Прескочи до съдържание

Тайланд, Малайзия, Сингапур -въпроси за група


Щастливеца

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Изчетох подробно темите за Югоизточна Азия и наредих програмата, за групата ни от 15 души - 17.11.2019 - 30.11.2019.

За мен остават някои въпросителни поради това, че трупата ни е по-голяма. Най-вероятно ще има доста ползи и доста минуси от гледна точка на придвижване, турове, настаняване  и т.н.

Бих се радвал , ако някои сподели неща, от които можем да се възползваме и такива, които ще бъдат проблем за група от 15 души.

Иначе съвсем на кратко

2 дни Краби

2 дни Пи Пи

3 дни Пукет

2 дни Малайзия 

2 дни Сингапур (+ някое от индонезийските острови в близост)

2 дни остават да бъдат добавени (моля за помощ, къде от изброените горе? )

 

Относно нощувките смятате ли, че е доста по-добре да ги направя по-рано от гледна точка най-вече на цени ?

Същото питане и за вътрешните полети?

 

Неща които биха били в полза или проблем при такава група?

 

Връзка към коментар

Полетите купени ли са вече? Съвсем да не оставите време за Банкок не ми се струва редно, но и не бих летял двупосочно само за него за два дни. Личния ми вкус е да съберете островите на едно място, че иначе никаква плажна почивка няма да се получи, ако всеки ден сгъвате и разгъвате куфари. Изберете си Краби или Пукет, до Пипитата с турове, нещо такова бих го направил аз. 

 

Иначе не знам да има проблеми за това, че сте голяма група, по-скоро където ще имате турове се опитай да се пазариш за цена, защото сте прилична група, но това мисля, че става най-добре на място. 15 души може и да са малко повечко за една моторница, някъде на ръба са сигурно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И на мен ми се струва, че са доста разпокъсани дните и ще се изгуби доста време в събиране на багаж и пътуване. Аз също по подобен начин бях планувала нашето пътуване /нощувки в Краби, ПиПи и Пукет/, но в последствие го промених. Вероятно знаеш, че Мая бей е затворен. По-добре нощувките на ПиПи ги направи на Краби и от там вървете на дневен трип до ПиПи /с включен остров Бамбу, който е разкошен/, друг трип до островите Хонг, също може 4-те острова, отделно с лодка до Райли бийч и ще запълните времето на Краби. А от Пукет направете Джеймс Бонд; остров Рая; организиран тур из забележителностите на Пукет /вюпоинтовете, хранене на слончета, големият Буда.../. За Сингапур 2 пълни дни стигат за основните неща. Но ако спите в Марина Бей Сендс ще трябва да добавите още 1 ден, който си заминава в стоенето в хотела и най-вече на инфинити басейна.

Резервациите за хотели си ги направете по-скоро с безплатна анулация, че моите наблюдения са за повишаване с наближаване на датата. А ако изскочи нещо по-добро букваш него.

Вътрешните полети - рано е според мен. Аз моите си ги купих около 2 месеца по-рано като ги следях през това време и като паднаха купих.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Тези 15 души,  ако си плащат за обиколка на Югоизточна Азия,  има логика в програмата, мога да й измисля гръмки имена. 

Ако не е това случаят, по-добре от Краби да се спускате на юг по островите, да стигнете до Малайзия и Сингапур и да се приберете. Индонезия за следващ път. 

Светлата част на деня е 12 часа. Ако се местите през ден, трябва да задраскате половината дни престой, ще е основно път и размятане на багаж. 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 2.05.2019 г. в 23:50, Lindt каза:

Тези 15 души,  ако си плащат за обиколка на Югоизточна Азия,  има логика в програмата, мога да й измисля гръмки имена. 

Ако не е това случаят, по-добре от Краби да се спускате на юг по островите, да стигнете до Малайзия и Сингапур и да се приберете. Индонезия за следващ път. 

Светлата част на деня е 12 часа. Ако се местите през ден, трябва да задраскате половината дни престой, ще е основно път и размятане на багаж. 

 

Идеята за придвижване на юг на долу по островите, като стигнем по вода до Куала Ламупр ми харесва, но практически има ли такъв вариант за транспорт.

И това може би означава всеки ден да се местим за да отиваме все по на юг.

 

Връзка към коментар

Точно до Куала Лумпур няма да стигнете, но до Пенанг - да. От Пенанг до КЛ с автобус или самолет. До Сингапур също с автобус или самолет от КЛ. Тоест нещо като Краби - Тайландски острови - Ланкави - Пенанг - КЛ - Сингапур. Може да се включи Ко Липе преди Ланкави, виж тук какви връзки има с Ко Липе: https://kohlipe.net/schedule.html, а Ко Липе е най-близкият тайландски остров до Ланкави. Иначе Ланкави е свързан и с други тайландски острови, но са дълги пътувания - https://www.directferries.com.au/satun_pakbara_speed_boat_club.htm

Но като цяло голямо местене ще е и лашкане по вода.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз бих оставила общо 3 или 4 места -  само Краби (защото явно там пристигате), после КЛ, оттам някой остров  и към  Сингапур.  Има полети Краби - КЛ (в момента около 35 долара без багаж), и например Ланкави - Сингапур ( в момента са около 20 долара без багаж). Всяко местене  изяжда ден, 15 човека трудно се организират и като транспорт(аз имам опит с 9),  все един  не е разбрал или се е загубил в тълпата, докато всички се регистрират в хотела и то деня свършил.  Пристигаш, оставяш багажа,  оглеждаш се за един тур  и пак събираш багажа. А пък Тайланд ще го разгледате друг път, то си има за няколко ходения.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.