Прескочи до съдържание

От Париж до Лондон


Мамарени

Препоръчани мнения

Здравейте, Моля за съвет. Като човек без особен опит ще съм благодарна за всяка помощ при организиране на едно пътуване до Париж. Купих билети до Париж (за мен и двете ми деца 13 и 17 години) .. но периода на престой е 14 дена и ми хрумна, че може да е хубаво, ако отидем за няколко дни до Лондон. Моля да споделите мнение и съвети.. Дали е добра идея и как да го организирам, за да зарадвам тинейджерите максимално 😊

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Мамарени каза:

Дали е добра идея... за да зарадвам тинейджерите максимално 😊

Попитайте ги какво искат 🙂 От Париж има много опции. Две седмици може да им дойде наистина повече само там...

 

преди 21 минути , Мамарени каза:

... и как да го организирам.😊

Проблемът е никакъв. Има безкрайно много полети до Лондон, нескъпи, плюс влак (обикновено полетите са по-евтини). Решете какво искате и ще помагаме 🙂 

Връзка към коментар
7 minutes ago, Rainy said:

Попитайте ги какво искат 🙂 От Париж има много опции. Две седмици може да им дойде наистина повече само там...

 

Проблемът е никакъв 🙂 Има безкрайно много полети до Лондон, плюс влак (обикновено полетите са по-евтини). Решете какво искате и ще помагаме 🙂 

Аз бих предложил влак, наистина може да излезе по скъпо, но пък ще спестят от трансфер от летище до Лондон. Плюс тинейджърите много ще се "кефят" на 280км/ч . Поне аз се кефих когато пътувах Лондон-Париж с влака. Лично мнение

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Основното ми колебание е дали да ходим до Лондон или да разгледаме замъците по Лоара. Мисля, че брекзит ще по затрудни туризма и е разумно да видим британската столица преди него. Видях самолетни билети... цени около 550 лв.  за трима до Лондон. 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Мамарени каза:

Основното ми колебание е дали да ходим до Лондон или да разгледаме замъците по Лоара. Мисля, че брекзит ще по затрудни туризма и е разумно да видим британската столица преди него. Видях самолетни билети... цени около 550 лв.  за трима до Лондон. 

Точно това имам предвид - какво искате, защото Франция е необятна. Билети до Лондон има на добри цени - стига да не съвпадат с някой специален ден или период.

 

Брекзит по никакъв начин не може да затрудни туризма (емиграцията - да). Ако това е един от аргументите, игнорирайте го. 

Връзка към коментар

И аз мислех за влак...

Ще потърся  линк към продажба на билети? 

Ще съм благодарна, ако ми предложите подходящи места за нощуване в двете столици. 

Връзка към коментар
5 minutes ago, Мамарени said:

И аз мислех за влак...

Ще потърся  линк към продажба на билети? 

Ще съм благодарна, ако ми предложите подходящи места за нощуване в двете столици. 

В Париж спах тук със съпругата ми. Уникално място, на две минути пеша от Нотердам, петнадесе от Лувър и четиредесет от Айфеловата кула. Предпочетохме да изберем място за спане на пешеходни разстояния от по важните забележителности. С удобни автобуси до гарата а и за целият град.

https://www.airbnb.co.uk/rooms/9986397?source_impression_id=p3_1560091454_GKvrHuDpemSL6XHW

Връзка към коментар

eurostar влаковете

За хотели - в Лондон е по-добре да сте в първа или втора зона на метрото - така стигането до всички забележителности в центъра няма да отнеме твърде много време. Също така е хубаво да сте близо до спирка на метрото - метрото в Лондон е по-ценно и приятно средство за придвижване от всичко друго.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , VASILEV каза:

В Париж спах тук със съпругата ми. Уникално място, на две минути пеша от Нотердам, петнадесе от Лувър и четиредесет от Айфеловата кула. Предпочетохме да изберем място за спане на пешеходни разстояния от по важните забележителности. С удобни автобуси до гарата а и за целият град.

https://www.airbnb.co.uk/rooms/9986397?source_impression_id=p3_1560091454_GKvrHuDpemSL6XHW

За съжаление студиото е заето в периода.. 

 

Връзка към коментар
преди 29 минути , Мамарени каза:

Основното ми колебание е дали да ходим до Лондон или да разгледаме замъците по Лоара. Мисля, че брекзит ще по затрудни туризма и е разумно да видим британската столица преди него. Видях самолетни билети... цени около 550 лв.  за трима до Лондон. 

По-скоро си решете какво искате да видите, голям град (подобен, но и различен от Париж) или провинцията, замъци и т.н. Брекзит няма как да затрудни туризма, освен може би малко повече опашки по границите, пък и никой не знае кога ще се случи...

Връзка към коментар
1 minute ago, Мамарени said:

За съжаление студиото е заето в периода.. 

 

Сужалявам, но поне е идея за района в който може да търсите нещо подходящо. Това е на реката, удобно е и за круизи плюс Сурбоната е там и Люксенбургската градина.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз ще дам друго мнение - два космополитни града не бих включила в едно пътуване.

Щом вече сте взели Париж, то направете програма Франция, а ако искате още нещо навън, то изберете нещо различно - Белгия, Люксембург, Германия.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 минути , Mary каза:

Аз ще дам друго мнение - два космополитни града не бих включила в едно пътуване.

Щом вече сте взели Париж, то направете програма Франция, а ако искате още нещо навън, то изберете нещо различно - Белгия, Люксембург, Германия.

На същото мнение съм 🙂 

 

@Мамарени Аз изобщо не съм експерт в нощувките, но мога да препоръчам хотела в Париж, който ми беше избран от @Mary - наистина бях очарована от баланс цена-качество-местоположение. Мога само да посъветвам да не правите компромиси големи с локацията - в такива космополитни градове това е безкрайно важен аргумент...

 

https://www.booking.com/hotel/fr/familia-paris.html?aid=368032&label=postbooking_confemail&pbsource=conf_email_hotel_name&no_rooms=1&checkin=2019-08-21&checkout=2019-08-22&group_adults=2&group_children=0&req_children=0&req_adults=2&hp_refreshed_with_new_dates=1

Връзка към коментар

И аз да дам моите 2 (евро)цента по темата 🙂

2 седмици за Париж, не че няма какво да се прави в града 😉 (ако нямате идеи, мога да помагам 😉), но наистина, може би ще е по-добре да мръднете навън, ей така, за разнообразие. В случая подкрепям @Mary, че двете столици в едно пътуване може да стане много (колкото и да ги обичам и двете!).

Затова моят съвет е да планувате този път Франция, а Лондон да го оставите за друг път. 

 

Иначе, за мен, най-удобният вариант за придвижване между двата града е влакът (Eurostar). Ако се вземат билети по-рано, в ненатоварен период и с натъманяване на часовете през седмицата, може да се намерят прилични тарифи и основното предимство е, че за около 3 часа си от единия център в другия. Нямя ходене много по-рано на летището, придвижване от летището о центъра и т.н. Недостатъците са сравнително високите тарифи... и потенциални стачки от френска страна. Макар че миналата година по време на тримесечната стачка на железниците, Евростар и Талис (линията за Брюксел, Амстердам и Кьолн), бяха най-малко засегнати.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Роца каза:

И аз да дам моите 2 (евро)цента по темата 🙂

2 седмици за Париж, не че няма какво да се прави в града 😉 (ако нямате идеи, мога да помагам 😉), но наистина, може би ще е по-добре да мръднете навън, ей така, за разнообразие. В случая подкрепям @Mary, че двете столици в едно пътуване може да стане много (колкото и да ги обичам и двете!).

Затова моят съвет е да планувате този път Франция, а Лондон да го оставите за друг път. 

 

Иначе, за мен, най-удобният вариант за придвижване между двата града е влакът (Eurostar). Ако се вземат билети по-рано, в ненатоварен период и с натъманяване на часовете през седмицата, може да се намерят прилични тарифи и основното предимство е, че за около 3 часа си от единия център в другия. Нямя ходене много по-рано на летището, придвижване от летището о центъра и т.н. Недостатъците са сравнително високите тарифи... и потенциални стачки от френска страна. Макар че миналата година по време на тримесечната стачка на железниците, Евростар и Талис (линията за Брюксел, Амстердам и Кьолн), бяха най-малко засегнати.

Когато знаещите говорят и боговете мълчат🙂

Може да ни дойдат много две столици. 

Сега вече разчитам на идеи... 😁 

Освен два дена в Дисниленд, тинейджерите нямат други идеи... Ако излезем извън Париж, в коя посока да поемем  и ако наема кола... като средно статистическа жена шофьор.. ще се справя ли с френското движение... Ако колата не е добра идея, то ще чудесно, ако някой е пътувал по хубав маршрут с обществен транспорт и го сподели... 

Връзка към коментар

Замъците на Лоара, или Нормандия и Мон Сен Мишел

човек, шофиращ в България няма какво да се плаши от движението в други страни, освен може би Индия или Кайро

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, neuromancer каза:

Замъците на Лоара, или Нормандия и Мон Сен Мишел

човек, шофиращ в България няма какво да се плаши от движението в други страни, освен може би Индия или Кайро

А възможно ли да се комбинират двете дестинации и да се види  района на Лоара и Нормандия и колко дни би отнело? 

 

 

 

 

.

Връзка към коментар
преди 5 часа, Мамарени каза:

А възможно ли да се комбинират двете дестинации и да се види  района на Лоара и Нормандия и колко дни би отнело? 

 

В ето тази тема може да откриеш полезна информация. 
 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.