Прескочи до съдържание

Отменяне на резервация до 24 часа


Препоръчани мнения

Купих билетите София-Варна-София за 76 лв. от vayama. Обаче единия вместо в 16.20 съм го букнала в 04.50 🤣

Сега им писах да го променят, надявам се безплатно, тъй като не са минали 24 часа, пък и цъкнах опцията premium, за да си купя 30$ ваучер срешу 18$.

Връзка към коментар
преди 18 минути , Dreamm каза:

Купих билетите София-Варна-София за 76 лв. от vayama. Обаче единия вместо в 16.20 съм го букнала в 04.50 🤣

Сега им писах да го променят, надявам се безплатно, тъй като не са минали 24 часа, пък и цъкнах опцията premium, за да си купя 30$ ваучер срешу 18$.

По-добре им се обади,че не са много бързи с мейлите.

Редактирано от Мари Николова
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Как се набутах само от елементарна небрежност и недоглеждане - взех си билет Варна - София по схемата Jetcost.es - Mytrip.es ужким за 12.99 евро. Пробвах с Diners Club, не го прие и хем видях, че пише Виза или МК кредитни, вкарах по погрешка една дебитна Виза и не съм погледнал, че има изменение не цената. После в мейла видях, че съм го взел за 47.99 евро. 😞 

Някой знае ли дали има вариант да се върне билета до известен срок? Взех го преди 15-20 мин.

 

Като си платя и чекиран багаж, ще ми излезе 63 евро в една посока... 😞 😞 

 

П. П. За обратния полет вече гледах внимателно, каквато и Виза карта да сложех, пробвах с две дебитни и две кредитни (на Алианц България и на ПИБ), все ми качваше на 47 евро цената. С МастерКард на Алианц ми свали на 11.99 евро и го купих. 

Въпросът ми отгоре остава - някой знае ли дали MyTrip.es дава възможност за отказване от покупката до определен срок от време? Както се казва "Кьорав карти не играе", ама да попитам за всеки случай... 

Благодаря предварително!

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар
преди 6 часа, FlyTraveler каза:

Как се набутах само от елементарна небрежност и недоглеждане - взех си билет Варна - София по схемата Jetcost.es - Mytrip.es ужким за 12.99 евро. Пробвах с Diners Club, не го прие и хем видях, че пише Виза или МК кредитни, вкарах по погрешка една дебитна Виза и не съм погледнал, че има изменение не цената. После в мейла видях, че съм го взел за 47.99 евро. 😞 

Някой знае ли дали има вариант да се върне билета до известен срок? Взех го преди 15-20 мин.

 

Като си платя и чекиран багаж, ще ми излезе 63 евро в една посока... 😞 😞 

 

П. П. За обратния полет вече гледах внимателно, каквато и Виза карта да сложех, пробвах с две дебитни и две кредитни (на Алианц България и на ПИБ), все ми качваше на 47 евро цената. С МастерКард на Алианц ми свали на 11.99 евро и го купих. 

Въпросът ми отгоре остава - някой знае ли дали MyTrip.es дава възможност за отказване от покупката до определен срок от време? Както се казва "Кьорав карти не играе", ама да попитам за всеки случай... 

Благодаря предварително!

Опитай. Пиши им. Нищо не губиш. Аз съм супер доволна от vayama отново. Днес, след като им писах за собствения си гаф, анулираха полета ми и си купих правилния билет. Пишат, че до 5 дни парите ще са ми върнати. Те всъщност са само блокирани да момента. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , Dreamm каза:

Опитай. Пиши им. Нищо не губиш. Аз съм супер доволна от vayama отново. Днес, след като им писах за собствения си гаф, анулираха полета ми и си купих правилния билет. Пишат, че до 5 дни парите ще са ми върнати. Те всъщност са само блокирани да момента. 

Благодаря за отговора. Писах им аз, някъде около един час след покупката. Да видим ще хване ли дикиш... 🙂 До момента нямам отговор.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, FlyTraveler каза:

Въпросът ми отгоре остава - някой знае ли дали MyTrip.es дава възможност за отказване от покупката до определен срок от време? Както се казва "Кьорав карти не играе", ама да попитам за всеки случай... 

До сега не съм чувала за подобна опция при АК.Ако объркаш нещо в данните или както при Dreamm,часа на полета,до 24ч може и да го оправят безплатно,но да върнат пари...

Днес гледах ,че edreams дават възможност до 24часа след купуването на билет от тях,ако намериш същият полет,при същите условия,със същият начин на плащане,но на по-ниска цена, ще ти възстановят разликата. Ако MyTrip.es имат подобна опция и се разтърсиш по-другите сайтове за намаление с Виза Дебит(нали с такава си платил) като www.jetcost.cl -> cl.edreams.com ,дали пък няма да те компенсират.Вероятно те пращам за "зелен хайвер",но нищо по-умно не ми хрумва.🙄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Мари Николова каза:

До сега не съм чувала за подобна опция при АК.Ако объркаш нещо в данните или както при Dreamm,часа на полета,до 24ч може и да го оправят безплатно,но да върнат пари...

Днес гледах ,че edreams дават възможност до 24часа след купуването на билет от тях,ако намериш същият полет,при същите условия,със същият начин на плащане,но на по-ниска цена, ще ти възстановят разликата. Ако MyTrip.es имат подобна опция и се разтърсиш по-другите сайтове за намаление с Виза Дебит(нали с такава си платил) като www.jetcost.cl -> cl.edreams.com ,дали пък няма да те компенсират.Вероятно те пращам за "зелен хайвер",но нищо по-умно не ми хрумва.🙄

И аз не вярвам да ми анулират покупката и да ми върнат парите, но все пак бях длъжен да опитам. Пробвах и да им пиша, че най-добре да решим проблема преди да се обърна към регулаторните органи. Мисля, че нямаха и изписано отдолу с каква карта е намалението. Просто като вкарваш различни карти се сменя цената. Така по-малко се забелязва (не, че пропуска не си е мой де). После си купих билет за връщане пак от тях с МастърКард и си остана 11.99 евро. Исках да видя дали е изписано с каква карта е намалението. В крайна сметка за 60 евро общо отиване и връщане пак не е толкова зле, само дето ще дам на Bulgaria Air по още 15 евро на посока за чекиран багаж, та става 90, което пак не е съвсем трагедия, ако се погледне с не-магеланско око...  🙂 🙂  Урок за друг път, да си отварям очите като купувам... 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Мари Николова каза:

До сега не съм чувала за подобна опция при АК.Ако объркаш нещо в данните или както при Dreamm,часа на полета,до 24ч може и да го оправят безплатно,но да върнат пари...
🙄

Всички американски А/К  са задължени законово да предлагат безплатна анулация до 24 часа, оттук и доста американски сайтове предлагат въпросната безплатна анулация ( вкл Експидия, Орбиц и т.н,) за да са конкурентноспособни. Ваяма я предлагат обаче само като допълнителна платена екстра .

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@Мари Николова Да, точно така - в целият процес на резервация е изписана - безплатна 24 часова анулация, вече при покупка някъде е упоменато точно до колко часа е валидна безлатната анулация. Аз при по-скъпи полети, където често има променливи цени, задължително купувам от Експидия.

 

п.п. малко уточнение за да не заблудя някого неволно - това не важи за билети , при които остава по-малко от 7 дни  до полета. Иначе процеса е съвсем простичък - ако до 24 часа не анулираш, чак тогава ти се издава билет и се дърпат пари от картата, първите 24 часа само стои резервация с код без издаден билет.

 

https://thepointsguy.com/guide/airlines-24-hour-hold-cancellation-policies/

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Всъщност не само американските, а всички авиокомпании, които летят от САЩ са задължени да предлагат по избор една от двете опции: запазване на билета за 24 часа с гарантирана цена или безплатно анулиране на купен билет до 24 часа, което важи само за резервации направени поне 7 дни преди полета. Повечето авиокомпании предлагат анулиране, но има и такива като American и Turkish например, които са избрали запазването.

 

GUIDANCE ON THE 24-HOUR RESERVATION REQUIREMENT
https://www.transportation.gov/sites/dot.gov/files/docs/Notice_24hour_hold_final20130530_0.pdf

 

Освен това повечето големи авиокомпании предлагат същите условия и за полети до САЩ, но в този случай общите условия винаги трябва да се проверяват и може да има разлики в зависимост от коя версия на сайта е направена резервацията.

 

Иначе е вярно, че посредници като Expedia, Orbitz, Priceline предлагат анулиране до 24-часа за всякакви полети през американските им версии, но това няма връзка с горния регламент, които важи само за резервации директно от авиокомпаниите, и си е тяхна собствена политика, която може да се различава и която винаги трябва да се проверява, защото по форумите има всякакви истории.
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.