Прескочи до съдържание

Кацане в Пукет в 10:00, подходящ тур?


Препоръчани мнения

Здравейте, много в последния момент дооформям програмата и изскочи въпросът дали като кацаме в Пукет в 10.00 и след настаняването в хотела (Карон) ще има време да направим някаква екскурзия до Джеймс Бонд или друг остров следобяд? 

 

Връзка към коментар
преди 11 минути , KaT каза:

Здравейте, много в последния момент дооформям програмата и изскочи въпросът дали като кацаме в Пукет в 10.00 и след настаняването в хотела (Карон) ще има време да направим някаква екскурзия до Джеймс Бонд или друг остров следобяд? 

 

Не. Като гледах точно от Карон най-късния час за тръгване на екскурзия по островите беше 08.30 часа. За Джеймс Бонд със спийдбот ни взеха в 07.30 часа.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Благодаря, ще проверя, че не ми се иска да губим следобеда в лежане на плажа. 

А дали тогава съчетават Джеймс Бонд с Пи Пи в еднодневните екскурзии? Много ми е ограничено времето и освен един ден на Симиланските, имам още един само за други острови и ми е трудно да избера къде да е. 

Връзка към коментар
преди 39 минути , KaT каза:

Здравейте, много в последния момент дооформям програмата и изскочи въпросът дали като кацаме в Пукет в 10.00 и след настаняването в хотела (Карон) ще има време да направим някаква екскурзия до Джеймс Бонд или друг остров следобяд? 

 

Отговорът е НЕ. Ако нямате виза, издадена в България ще ви е необходимо малко време за получаване на VOA. После граничен контрол и получаване на багаж. Трансферът от летището до Карон ще ви отнеме над 1 час. Ако нямате ангажиран трансфер ви препоръчвам да ползвате услугите на Phuket SRC Travel. Можете да си заявите трансфер чрез тях на info@phuketsrctravel.com. На сайта им можете да видите цената. Не знам колко е до Карон, но до Патонг беше 600 бата за 3-4 души, което си е една много приемлива цена. Поискайте да платите на шофьора в брой. На изхода на пристигащи на летището ще си видите името на табела и след като я покажете на координаторите, те ще ви повикат автомобила (лек или микробус) до няколко минути. Не си заслужава да си губите времето с обществен транспорт. Другият вариант е с такси. Екскурзиите до Джеймс Бонд и Пи Пи са целодневни. Ние бяхме с Phuket Cheap Tour и останахме изключително  доволни от тях. Предварително от България си резервирахме чрез тях Phuket sightseeing tour programme C1 (900 бата на човек), James Bond and canoeing by speedboat (1600 бата на човек), Phi Phi and Bamboo by speedboat (1600 бата) и шоуто FantaSea (1900 бата). За 3 и повече заявени програми правят скромна отстъпка или дават суитчъри/чанти. Вземат от хотела и връщат пак там. Phuket sightseeing city tour e полудневна. За Джейм Бонд тръгнахме около 8 сутринта, а за Пи Пи в 6,30 ч. Изключително коректни. Водачите им са много симпатични и отговорни. Обслужването е на руски и английски. Агенцията е руска. Вижте на сайта им за повече подробности. Разбира се, можете да купите екскурзии и на място, тъй като се предлагат на всеки ъгъл, но според мен цените на руснаците от Phuket Cheap Tour са добри и освен това получавате услуга с отлично качество. С агенцията можете да комуникирате на руски или английски. Аз лично им пишех на английски, а те ми отговаряха на руски. Гидовете са руснаци и местни, които говорят трудно разбираем английски, какъвто говорят всички в Тайланд.

Редактирано от Stefan
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние искахме само половин ден (следобед) на Raya (Racha) island, че да си отспим малко, но пак ни искаха сутринта към 08.30 часа. И затова взехме Raya+Coral+Maiton (тъй-тъй ще ставаме сутринта).

 

Не съм видял никоя агенция да комбинира Джеймс Бонд и Пи-Пи.

 

За Пи-Пи Мая бей още е затворен и не знам дали могат да го компенсират с нещо друго по маршрута. Аз бих избрал Джеймс Бонд със спийдбоут (с лонг боут се разглеждат по-малко неща). Виж този сайт http://www.phuket-cheap-tour.com/ за повече инфо. Хората са много точни и цените са отлични.

Връзка към коментар
преди 41 минути , Oldkozel каза:

Ние искахме само половин ден (следобед) на Raya (Racha) island, че да си отспим малко, но пак ни искаха сутринта към 08.30 часа. И затова взехме Raya+Coral+Maiton (тъй-тъй ще ставаме сутринта).

 

 

Пълно е с агенции, които предлагат следобедна Raya. 🙂 Аз не съм по ранното ставане и съм ходил следобед с три различни. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , T.E.Lawrence каза:

Пълно е с агенции, които предлагат следобедна Raya. 🙂 Аз не съм по ранното ставане и съм ходил следобед с три различни. 

Значи малко сме се минали. На нашата за 2 часа, които имахме, успях само да обиколя 4-те плажа, но без дайвинг. Ако беше трип само до Raya щях да имам време и за дайв.

Връзка към коментар

Има всякакви агенции и предлагат всичко. Просто си намирате каквото ви устройва. От форума много хора имат слабост да резервират през една-две агенции, гидове и т.н. защото някой друг е бил точно с тях. Реално агенциите са десетки, може би и трицифрено число и повечето не са никак лоши. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Много благодаря за помощта, но така и не успяхме да намерим някой, който да ни вземе в 12.30 към Рая островите. Но пък си договорихме двата следващи дни - Симиланските острови (1,800 на човек) и Джеймс Бонд (1,200). Първият беше жесток - наистина островите, водата, рибките са безумно красиви - силни го препоръчвам за тези, които не ги е страх от бързите лодки. Клатеше доста и главите ни се размътиха, но си струва на 100%.

Джеймс Бонд не можах да го оценя. Пещерите ми харесаха, но някак твърде бързо се случва разходката в тях и докато се огледаш вече са те качили пак на лодката и пътуваш към следващата спирка. Самият Джеймс Бонд остров го предлагат с различен престой - нашият беше 30мин и ми беше повече от достатъчно да направя 5 снимки. Друго няма какво да се прави. 

Като цяло е красиво да се видят островите по пътя с голяма лодка, но явно съм имала по-големи очаквания особено към спирането на самия Джеймс Бонд. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.