Прескочи до съдържание

Франция - бързи въпроси


Mary

Препоръчани мнения

49 minutes ago, Роца said:

Какво имаш предвид под "платени паркинги"? Подземните, или паркиране на улицата?

 

 

Подземен паркинг имах предвид. Предварително ли се заявява колко ще се стои или при заминаване засича времето и така се определя цената. Ако плащанията са през Revolud дали ще има проблем?

Идеята е да се паркира някъде около Монпарнас например и цял ден разходки с почивки на юг от Сена и прибиране вечерта. На следващия ден паркиране около (не знам, не съм измислила още), но в северната част на града и отново обиколки до вечерта.

 

Идването ни ще е 26 - 29.12 🙂

Връзка към коментар

Не, не се заявява предварително. На влизане си вземате билет от автомата до бариерата, оставяте колата и излизате. След това минавате през автомата за плащане, плащате в зависимост от изкараното време и после имате (ако не ме лъже паметта) 15 минути да излезете. Запазете билета, защото ще ви трябва да го пъхнете в автомата до бариерата на излизане.

По време на периода, в който ще сте тук, движението ще е прилично, много хора ще са в коледна ваканция.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въпрос към посетилите Ница наскоро и летели  с wiz моля споделете опит.  Полетът за София е в 8 сутринта от терминал 2 търсих възможности как да се придвижа така, че да съм там в 6, но засега нямам решение. Автобусите 98 и 99 са спрени по някаква причина а трамвай №2 започва да се движи след 7.

Връзка към коментар
26 minutes ago, poppopov said:

Въпрос към посетилите Ница наскоро и летели  с wiz моля споделете опит.  Полетът за София е в 8 сутринта от терминал 2 търсих възможности как да се придвижа така, че да съм там в 6, но засега нямам решение. Автобусите 98 и 99 са спрени по някаква причина а трамвай №2 започва да се движи след 7.

Ако искаш погледни темата Препоръки за програма Ница и Лазурен бряг - последната страница. Ако не откриеш отговор, задай въпроса и там🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , poppopov каза:

Въпрос към посетилите Ница наскоро и летели  с wiz моля споделете опит.  Полетът за София е в 8 сутринта от терминал 2 търсих възможности как да се придвижа така, че да съм там в 6, но засега нямам решение. Автобусите 98 и 99 са спрени по някаква причина а трамвай №2 започва да се движи след 7.

Скоро и аз гледах разписанието на трамвай 2,точно за ранният полет-първият тръгва в 4:45 от Ница.Ето:

image.png.519a79890f42ee82d8fffb7019b5e604.png

Ако гледаш квадратчето в синьо,то значи,че от 7:03 до 19:29ч има трамвай на всеки 4 минути.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

преди 12 минути , Мари Николова каза:

Скоро и аз гледах разписанието на трамвай 2,точно за ранният полет-първият тръгва в 4:45 от Ница.Ето:

image.png.519a79890f42ee82d8fffb7019b5e604.png

Ако гледаш квадратчето в синьо,то значи,че от 7:03 до 19:29ч има трамвай на всеки 4 минути.

Благодаря  Мари!

Връзка към коментар

Защо да плащате луди такси за паркинг. По-добре си резервирайте един хотел от веригата Формула 1 възможно по-централно разположен. Обикновено предлагат и безплатен паркинг за клиентите си! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Търся рентал кар компания в Марсилия, за да наема кола за 1 ден. В предвид краткосрочния наем , допълнителни условия са:

1. Да е в градската част

2. Да платя цялостна застраховка и да не ме занимават с блокиране на суми по картата.

 

На Лондон Лутън - Easyrent ми свършиха чудесна работа при подобни изисквания

Връзка към коментар

Здравейте,

 

ще кацнем на 01.04 в 19:10 ч. на летище Бове. Следва нощувка в Париж и сутринта разглеждане на...каквото можем. На 02.04 в 17:20 ч. ни е полетът от летище Орли за Ню Йорк. В тази връзка имам следните въпроси:

- моля да предложите вариант за придвижване от Бове към центъра, максималко бърз и икономичен;

- също така, моля за съдействие относно мястото за настаняване - къде да резервирам хотел, хем да е близо до връзките с летищата, пък и да е близо до забележителностите? Мислех си около Триумфалната арка?

- за такъв кратък период освен Триумфалната арка, Сена и Айфеловата кула нещо друго можем ли да видим?

- моля за предложение и за трансфер до Орли, от там където ще ни е хотелът. Според вас в колко часа най-късно трябва да тръгнем от хотела?;

- ако имате други препоръки, моля - кажете. 

 

Благодаря предварително 🙂 

Връзка към коментар
4 hours ago, Eva eva said:

Здравейте,

 

ще кацнем на 01.04 в 19:10 ч. на летище Бове. Следва нощувка в Париж и сутринта разглеждане на...каквото можем. На 02.04 в 17:20 ч. ни е полетът от летище Орли за Ню Йорк. В тази връзка имам следните въпроси:

- моля да предложите вариант за придвижване от Бове към центъра, максималко бърз и икономичен;

- също така, моля за съдействие относно мястото за настаняване - къде да резервирам хотел, хем да е близо до връзките с летищата, пък и да е близо до забележителностите? Мислех си около Триумфалната арка?

- за такъв кратък период освен Триумфалната арка, Сена и Айфеловата кула нещо друго можем ли да видим?

- моля за предложение и за трансфер до Орли, от там където ще ни е хотелът. Според вас в колко часа най-късно трябва да тръгнем от хотела?;

- ако имате други препоръки, моля - кажете. 

 

Благодаря предварително 🙂 

Понеже Роца е на Коледни базари до неделя вечер, за да й оставим време за захлас в Елзас и забрава на Париж, ще си позволя да пиша🙂

Наскоро беше пусната тема Трансфер от Орли до центъра на Париж. Ако искаш я виж. Може да има нещо полезно и за теб🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Понеже още съм във влака 😂, мога да допълня, че Бове - Париж вечерта най-лесно ще е с шаръла от летището, макар и не най-евтиното. Другият вариант е да се придвижите до гарата в град Бове и после оттам с влак до Gare de Nord, но ще ви отнеме много повече време и ще пристигнете в Париж по нощите.

Хотелът може да го резервирате около Триумфалната арка, ще е лесно да се придвижите до района от спирката на шатъла. 

За един ден в Париж и то не цял, ще може да видите основното. Мисля, че в пътеводителя за Париж бях пуснала един примерен маршрут, с който може да видите най-известните места за няколко часа. 

До Орли после от Париж може да вземете Orlybus, който спира на Denfert Rochereau и стига до летището. Другият вариант е с електричната (РЕР В), но после ще трябва да вземете допълнителен шатъл, който струва майка си и баща си. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря много за отговорите! Чак април ще пътуваме, та има време, ще проуча. Зор ми беше най-вече за хотела, нали е Черен петък, да резервирам изгодно 🙂 

Връзка към коментар

Май съм готова с парижката програма 🙂 

- това е шатъла от Бове, нали? Направо с него ще се придвижим https://www.aeroportparisbeauvais.com/en/acces-et-transports/navettes/

- видях, че шатълът спира съвсем близо до Триумфалната арка, точно там букнах и хотел;

- и кръчма набелязах близо до хотела, с френски манджи 🙂 https://lepetitacacia.fr/fr

- за трансфера до Орли на следващия ден мисля да ползвам това https://boutique.lebusdirect.com/en/?ligne=1&billet=5

Нещо не можах да се ориентирам с Orlybus, а lebusdirect тръгва почти пред хотела ни. ОК е, нали?

- най-важният въпрос ми е - ако ползвам този автобус в колко часа да го хвана, при положение, че полетът ни от Орли е в 17:20 ч. Мисля си, че в 13:00 ч. е добре, ще имам повече от 1 час резерв. Самият трансфер го дават 50-60 минути.

- програмата в самия Париж - мисля да закусим рано-рано и 8 ч. да сме на линия. С метрото до Айфеловата кула, снимки от към Трокадеро, след това пак с метрото да се снимаме пред стъкления купол на Лувъра, от там през градините до площад Конкорд. След това отново с метрото до половината на Шанз-Елизе и пеша до хотела, та да успеем за трансфера в 13:00 ч. Добре ли ви се струва?

 

Предварително благодаря за съдействието 🙂 

 

Връзка към коментар
преди 17 часа, Eva eva каза:

Май съм готова с парижката програма 🙂 

- това е шатъла от Бове, нали? Направо с него ще се придвижим https://www.aeroportparisbeauvais.com/en/acces-et-transports/navettes/ - да, този е

- видях, че шатълът спира съвсем близо до Триумфалната арка, точно там букнах и хотел;

- и кръчма набелязах близо до хотела, с френски манджи 🙂 https://lepetitacacia.fr/fr - изглежда добре🙂, месото би трябвало да им е доста добро (като прегледах менюто), десертите ми се виждат една идея по-скъпи от средното за този клас бистро. 

- за трансфера до Орли на следващия ден мисля да ползвам това https://boutique.lebusdirect.com/en/?ligne=1&billet=5

Нещо не можах да се ориентирам с Orlybus, а lebusdirect тръгва почти пред хотела ни. ОК е, нали? - щом ви е по-удобно, няма проблем. Orlybus тръгва от друго място и ще трябва да вземете допълнително метро от хотела.

- най-важният въпрос ми е - ако ползвам този автобус в колко часа да го хвана, при положение, че полетът ни от Орли е в 17:20 ч. Мисля си, че в 13:00 ч. е добре, ще имам повече от 1 час резерв. Самият трансфер го дават 50-60 минути. - за тези часове е добре, най-дълго ще бъде да излезете от Париж. После по магистралата до летището имате около 10-15 минути и после зависи от движението по отсечката от изхода на магистралата до самото летище. Стига да няма някое произшествие или ремонт, 1 час за трансфер е нормално, ако е извън пиков час.

- програмата в самия Париж - мисля да закусим рано-рано и 8 ч. да сме на линия. С метрото до Айфеловата кула, снимки от към Трокадеро, след това пак с метрото да се снимаме пред стъкления купол на Лувъра, от там през градините до площад Конкорд. След това отново с метрото до половината на Шанз-Елизе и пеша до хотела, та да успеем за трансфера в 13:00 ч. Добре ли ви се струва? - да, много добре, даже може да имате време да включите и още нещо близо до Лувъра/Кнкорд (напр. Palais Royal). Само не разбрах за кой стъклен купол на Лувъра става въпрос - за пирамидата ли?

 

Предварително благодаря за съдействието 🙂 

 

 

Връзка към коментар

@Роца, благодаря много за включването!

Хубаво предложение, ще включа и Palais Royal в програмата, пък вече на място ще преценим какво-що, в зависимост от това как се движим с времето.  За Лувъра - да, имах предвид да видим стъклената пирамида, да се снимаме пред нея и това е :) 

За трансфера - ясно. Все пак, ако всичко е наред, 3 ч. и 20 мин. преди полета би трябвало да сме на летището. Ще има достатъчно резерв за непредвидени обстоятелства 🙂 

 

Здраве да е само. Благодаря ти още веднъж 🙂 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Как става придвижването в Париж, след като има стачка на метрото без 2 линии, че и на влаковете от седмици?

Само пеш и с автомобили ли?

 

Скоро ще ходим и май няма да имаме късмет да свърши стачката, последно на 7 или 9 януари имали срещи синдикатите.

Връзка към коментар

Здравейте :)

Вчера се върнахме от Париж, изкарахме си страхотно.

Бяхме с рент-а-кар от летището в Бове и връщане пак там, нямахме никакви проблеми с придвижването в града, имаше нормалните задръствания в пикови часове (във Варна съм висяла по-дълго време в задръствания). Разхода за паркинги (ползвахме главно Indigo) беше по-малък от разхода за дневни карти за транспорта, а признавам - не знам дали не бихме загубили повече време и в прикачвания и търсене на спирки). За нас рент-а-кар беше идеалния вариант.

Относно стачката - така и не попаднахме на стачкуващи през 3-те дена престой. Единствено на 28.12 около Елисейския дворец имаше засилена охрана и обикаляха в района автомобили със специален режим. Те по-скоро бяха атракция, отколкото нещо притеснително :)

Естествено 3-те дни бяха изключително малко за разглеждане и разходки из града :)

И това в новините как туристите си оттегляли резервациите - нищо такова. Града беше пълен с хора от всякакви държави и съответно и опашките за Лувъра и Айфеловата кула - подобаващи :) Единствено за Версай бях успяла да взема онлайн билети и въпреки, че закъсняхме за определения час - пуснаха ни директно без никакви проблеми :)

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Borkata каза:

Относно стачката - така и не попаднахме на стачкуващи през 3-те дена престой.

Е, то проблемът със стачкуващите не е толкова да попаднеш на тях, а че не работят работят разни услуги, най-вече транспортни. :wink3:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Alexander каза:

Как става придвижването в Париж, след като има стачка на метрото без 2 линии, че и на влаковете от седмици?

Само пеш и с автомобили ли?

 

Скоро ще ходим и май няма да имаме късмет да свърши стачката, последно на 7 или 9 януари имали срещи синдикатите.

Положението полека-лека се оправя, макар и да не е напълно цветущо. Вече напълно са спрени само све линии - 7 бис и 13, по другите линии или движението е нормално (автоматичните 1 и 14), или влакове се движат по време на час пик или цял дан, но с намалено разписание.

РЕР-ите се движат, но по-нарядко, или само в час пик, зависи от линиите. Но все пак има повече влакове, отколкото в началото на декември, когато всичко беше парализирано.

Голяма част от автобусите също се движат, макар и по-нарядко ( от 1 до 3 автобуса на всеки 4 при нормални условия).

Тоест, като цяло, придвижването е възможно, макар и затруднено. 

Алтернативи на автомобила и ходенето пеша са и велосипедите, и тротинетките под наем за споделено пътуване.

Утре ще ходя по работа до Париж с транспорта и ще имам по-преки впечатления.

 

Вие кога идвате насам?

В момента движението като цяло е страшно спокойно, понеже е ваканция и много хора са заминали за празниците. От понеделник всички се връщат на работа и пак ще удряме по 300 - 500 км задръствания в пиковите часове.

Тъй или иначе, ако се чуе за приключване на стачката, ще пиша в темата с новините... ама засега я поддържат. Да видим докога.

Връзка към коментар
На 30.12.2019 г. в 15:49, Alexander каза:

Супер, ще чакам отзиви утре.

Ние отиваме след 2 седмици.

Значи отзивите са, че придвижването без кола е трудно, но все пак възможно... и времеемко. Особено извън пиковите часове.

Метростанциите, по линиите, които не се движат, са затворени, така че няма как да се обърка човек. Обявените влакове се движат по разписание (стига да са обявени). Автобусите са пълни, което ги забавя, но имате възможност да се придвижите от точка А до точка Б.

Проблемът е, обаче, ако трябва да се придвижвате извън час пик (сутрин 6ч30 - 9ч30 и следобед 17ч - 20ч), когато метрото и влаковете спират. 

 

Но, голямо НО! В момента Париж е празен, както през месец август. По улиците са почти само туристи и няма почти никакво движение. Сутринта бях в офиса на фирмата, където работя, на булевард Осман, недалеч от Триумфалната арка, като районът е пълен с офиси. В 9ч15 обикновено е пълно с господа в тъмносини костюми и дами с токчета, бързащи за работа, тази сутрин в 9ч15 по тротоарите бяхме не повече от 10-15 човека. 

Не знам какво ще е положението след 2 седмици, обаче, тъй като нещата се променят с дни. Засега са обявили още една национална стачка на 9 януари, когато се очаква да не стачкува само транспортът. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, планирам посещение в района на Люберон в края на април тази година и търся препоръка за градче за настаняване, което да ни е база за обиколката на района. 3 нощувки с рент а кар. Иска ми се да е някое от чудесните градчета в областта. Представям си, че ще правим разходки през деня с кола, а вечер в самото градче, в което сме отседнали, по ресторанти, кафенета и барове/винарни. Хем ми се иска градчето да е възможно най-чаровно, с възможности за вечерни разходки, но не й претъпкано с туристи, не много голямо, но и не "мъртво" през нощта. Но и не търся някакъв нощен живот, просто да има избор и някакво оживление. Заглеждам следните: Lourmarin, Gordes, l'isle-sur-la-Sorgue, Bonnieux, Murs, Roussillon, Lauris и Cucuron. 

За уточнение, датите съвпадат с кръгла годишнина от сватбата ни.

Връзка към коментар

Здравейте отново,

 

само да попитам - отмениха ми полета с Раян и взех с Уиз за същата дата. Проблемът е, че кацаме доста късно - в 21:20 ч. Предполагам, че след 23 ч. ще сме в Париж, шатълът от летището ще ни остави на Porte Maillot. Хотелът ни е до Триумфалната арка., десетина минутки пеша.  Чудя се - дали ще е безопасно в района по това време? Пеша ли да се придвижим или да търся такси?

 

Благодаря предварително 🙂 

Връзка към коментар
На 10.01.2020 г. в 18:03, gery_2431 каза:

Здравейте, планирам посещение в района на Люберон в края на април тази година и търся препоръка за градче за настаняване, което да ни е база за обиколката на района. 3 нощувки с рент а кар. Иска ми се да е някое от чудесните градчета в областта. Представям си, че ще правим разходки през деня с кола, а вечер в самото градче, в което сме отседнали, по ресторанти, кафенета и барове/винарни. Хем ми се иска градчето да е възможно най-чаровно, с възможности за вечерни разходки, но не й претъпкано с туристи, не много голямо, но и не "мъртво" през нощта. Но и не търся някакъв нощен живот, просто да има избор и някакво оживление. Заглеждам следните: Lourmarin, Gordes, l'isle-sur-la-Sorgue, Bonnieux, Murs, Roussillon, Lauris и Cucuron. 

За уточнение, датите съвпадат с кръгла годишнина от сватбата ни.

Аз ходих до Gordes, l'isle-sur-la-Sorgue. Определено препоръчвам второто. Гордес е красив да отидеш да го заснемеш, особено красив е от пътя, но зимата си беше мъртвило. Второто изглежда да подхожда на описанието, което търсиш. В бонус има много як хоремак с наливна френска мастика баш на центъра. Както се казва, за 3 дни, жената все ще те ядоса 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.