Прескочи до съдържание

Секюрити контрол след полет при трансфер


Препоръчани мнения

Някаква идея защо се минава секюрити контрол при трансфер?

Имам предвид, че слизаш от самолет и на влизане в летището минаваш секюрити конрол, съответно ти взимат водата, с която вече си бил в техен самолет и не си го гръмнал и отиваш на втория си полет, като си купуваш нова вода от магазина.

Или май във второто изречение сам си отговорих на въпроса...:)

Или идеята е никой да не може да качи вода на борда на полет Доха-Токио, която да е купена от летището в Милано и е прелетяла Милано-Доха...за да се знае после кой е отговорен?

Редактирано от Oshko
Връзка към коментар

Никога не съм летял до/през Доха, но това, което бих предположил, е, че трансферният коридор не е напълно изолиран и съществува някаква възможност хора да достигнат до него от от други зони, без да са минали проверка.  Но само спекулирам, де...

 

Връзка към коментар
преди 22 минути , Oshko каза:

Някаква идея защо се минава секюрити контрол при трансфер?

Имам предвид, че слизаш от самолет и на влизане в летището минаваш секюрити конрол, съответно ти взимат водата, с която вече си бил в техен самолет и не си го гръмнал и отиваш на втория си полет, като си купуваш нова вода от магазина.

Или май във второто изречение сам си отговорих на въпроса...:)

Или идеята е никой да не може да качи вода на борда на полет Доха-Токио, която да е купена от летището в Милано и е прелетяла Милано-Доха...за да се знае после кой е отговорен?

Всяко летище е различно, но общото е, че има някаква политика по сигурността, която води до наличие или липса на такива проверки. Така например повечето трансферни пътници на летището в Мюнхен не минават повторна проверка, но това не се отнася за тези, които пристигат от Русия, някои африкански държави, както може би от някои други държави, които преминават през специален коридор на третия етаж на летището. Просто нямат доверие на проверките на летищата, от които идват тези пътници. Може да има и други причини на други места, но според мен тази е основната. 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 22 минути , Oshko каза:

Някаква идея защо се минава секюрити контрол при трансфер?

Не е ново нещо, например на летище Frankfurt го има от много години, когато пристигаш от транс континентален полет.

На летището в Истанбул ми се случвало също, при трансфер към Азия.

 

От съображения за сигурност е.

Лошото е, че не можеш да си купиш бутилки от магазините на първоначалното летище.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-общо - зависи дали в трансферното летище имат доверие на проверките в началното летище. Също зависи дали и как се смесват потоците.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.