Прескочи до съдържание

Курорт и плаж на път към Закинтос


Препоръчани мнения

Здравейте. Прочетох темата, но все пак ще искам мнение. Преди два дни ни хрумна да отскочим до Гърция с кола до Закинтос в края на май и началото на юни, но, има едно но - трябва да пътуваме 14 часа с колата до острова. Може ли да ми предложите хубав курорт, който е по-близо, не е задължително да е от най-популярните и да става и за плаж през юни? Знам, че препоръчвате западния бряг, но може и на източния също. Добре би било и да не е на остров, защото фериботните такси май са доста високи. Благодаря предварително.

Връзка към коментар
преди 14 часа, daf7 каза:

Здравейте. Прочетох темата, но все пак ще искам мнение. Преди два дни ни хрумна да отскочим до Гърция с кола до Закинтос в края на май и началото на юни, но, има едно но - трябва да пътуваме 14 часа с колата до острова. Може ли да ми предложите хубав курорт, който е по-близо, не е задължително да е от най-популярните и да става и за плаж през юни? Знам, че препоръчвате западния бряг, но може и на източния също. Добре би било и да не е на остров, защото фериботните такси май са доста високи. Благодаря предварително.

Здравей. За плаж началото на юни, вероятно ще става почти навсякъде. Водата, обаче вероятно няма да бъде от най-приятните за къпане. Водата около йонийските острови, по принцип се стопля по-бавно и към средата на лятото. Района около втория ръкав на Халикидики ( Ситония ) има вероятност да бъде постоплена водата. Може да пробвате северна Евия ( района на Лутра Едипсо), въпреки че плажовете не са от най-живописните има минерални извори, но си е за по-спокоен тип почивка. Може да се съчета е с плаж на Lichadonisia. Друго място за което се сещам е района на Западен Пелион - Афисос, Лефокастро, Милина.

И на юг от Атина (Пелопонес например)е друг вариант, но до там си е повечко път с кола. Вариант е и Кипър, но със самолет ( Раянеър имат полети).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз също предлагам Халкидики, Ситония.  Била съм втората седмица на юни и водата беше изненадващо много приятна, да не казвам топла. Има чудесни плажове, вкусна храна и е близо до България.

Солун -Атина има пътни такси, които в една посока са 30 евро.  До Пелион ще е по-малко, а до Пелопонес повече. Другото е да си наемете кола на някой остров. Примерно идвате до Атина, взимате кораб до някой остров и наемате кола. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
20 hours ago, daf7 said:

Здравейте. Прочетох темата, но все пак ще искам мнение. Преди два дни ни хрумна да отскочим до Гърция с кола до Закинтос в края на май и началото на юни, но, има едно но - трябва да пътуваме 14 часа с колата до острова. Може ли да ми предложите хубав курорт, който е по-близо, не е задължително да е от най-популярните и да става и за плаж през юни? Знам, че препоръчвате западния бряг, но може и на източния също. Добре би било и да не е на остров, защото фериботните такси май са доста високи. Благодаря предварително.

Абсолютно същия проблем имах и аз - и по съвети на приятели спрях за междинна нощувка в Галаксиди. Почти целият път дотам е магистрала, последния участък е със завои, но е много приятно за каране, не е натоварено. Максимум 8 часа от София. Невероятна красота е тоя град, мога да препоръчам и прекрасен хотел, под него има малък плаж ...

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Galaxidi

 

Оттам мостът през Коринския залив (Рио Антирио) е близо, ако тръгнете сутринта, ще бъдете на ферибота за Закинтос към обяд.

 

Хотелът е този https://www.booking.com/hotel/gr/archontiko-galaxidi.bg.html

 

 

Редактирано от Carburettor
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички за отговорите! В крайна сметка се спряхме на Крит, пътуване със самолет до Ханя и нощувки в Агия Марина. Мислим да наемем кола там и да пообиколим. Хубав ден на всички!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.