Прескочи до съдържание

Как да разбера клас и номер на билет?


Препоръчани мнения

Как мога да открия или да си извадя e-ticket заедно с fare-class за полет от февруари 2019 на KLM? Имам го като полет в профила на KLM, но никъде не намирам номера на билета, нито класата на полетите. Пише само economy.

Връзка към коментар
20 minutes ago, cybersimo said:

Как мога да открия или да си извадя e-ticket заедно с fare-class за полет от февруари 2019 на KLM? Имам го като полет в профила на KLM, но никъде не намирам номера на билета, нито класата на полетите. Пише само economy. 

В мейлите, които са изпращали?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , aleksandrina каза:

В мейлите, които са изпращали?

нямам го 😞

през lastminute е купен имам само потвържденията и с тях така съм се чекирал и всичко е минало

Връзка към коментар
преди 36 минути , cybersimo каза:

Как мога да открия или да си извадя e-ticket заедно с fare-class за полет от февруари 2019 на KLM? Имам го като полет в профила на KLM, но никъде не намирам номера на билета, нито класата на полетите. Пише само economy.

 

https://www.klm.com/travel/gb_en/customer_support/customer_support/all_about_customer_support/index.htm 

Връзка към коментар
9 minutes ago, cybersimo said:

нямам го 😞

през lastminute е купен имам само потвържденията и с тях така съм се чекирал и всичко е минало

А регистриран ли си там (в lastminute)? Има подробности за полетите и фактури. Но моите са все за Ryanair, а там само PNR има. Може за КЛМ да има и e-ticket номер...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , aleksandrina каза:

А регистриран ли си там (в lastminute)? Има подробности за полетите и фактури. Но моите са все за Ryanair, а там само PNR има. Може за КЛМ да има и e-ticket номер...

Регистриран съм, има само фактура и PNR

 

ps. Намерих и e-ticket номера, но самия e-ticket като PDF го няма, а ми трябва да го изпратя като документ

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Fare class е първата буква на кода на тарифата. Не бива да се бърка с кода на резервация! Трябва да пише нещо от рода на Fare Basis KLH45T, в този случай кода на тарифата е K. 

 

Иначе не всички пращат електронния билет като отделен имейл. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Fare basis не съществува изобщо в нито един мейл от Lastminute. Нито електронен билет. 

Писах на съпорта на КЛМ, но отказват да ми го дадат. Казаха да се разправям с Lastminute

Връзка към коментар
преди 1 час, Георги каза:

Fare class е първата буква на кода на тарифата. Не бива да се бърка с кода на резервация! Трябва да пише нещо от рода на Fare Basis KLH45T, в този случай кода на тарифата е K. 

 

Иначе не всички пращат електронния билет като отделен имейл. 

А това разминаване в коя класа трябва да се чете?

 

 

49231981-1D00-4A43-ADB4-6AB42147D0C5.jpeg

Връзка към коментар

Според мен в този случай е O. Това B отгоре не го знам какво е. Обикновено можеш да се ориентираш и по това какви екстри имаш по билета (възможност за отмяна, смяна на дати, цена и т.н.) спрямо колко е напред буквичката в азбуката. Не е универсално правилно, но "работи" в голям процент от случаите. Т.е. ако билетът ти е по-скоро орязан икономичен, то класът е О. Ако е с гъвкави смени, скъп, включващ смяна на дати и т.н., тогава е по-вероятно да е B. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това B си е точно “class” в билета. И понеже е от много компании, затова питам за разминаването. Ето я първата част. Първия полет си пише class O, което отговаря на същия fare basis. Питането ми е за втория

 

 

A955A05D-99CF-4B34-A65B-D022AE93856C.png

 

Според мен B е “basic economy”, което трябва да е най-най-ниския клас и да не се полагат мили и точки за него

Връзка към коментар

Това вече зависи и от авиокомпанията, как си номерира класовете, може да се поразтърсиш да видиш. Правилото за мястото на буквата в азбуката си има изключения. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Георги каза:

Това вече зависи и от авиокомпанията, как си номерира класовете, може да се поразтърсиш да видиш. Правилото за мястото на буквата в азбуката си има изключения. 

В случая не е толкова интересно какво означава буква B, а кой клас ми е билета. Един и същ fare basis за двата полета (защото са на един билет), за първия твоето правило за първа буква отговаря на класа О, но за втория не отговаря. 

Ако поискам мили/точки, коя буква ще  гледат? B или О?

Връзка към коментар

Не смея да ти давам препоръка, виждам че и авиокомпаниите са различни - оперираща, продаваща, тогава пък съвсем става някаква каша. Но виждам по-пълния скриншот сега с хедърите, според мен за единия полет взимаш точки за О, а за другия за B. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На бордните карти обикновено го има  fare class-a - ако сте летели с електронни бордни карти и ги пазите...

При АА B е  Basic Economy:

https://www.aa.com/i18n/aadvantage-program/miles/earn/special-fares.jsp

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , akair каза:

На бордните карти обикновено го има  fare class-a - ако сте летели с електронни бордни карти и ги пазите...

При АА B е  Basic Economy:

https://www.aa.com/i18n/aadvantage-program/miles/earn/special-fares.jsp

Полетите са след две седмици. Видяло се е, че ще клеймвам мили/точки след полетите

Връзка към коментар
преди 12 часа, cybersimo каза:

Ако поискам мили/точки, коя буква ще  гледат? B или О?

е то рибата в морето още

общо взето ти поискай, те ще ти дадат каквото компютъра сметне за дължимо, пък после можеш да оспориш решението, ако смяташ, че не е правилно

преди 9 минути , cybersimo каза:

Полетите са след две седмици. Видяло се е, че ще клеймвам мили/точки след полетите

защо след полетите, регистрираш ги отсега или при чекина, доста по-малко главоболия

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

според мен Fare basis е едно и също за целия билет, вече класа може и да е различен в различните отсечки, т.е. това правило за първата буква не е винаги вярно

Имаше нещо със сайта на Saudia май, че по е-тикет вадеха много информация (не само за техни билети), ама съм забравил. а може и да са го махнали

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Свали си апп-а на АА - така и така ще ти трябва. Добави си резервацията там и после му дай да ти прати invoice/receipt на мейла - там би трябвало да я има тази информация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , akair каза:

Свали си апп-а на АА - така и така ще ти трябва. Добави си резервацията там и после му дай да ти прати invoice/receipt на мейла - там би трябвало да я има тази информация.

Опитах през сайта на АА. Кода на резервацията ми излиза само на BA и на FINNAIR. На АА ми казва невалиден код

Връзка към коментар
1 minute ago, cybersimo said:

Опитах през сайта на АА. Кода на резервацията ми излиза само на BA и на FINNAIR. На АА ми казва невалиден код 

Хммммм. Влез на сайта на БА и ФИ и там му дай да ти изпрати invoice/receipt - ако я няма всичката информация, трябва поне да има ПНР за АА (май в Сабре са на АА доместик полетите). После виж предния пост 🙂

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.