Прескочи до съдържание

Франция - бързи въпроси


Mary

Препоръчани мнения

4 hours ago, Дидко said:

Имам едно бързо питане, че в края на месеца ще посетим и ние Париж!

1. Планирам да взема Navigo Weekly за всички зони, тъй като апартамента ни е в 19ти район (до Square Claude Bernard на бул.Макдоналд) и ще се налага често ползване на транспорта, а имам и планиран Дисниленд! Никъде в сайта им не видях опция за такава карта за деца. Има ли такава изобщо или и за тях е същата цена, като за нас? Децата са на 10 и 11г.

И ние сме края на месеца - двама възрастни и едно дете, което там ще направи 10. Прецених, че най-изгодно ще е да вземем 2 седмични карти навиго всички зони и 1 Paris Visite зони 1-5 5 дни за дете 32.90 евро. Само тази карта е за деца до 11 години и има намаление 50%. Иначе намаленията за деца са при билетите и карне-то 10 билета, но важат до 10 годишния рожден ден.

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към коментар

Да, но тази карта няма намаление за деца. Понеже важи от понеделник до неделя, в моя случай не ме устройва за детето, тъй като ми трябва билет до летището в понеделника на следващата седмица. За това ще ползвам туристическата за дете до 11 години, която е 5 календарни дни. 

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте, ще пътувам до Париж за концерт. Според скицата на сайта на Stade de France трябва да се придвижа с RER D. 

Смятам да го хвана от Châtelet-Les Halles и да сляза на RER 😧 станция Stade de France - St Denis. 

Това е упоменато поне в сайта. Тъй като на транспортния сайт не се вижда RER D можете ли да ми кажете дали това е коректния маршрут? 

 

Връзка към коментар
7 hours ago, silviam said:

Здравейте, ще пътувам до Париж за концерт. Според скицата на сайта на Stade de France трябва да се придвижа с RER D. 

Смятам да го хвана от Châtelet-Les Halles и да сляза на RER 😧 станция Stade de France - St Denis. 

Това е упоменато поне в сайта. Тъй като на транспортния сайт не се вижда RER D можете ли да ми кажете дали това е коректния маршрут? 

 

 

Мисля, че е RER B. Поне преди една седмица с влака за летище Шарл де Гол спряхме на гара Стад дьо Франс. Преди една страница по-назад @Роца е писала да се внимава и гледа на светлинното табло, защото не всички влакове за летището спират на гарата за стадиона.

Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Мисля, че е RER B. Поне преди една седмица с влака за летище Шарл де Гол спряхме на гара Стад дьо Франс. Преди една страница по-назад @Роца е писала да се внимава и гледа на светлинното табло, защото не всички влакове за летището спират на гарата за стадиона.

Да, това е единия вариант. Просро спрямо входа от който трябва да влезем ми дава RER D а не го откривам на официалния сайт. 

Screenshot_20190604_011031_com.google.android.apps.docs.jpg

Връзка към коментар

@neuromancer е прав 🙂 - и двата РЕРа спират на Стад дьо Франс, вече зависи от коя страна е най-близкият ви вход.

RER D може да го вземете от Chatelet-Les Halles в посока Creil и да слезете на спирката Stade de France - Saint-Denis.

 

Самата линия, като маршрут не я намирате на най-известния сайт за транспорта, защото само РЕР А и РЕР В (заедно с метрото, трамваите и част от автобусите) принадлежат към Режията на парижкия транспорт (RATP). Другите линии РЕР, както и влаковете, обслужващи предградията, са част от френските железници (SNCF). Затова на сайта на RATP ще намерите само маршрутите на линиите, които обслужват. Но на картата виждате всички линии.

Ако искате да проверите за маршрут, който да включва всички възможни линии, по-добре използвайте сайта Via Navigo, той е по-адаптиран за търсения, излизащи извън Париж:

https://www.vianavigo.com/en/home

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Тъй като утре летим имам още един много спешен въпрос, за който сега се усетих. 

Този вид карта, за зони 1 и 2 обслужва ли RER D след като той е към френските железници? 

https://www.ratp.fr/en/titres-et-tarifs/mobilis

Връзка към коментар
18 minutes ago, silviam said:

Тъй като утре летим имам още един много спешен въпрос, за който сега се усетих. 

Този вид карта, за зони 1 и 2 обслужва ли RER D след като той е към френските железници? 

https://www.ratp.fr/en/titres-et-tarifs/mobilis

Стад де Франс е 2 зона, значи картата върши работа.

Важи до 23.59 часа, т.е. до този час трябва да е активирано/чекирано влизането в гарата. Излизането може и да е по-късно.

Връзка към коментар

Здравейте,
някъде из форумите четох за безплатен вход за рожденици по разни забележителности в Париж. Намирам единствено за корабчета по Сена. Някой има ли информация за други места с такава оферта? 
Благодаря предварително Simple Smile

Връзка към коментар

Признавам, че на мен нищо не ми говори. Сега погледнах, но май само корабчето по Сена е безплатно в деня на рождения ден, не можах да намеря информация за други забележителности.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Не ми говореше нищо допреди малко, което значи, че срутването не е било достатъчно голямо, за да му отделят внимание по националните медии.

Сега погледнах в пресата - през февруари миналата година наистина е имало срутване на част от скалната стена (за щастие, без жертви), в частта преди Голямата арка:

 

 

DSC_0519-854x596.jpg

 

Редактирано от Роца
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

To реално погледнато такива скали, както и прозореца в Малта, са се образували чрез срутване и докато морето е там да подкопава основата си се срутват непрекъснато. Скали пак ще има, просто изгледа е друг

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 4 часа, Сосче! каза:

От Ница до Монако с вертолет- моля за малко помощ,линк,мнения,благодаря! 

HELI AIR MONACO

 

Имахме някъде магелански репортаж на тази тема ... 
 

P.S. А, ето го - цък - въпреки че за 4 години сигурно са се променили разни неща, например цените ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.