Прескочи до съдържание

Франция - бързи въпроси


Mary

Препоръчани мнения

10 hours ago, Яничка said:

Някой да даде идея за кола под наем с неограничени километри за 4-7.09 с взимане и връщане летище Париж Бове? 

Ние бяхме така петък-понеделник и като цяло опция неограничени киломенти не намерих.

В петък вечер работеше само гишето на Авис. Може би другите компании не са имали резервации.

Явно покрай короната доста е спаднал външният туристически поток и почти всичко е на минимум.

И по-добри цени съм виждал преди за Буве, но сега това е положението за жалост ...

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Eдин бърз въпрос относно обстановката във Франция. Предстои ни пътуване след 9 дни (кацаме в Ница и взимаме кола под наем), като планирахме да обиколим Лазурния бряг и Прованс (предимно малки селца). Последните дни обаче Франция затегна мерките и вече в много голяма част от общините носенето на маска е задължително на много открити места (а някъде и изцяло на всички открити места). Пълен списък - тук

 

Та въпроса ми е, какви са настроенията във Франция в момента? Не ми се иска да идем там и Макрон и компания да решат да наложат още по-строги ограничения и да не успеем да видим нищо. Идеята за носене на маски навсякъде също не ми звучи много привлекателно като за 10-дневна почивка... 

Ще съм благодарен ако някой даде малко повече информация, @Роца ?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, П.Кръстев каза:

 

Та въпроса ми е, какви са настроенията във Франция в момента? Не ми се иска да идем там и Макрон и компания да решат да наложат още по-строги ограничения и да не успеем да видим нищо. Идеята за носене на маски навсякъде също не ми звучи много привлекателно като за 10-дневна почивка... 

Ще съм благодарен ако някой даде малко повече информация, @Роца ?

С маските се свиква 😉. Признавам,  и на мен не ми беше много на кеф отначало да се движа навсякъде навън, включително и през отпуската с маска (понеже ние семейно носим маски дори и навън, откакто ни вдигнаха изолацията).  Но след третия ден вече (почти) не обръщах внимание. 

Иначе за момента не предвиждат затягане на санитарните мерки на националто ниво. Както писах и в едпа друга тема, идеята е максимално да се избегне повторна изолация на зялата страна като през март-април. Но, имайте все пак предвид, че Лазурния бряг, както и парижкия район, са "червени зони", тоест, с активно разпространение на вируса. И в тях префектите имат право да променят мерките за сигурност по тяхно усмотрение, ако има горямо увеличение на случаите на зараза (например, да наложат изолация на някой град, дори и да няма изолация на национално ниво като цяло).

  • Харесвам 3
  • Благодаря 3
Връзка към коментар

@Яничка, доколкото познавам (и си спомням 😉) града, май леснодостъпно високо място няма... На първо време се сещам за кулата на катедралата, но ако не ме лъже паметта, те не се посещаваха.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Яничка каза:

Къде в Руан може да се качим по стълби в някоя кула (примерно) за гледка над стария град с шарени къщички?

 

преди 4 минути , Роца каза:

@Яничка, доколкото познавам (и си спомням 😉) града, май леснодостъпно високо място няма... На първо време се сещам за кулата на катедралата, но ако не ме лъже паметта, те не се посещаваха.

Да-а-а-а, ще си трябва дрон.:wink:

Връзка към коментар

Има един висок хълм, пишеше че има наблюдателна тераса, но не знам какво се вижда от там и как се стига, не можахме да намерим транспорт, а и бяхме каталясали, но няма начин да няма. В самия град май няма такова място. Кулата беше в ремонт и голяма част от покрива на катедралата миналата година.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Вчера гледах "Орел и решка" и там се качиха по едни тесни стълбички с хубава гледка, платиха 5-6 евро, но го гледах преди заспиване и не разбрах кое е мястото. Възможно е да е катедралата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Яничка каза:

Вчера гледах "Орел и решка" и там се качиха по едни тесни стълбички с хубава гледка, платиха 5-6 евро, но го гледах преди заспиване и не разбрах кое е мястото. 

Разбрах къде е. Катериш стълбите на часовника Gros-Horloge 🙂
 

Връзка към коментар
На ‎3‎.‎9‎.‎2020‎ г. в 14:47, Яничка каза:

Къде в Руан може да се качим по стълби в някоя кула (примерно) за гледка над стария град с шарени къщички?

Часовниковата кула дава някаква височина.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Balkanka каза:

Как стои въпросът с носенето на маски? Трябва ли на плажа също?

Ако не ме лъже паметта, за плажа не са задължителни като цяло, но зависи от съответното населено място. Ако е на място с висока инфекция като цяло, префектът/кметът може да въведе задължителното носене на маски навън, включително и на плажа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 10.09.2020 г. в 22:02, Роца каза:

Ако не ме лъже паметта, за плажа не са задължителни като цяло, но зависи от съответното населено място. Ако е на място с висока инфекция като цяло, префектът/кметът може да въведе задължителното носене на маски навън, включително и на плажа.

Да, задължителни са на улицата в Ница, но питам за плажа на Ница и за плажове в региона региона - Кап Ферра, Вильфранш...Някъде да се попека без маска...

Връзка към коментар

За този уикенд (четвъртък-неделя) имаме билети за Ница, но, както знаем, нещата във Франция и специално в Ница и региона не изглеждат никак добре: все повече случаи и рестрикции.

Ясно, че е доста субективна преценката дали си заслужава да се ходи при това положение, но се чудех дали някой няма подобна дилема да сподели виждания?  

Връзка към коментар
На 21.09.2020 г. в 22:24, Aureliano каза:

За този уикенд (четвъртък-неделя) имаме билети за Ница, но, както знаем, нещата във Франция и специално в Ница и региона не изглеждат никак добре: все повече случаи и рестрикции.

Ясно, че е доста субективна преценката дали си заслужава да се ходи при това положение, но се чудех дали някой няма подобна дилема да сподели виждания?  

Сега чак Ви виждам питанката. Върнах се от там преди няколко дни и съм много доволна. Вероятно и Вие сте изкарали добре. Маските се носят колкото и тук - за добро или зло....

Връзка към коментар

Едно питане и от мен за цените на регионалните влакове - ТЕР.

Гледам в en.oui.sncf и изглежда като да няма разлика в цените, но нека и експертите си кажат @Фичо @Роца

Реалко, ако е така, няма и нужда от предварително купуване ...

Връзка към коментар
преди 24 минути , jorocontrola каза:

Едно питане и от мен за цените на регионалните влакове - ТЕР.

Гледам в en.oui.sncf и изглежда като да няма разлика в цените, но нека и експертите си кажат @Фичо @Роца

Реалко, ако е така, няма и нужда от предварително купуване ...

Не съм сигурна, че разбирам пранилно въпроса: за разлика в цената на предварително закупените в сравнение със закупуването непосредствено преди пътуването ли? Или друго?

Връзка към коментар
преди 10 часа, Роца каза:

Не съм сигурна, че разбирам пранилно въпроса: за разлика в цената на предварително закупените в сравнение със закупуването непосредствено преди пътуването ли? Или друго?

Да, явно не съм се изразил напълно точно. Има ли разлика в ценитe при предварително купуване на билети за ТЕР или направо на гарата. 

Връзка към коментар

Ами, може и да има,  в зависимост от това, колко време предварително ги купуваш. Например, може да има пуснати в даден момент определено количество билети на промоция, която ще свърши, докато дойде време за пътуването. Но, мисля, че ако купувате за деня онлайн или на гише, разлика няма да има (но, признавам, не съм го пробвала от години, понеже покрай мъжа ми се деформирах 😂 и вече винаги купувам билети предварително). 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, jorocontrola каза:

Има ли разлика в ценитe при предварително купуване на билети за ТЕР или направо на гарата. 

Както вече и Роца е обяснила - може да има разлика за някои промоционални и специални тарифи, за които билетите  може да свършат с наближаване на датата на пътуване, а и не съм сигурен че всички тези тарифи са налични при покупка офлайн, на място. 
Така например за тарифата PRIX CASSÉS на TER Haut de France, за която съм писал тук - ако сега търсиш билети  Париж-Бове за октомври, дава, че билетите по тази тарифа вече са свършили: 


image.png.6a5724339fc561cda132aa81cbb43576.png
 

 

 

но за ноември има налични:

 image.png.99541592e95450aa71b34121c13a63a7.png

А иначе на нормалната тарифа, цените са 14.50€


image.png.33eb670808762b6730a48cfb1c9d0c62.png

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

повдигам темата с въпрос, има ли в момента някакви рестрикции за пътуване из Франция. Имам билети за Париж за началото на август, но ни се иска да отидем до Мон Сан Мишел с влак. Билети гледам, че се продават, но дали е разрешено 🙂

Връзка към коментар
На 23.06.2021 г. в 12:52, mu_ry каза:

повдигам темата с въпрос, има ли в момента някакви рестрикции за пътуване из Франция. Имам билети за Париж за началото на август, но ни се иска да отидем до Мон Сан Мишел с влак. Билети гледам, че се продават, но дали е разрешено 🙂

Извинявай за забавения отговор, но през седмицата се включвам късно и съм го пропуснала 🙂 

В момента рестрикции няма, даже нямаме и вечерен час, та пътуването е свободно из цялата страна. Да видим докога.

Аз се точа за един отскок до Нормандия в началото на август, но още не съм си взела билет.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте, как се влиза във Франция в момента? Отпадна ли задължителен PCR? Може ли само с ваксинационния сертификат?

За Париж има ли по-специфични изисквания, какъв цвят зона е сега? 

Връзка към коментар
преди 38 минути , Jenbel каза:

Здравейте, как се влиза във Франция в момента? Отпадна ли задължителен PCR? Може ли само с ваксинационния сертификат?

За Париж има ли по-специфични изисквания, какъв цвят зона е сега? 

Мисля, че може само с ваксина, не се изисква пср

Преди 1 час, Роца каза:

Извинявай за забавения отговор, но през седмицата се включвам късно и съм го пропуснала 🙂 

В момента рестрикции няма, даже нямаме и вечерен час, та пътуването е свободно из цялата страна. Да видим докога.

Аз се точа за един отскок до Нормандия в началото на август, но още не съм си взела билет.

Благодаря 👍

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.