата варианта времето ви е малко. Градът си иска минимум две нощувки. Преди няколко дни се върнахме от второ посещение на Андалусия и то също потвърди впечатленията от първия път - Севиля е на първо място, и то с убедителна преднина. И макар да е по-голям град, има дух, който в Гранада поне на мен ми липсва. Добре, че е Алхамбра там.

 

Ако търсите малко китно селце, но при условие, че имате кола, в непосредствена близост до Нерха се намира Фрихилиана. Бях го предвидил, но не можахме да минем от там.

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 28 минути , Alexander каза:

Ще спите ли в на 02.05 Кадис?

Херес прескачате ли го, за нощувка също е по-добре от Кадис за мен.

И двата ти варианта са "бързи" и неподхождащи за Андалусия.

Смятах в Кадис да спим, т.к. е на брега, а ние обичаме морето и морската храна. Ти Херес ли предлагаш?

Няма време за повече. За извъневропейските пътувания отделяме повече дни и в Европа, каквото може да вместим. Европа я посещаваме за кратки пътувания 3-4 дни, с празници 4-5.

 

Връзка към коментар
преди 17 минути , lesy каза:

Смятах в Кадис да спим, т.к. е на брега, а ние обичаме морето и морската храна. Ти Херес ли предлагаш?

Няма време за повече. За извъневропейските пътувания отделяме повече дни и в Европа, каквото може да вместим. Европа я посещаваме за кратки пътувания 3-4 дни, с празници 4-5.

 

Аз много харесах Кадис, предполагам, че ще ви хареса и на вас. Обаче програмата ми изглежда зле , лично мнение. Севиля не е само двореца и катедралата. Севиля е площада, настроението, атмосферата. При краткото време по скоро бих рязала от другите места, вместо да оставям малко време за Севиля. Когато отидете там, ще разбереш какво имам предвид.

За 5 дни, толкова места и все с бързане, това е Андалусия, там всичко трябва да е яваш-явяш 😀

Редактирано от mililia
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

 Ако имам 2 пълни дни в Севиля, от какво да се откажем? Къде да са другите 2 дни? Да отделям ли време на Малага? @mililia?

Исках аз да си отидем в Италия, но куфарът ми - не, ще ходим в Испания. На 05.05 сме на концерт на Металика в Барселона и екскурзията е около това събитие.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , lesy каза:

Смятах в Кадис да спим, т.к. е на брега, а ние обичаме морето и морската храна. Ти Херес ли предлагаш?

Няма време за повече. За извъневропейските пътувания отделяме повече дни и в Европа, каквото може да вместим. Европа я посещаваме за кратки пътувания 3-4 дни, с празници 4-5.

 

На нас в Херес ни беше скучно. 

преди 4 минути , lesy каза:

 Ако имам 2 пълни дни в Севиля, от какво да се откажем? Къде да са другите 2 дни? Да отделям ли време на Малага? @mililia?

Исках аз да си отидем в Италия, но куфарът ми - не, ще ходим в Испания. На 05.05 сме на концерт на Металика в Барселона и екскурзията е около това събитие.

Малага вечерта и преди обед на втория ден, После Сатинил и Ронда и два дни Севиля. 

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 минути , lesy каза:

 Ако имам 2 пълни дни в Севиля, от какво да се откажем? Къде да са другите 2 дни? Да отделям ли време на Малага? @mililia?

Исках аз да си отидем в Италия, но куфарът ми - не, ще ходим в Испания. На 05.05 сме на концерт на Металика в Барселона и екскурзията е около това събитие.

Според мен след кацането вземете кола/транспорт и директно в Севиля. Два дни там и връщане към Сетенил, Ронда, а за Малага времето преди полета /ако е половин ден пак ще е ок/. Ако ви писне двата дни в Севиля, което ме съмнява, но все пак може да отскочите и до Кадис.

Знам, че обичате морето, но на фона на останалите неща в Андалусия плажа в Нерха не е нещо, без което да не можете да минете. 

 

Куфарът е прав, Андалусия е нещо съвсем различно от Италия, трябва да се види.

 

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

Летим на 05.05 сутринта от Севиля и затова последните 2 дни ще сме там / на 03.05 и 04.05/.

Нерха го включих, ако се движим с автобуси, но снощи почти решихме, че ще е автомобил и т.к. Гранада и Кордоба отпадат, се насочваме към Вариант 1 - западно от Малага.

преди 9 минути , Цвете каза:

На нас в Херес ни беше скучно. 

Малага вечерта и преди обед на втория ден, После Сатинил и Ронда и два дни Севиля. 

Цвети, предлагаш да пропуснем нощувката в Кадис за сметка на 3 вечери в Севиля ли?

Или на място да решим дали ще ходим и да оставя тази нощувка отворена?

 

Връзка към коментар
преди 6 минути , lesy каза:

Летим на 05.05 сутринта от Севиля и затова последните 2 дни ще сме там / на 03.05 и 04.05/.

Нерха го включих, ако се движим с автобуси, но снощи почти решихме, че ще е автомобил и т.к. Гранада и Кордоба отпадат, се насочваме към Вариант 1 - западно от Малага.

Цвети, предлагаш да пропуснем нощувката в Кадис за сметка на 3 вечери в Севиля ли?

Или на място да решим дали ще ходим и да оставя тази нощувка отворена?

 

Може би три нощувки в Севиля ще са добре, при положение, че имате път от Ронда. Спокойно можете да минете пътя на белите селца като стигнете до Херес, който е в края му или отбиете от Аркос де ла фронтера. Ще е прекрасен ден и вечерта ще сте в Севиля. Аз съм писала за нашето пътуване, ако ти се чете.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 46 минути , lesy каза:

Смятах в Кадис да спим, т.к. е на брега, а ние обичаме морето и морската храна. Ти Херес ли предлагаш?

Няма време за повече. За извъневропейските пътувания отделяме повече дни и в Европа, каквото може да вместим. Европа я посещаваме за кратки пътувания 3-4 дни, с празници 4-5.

 

Тя морската храна е навсякъде в района. А морето е още ледено, което не ми попречи да нагазя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, lesy каза:

Смятах в Кадис да спим, т.к. е на брега, а ние обичаме морето и морската храна. Ти Херес ли предлагаш?

Няма време за повече. За извъневропейските пътувания отделяме повече дни и в Европа, каквото може да вместим. Европа я посещаваме за кратки пътувания 3-4 дни, с празници 4-5.

 

За мен е много по-хубаво в Херес, има супер атмосфера, храна, вина.

Аз съм го избирал за база за нощувки 2 пъти за по седмица, та може да си направиш изводите.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 часа, lesy каза:

Летим на 05.05 сутринта от Севиля и затова последните 2 дни ще сме там / на 03.05 и 04.05/.

Нерха го включих, ако се движим с автобуси, но снощи почти решихме, че ще е автомобил и т.к. Гранада и Кордоба отпадат, се насочваме към Вариант 1 - западно от Малага.

Цвети, предлагаш да пропуснем нощувката в Кадис за сметка на 3 вечери в Севиля ли?

Или на място да решим дали ще ходим и да оставя тази нощувка отворена?

 

Не бих пропуснал Кадис, за разлика от Херес, където не ми бе интересно. Севиля може и ден и нещо само. 

Връзка към коментар

Вкусовете са толкова различни.

При така споменатите градове за мен половин ден в Малага е малко и то преди обяд-там живота е вечер, но поне не пропускайте Mercado Central de Atarazanas. Изцяло подкрепям @Alexander за нощувка в Херес, където ние отидохме след Кадис. Там посетихме и страхотна кръчма с фламенко Tabanco El Pasaje-едно от най-незабравимите ни преживявания в Андалусия.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, lesy каза:

 Ако имам 2 пълни дни в Севиля, от какво да се откажем? Къде да са другите 2 дни? Да отделям ли време на Малага? @mililia?

Исках аз да си отидем в Италия, но куфарът ми - не, ще ходим в Испания. На 05.05 сме на концерт на Металика в Барселона и екскурзията е около това събитие.

Смятах да давам и аз акъли, и имайки предвид, че утре потегляме за 2 седмици за Андалусия (не за първи път) да пускам, като имам време, текуща обстановка, ама с тази металика така ви завидях, че чак не искам да отварям 😄 😄  Не съм ги гледал вече 9 години, а Джеймс видимо от youtube е започнал рязко да остарява и да губи глас - след 2-3 години вече може да не е същото 😞
По-сериозно - не бих намалил времето в Севиля, за да бия много път, разстоянията не са малки, за да прекарате по 4-5 часа на ден в път. От друга страна - ако ви е пръв път в района, разбирам желанието да се видят повече места, ама времето по магистралата, не винаги си заслужава
 

Редактирано от stormbringer
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

1.https://realalcazarsevilla.sacatuentrada.es/es/lotes/visita-general-y-audioguia

Това ли е официалният сайт за билети за Севиля, в случая за Алказар.

2.Да купуваме ли и за катедралата предварително билети?

3.Препоръчайте къде да гледаме фламенко в Севиля? Може и в Кадиз.

 

Програмата ни окончателно е:

1.Малага - следобед и на другия ден до обяд.

2.Ронда

3.Кадиз

4.Ранно тръгване около 7ч. към Севиля

5.Два дни с две нощувки в Севиля.

Пътуваме с автомобил.

 

Редактирано от lesy
Връзка към коментар
преди 13 минути , lesy каза:

1.https://realalcazarsevilla.sacatuentrada.es/es/lotes/visita-general-y-audioguia

Това ли е официалният сайт за билети за Севиля, в случая за Алказар.

2.Да купуваме ли и за катедралата предварително билети?

3.Препоръчайте къде да гледаме фламенко в Севиля? Може и в Кадиз.

 

Програмата ни окончателно е:

1.Малага - следобед и на другия ден до обяд.

2.Ронда

3.Кадиз

4.Ранно тръгване около 7ч. към Севиля

5.Два дни с две нощувки в Севиля.

Пътуваме с автомобил.

 

Това е. За Алкасар може и да не купувате билети предваиртелно. Около 11 часа опашката може да е много голяма, към 2 почти няма. Ние бяхме 3 дни в Севиля и първите два дни нямаше следобед опашка. На третия ден следобед, когато отидохме, имаше. Купих от телефона на място и влязохме веднага.

За катедралата няма нужда предварително. Има опашка, но върви бързо. Понеделник е безплатна.

За фламенкото: http://www.teatroflamencotriana.com/

Оценката в Tripadvisor е 5 от 5! Аз взех билети на първия ред за същия ден, но не знам дали беше случайно или не. Препоръчвам го горещо с две ръце! В Триана има още едно място, до пазара, но това беше точно до нашия апартамент.

Ако ходите на фламенко в Триана, дали ще може да вземете една тениска от там? :offtopic:Чиста е, просто вятърът я духна.

 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 10.04.2019 г. в 22:27, lesy каза:

При 4 дни / 5 нощувки, кацане в Малага и излитане от Севиля много рано на петия ден, програмата непрекъснато се променя. Билети за Алхамбра няма, затова Гранада и Кордоба остават за следващо пътуване.

На 05.05. в 0.00ч. се открива Feria de Abril, което се явява нашата последна нощувка. Сутринта имаме полет в 6,35 ч. за Барселона. Най вероятно ще поспим 2 часа в ужасно скъпия хотел.

Стигнахме до 2 варианта:

1. Вариант с рент-а-кар.

30.04 кацане в 16,30ч. в Малага. Нощувка

01.05 около обяд от Малага, през Сетенил де лас Бодегас до Ронда, нощувка.

02.05 Кадиз

03.05 Ранно тръгване към Севиля. Севиля. Нощувка някъде в предградията поради безумните цени.

04.05 Севиля. Трябва да върнем колата някъде в Севиля, да се настаним в запазения хотел в центъра и да подремнем за час.

2. Вариант с автобуси

30.04 Малага вечерта.

01.05 Малага - Нерха - Малага /може и 2 часа плаж /.

02.05 Автобус в 15ч. до Севиля

03 и 04.05 Севиля

При вариант 1 виждаме повече, но ще ни стигне ли времето за Севиля. Реално разполагаме с две половинки за катедралата и двореца.

При Вариант 2 виждаме повече в Севиля от една страна, но от друга само големи градове, които напоследък избягваме. Не мислим за паркиране и т.н.

Мнения? Нещо интересно по пътя при вариант 1? Или друго.

 

Значи се решихте за Андалусия? Браво, много хубаво 🙂  Аз по принцип искам да отидем през май и съм запомнила, че в Кордоба има състезание за най-красив и цветен двор. 

Córdoba Patios Festival 

Връзка към коментар
преди 47 минути , Lindt каза:

Значи се решихте за Андалусия? Браво, много хубаво 🙂  Аз по принцип искам да отидем през май и съм запомнила, че в Кордоба има състезание за най-красив и цветен двор. 

Córdoba Patios Festival 

При нас, както писах по-нагоре направихме програмата покрай най-удобния концерт на Металика и оползотворяване на похарченото от кр.карта WIZZ.

Връзка към коментар
преди 33 минути , lesy каза:

При нас, както писах по-нагоре направихме програмата покрай най-удобния концерт на Металика и оползотворяване на похарченото от кр.карта WIZZ.

Сега се сещам, че сте по време на панаира,  така че може би не е лошо да се вземат билети предварително.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.