Прескочи до съдържание

Франция - бързи въпроси


Mary

Препоръчани мнения

Галин Маргаритов
преди 3 минути , Galii каза:

До Дефанс едва ли ще ходя,но не се знае .Аз смятам да си купим карти Навиго за всички зони ,да не мисля за билети и да не ме арестуват някъде.По всяка вероятност ще отседнем на rue Graziese а видях ,че там има на пешеходно разстояние ,около километър ,спирка на RER ,Gare d Austerlitz,от която може да се  стигне до Орсай, Айфеловата кула,Версай , че за това се позаинтересувах.

А от спирка Luxembourg до любимото място на Роца - Stade de France😂

преди 2 минути , neuromancer каза:

Само пример давам, иначе е все едно.

Искрено благодаря !

Връзка към коментар
Галин Маргаритов

Нещо ,което не мога да разбера - пише ,че карта Navigo easy е валидна за цялото метро и за RER в зона 1.Цялото метро ,всички зони на метрото ли означава ?

Връзка към коментар
преди 10 минути , Galii каза:

Нещо ,което не мога да разбера - пише ,че карта Navigo easy е валидна за цялото метро и за RER в зона 1.Цялото метро ,всички зони на метрото ли означава ?

Да, защото метрото е една зона.

Връзка към коментар

Сега се зачетох за новата Навиго изи. Разбирам, че това е по-скоро пластика за 2 евро, а не карта, но за разлика от седмичната и месечната Навиго е безименна и без снимка, може да се ползва от друг човек, но не и от няколко хора едновременно пътуващи. В тази пластика се зареждат съответните билети и карти, т.е. замества хартиените билети и за карне от 10 билета излиза по-евтино.

Какъвто билет ти трябва от центъра до Стад дьо Франс, такъв трябва да е зареден в пластиката Навиго изи. Така го разбирам аз, но нека нашият експерт Роца да каже🙂

Връзка към коментар

Много се чудих в коя тема да си задам въпроса...та накрая реших, че тази е подходяща (ако не е, извинявам се 😄 ).

Как стоят към момента нещата с коронавируса във Франция и по-точно от кога българи могат да пътуват свободно до там без да са подложени на карантина във Франция и при прибиране? В нета мернах нещо за 1-ви август, но източникът ми се стори недостоверен и не успях да открия друга информация.

Връзка към коментар

Роца беше без Интернет в продължение на 5 дни, което беше цяла трагедия 🙂. Ще пиша подробности за картите довечера, когато си пусна компютъра. 

По последния въпрос мога да кажа, че засега Франция остава затворена за туристи поне до 15 юни. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 7.06.2020 г. в 14:43, Galii каза:

Нещо ,което не мога да разбера - пише ,че карта Navigo easy е валидна за цялото метро и за RER в зона 1.Цялото метро ,всички зони на метрото ли означава ?

Navigo Easy е карта, която беше създадена миналата година с цел намаляването на хартиените билети. Представлява пластмасов носител, в който може да се зареждат различни краткосрочни абонаменти или билети, в зависимост от нуждите. Може да се закупи от всяка станция (2 евро) и няма нужда от снимка, както е при другите карти Навиго.

В нея може да си заредите карне билети (10 билета), дневен абонамент Navigo Jour или младежки абонамнт а уикенда, както и билети за специалните линии Ormybus Roissybus до летищата Орли и Роаси Шарл де Гол. Разликата с другите карти Навиго е, че с Навига Изи не може да ползвате по-дълъг абонамент (напр. седмичен/месечен).

Ако заредите дневен абонамент, може да го ползвате във всички зони (1-5). Ако заредите карне билети t+, може да ползвате картата в зона 1-2 на метрото (всички линии), както и РЕР в рамките на Париж (изключвайки станциите със специално тарифиране, които са извън тези зони, напр. Дефанс е в зона 3). Ако заредите билети в Навиго Изи, ще може да сменяте метро и РЕР в рамките на 1ч30 минути с един билет без да излизате от метрото. Но не можете да сменяте метро и автобус (както е при хартиените билети). Също така, ако заредите дневен абонамент за деня, а имате вече билети в паса, с предимство ще се ползва абонаментът. Също така, ако имате заредени билети с пълна стойност, не може да заредите допълнително билети с намаление (напр. детски билети).

 

На 3.06.2020 г. в 16:11, Galii каза:

До Дефанс едва ли ще ходя,но не се знае .Аз смятам да си купим карти Навиго за всички зони ,да не мисля за билети и да не ме арестуват някъде.По всяка вероятност ще отседнем на rue Graziese а видях ,че там има на пешеходно разстояние ,около километър ,спирка на RER ,Gare d Austerlitz,от която може да се  стигне до Орсай, Айфеловата кула,Версай , че за това се позаинтересувах.

Сега видях къде ще остеднете. Имай предвид, че от 15 юли нататък започва ремонт по линия РЕР С и влаковете между Garde d'Austerlitz и Javel ще са спрени. Ако не ме лъже паметта, вие май по това време ще сте там, та го имай предвид. В този случай, ще е по-добре да ползвате линия 7 на метрото за дните, в които ще има ремонт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Галин Маргаритов
преди 13 минути , Роца каза:

Navigo Easy е карта, която беше създадена миналата година с цел намаляването на хартиените билети. Представлява пластмасов носител, в който може да се зареждат различни краткосрочни абонаменти или билети, в зависимост от нуждите. Може да се закупи от всяка станция (2 евро) и няма нужда от снимка, както е при другите карти Навиго.

В нея може да си заредите карне билети (10 билета), дневен абонамент Navigo Jour или младежки абонамнт а уикенда, както и билети за специалните линии Ormybus Roissybus до летищата Орли и Роаси Шарл де Гол. Разликата с другите карти Навиго е, че с Навига Изи не може да ползвате по-дълъг абонамент (напр. седмичен/месечен).

Ако заредите дневен абонамент, може да го ползвате във всички зони (1-5). Ако заредите карне билети t+, може да ползвате картата в зона 1-2 на метрото (всички линии), както и РЕР в рамките на Париж (изключвайки станциите със специално тарифиране, които са извън тези зони, напр. Дефанс е в зона 3). Ако заредите билети в Навиго Изи, ще може да сменяте метро и РЕР в рамките на 1ч30 минути с един билет без да излизате от метрото. Но не можете да сменяте метро и автобус (както е при хартиените билети). Също така, ако заредите дневен абонамент за деня, а имате вече билети в паса, с предимство ще се ползва абонаментът. Също така, ако имате заредени билети с пълна стойност, не може да заредите допълнително билети с намаление (напр. детски билети).

 

Сега видях къде ще остеднете. Имай предвид, че от 15 юли нататък започва ремонт по линия РЕР С и влаковете между Garde d'Austerlitz и Javel ще са спрени. Ако не ме лъже паметта, вие май по това време ще сте там, та го имай предвид. В този случай, ще е по-добре да ползвате линия 7 на метрото за дните, в които ще има ремонт.

Благодаря за изчерпателния отговор .Тези Navigo easy нещо не ме кефят ,много трябва да внимавам с тези зони .Спирам се на Navigo decouverte ,нищо ,че пристигаме в сряда ,а те са от понеделник до неделя ,но поне са от 1 до 5 зона на Париж даже и за Версай ,ако правилно съм прочел .

преди 4 часа, Моника каза:

Много се чудих в коя тема да си задам въпроса...та накрая реших, че тази е подходяща (ако не е, извинявам се 😄 ).

Как стоят към момента нещата с коронавируса във Франция и по-точно от кога българи могат да пътуват свободно до там без да са подложени на карантина във Франция и при прибиране? В нета мернах нещо за 1-ви август, но източникът ми се стори недостоверен и не успях да открия друга информация.

Какъв 1 август ,аз съм извадил куфара и го нареждам,на 8 юли смятам да съм в Париж .☺️

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 minutes ago, Galii said:

Благодаря за изчерпателния отговор .Тези Navigo easy нещо не ме кефят ,много трябва да внимавам с тези зони .Спирам се на Navigo decouverte ,нищо ,че пристигаме в сряда ,а те са от понеделник до неделя ,но поне са от 1 до 5 зона на Париж даже и за Версай ,ако правилно съм прочел .

И аз ползвах Навиго седмична /decouverte е за местните парижани🙂 с адрес/ май месец миналата година, а пристигнах в четвъртък. Най-изгодна ми беше защото посетихме Версай и Дисниленд, а и полетите ми бяха от Шарл де Гол. Нямаш грижа колко и къде пътуваш, а при първо ходене искаш доста места да видиш. 

Връзка към коментар
Галин Маргаритов
преди 6 минути , ДиянаВ каза:

И аз ползвах Навиго седмична /decouverte е за местните парижани🙂 с адрес/ май месец миналата година, а пристигнах в четвъртък. Най-изгодна ми беше защото посетихме Версай и Дисниленд, а и полетите ми бяха от Шарл де Гол. Нямаш грижа колко и къде пътуваш, а при първо ходене искаш доста места да видиш

преди 6 минути , ДиянаВ каза:

И аз ползвах Навиго седмична /decouverte е за местните парижани🙂 с адрес/ май месец миналата година, а пристигнах в четвъртък. Най-изгодна ми беше защото посетихме Версай и Дисниленд, а и полетите ми бяха от Шарл де Гол. Нямаш грижа колко и къде пътуваш, а при първо ходене искаш доста места да видиш. 

Навиго седмична не е ли Navigo decouverte ,5 евро пластиката и 22 евро зареждаш за цяла седмица от понеделник до неделя ?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Галин Маргаритов

Коя точно е спирката на Порт майлот на метро 1 в посока Лувъра  ,Гара Ньои - Порта Майо или има отделна станция ?Тази гара не е ли само за RER ,а метрото е отделно ,на около 100 метра ?

Връзка към коментар

Да добавя, че и на други, ако не и на всички спирки с опция за метро и влак има подземна връзка. Казвам го, защото и аз като подготвях пътуването ни и гледах мапса, не ми беше много ясно пешеходното разстояние за прехвърляне как точно става. На място е повече от ясно и лесно за ориентиране. Дори да има някакви ремонти по спирките, пак бяха направени коридори с указателни табели. 

Ще се оправите. Казва го човек, който няма метро в града си, а детето му броеше колко пъти го е ползвало в Париж, за да се хвали в училище 😁

  • Смея се 1
Връзка към коментар
Галин Маргаритов

Да разбирам ,че за метрото мога да вляза и от гарата на RER ,защото има подземна връзка и от самия вход за метрото на самата улица ?

Питам ,защото ще ни е много кратко времето от  пристигането  до настаняването и ще бързаме.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Galii каза:

Коя точно е спирката на Порт майлот на метро 1 в посока Лувъра  ,Гара Ньои - Порта Майо или има отделна станция ?Тази гара не е ли само за RER ,а метрото е отделно ,на около 100 метра ?

 

преди 2 часа, Роца каза:

Спирката на метрото е Porte Maillot. Между двете гари има подземна връзка.

Дали не е затворена тази връзка в момента, заради строителството на новата гара на RER? :rolleyes: 

 

Capture.jpg

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Един бърз въпрос. С последната промоция на Уиз флекс, вече разполагаме с билети София-Ница-София на  11.09-21.09 или 10 пълни дни. Ще наемем кола под наем, но това, което ме човърка в момента е:  Т.к. искаме на видим доста от местана на Лазурния бряг, но и много от класическите селца в Прованс, как би било по-удобно, да имаме една база  (например Антиб) и да движим и на изток и на запад/северозапад, или да разбием престоя на 2 места по 5 нощувки ? Не съм наясно как е трафика в района по това време и дали пътуването би отнело прекалено много време...

 

Скоро ще пусна и конкретна тема с повече въпроси, но горното ме интересува като отправна точка за да започна да нахвърлям някаква програма.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.