Прескочи до съдържание

Пропускане на полет по медицински причини


Препоръчани мнения

За съжаление участието ми в магеланската инвазия в Бали е на път да приключи безславно и вероятно няма да мога да пътувам. Затова имам няколко питания  - дали при такава промо оферта с ниска цена биха признали лекарско становище, че не мога да пътувам и биха ми върнали парите? Ако да, какъв документ изобщо трябва да представя на компанията, тоест да искам от лекар?  Нямах благоразумието да си купя застраховка за подобни случаи или за смяна на името...

 

Писах на еsky какво би станало, ако не мога да пътувам (без да уточнявам причина) - те ми казаха да си канселирам билета и ще ми върнат някакви такси. Какво мога да очаквам да ми върнат? Не вярвам да са повече от 30-ина евро.

Връзка към коментар

таксите вероятно са нещо такова, 30-50 евро

ако си платила с кредитна карта, виж дали има застраховка, трябва да има

иначе си на милостта на ескай и компанията

документа е някакво становище, че здравословното ти състояние не позволява да пътуваш

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Приятел си беше купил билет до Тайланд с Катарците и беше предплатил хубав хотел за почивка с 20 нощувки,, което беше сриозна сума - около 2000 USD.

Разболя се и мислеше, че всичко е пропаднало. Накарах го да си снима епикризата / инсулт/, да напише писма на АК и на хотела. Катарците върнаха парите, от хотела му дадоха право да си избере друго време, в рамките на една година и той отиде, след 6 месеца, примерно.

Така че, ти направи същото.

Напиши писмо на АК, приложИ медицински документ / особено пък, ако е заразна болест - шарка, хепатит, са длъжни да уважат иска/. Всеки случай си е индивидуален, не се знае, кой и как ще го реши.

Знам случаи, дето и НТАК , от сорта на Уиз върнаха пари за билети, заради заболяване.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И при мен се провали пътуване до Австралия поради счупване на крак на възрастен родител. И Сингапур еър, и вътрешните полети, и хотелите ги възстановиха много бързо след снимане на епикризата от Пирогов. Нямахме никакви застраховки.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Мой близък пропусна полет на Делта от София до Щатите по медицински причини.  Той даже беше отишъл на летището в София, беше получил бордна карта и тогава му прилошава и го откарват с Бърза помощ.  Представи епикриза от Пирогов и му върнаха парите изцяло.  Така че - зависи от АК (така и бяха казали от Expedia, oт където еше купен билетът).

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Все още има малък шанс да пътувам, ако ли не - снимам епикризата и пращам на еsky. Имам надежда в турците да проявят разбиране 🙂 
Благодаря на всички за отговорите 
 👍

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 13 минути , Lirea каза:

Все още има малък шанс да пътувам, ако ли не - снимам епикризата и пращам на еsky. Имам надежда в турците да проявят разбиране 🙂 
Благодаря на всички за отговорите 
 👍

Стискаме ти палци да пътуваш и най-важното - да си здрава! 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, Lirea каза:

Все още има малък шанс да пътувам, ако ли не - снимам епикризата и пращам на еsky. Имам надежда в турците да проявят разбиране 🙂 
Благодаря на всички за отговорите 
 👍

Убеден съм, че ще възстановят парите ако не пътуваш.

Търговски погледнато: неуважаване на основателна причина - непътуване по болест носи изключително лош имидж. 

 

Здраве за всички!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@Lirea Ще стискаме палци ти да се възстановиш и пътуваш. Ако нямаш възможността да пътуваш, гледай да се възстановиш по-възможно най-бърз начин и разбира се да ти възстановят сумата, която си платила за хотел и сам. билет. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.