Прескочи до съдържание

Франция - бързи въпроси


Mary

Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, някой може ли да сподели опит с ползването на билет за Айфеловата кула "стълби+асансьор", който предпочитам да взема, но за съжаление не  предлагат онлайн. Какво би било полезно да знам, освен че последното качване по стълбите е в 17 часа?

Връзка към коментар

Искам да попитам за придвижване от Летище Шарл де Гол дo Gate de Nord, виждам, че най изгодно е пътуването с RER и най бързо с цена 11, 40 евро за 35 мин.  Стига да мога да изляза от това литище и стигна да гарата .  Като разглеждам картата, колко ли време ще ми трябва...голяма какафония Толкова не го обичам този Париж. Въпросът ми е това ли е наистина най удобния и ефтин превоз. Понеже се очертава едно след Коледно посещение и просто се налага да е през Париж, иначе не бих си го причинила. Другият ми въпрос е, смятам да си взема хотел до Gare de Nord,това добре ли е, защото на другия ден пък трябва да си хвана самолета за София, разбира си от другото далечно и крайно неприятно летище Бобе. За там знам, че ползвахме влак и после автобус. Някой да ми напомни така ли е и кои точно бус се вземаше или има по лесен и ефтин вариант. От къде точно да си взема билета на летището за този RER . Темата е досата дълга, уж я преглеждах, но е възможно да се повтарям. Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Цетата на билета от Шарл де Гол към центъра е 10.30 евро. Ако си гледала сайта/приложението навиго, там слагат към този билет и още един единичен билет за метрото в града. На мен на същото летище продавачът ми каза, че не е необходим. И така се оказа, с един билет от летището до зона 1, след което се включваш в мрежата на метрото.

Чела съм, че може и с автобус. Забравих номера, но се пътува доста време. При смяната на зоните валидираш общо 3 билета. За разлика от 4-5 евро ... Аз предпочетох удобството на влака.

Кацнахме на терминал 3. Пеша до терминал 1, където е гарата на RER. Там се продават и билетите - на гише и автомати. Между двата терминала се върви около 4-5 мин. Има надписи to the train или нещо такова беше. Терминал 3 е малък, няма навалици и бързо и лесно излязохме. Вие на кой терминал кацате?

Връзка към коментар

Гарата на РЕР е баш в средата на летището и има табелки на всяка крачка. Трябва талант да се загубиш.

edito_navettes-inter-terminaux-paris-cdg

От друга страна ако се цели удобство и сте примерно четирима, направо си вземете трансфер до Бове и спете там (предполагам има хотели), ако минаването през Париж е стресиращо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
15 hours ago, ZORI said:

Искам да попитам за придвижване от Летище Шарл де Гол дo Gate de Nord, виждам, че най изгодно е пътуването с RER и най бързо с цена 11, 40 евро за 35 мин.  Стига да мога да изляза от това литище и стигна да гарата .  Като разглеждам картата, колко ли време ще ми трябва...голяма какафония Толкова не го обичам този Париж. Въпросът ми е това ли е наистина най удобния и ефтин превоз. Понеже се очертава едно след Коледно посещение и просто се налага да е през Париж, иначе не бих си го причинила. Другият ми въпрос е, смятам да си взема хотел до Gare de Nord,това добре ли е, защото на другия ден пък трябва да си хвана самолета за София, разбира си от другото далечно и крайно неприятно летище Бобе. За там знам, че ползвахме влак и после автобус. Някой да ми напомни така ли е и кои точно бус се вземаше или има по лесен и ефтин вариант. От къде точно да си взема билета на летището за този RER . Темата е досата дълга, уж я преглеждах, но е възможно да се повтарям. Благодаря предварително!

 

8 hours ago, ДиянаВ said:

Кацнахме на терминал 3. Пеша до терминал 1, където е гарата на RER. Там се продават и билетите - на гише и автомати. Между двата терминала се върви около 4-5 мин. Има надписи to the train или нещо такова беше. Терминал 3 е малък, няма навалици и бързо и лесно излязохме. Вие на кой терминал кацате?

Сега видях, че не съм се изразила много точно в горния пост.

РЕР В спира/тръгва от две места на летището. В посока летище - Париж първата спирка е на Терминал 2. Следващата е Roissypole - Gare, която обслужва пътникопотока от терминал 1 и терминал 3. Пеша от терминал 3 до гарата Roissypole е 4-5 мин. Не е необходим, а и за този терминал 3 няма летищен превоз. За това е от значение на кой терминал кацате.

Връзка към коментар

Мислете ли, че Париж - София след Коледа цена от 70 евро е ОК...ама без багаж.... :(. Няма ли да има някаква промоцийка или какви кодове да ползвам да смъкна още малко

Връзка към коментар

Здравейте,някакви идеи за нощувка в центъра  на Париж да е под 100 евро? Става въпрос за кацане на Шарл де Гол с air france и после прехвърляне

на Orly на следващия ден.Имам 1цял ден и заминавам от Orly на обяд.Мисля си ,че в центъра ще ми е най-удобно.Гледах през booking.com и air.bnb.

Мястото на спане трябва да е някъде по-средата между 2те летища,за да имам време за разглеждане ,спане и трансфер до Orly.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, 

предстои ни семейна почивчица в Париж от 26.12.2019 до 29.12.2019г. Наясно сме, че за 3 дни малко неща ще видим, но така се получиха нещата. Хотелът ни ще е Hôtel Novotel Suites Paris Velizy. И понеже кацаме и излитаме от Бове, чуденката ни е дали е по-добре да вземем рент-а-кар директно от летището за времето на престоя ни и връщане там преди да излетим или шатъли + билети или карти за транспорт. Единствено видях, че в центъра на града има зони за паркиране в Магеланския пътеводител. Тъй като хотела е на 8км от Версай - от него ще започнем обиколката ни втория ден. Първия ден кацаме в 09.30ч, до 11-12,00ч настаняване, хапване и ще се отправим към центъра (още не сме определили какво ще посетим за половин ден, Айфеловата кула със сигурност). Искаше ни се и до Дисни ленд да прескочим, но странно в сайта им ми се получи за 2 големи и две деца(8 и 12) да платим към 600 лв. Може и в мен да е грешката - ще опитам пак :). Ще се радвам да споделите какво задължително трябва да се види/посети за това кратко време и да не е отегчително за децата.

Връзка към коментар

Не препоръчвам Париж с кола, но като гледам къде Ви е хотела ...

Ако сте с кола, защо искате да се настаните и после в Париж (все пак хотела не е в Париж)? Платени целодневни паркинги колкото искате (не много евтини предполагам).

За кулата вземете билети от рано със запазен час. По това време няма много туристи, но все пак да сте сигурни, че няма да се чака.

Ако не е много студено една дълга разходка от НотерДам през Лувъра до Арката и после към Кулата (за 3-4ч се прави).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Borkata каза:

Здравейте, 

предстои ни семейна почивчица в Париж от 26.12.2019 до 29.12.2019г. Наясно сме, че за 3 дни малко неща ще видим, но така се получиха нещата. Хотелът ни ще е Hôtel Novotel Suites Paris Velizy. И понеже кацаме и излитаме от Бове, чуденката ни е дали е по-добре да вземем рент-а-кар директно от летището за времето на престоя ни и връщане там преди да излетим или шатъли + билети или карти за транспорт. Единствено видях, че в центъра на града има зони за паркиране в Магеланския пътеводител. Тъй като хотела е на 8км от Версай - от него ще започнем обиколката ни втория ден. Първия ден кацаме в 09.30ч, до 11-12,00ч настаняване, хапване и ще се отправим към центъра (още не сме определили какво ще посетим за половин ден, Айфеловата кула със сигурност). Искаше ни се и до Дисни ленд да прескочим, но странно в сайта им ми се получи за 2 големи и две деца(8 и 12) да платим към 600 лв. Може и в мен да е грешката - ще опитам пак :). Ще се радвам да споделите какво задължително трябва да се види/посети за това кратко време и да не е отегчително за децата.

Може да погледнете за хотел на Дисни. В цената влиза и посещение на парка за дните, в които сте в хотела (една нощувка - два дни в парка). Понякога излиза на същата цена като само билетите. После се местите, ако целта е и Париж.

To пък сте само 3 дни в Париж и два дена в Дисниленд може да ви дойдат излишни

Връзка към коментар

Цената за Дисни не ме учудва. Индивидуалните билети са доста скъпи, особено по време на празници и ваканции. Също така, децата над 11 години, се водят възрастни, така че във вашия случай, ще бъде 3 възрастни и  дете. Сега го проиграх на френския сайт, за 27 декември (петък), ми дава цена за 1 ден/1 парк за четирима ви малко над 300 евро.

Имайте предвид, че паркирането в центъра на Париж си е трудно, въпреки че по времето, в което ще сте тук, много хора ще са в отпуска и движението ще е сравнително прилично. Но може и да откарате 30 минути в търсене на паркомясто. Проблемът на Велизи е, че хотелът ви е в търговска зона (срещу него е един от големите молове, Vélizy 2, или както се нарича от месец насам Westfield), но близо до него няма удобен транспорт за Париж. Така че, ако останете в този хотел, придвижването с кола ще ви е най-удобно, иначе ще губите много време в транпорт. Другият вариант е, с колата да стигнете до гарите  Viroflay Rive gauche, Chaville Rive Gauche или Sèvres  Rive Gauche, откъдето имате повече или по-малко директни влакове до гара Монпарнас в Париж. Така ще може да оставите колата на паркинга на гарата и да отидете сравнително лесно до центъра на Париж. Но, ако имате възможност/бюджет, бих ви препоръчала да потърсите хотел на по-достъпно място.

 

Връзка към коментар

Благодаря много за бързите отговори 🙂 Хотела беше избран по няколко признака - семейна стая/апартамент, която да не е 15кв.м.; включена закуска; цена. Оказа се че в този период повечето такива са заети (или не са ги пуснали за продажба в booking и airbnb). За рент-а-кар по-скоро ме интересуваше, ако ценово се доближава до ползването на шатъл (който в нашия случай е около 200 лв) + билети за транспорт/карти и обстоятелството, че на 29-ти трябва да сме най-късно 07,30ч на летище, то дали не си заслужава автомобила.

Дисни май ще пропуснем 🙂 Вариант за смяна на хотел няма, така, че нагласям програмата според обстоятелствата 🙂

Какво задължително трябва да посетим?

Връзка към коментар
2 hours ago, Borkata said:

 

Какво задължително трябва да посетим?

Посветете се на коледната атмосфера и украса. Много красиви снимки от миналата година е публикувала Роца в една друга тема - Ало! Ало! - Новини от Париж, страница 10 от темата. Предполагам, че и тази година през ноември пак ще ни осведоми какви събития се очакват.

Моето предложение е да зърнете Галери Лафайет, разкошно украсен.

Връзка към коментар
преди 14 часа, Borkata каза:

🙂

Какво задължително трябва да посетим?

Няма нищо задължително, никой не ви проверява дали сте посетили Големите 10, и колко време сте останали пред Мона Лиза (било средно 4 секунди, научих тази сутрин) 😉😉😉 

Аз бих ви препоръчала да съставите програмата в зависимост от това какво на вас ви харесва и ви се гледа (забележителности, музеи, градини, нещо като за децата...). Направете си списък какво според вас трябва да видите, за какво се сещате веднага като ви кажат "Париж", допълнете още с няколко "пожелателни" посещения и полека-лека идеите ще се избистрят. После може да пуснете тема с програмата, и ако трябва, ще помагаме с детайлите. 

 

@ДиянаВ, и тази година ще има, живот и здраве, ама още е рано, след месец и нещо ще пуснат витрините. Вчера гледах, че са започнали да монтират лампите по дърветата на Шанз-Елизе.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
32 minutes ago, Vyara said:

Какво ви е мнението за качване на Айфеловата кула? Ниво 2 или Топ?

Като за бърз въпрос, бърз отговор: страхотно е! Аз предпочетох като ще се качвам да е топ 😃

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.