Прескочи до съдържание

Каква музика слушате? - май 2013


Препоръчани мнения

Животът е кратък, затова не трябва да се приема много насериозно :)

 

:smoke:

Много насериозно трябва да се взима животът, именно щото е кратък. Така че, да Ви сваля от облаците:

 

 

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към коментар

Цяло чудо е как при толкова португалски песньовки не видях една страхотна грула!

 

 

Това последното е групата. 

Добро попадение - Мадредеуш! 

Има един интересен филм на Вим Вендерс - "Лисабонска история", мисля че беше 1994 година, който е доста интересен, но едва ли би харесал на всеки вкус.

Както и в момента излезе "Нощен влак за Лисабон" по едноименната книга на Мерсие, а в главната роля е Джеръми Айрънс - книгата я прочетох 2 пъти, т.к. е много наситена с описания от Лисабон, което директно ме пренася там...просто съпреживяваш действието съвсем реално, ако познаваш града, разбира се...

 

Eдин от любимите ми тракове към Лисабонска история е Гитарра - това е всъщност португалската китара, но не и истинските китари, има малка разлика.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Добро попадение - Мадредеуш! 

Има един интересен филм на Вим Вендерс - "Лисабонска история", мисля че беше 1994 година, който е доста интересен, но едва ли би харесал на всеки вкус.

Както и в момента излезе "Нощен влак за Лисабон" по едноименната книга на Мерсие, а в главната роля е Джеръми Айрънс - книгата я прочетох 2 пъти, т.к. е много наситена с описания от Лисабон, което директно ме пренася там...просто съпреживяваш действието съвсем реално, ако познаваш града, разбира се...

 

Eдин от любимите ми тракове към Лисабонска история е Гитарра - това е всъщност португалската китара, но не и истинските китари, има малка разлика.

 

http://www.imdb.com/title/tt0115479/

 

http://www.kultura.bg/bg/article/view/19512

 

http://www.altera-bookstore.com/index.php?id_product=653&controller=product

 

 

 

;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Браво! И разбира се, няма как да не бъде упоменат Фр. Песоа, обикновено цитиран в Португалия с една от мислите си, че моята родина - това е португалският език... То и затова, често се използва сравнението езикът на Песоа... ОСвен него, португалците тачат много и Луиш Камойш... Между другото, откъде този интерес към Португалия? Рядко българите обръщат внимание на тази държава. Остава доста встрани

 

p.s. Между другото, навярно знаеш, че в Манастира на Йеронитите, единият саркофаг е на Вашку дъ Гамъ, а другият е на Камойш, като влезеш входа вдясно, където се провеждат катедралните меси.

 

Ето, намерих снимка със саркофага на Камойш, която бях правел преди доста време, имам и от другата страна с този на мореплавателя.

post-18-0-66225200-1369948278_thumb.jpg

 

А долната е на В.д.Гамъ

post-18-0-52236700-1369948322_thumb.jpg

Редактирано от niki_m
Връзка към коментар

В началото беше интересът ми към музиката и литературата, а тези прекрасни творци, които споменах тук, заедно с Еса де Кейрош, събудиха интереса ми към Португалия :) Надявам се някой ден да я видя тая страна, в по-добри (откъм финанси) дни.

Между другото, точно в момента слушам нещо брутално:

 

 

:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В началото беше интересът ми към музиката и литературата, а тези прекрасни творци, които споменах тук, заедно с Еса де Кейрош, събудиха интереса ми към Португалия :) Надявам се някой ден да я видя тая страна, в по-добри (откъм финанси) дни.

 

:)

Много ще се радвам, да сбъднеш мечтите си! Повярвай ми - заслужава си много повече от куп "прехвалени" дестинации..., още повече, че вече имаш и някаква представа за там...няма да искаш да си тръгнеш...

Връзка към коментар

 

Добро утро! За лятно настроение, тематично. И любимият ми воден спорт - джет. Като го видя това и бЕсна ставам, както ми казва един приятел. :D Кръвното ми се вдига ...  :D

Връзка към коментар

Жестоко!!! Чухте ли всички... Ленчето ще пее на 08.06. :)

Аз я харесвам Силвето бе.. , което ме подсеща за това.. дали си го слушала? Аз не бях. И бях изненадана.  

 

И все пак предпочитам оригинала :D

Връзка към коментар

Днес съм на африканска вълна и песента с която приспиват малките негърчета  :)

 

 

и на знам кога (и дали някога) ще посетя Южна Африка , но много харесвам зулуската акапела

:dancing::danced::dancing:

 

 

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Днес съм на африканска вълна и песента с която приспиват малките негърчета  :)

 

 

и на знам кога (и дали някога) ще посетя Южна Африка , но много харесвам зулуската акапела

:dancing::danced::dancing:

 

 

Направо се пренесох мислено в Африка ^_^ Благодаря, Фичо :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като стана въпрос за хорови изпълнения, страшно им се радвам на госпъл-изпълнители. Не съм дотам религиозна, но с удоволствие бих посетила такава църква за да ги послушам :)

Редактирано от Elena
Връзка към коментар

Ами то госпъла също е в корените на джаз и блус музиката.

Да не говорим, че много от големите звезди (като Тина Търнър, Уитни Хюстън и др.) са започнали да пеят като малки в църковните хорове ...

Връзка към коментар

много отдавна по ТВ даваха един сериал "Шака Зулу", ако някой го помни...заглавната песен от филма още ми е в главата

"We are growing  growing higher and higher..."

http://www.youtube.com/watch?v=V_hS_DKab8I

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.