Прескочи до съдържание

Кратко време за трансфер - Венеция


Препоръчани мнения

Здравейте, 

 

Трябва да летя от Венеция до Канада на 22 август. Имам полет с Air Canada Rouge от 12.30, но трябва да скокна от София някакси до там. По принцип мислех с Alitalia да си купя билет SOF-VCE през FCO, като го купя за 21-ви, но с +1 т.е. да лети FCO-VCE реално на 22-ри сутринта и в 9 да съм там. Цената обаче е скандална - 250 евро ретърн. Намерих оферта вчера от нашата тема тука за сайтовете с Austrian SOF-VIE-VCE за 22-ри (125 евро ритърн). Излита от София някъде към 7 и нещо, 50 минути трансфер във Виена и после каца във Венеция в 10.15 по план. 

 

Знам, че никой не може категорично да каже, че ще ми е достатъчно или не времето за трансфер от за полета на Air Canada, но все пак - как стоят нещата с летището във Венеция? Колко е голямо? Има ли транзитна зона? Излиза ли се задължително и се минава отново през митница или? От 10.15 до 12.30 би трябвало да имам достатъчно време. Ще гледам да се чекирам онлайн, нямам багаж, само с ръчен... 

 

Гледах във Flightradar че полетите на Austrian не закъсняват, нито от София, нито от Виена за Венеция, всичко е в норма. Успокоява ме и фактът, че е август и времето няма да е проблем, но все пак... Как стоят нещата с това летище?

 

По форумите пишат, че е малко летището и за 5 минути се минава от Arrivals до Departures. 

 

Благодаря! 

Редактирано от Loverboy
Връзка към коментар

Според Уикипедия летището във Венеция има 11 милиона пътникопоток годишно, което не е много, но всичко зависи от инфраструктурата. Аз лично не бих поел такъв риск, особено ако билетът за Канада ми е скъп.

 

Мои познати освен това не веднъж са закъснявали полет през Виена. Аустриан слага доста къси прекачвания и често не изчаква пътниците. Във Виена ще имаш 1 час и 5 минути за прекачване, като задължително трябва да минеш паспортна проверка, защото полет от извън Шенген го сменяш с полет в Шенген. Ако по същото време пристигнат 1-2 самолета от Азия или САЩ и се наредят пред теб на опашката е доста вероятно да си изпуснеш полета. В такива случаи дори не съм сигурен, че са длъжни да ти платят обезщетение ако закъснееш повече от 3 часа.

 

Паспортна проверка ще трябва да минеш и при прекачване в Рим. Най-добре е да пътуваш предишния ден и да преспиш една нощ във Венеция. По евтино можеш да минеш ако евентуално летиш с Уиз ер до милано и от там с влак или Фликсбус отидеш до Венеция.

Редактирано от Topfly
Връзка към коментар
1 hour ago, Loverboy said:

Има ли транзитна зона?

Ако идваш с полет от Шенген във Венеция при всички случаи трябва да минеш още една паспортна и митническа проверка проверка на изход от Шенген.

Връзка към коментар

Лошото е, че вече ги купих билетите и само ще се надявам всичко да е ок. Иначе от това, което виждам, летището изглежда доста малко. А ако изнаглея и прередя пътници, щото “изпускам полет”, може и да успея май. 

Връзка към коментар

Абе при нормални обстоятелства 2 часа на малко летище трябва да са ок, обаче ако полета закъснее... а ти имаш полет с прекачване докато стигнеш дотам даже

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , neuromancer каза:

Абе при нормални обстоятелства 2 часа на малко летище трябва да са ок, обаче ако полета закъснее... а ти имаш полет с прекачване докато стигнеш дотам даже

Да. Гледах сега, че и двата полета SOF-VIE и VIE-VCE са на един и същи терминал, един до друг гейт, така че се надявам да няма проблем. Днес имам полет от Будапеща до София през Виена и ще видя как стоят нещата с летището, тъкмо да се успокоя 😄 

Връзка към коментар
On 4/27/2019 at 5:52 PM, Loverboy said:

Да. Гледах сега, че и двата полета SOF-VIE и VIE-VCE са на един и същи терминал, един до друг гейт, така че се надявам да няма проблем. Днес имам полет от Будапеща до София през Виена и ще видя как стоят нещата с летището, тъкмо да се успокоя 😄 

Няма как гейтовете да са един до друг след като единият е в шенгенската зона, а другия е извън шенгенската зона. Препоръчвам ти да си вземеш място около първия ред в самолетите и да слезеш първи. Така може да спестиш 5-6 минути при слизане. Един познат скоро точно във Виена си изпусна полета, защото имаше голяма опашка на паспортния контрол. Австрийците ако имат 45 минути между двата полета, явно изобщо не ги интересува как ще можеш да си хванеш свързващия полет. Не се притеснявай да се натискаш напред на опашката. Във Венеция действай по същия начин. Във Виена секюрити проверката в повечето случаи е преди гейта, което означава, че  вероятно ще трябва да минеш две проверки преди да стигнеш до самолета...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има има - новият терминал във Виена е на 2 етажа - като Мюнхен. Гейтовете не е проблем да са съседни, проблем е разходката през терминала. На слизане от София, дано да е на ръкав, ще попаднете на етажа между гейтове F и G.  Следва паспортна проверка, минаване по левия коридор и слизане един етаж надолу за секюрити. Като минете секюрити, отивате към гейтове  F.  Виена е много бързо трансферно летище - там за 20 минути се прави трансфер с паспортна проверка и секюрити. Огледайте картата на летището предварително, за да знаете какво да очаквате.

Във Венеция ще имате ново минаване на паспортна проверка, защото излизате от Шенген.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
16 hours ago, akair said:

Виена е много бързо трансферно летище - там за 20 минути се прави трансфер с паспортна проверка и секюрити.

По принцип си прав, но от време на време на паспортната проверка при пристигащите от извън Шенген се образуват огромни опашки. Ако по едно и също време пристигнат няколко самолета от Азия, САЩ, София и т.н. може да чакаш на опашката дори половин час...Дълги години редовно пътувах през Виена и от опит ти го казвам. Не може на 100% да разчиташ, че ще минеш за 20 минути!

Връзка към коментар
2 hours ago, Topfly said:

По принцип си прав, но от време на време на паспортната проверка при пристигащите от извън Шенген се образуват огромни опашки. Ако по едно и също време пристигнат няколко самолета от Азия, САЩ, София и т.н. може да чакаш на опашката дори половин час...Дълги години редовно пътувах през Виена и от опит ти го казвам. Не може на 100% да разчиташ, че ще минеш за 20 минути!

Австрийците са го сметнали - щом @Loverboy ще хваща полет за Канада от Италия, значи трябва да е във Венеция преди обяд. За да стигне преди обяд във Венеция, ще хване сутрешния полет за Виена (OS800). Този сезон полетът излита в 7:25 от София,  което значи кацане във Виена в 7:45 местно време там. Полетите от САЩ (източното крайбрежие) кацат доста по-рано - към 6 сутринта. Полетът от ЛА каца по обяд. Полетите от Доха, Тайпе, Адис Абеба, ... кацат на другия терминал и ползват различни гишета за паспортен контрол. Казвам ти го от опит - правил съм трансфери с този полет (OS800) над 20 пъти.

Връзка към коментар
преди 6 часа, akair каза:

Австрийците са го сметнали - щом @Loverboy ще хваща полет за Канада от Италия, значи трябва да е във Венеция преди обяд. За да стигне преди обяд във Венеция, ще хване сутрешния полет за Виена (OS800). Този сезон полетът излита в 7:25 от София,  което значи кацане във Виена в 7:45 местно време там. Полетите от САЩ (източното крайбрежие) кацат доста по-рано - към 6 сутринта. Полетът от ЛА каца по обяд. Полетите от Доха, Тайпе, Адис Абеба, ... кацат на другия терминал и ползват различни гишета за паспортен контрол. Казвам ти го от опит - правил съм трансфери с този полет (OS800) над 20 пъти.

Онзи ден минах през летището, имахме 55 минути за трансфер, сигурно за 15 минути бяхме на новия гейт, заедно с проверката (идвахме от Шенген и трансферирахме за БГ). Гледах, че полетите са на един и същи терминал, просто различни етажи и се надявам да успея. Ще се бутам и ще нахалствам на паспортната проверка. Успокояваш ме @akair с изказването, че си го правил постоянно трансфера точно с този полет. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
10 hours ago, Loverboy said:

Онзи ден минах през летището, имахме 55 минути за трансфер, сигурно за 15 минути бяхме на новия гейт, заедно с проверката (идвахме от Шенген и трансферирахме за БГ). Гледах, че полетите са на един и същи терминал, просто различни етажи и се надявам да успея. Ще се бутам и ще нахалствам на паспортната проверка. Успокояваш ме @akair с изказването, че си го правил постоянно трансфера точно с този полет. 

В посока от Шенген никога не съм виждал опашки на летището във Виена. Вероятно пътниците в тази посока пристигат ритмично и на летището са добре подготвени с капацитета. Проблем има от време на време само при влизане в Шенген, ако се натрупат няколко пристигащи полета по едно и също време...Над час за връзката обаче си е напълно ок, дори и да чакаш половин час на опашка.. Проблем може да има само ако закъснее полета от София...

Връзка към коментар
преди 2 часа, Topfly каза:

В посока от Шенген никога не съм виждал опашки на летището във Виена. Вероятно пътниците в тази посока пристигат ритмично и на летището са добре подготвени с капацитета. Проблем има от време на време само при влизане в Шенген, ако се натрупат няколко пристигащи полета по едно и също време...Над час за връзката обаче си е напълно ок, дори и да чакаш половин час на опашка.. Проблем може да има само ако закъснее полета от София...

Не искам да се филмирам, каквото стане 😄 Ако изпусна, ще платя 7-8 стотака и ще си купя билет за Канада на другия ден 😄 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 4/27/2019 at 11:33 AM, Loverboy said:

Знам, че никой не може категорично да каже, че ще ми е достатъчно или не времето за трансфер от за полета на Air Canada, но все пак - как стоят нещата с летището във Венеция? Колко е голямо? Има ли транзитна зона? Излиза ли се задължително и се минава отново през митница или? От 10.15 до 12.30 би трябвало да имам достатъчно време. Ще гледам да се чекирам онлайн, нямам багаж, само с ръчен... 

 

Летището във Венеция е доста малко. Пристигащите са на долното ниво (по памет от 99-та година беше с автобуси), а заминаващите на горното. Ако има възможност за трансфер, то трябва да следите дали няма вход веднага още на влизане в терминала (т.е. преди лентите за багаж). Проблемът е обаче, че летите за Канада и може тези полети да имат специална проверка за сигурност и да са от определен гейт, което ще значи излизане в чакалнята и минаване през проверката на горния етаж. А там може да има опашки и да се чака дълго.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

А някой от вас летял ли е с Air Canada Rouge? Толкова ли е зле авиокомпанията, онлайн чета само ужасни отзиви. Много съжалявам, че не взех същия билет, ама с Луфтханза... 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.