Прескочи до съдържание

Летище Ниш кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

Air Serbia отваря нова база в Ниш с един самолет и 12 нови маршрута. Активността е свързана с конкурс на сръбското правителство за спонсорирано отваряне на нови въздушни линии. Това косвено означава, че е доста вероятно цените на самолетните билети да са ниски. Ниш е на 159 километра от София и е възможно за някои магеланци да е добра алтернатива. До сега от Ниш летяха Wizz air, Ryanair и Swiss цък

 

Ryanair Bergamo, Berlin-Schönefeld, Bratislava, Stockholm–Skavsta
Swiss International Air Lines Zürich
Wizz Air Basel/Mulhouse, Dortmund, Memmingen, Malmö, Vienna[15]

 

The Serbian carrier will launch flights from Niš to Baden Baden, Bologna, Budapest, Frankfurt Hahn, Friedrichshafen, Gothenburg, Hanover, Ljubljana, Nuremberg, Rome, Salzburg and Tivat throughout July. All routes will be maintained twice per week on a yearly basis, with exception to Tivat which will be served seasonally three times per week.

 

Air Serbia to launch twelve routes from Niš

https://www.exyuaviation.com/2019/05/air-serbia-to-launch-twelve-routes-from.html

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Фридрихсхафен, Залцбург и Гьотеборг също са интересни дестинации до които няма директен полет от София...

Разписанието и цените също могат да наклонят везните към Ниш...

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
9 minutes ago, Jorro said:

От кога ще са в продажба билетите? 

Очаква се от лятото да почнат полетите, но още не са подписали договора със сръбската държава за спечеления конкурс. Вероятно след подписване на договора ще почне и продажба на билетите. Сърбия ще субсидира годишно с 5 милиона евро тези полети в продължение на 5 години.

 

Най-странният за мен полет е Ниш-Будапеща. Масово гастарбайтери по тази линия едва ли могат да се очакват, но бизнес и туристически пътникопоток също е съмнително целогодишно да успее да запълни два самолета седмично. Според конкурса полетите трябва да се изпълняват със самолети с минимум 125 седалки...Вероятно не е случайно, че Wizz air и Ryanair не са участвали в конкурса...

Ниш има 250 000 хиляди относително бедни жители, а летището им скоро ще има 22 дестинации...

Връзка към коментар
10 minutes ago, Topfly said:

Очаква се от лятото да почнат полетите, но още не са подписали договора със сръбската държава за спечеления конкурс. Вероятно след подписване на договора ще почне и продажба на билетите. Сърбия ще субсидира годишно с 5 милиона евро тези полети в продължение на 5 години.

 

Най-странният за мен полет е Ниш-Будапеща. Масово гастарбайтери по тази линия едва ли могат да се очакват, но бизнес и туристически пътникопоток също е съмнително целогодишно да успее да запълни два самолета седмично. Според конкурса полетите трябва да се изпълняват със самолети с минимум 125 седалки...Вероятно не е случайно, че Wizz air и Ryanair не са участвали в конкурса...

Ниш има 250 000 хиляди относително бедни жители, а летището им скоро ще има 22 дестинации...

Мен за това ми стана странно, защото реално има по-малко от два месеца, а билетите не са в продажба още. Дано са наистина изгодни поне в началото предвид, че ще пуснат полети вероятно за след по-малко от месец. 

Като цяло гастърбайтърски дестинации наистина, а пък Тиват им е дестинацията за лятна почивка. 

На летището до колкото си спомням имаше безплатен паркинг или греша? Ако има до колко е безопасно да си оставиш колата там? 

Връзка към коментар
34 minutes ago, Jorro said:

Мен за това ми стана странно, защото реално има по-малко от два месеца, а билетите не са в продажба още. Дано са наистина изгодни поне в началото предвид, че ще пуснат полети вероятно за след по-малко от месец. 

Като цяло гастърбайтърски дестинации наистина, а пък Тиват им е дестинацията за лятна почивка. 

На летището до колкото си спомням имаше безплатен паркинг или греша? Ако има до колко е безопасно да си оставиш колата там? 

Тиват ще е само сезонен полет. При субсидирани полети не търси винаги пазарната логика.

 

За съжаление паркинга не е безплатен цък

 

1 sat 200 rsd
2 sata 400 rsd
3 sata 500 rsd
4 sata 600 rsd
5 sati 700 rsd
6 sati 800 rsd
7 sati 900 rsd
8-24 sata 1000 rsd
2 dana 2000 rsd
3 dana 3000 rsd
4 - 7 dana 4000 rsd
8 - 15 dana 7500 rsd
15 - 30 dana

12000 rsd

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , Topfly каза:

Най-странният за мен полет е Ниш-Будапеща. Масово гастарбайтери по тази линия едва ли могат да се очакват, но бизнес и туристически пътникопоток също е съмнително целогодишно да успее да запълни два самолета седмично. Според конкурса полетите трябва да се изпълняват със самолети с минимум 125 седалки...Вероятно не е случайно, че Wizz air и Ryanair не са участвали в конкурса...

 Ниш има 250 000 хиляди относително бедни жители, а летището им скоро ще има 22 дестинации...

Социализъм в действие няма какво да те учудва. А ако Етихад кихнат цялата авиция в Сърбия ще почине.

Връзка към коментар
Just now, tch said:

Социализъм в действие няма какво да те учудва. А ако Етихад кихнат цялата авиция в Сърбия ще почине.

По тази логика значителна част от полетите на Wizz air и Ryanair също са социализъм, защото получават субсидии от различни държави...

 

Много е сложен въпроса, кога си струва или не си струва да се субсидира дадена въздушна линия. Въздушните връзки, подобно на магистралите по принцип имат свойтвото да създават нов бизнес чрез повече туризъм, бизнес контакти и т.н. Магистралите, метрото и т.н.  в България например в голяма степен се субсидират от ЕС. Без тези субсидии вероятно не биха построени и 10% от сегашните километри...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

prevoz-putnika-nis-sofija-aerodrom-airpo

 

Prevoz putnika Nis Sofija aerodrom Airport transfe

Vršim transfer putnika sa željene adrese u Nišu do aerodroma u Sofiji. Prevoz se vrši svakodnevno mojim ličnim automobilom marke Peugeot koji se pokazao idealnim za ovakva putovanja. Transfer je moguć i u suprotnom smeru od aerodroma do željene adrese u Nišu. Dostupne su i druge destinacije poput Beograda ili Skoplja. Driver speaks English.+381612064645

 

Kontakt ime: Maki
Cena: 30€
Telefon: 0612064645
Lokacija: Nis
Datum postavljanja oglasa: 14.03.2019
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

От първи август пускат полетите на  Air Serbia Ниш - Будапеща

 

NIS-BUDAPEST
Четвъртък 20:50-22:05 I Неделя 21:10-22:25

BUDAPEST-NIS
Четвъртък 22:35-23:45 I Неделя 22:55-0:05

 

От София полетите на Уиз ер до Будапеща са във вторник, четвъртък и събота

 

В сайта на Air Serbia не дава възможност директно да се резервира, но през Google flights вече дава разписание и цени. Вероятно полетите и до другите нови дестинации могат да се проверят.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Topfly каза:

От първи август пускат полетите на  Air Serbia Ниш - Будапеща

 

NIS-BUDAPEST
Четвъртък 20:50-22:05 I Неделя 21:10-22:25

BUDAPEST-NIS
Четвъртък 22:35-23:45 I Неделя 22:55-0:05

 

 От София полетите на Уиз ер до Будапеща са във вторник, четвъртък и събота

 

 В сайта на Air Serbia не дава възможност директно да се резервира, но през Google flights вече дава разписание и цени. Вероятно полетите и до другите нови дестинации могат да се проверят.

Има ги вече в Wikipedia: 

Bologna, Budapest, Friedrichshafen, Göteborg, Frankfurt-Hahn, Hannover, Karlsruhe/Baden-Baden, Rome, Ljubljana, Nuremberg, Salzburg 
Seasonal: Tivat (all begin 15 July) [15][16]

https://en.wikipedia.org/wiki/Niš_Constantine_the_Great_Airport

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Dobro došli na naše nove letove iz Niša! ✈️

Od danas na www.airserbia.com možete da kupite karte za letove iz Niša za: Nirnberg, Frankfurt (Han), Hanover, Fridrihshafen, Karslrue, Salcburg, Rim, Bolonju, Budimpeštu, Geteborg, Ljubljanu i Tivat po ceni povratne karte već od 48 evra.
Više informacija na: https://bit.ly/2JRt6QV

 

60958833_2313464545534302_50509266802022

 

Ниш скоро може да стане летище София Запад 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Наскоро пътувах там. Имах Apple Watch в чантата подарък. Свинята митничар като го видя му светнаха очите. Накара ме да чакам всички да минат, вкара ме в една стаичка, наду чалга на макс бет и искаше рушвети. Казах му, че е за лично ползване и не е скъп, но не и не. Вика, че ако му го оставя няма да ми вика полиция и ще си ходя... Отказах и после ми каза, че за 200 ме пуска с часовника. Пак отказах и реши, че ще плащам мито, но акъла му беше толкова малък, че не можа да разбере кой модел е... Минах с 40 евро, защото му казах, че е най-старият.

 

Имайте едно наум на връщане от това летище...

  • Харесвам 1
  • Шок 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Освен паркинга на летището някой може ли да препоръча по-евтин охраняем паркинг близо до летището или в града без значение. Ще ми трябва за 3 дни, но 25 евро на летището ми се виждат доста. Мисля и вариант да си намеря хотел, в който да направя 1 нощувка и да ги помоля да си оставя колата на техния паркинг за 3 дни, ако се навият. 

Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...
Преди 1 час, Topfly каза:

Air Serbia спира за зимния сезон полетите от Ниш до Будапеща. Явно дори и със субсидии на сръбската държава не се връзва сметката на тази линия...

Само Етихад да не спрат тяхната субсидия 🤗

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
На 18.05.2019 г. в 11:06, MARTiNSHO каза:

Наскоро пътувах там. Имах Apple Watch в чантата подарък. Свинята митничар като го видя му светнаха очите. Накара ме да чакам всички да минат, вкара ме в една стаичка, наду чалга на макс бет и искаше рушвети. Казах му, че е за лично ползване и не е скъп, но не и не. Вика, че ако му го оставя няма да ми вика полиция и ще си ходя... Отказах и после ми каза, че за 200 ме пуска с часовника. Пак отказах и реши, че ще плащам мито, но акъла му беше толкова малък, че не можа да разбере кой модел е... Минах с 40 евро, защото му казах, че е най-старият.

 

Имайте едно наум на връщане от това летище...

Баси наглите сърбя, същото го правят и  по границите, искат си рушвети. Ще почна от Крайова да летя, само не и от тяхната държава.

Връзка към коментар
  • 4 години по-късно ...

По молба в друга тема.

 

В района на летището на Ниш има евтини паркинги, около 5 лв на ден.

 

1. NiPark - този съм го ползвал. Намира се тук. Комуникацията с хората е лесна, по WhatsApp. Разбрахме се за часа на пристигане. Оставихме колата, закараха ни до "терминала". Може да се отиде и пеша, ако на човек му се разхожда. Записват си часа на пристигане, но все пак след кацането им писах, за да дойдат, а не да чакат пред терминала. На летището има бариера с безплатен престой 15 минути. Ако има повече коли за един полет, събират само шофьорите да вземат колите. В нашия случай бяхме сами.

 

2. Друг паркинг.

 

3. Този е по-нов, нямаше го, когато пътувахме оттам.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.