Прескочи до съдържание

Франция - бързи въпроси


Mary

Препоръчани мнения

На 30.01.2019 г. в 12:17, venceremos каза:

Принципно разучих вариантите за придвижване от летището в Ница до стария град на Ница, но да питам наскоро пътувалите с Wizz кой вариант са ползвали и дали го препоръчват.

Предвид, че по разписание трябва да кацнем в 21:10 ч. на терминал 2 е много вероятно да изуснем автобус 23 - последният е в 21:45 ч. (1,5 евро), автобус 99 и новият трамвай не вървят вече по това време, автобус 98 е опция (6 евро). Гледам, че има вариант и с влак от St. Laurent du Var или от Saint Augustin - нямам идея коя от двете гари е по-подходяща 🙄 или да заложим на Uber X? Благодаря предварително, ако някой може да се включи с мнение 🙏

Имайки предвид,че този полет често закъснява,автобус 98 е добра опция.Направи ми впечатление,че по това време (късно вечер) не спира на всички обявени в разписанието спирки.Ако не сте в централната част,предупредете шофьора къде искате да слезете.

Ако сте повече хора може би с Uber ще ви излезе по-евтино.

За влаковете не мога да дам съвет.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Purple_clouds каза:

Здравейте! Март месец ще пътувам до Ница и съм резервирала нощувки в този хотел: 

 

http://goldstarresortsuites.nicehotels.it

 

Дали местоположението е добро? И как да стигна до спирката на автобусите за Монако, Ез, Кан и Антиб? Благодаря много!

Местоположението е сравнително добро.Ето тази тема ми беше полезна относно транспорта извън Ница.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Местоположението си е перфектно - на 10 минути от гарата и центъра.

Автобус 200 (за Антиб и Кан) ви е на 10 минути - до гардината Аlbert 1er.

 

За Монако - по-добре с влак. От хотела ви до пристанището (от където тръгва 100) е около половин час пеша или трябва да прекачвате с друг автобус.

За Езе - пак с влака за Монако/Ментон/Вентимиля (всеки влак ви върши работа) до Eze sur mer и или катерите по стръмното, или хващате 83 от гарата. Другия вариант за Езе е с автобус 82 от автогарата Vauban, до която може да се стигне с трамвай 1 и някой автобуси.

 

 

Връзка към коментар
На 10.02.2019 г. в 18:49, Мари Николова каза:

Имайки предвид,че този полет често закъснява,автобус 98 е добра опция.Направи ми впечатление,че по това време (късно вечер) не спира на всички обявени в разписанието спирки.Ако не сте в централната част,предупредете шофьора къде искате да слезете.

Ако сте повече хора може би с Uber ще ви излезе по-евтино.

За влаковете не мога да дам съвет.

Те и през деня така правят. За това си гледаш телевизора със спирките и като дойде време за твоята настискаш копчето. Ако пък чакаш на спирка за да спре - сигнализираш с вдигане на ръка.

 

Иначе за полета на Уиз 98 е най-добрата опция, защото те кара от терминала до центъра и стария град.

Алтернатива e (зависи дали и колко закъснение има) да се ходи до спирката на променадата за 23 52 72 - всички ходят към центъра.

Ако е много късно (след 22:30) - нощната линия N4

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, някой би ли ми казал какъв транспорт има от летището на Ница Côte d'Azur(на което каца wizz) до Града и тъй като полета каца мн рано и съответно излизата много рано сутринта дали ще има транспорт и от града.. 

Благодаря

Връзка към коментар

Ако кажеш и колко рано е това рано....

 

Сега погледнах - Уиз си сменят полетите от понеделник/петък вечер на вторник/събота сутрин.

На пристигнае нямаш проблем - 98/99 вървят от 06:45, трамвая от 8.

 

За връщане обаче е малко рисковано - първия 98 стигат в 06:45, тоест имате 30 минути да минете секюрити и гранична проверка. Сутрин има доста полети и си стават опашки и на двете места.

Редактирано от adreno
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, магеланци,

Предстои ни първо посещение на Париж, но заради децата започваме с Дисниленд, а след това и към музеите.

Моля за помощ - какъв е варианта за транспорт от Буве до Марн ла Вале за семейство с деца? 😧

Благодаря предварително!

 

Връзка към коментар
преди 20 минути , Хриси каза:

Здравейте, магеланци,

Предстои ни първо посещение на Париж, но заради децата започваме с Дисниленд, а след това и към музеите.

Моля за помощ - какъв е варианта за транспорт от Буве до Марн ла Вале за семейство с деца? 😧

Благодаря предварително!

 

Шатъл е най-добре да си резервирате. Ще ви чака на летището и ще ви остави пред хотела там.

Аз съм ползвала този: RS TRANSPORT , но има и много други.

Някои от тях съм споменала в пътеводителя

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Mary каза:

Шатъл е най-добре да си резервирате. Ще ви чака на летището и ще ви остави пред хотела там.

Аз съм ползвала този: RS TRANSPORT , но има и много други.

Някои от тях съм споменала в пътеводителя

Благодаря, Mary!💐

Връзка към коментар

Здравейте,

Имаме вече резервиран хотел! Дайте малко кураж 😳 - Kyriad , rue Baron de Roy. Мисля, че се пада в 12 арондисман. Как ви се струва? Района виждам, че е от всичко далече, дано да няма проблеми с вечерното прибиране...

Откъм лесно транспортиране към красотите и после към Буве как е според вас?

И друго - прерових всички карти, които видях тук, но не видях спирките на корабчетата, а мислех да ги ползваме и за превоз...

Връзка към коментар

Не е лошо мястото, баш до Берси. Наблизо има търговски център, с места за пхапване (Bercy Village). С метрото няма да имате проблеми с придвижването.

 

Иначе за кои корабчета питаш? Ако е за Batobus, това са им спирките:

http://www.batobus.com/en/stations.html

Като кликнеш на всеки от монументите се отварят повече подробности.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, Роца каза:

Не е лошо мястото, баш до Берси. Наблизо има търговски център, с места за пхапване (Bercy Village). С метрото няма да имате проблеми с придвижването.

 

Иначе за кои корабчета питаш? Ако е за Batobus, това са им спирките:

http://www.batobus.com/en/stations.html

Като кликнеш на всеки от монументите се отварят повече подробности.

 

 

Благодаря, Роца!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

Ние продължаваме с транспортните чудения...

Моля, някой запознат да пише - двама възрастни с две големи деца, какъв ни е варианта за предвижване от Дисниленд, където сме за две нощувки, с куфари, до хотела в Париж - 12 аррондисман, близо до Берси.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Хриси каза:

Здравейте,

Ние продължаваме с транспортните чудения...

Моля, някой запознат да пише - двама възрастни с две големи деца, какъв ни е варианта за предвижване от Дисниленд, където сме за две нощувки, с куфари, до хотела в Париж - 12 аррондисман, близо до Берси.

От Дисниленд се качвате на RER A до спирка Nation. Там сменяте с Метро 6 до Bercy.

Връзка към коментар

Аз имам малко глупав въпрос, но от неделя ми е в главата🙂- в градините на Версай или в други открити части може ли човек да си запали цигара?

В гугъл пише, че е забрането в закритите части, но това не съм си и помисляла да направя.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравей!

 

Да откриеш как се стига от точка А до точка B днес е по-лесно от всякога. Аз използвам или сайтът rome2rio.com, или стандартното приложение за мобилни телефони Google Maps. И в двете всичко, което трябва да направиш е да въведеш имената на началната и крайната точки, и ще ти излязат различни варианти за транспорт с графици, маршрути, ориентировъчни цени и други.

 

Имай предвид обаче, че тези методи не са 100% сигурни - преди 3 седмици точно в Париж трябваше да хвана един автобус недалеч от Айфеловата кула, който обаче така и не дойде на посочената спирка - оказа се че в събота полицията отцепва улици по центъра и придвижването на автобусите се променя. Така че има значение на коя дата пътуваш, по кое време на деня и т.н.

 

Винаги е вариант да ползваш услугите на такси или Uber, които със сигурност ще намерят как да стигнат, но цената няма да е малка (както и на всичко останало в Париж впрочем:)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преместих мненията в темата за бързите въпроси.

 

И уточнение към казаното по-горе - от Chatelet-Les Halles се прехвърляш от RER A на RER B (посока Mitry-Claye / Aéroport Charles de Gaulle), като внимаваш при идването на влака да погледниш на светлинното табло, че спира на Стад дьо Франс, защото някои влакове се директни от Gare de Nord до летището.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, Магеланци! 

Никъде не успях да намеря транспорт от Ница до Сен Тропе!!! Разбрах, че няма влак, но пък нищо да не се движи?! Моля, помагайте! Благодаря!

Връзка към коментар
На 27.03.2019 г. в 20:07, ДиянаВ каза:

Аз имам малко глупав въпрос, но от неделя ми е в главата🙂- в градините на Версай или в други открити части може ли човек да си запали цигара?

Може, никой не ни е правил проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Катерина каза:

Здравейте, Магеланци! 

Никъде не успях да намеря транспорт от Ница до Сен Тропе!!! Разбрах, че няма влак, но пък нищо да не се движи?! Моля, помагайте! Благодаря!

Помагам,колкото мога!

От Nice до Saint Raphael се движат влакове включително и TGV.След това трябва да се стигне до близкият до Сен.Рафаел -Sainte Maxime,от където до Сен Тропе се движат автобус 7601 с цена на билета 3 евро за около 40-50 минути и ферибот за 7-8 евро но пристига само за 15 минути.Ферибота е за препоръчване.Същият този автобус 7601 тръгва и от Сен.Рафаел,така че може да се хване направо от там.Иначе до Сен Тропе има и ферибот от Сен Рафаел.

Пътуване без прикачване,по тази отсечка с публичен транспорт не е възможно,освен ако не си наеме такси или споделена кола или пък не ползвате uber.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Имам едно бързо питане, че в края на месеца ще посетим и ние Париж!

1. Планирам да взема Navigo Weekly за всички зони, тъй като апартамента ни е в 19ти район (до Square Claude Bernard на бул.Макдоналд) и ще се налага често ползване на транспорта, а имам и планиран Дисниленд! Никъде в сайта им не видях опция за такава карта за деца. Има ли такава изобщо или и за тях е същата цена, като за нас? Децата са на 10 и 11г.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.