Прескочи до съдържание

Каква музика слушате? - май 2013


Препоръчани мнения

Веднага да се похваля, че съм музикален инвалид!

 

Харесвам Vaya con Dios - имам билети за концерта на 20 април, ходих и на другите им концерти. Manu Chao - и на този концерт бях, и на концерта на Buena Vista Social Club с Ибрахим Ферер. Харесвам и Guns'n'Roses. Стига толкоз!

 

За музикален инвалид мисля, че ми е доста богата визитката! :D

Редактирано от но нейм
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз напоследък слушам и си пея това:

 

http://www.youtube.com/watch?v=uZ9hrGI4pr0

 

 

Иначе съм гледал на живо Цеца Величкович, "Moloko", "Toy Dolls", Mark Foggo, Chris Rea, "Sheep On Drugs", "Asian Dub Foundation", "Suicidal Tendencies", "Slayer", "Хиподил" и така нататък.

Мечтата ми е да видя в България D.R.I., "Prong", Les Claypool и тези:

 

 

 

 

:)

Връзка към коментар

Ами на мен музиката ми е първата страст, и тя беше, и все още е причината да пътувам.

Ще опитам в най-съкратен вид да отговоря.

Любим стил през последните 10-15 години ми е, да го наречем най-общо електронен авангард

Иначе слушам всичко от Елвис и Синатра, Шер и Бари Уайт, през ДиСи, Цепелин, Stones и Pistols,  до Massive Attack, Fatboy Slim, Orbital, Chemical Brothers, Leftfield, Cox, Mark Knight, и почти всички холандски и скандинавски диджеи и продуценти.

Само един стил не слушам по какъвто и да било повод, компания или събитие. Не го разбирам нито музикално, нито идейно и като субкултура. Няма да го напиша, да не взема да засегна някой :)

По концерти и музикални фестивали ходя по-сериозно от около 10-12 години. Най-добрия рок концерт - AC/DC - три пъти; най-впечатляващ - Helloween, Skindred, Airbourne, Dog Eat Dog + още 30 групи пред 700 000 човека.

Няй-яко усещане: Fatboy Slim, 20 000, и аз, почти в центъра на Лондон, на фона на залеза.

Връзка към коментар

Аз напоследък слушам и си пея това:

 

http://www.youtube.com/watch?v=uZ9hrGI4pr0

 

 

Иначе съм гледал на живо Цеца Величкович, "Moloko", "Toy Dolls", Mark Foggo, Chris Rea, "Sheep On Drugs", "Asian Dub Foundation", "Suicidal Tendencies", "Slayer", "Хиподил" и така нататък.

Мечтата ми е да видя в България D.R.I., "Prong", Les Claypool и тези:

 

 

 

 

:)

 

Цеца, пънк и метал - йесссс!

 

Аз съм с рокаджийски уклон - от Пинк Флойд до Рамщайн. 

Концерти: Рамщайн два пъти, Металика два пъти, Роджър Уотърс два пъти (предстои трети), Офспринг два пъти, Гарбидж два пъти, по един път Грийн Дей, AC/DC, Контрол/Хиподил/Ревю (култов концерт!) и...100% забравям нещо. 

Връзка към коментар

Ами на мен музиката ми е първата страст, и тя беше, и все още е причината да пътувам.

Ще опитам в най-съкратен вид да отговоря.

Любим стил през последните 10-15 години ми е, да го наречем най-общо електронен авангард

Иначе слушам всичко от Елвис и Синатра, Шер и Бари Уайт, през ДиСи, Цепелин, Stones и Pistols,  до Massive Attack, Fatboy Slim, Orbital, Chemical Brothers, Leftfield, Cox, Mark Knight, и почти всички холандски и скандинавски диджеи и продуценти.

Само един стил не слушам по какъвто и да било повод, компания или събитие. Не го разбирам нито музикално, нито идейно и като субкултура. Няма да го напиша, да не взема да засегна някой :)

По концерти и музикални фестивали ходя по-сериозно от около 10-12 години. Най-добрия рок концерт - AC/DC - три пъти; най-впечатляващ - Helloween, Skindred, Airbourne, Dog Eat Dog + още 30 групи пред 700 000 човека.

Няй-яко усещане: Fatboy Slim, 20 000, и аз, почти в центъра на Лондон, на фона на залеза.

 

И аз като Wilks - слушам всичко що е електронно и не само слушам, ами и събирам. Имам колекция от 40,000 трака and counting. Любими изпълнители напоследък нямам, но от класическите харесвам Daft Punk, Fatboy Slim, Faitless, Massive Attack, Everything but the Girl, Armin Van Buuren, стария Tiesto (преди да стане твърде комерсиален псевдо-хаус DJ), Pete Tong и много други.

Редактирано от djgeorgie
Връзка към коментар

При мен най-добрите концерти бяха на Лени Кравиц и REM. То малко субективно, предимно зависи от хората, с които си отишъл. Има и други, но последният на RHCP....еха, още ме държи :) Предстои Bon Jovy, надявам се да сколасам за билет.

Връзка към коментар

Цеца, пънк и метал - йесссс!

 

Аз съм с рокаджийски уклон - от Пинк Флойд до Рамщайн. 

Концерти: Рамщайн два пъти, Металика два пъти, Роджър Уотърс два пъти (предстои трети), Офспринг два пъти, Гарбидж два пъти, по един път Грийн Дей, AC/DC, Контрол/Хиподил/Ревю (култов концерт!) и...100% забравям нещо. 

за Green day супер много ти завиждам :)

Връзка към коментар

за Green day супер много ти завиждам :)

аз пък за Offspring  <_<

Това лято щях да поправя пропуска, но нещата се разминаха леко. Остава  в bucket list-a за друг път. Този концертен сезон от твърдите групи ще са Kaiser Chiefs, отново Anthrax, и едно Atari между другото.

Връзка към коментар

аз пък за Offspring  <_<

Това лято щях да поправя пропуска, но нещата се разминаха леко. Остава  в bucket list-a за друг път. Този концертен сезон от твърдите групи ще са Kaiser Chiefs, отново Anthrax, и едно Atari между другото.

 

Atari...Teenage Riot??

Връзка към коментар

Я, мойта тема :)

Най-общо слушам рок.

По-интересните концерти - Pearl Jam в Nijmegen, DM 2 пъти - Истанбул и София, Skunk Anansie в Лондон, фестивала Nova Rock(Evenescence, Corey Tailor, Linkin park, Limp Bizkit, Slayer, Offspring ) край Никелсдорф миналото лято, The Cranberries есента в Париж, и повечето местни фестивали. И още няколко, дето не сещам сега за тях.

 

Най-разтърсващи бяха The Cranberries, няма такава емоция... Най-тийн-мечта ми бяха Pearl Jam - имах много големи очаквания, а реалността даже ги задмина. 

 

 Kaiser Chiefs не бяха ли на София Рокс миналото лято? Такъв спомен имам...

Редактирано от Емилия
Връзка към коментар

 


 Kaiser Chiefs не бяха ли на София Рокс миналото лято? Такъв спомен имам...

 
 

 

Бяха, да! :)

 

Бая сте си попътували по концерти вие.... :) Айде и аз да си отговоря. Слушам почти всякаква музика, да кажем най-вече рок. :)

Обожавам Evanescence и Adam Lambert. В чужбина съм ходила 3 пъти на Evanescece ( Мюнхен, Дортмунд и Букурещ), иначе в БГ съм била на всякакви концерти...Madonna, Elton John, Roxette, J-Lo, Tarja Turunen, Richard Clayderman, Richard Marx, G'n'R и Within Temptation на SF Rocks и т.н....

Сега чакам с нетърпение 14 май за Bon Jovi и се надявам да изскочи и нещичко докато пътувам. :)

 

 

 
Редактирано от Adinko
Връзка към коментар

аз пък за Offspring  <_<

Това лято щях да поправя пропуска, но нещата се разминаха леко. Остава  в bucket list-a за друг път. Този концертен сезон от твърдите групи ще са Kaiser Chiefs, отново Anthrax, и едно Atari между другото.

 

Green Day бяха точно след излизането на American Idiot турнето, доста по-силен от последните им ъъъ 4 албума следтова. А за Офспринг вторият път беше култово, защото беше от малките им концерти, където свириха един от първите си албуми Ignition от край до край. Надяваме се догодина да повторят със Smash, тва няма да е за изпускане :)

Връзка към коментар

 Kaiser Chiefs не бяха ли на София Рокс миналото лято? Такъв спомен имам...

те бяха, ама аз не си бях в София  :lol:

затова сега ще ходя да ги гоня по баирите

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Колкото и прозаично да прозвучи, обичам да слушам хубава музика независимо в какъв стил. Концерта на който съм бил и който едва ли някога ще забравя е концерт на Pink Floyd в Москва.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

^

 

Е, тук вече не издържах и без малко да получа нервна криза. Да видиш "Вселената", макар и без основен двигател - безценно!! Искрено ти завиждам и напълно споделям мнението ти, защото ако си видял на живо Pink Floyd е безсмислено да изброяваш останалите концерти на които си присъствал...

Връзка към коментар

Не, по-скоро говори за турнето "Delicate Sound Of Thunder" и концерта на Pink Floyd в Москва на 03.06.1989 г... ;)

Точно за това говоря. Изживяването е неописуемо, това не може да се опише, трябва да се види и да се усети.

Връзка към коментар

Упс.. и аз да се отбележа.. Много различни са ми вкусовете... от Металика до Бебел Жилберту.

Напоследък поне съм на испанска вълна - Армик, Хулио, Бебел /макар и не баш испанка/.

А бе май много различна музика харесвам.. :)

Харесвам Тивери Корпорейшън, Готан Проджект, Армин, Даш Берлин, Джон О'Галахан, както и класика като Луис Армстронг, Елла, Франк Синатра &co.

Концерти - Мадона, Металика / великата четворка 2010/,Ричард Клайдерман, Любе, Стерео Мс /3 пъти/, Мейси Грей, Бони М, Контрол, Милена и Ревю. Със сигурност пропускам нещо.. Предстоящо - надявам се Бон Джоуви. 

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.