Прескочи до съдържание

дневник По чукарите в Мадейра


Препоръчани мнения

@Gentleman Basta; @Lindt Когато започна планиране на моите маршрути - те ще бъдат един или два, за повече няма да има време, ще разчитам на помощта ви. Ще го направя максимално късно като време, защото идея нямам какво ще е времето по Нова Година там, но дотогава ще ви чета в детайли. Благодаря за сводките! 

Връзка към мнение
преди 20 минути , Гост каза:

@Gentleman Basta; @Lindt Когато започна планиране на моите маршрути - те ще бъдат един или два, за повече няма да има време, ще разчитам на помощта ви. Ще го направя максимално късно като време, защото идея нямам какво ще е времето по Нова Година там, но дотогава ще ви чета в детайли. Благодаря за сводките! 

Не се бави чак до декември,  защото от Борнео не е много вероятно да те напътстваме 🙂

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Понеже си четох кротко тази тема и ми се стори, че е последна, а и най-подробна, ще пиша тук сега кратко, а като се прибера, може и повече.

Понеже съм с обществен транспорт с база изцяло във Фуншал, ми беше важно да разуча автобусите. Има четири автобусни компании в града и всички тръгват от различни спирки... 😡

Дълго време разучавах кой, кога, за къде и откъде тръгва. Тъкмо уж понаучих нещата и ми попадна в руски форум следната карта с всичко ясно изложено... Или на мен вече ми беше ясно, но как да е – това е картата.

автобусы-точки-отправления.pdf920140774_Screenshot(2).png.602611c7a05511ae9b420fdc8088bd51.png

И екранни снимки за тези, които не искат да свалят файл.

1118065000_Screenshot(3).png.6dda185ac69755f74206e065361f20ff.png

 

@ДиянаВ, това е една от темите за Мадейра.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 4
Връзка към мнение
На 24.02.2019 г. в 22:11, Lindt каза:

Видяло се е, че ни мързи да четем и да се подготвяме за това пътуване. А и е неделя и ми е ден за пускане на тъпи теми 😉

 

Отлитаме в събота сутрин, на 27.04. в посока Лутън. Месец по-рано се връщаме 20 мин преди Брекзит на това летище, така че се  сега ще се чувстваме като у дома си 😉  Та предполагам в 8 сутринта напускаме пределите му и се отправяме в незнайна провинциална посока, към която имаме автобус. В по-адекватен за събота час си намираме и екскурзовода, барабар с колата му. Крайната цел е Ковънтри, а преди това трябва да намерим много красоти. 

28.04 След неделното кафе се отправяме към Манчестър. Ама колкото се може по- заобиколно, защото само ще вечеряме и нощуваме там, а преди това трябва да обикаляме много. На този етап нищо не съм прочела и нямам вдъхновение. 

29.04 - Събуждаме се безбожно рано и обикаляме центъра на града. Този ден сме и без екскурзовод и кола, а следобед се замъкваме до летището, където радостно очакваме полета си към Мадейра. Нощуваме във Фуншал. 

30.04-01.05.  Не знаем какво точно правим като пътеки, обаче си спим упорито във Фуншал. 

02-03.05 Нощуваме в Сантана, от където задължително ще направим пътеката Vereda Do Areeiro. 

04.05 След като вече всичко сме си обходили около Сантана, се отправяме за нощувка в близост до летището в Machico.

05.05 Oт Machico имаме време да направим Vereda Da Ponta De São Lourenço и после вече е време да отлитаме. 

 

И така, от 6 дни в Мадейра, сме сигурни за 2 прехода и това е. Даже и за настаняването не знаем, просто се ужасих от идеята да нощуваме на едно място и делихме напосоки преди малко. Отворени сме за всякакви промени и препоръки, единствената особеност е липсата на кола и това, че трябва да има достъп с автобус. 

Затова ще се радвам на всякакви кометари, поне да ни изюркат по-бързо да се ориентираме какво ни се прави.

Благодарим предвариелно!

 

376EC0DC-AB7C-4B1A-9013-259AA19BC3A6.png.a952a55a5c185bd61f2fda792f221a23.png
Аз мислех да ползвам тази🙂

По чукарите са чувствата на Линдт, в които не бих пристъпила🙂😉

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Има чукари и чукари. Дори имаше пътека, която се казваше нещо от типа „За всички става“, към Сантана е. Не бих пропуснала да вляза в тукашната гора. Днес бях и още съм под въздействие... 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 26 минути , ДиянаВ каза:

.....
 

По чукарите са чувствата на Линдт, в които не бих пристъпила🙂😉

След Азорите си прегледах темата с други очи и много си ми харесва Мадейра. С носталгия си ги спомнях чукарите, драматичните гледки и великолепната храна.

Понякога се чудя що толкова съм мрънкала някъде, като си е толкова хубаво, ама е късно да преправям разказа. Мадейра, Грузия и Йордания са от тези места, които пуснаха дълбоки корени в сърцето ми, макар да не ги забелязах на място.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 38 минути , Lindt каза:

След Азорите си прегледах темата с други очи и много си ми харесва Мадейра. С носталгия си ги спомнях чукарите, драматичните гледки и великолепната храна.

Понякога се чудя що толкова съм мрънкала някъде, като си е толкова хубаво, ама е късно да преправям разказа. Мадейра, Грузия и Йордания са от тези места, които пуснаха дълбоки корени в сърцето ми, макар да не ги забелязах на място.

 

Не, аз не съм усетила разказа ти за Мадейра като мрънкане, поне не преобладаващо😛. Мрънкане беше за Санторини, но и той ми хареса, защото е твоят почерк - да казваш и хубавото, и лошото🙂 Разбирам, че това са понякога моментни чувства, които с времето изглеждат по-различно.

Тази тема, както и разказите на @searus, @bulpa, @Дани Магелани и мненията на други магеланци много ми помогнаха в планирането и е време да си опресня паметта. Ще използвам темата за планиране, само защото съм на такъв етап, а не че тази не ми харесва, напротив🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.