Прескочи до съдържание

Филипини и Тайван 2020


Здравко Ангел

Препоръчани мнения

Здравко Ангел

Ще ни трябва помощ да запълним програмата най-вече за Филипините. Предвиждаме 4-5 дни Палаван, 3 дни Корон, 3 дни Багио, 2 дни Пинатубо, като се върнем от Багио в Манила, сигурно ще останем там 1 нощувка, преди да отлетим за Тайван. Та дайте идея за още 6-7 дни на Филипините, като не щем да ходим до Боракай. Ако някой може да препоръча някакъв район с планински преходи - добре дошло! Говорим за края на януари до средата на февруари.

Връзка към коментар

Филипини и планини са малко взаимноизклюващи се понятия. 🙂 

 

Оризовите тераси на север, ама не чалгата Banaue, а другите до тях Batad. 

 

Иначе районът на Бохол е интересен, кеф ти хълмчета, мини маймунки, водопадчета, плажче...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Здравко Ангел
преди 4 часа, T.E.Lawrence каза:

Филипини и планини са малко взаимноизклюващи се понятия. 🙂 

 

Оризовите тераси на север, ама не чалгата Banaue, а другите до тях Batad. 

 

Иначе районът на Бохол е интересен, кеф ти хълмчета, мини маймунки, водопадчета, плажче...

Бохол идеално ще запълни едни 4-5 дни, аз видях само Шоколадовите хълмове, не знам защо не ме впечатлиха толкова и го зарязах този остров, ама сега се разрових и видях, че има много неща за гледане. 

А за планина, видях, че до Пинатубо има добри преходи, частично организирани. 

Връзка към коментар

Аз бях на Пинатубо преди няколко месеца. Надуват ти главата с глупости, ако си над 40 задължително ти мерят кръвното. Много готин еднодневен трип е, но е като разходка в парка. 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
Здравко Ангел
преди 1 минута , T.E.Lawrence каза:

Аз бях на Пинатубо преди няколко месеца. Надуват ти главата с глупости, ако си над 40 задължително ти мерят кръвното. Много готин еднодневен трип е, но е като разходка в парка. 

А добре, значи да не очаквам нещо планинско. Ама все пак мисля да го направим. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Здравко Ангел каза:

А добре, значи да не очаквам нещо планинско. Ама все пак мисля да го направим. 

Трипът е страхотен, просто повечето е офроуд с джипове и ходенето е по-малката част.

Връзка към коментар
Здравко Ангел
В момента, T.E.Lawrence каза:

Трипът е страхотен, просто повечето е офроуд с джипове и ходенето е по-малката част.

Да, прочетох, че е офроуд с водач и шофьор. А в кой град нощува? Предполагам, че колкото по-рано тръгнем, толкова по-добре.

Връзка към коментар

Изборът е рано или ултра мега рано. 😄 Военна зона е и само рано сутрин пускат, ама агенциите знаят. Аз бях от Анджелес поносимо, от Манила е брутално далече и май тръгват към един вечерта. 

Връзка към коментар
Здравко Ангел
преди 7 минути , T.E.Lawrence каза:

Изборът е рано или ултра мега рано. 😄 Военна зона е и само рано сутрин пускат, ама агенциите знаят. Аз бях от Анджелес поносимо, от Манила е брутално далече и май тръгват към един вечерта. 

И дума да не става от Манила, гледам го тоз Анджелес, май е най-близо, така че и ние по-скоро там ще нощуваме. Като град как е - 2 нощувки ли да го броим? Една преди Пинатубо и една след това или след планината да се отправим към друг град?

Връзка към коментар

Ние ходихме по Коледа и не можехме много да обикаляме. Транспортът беше или много скъп, или с изчерпани билети 🙂 И програмата ни беше Себу, Камигин-Сикихор, Бохол, Себу и обратно. Районът обаче много ни хареса. Специално Camiguin е чуден, вулканичен остров и има къде да се направят преходи. И е чист, още през 2015 нямаше найлонови торбички. 

Siquijor също предлагаше възможности за разходки и водопади, но ние се бяхме забили в нищото на един риф и не обикаляхме. 

Бохол и хълмовете ни бяха зелени през декември. И определено много ми харесаха, реката също. Хотелът ни беше с малки бунгалца на бяло плажче с рибки из водата, а тогава бяхме плажни хора. 

Не мога да сравнявам с популярните места, но нашите Филипини си ни харесват и бих отишла пак, ако се позанимавам да открия места без 400 лодки. 

Градовете не ни харесаха хич, но филипинците да 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Здравко Ангел каза:

И дума да не става от Манила, гледам го тоз Анджелес, май е най-близо, така че и ние по-скоро там ще нощуваме. Като град как е - 2 нощувки ли да го броим? Една преди Пинатубо и една след това или след планината да се отправим към друг град?

Анджелис е мръсен и сив, същевременно град на нощния живот, възникнал заради близката американска база - мацки и алкохол. Нищо за гледане няма като забележителности, но е добра отправна точка за Пинатубо, да те вземат от хотела и да те върнат после. Също има все по-удобни и евтини вътрешни полети. Например Анджелис - Ел Нидо директно да не се утрепете от път от Пуерто Принцеса. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Здравко Ангел
Преди 1 час, Lindt каза:

Ние ходихме по Коледа и не можехме много да обикаляме. Транспортът беше или много скъп, или с изчерпани билети 🙂 И програмата ни беше Себу, Камигин-Сикихор, Бохол, Себу и обратно. Районът обаче много ни хареса. Специално Camiguin е чуден, вулканичен остров и има къде да се направят преходи. И е чист, още през 2015 нямаше найлонови торбички. 

Siquijor също предлагаше възможности за разходки и водопади, но ние се бяхме забили в нищото на един риф и не обикаляхме. 

Бохол и хълмовете ни бяха зелени през декември. И определено много ми харесаха, реката също. Хотелът ни беше с малки бунгалца на бяло плажче с рибки из водата, а тогава бяхме плажни хора. 

Не мога да сравнявам с популярните места, но нашите Филипини си ни харесват и бих отишла пак, ако се позанимавам да открия места без 400 лодки. 

Градовете не ни харесаха хич, но филипинците да 🙂 

А до Camiguin как стигнахте? Чета и ми се струва, че ще е доста приятно, та си мисля да го включим и него.

Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Анджелис е мръсен и сив, същевременно град на нощния живот, възникнал заради близката американска база - мацки и алкохол. Нищо за гледане няма като забележителности, но е добра отправна точка за Пинатубо, да те вземат от хотела и да те върнат после. Също има все по-удобни и евтини вътрешни полети. Например Анджелис - Ел Нидо директно да не се утрепете от път от Пуерто Принцеса. 

А като слезем от Пинатубо имаме ли време да отметнем още някакви километри към Багио - следващата точка, или вече е късно като се върнеш от планината и е по-добре пак да нощуваме в Анджелис?

Връзка към коментар

Ами аз не съм го правил. Просто си букнах трип от-до хотела и на другия ден полет към островите.

Рисково е, защото военните често имст учения. Например ние чакахме в жегата отгоре на джипа един час в нищото заради стрелби. Знам и случаи на отменени изцяло трипове в последния момент пак заради военните.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Здравко Ангел
преди 13 минути , T.E.Lawrence каза:

Ами аз не съм го правил. Просто си букнах трип от-до хотела и на другия ден полет към островите.

Рисково е, защото военните често имст учения. Например ние чакахме в жегата отгоре на джипа един час в нищото заради стрелби. Знам и случаи на отменени изцяло трипове в последния момент пак заради военните.

Добре, ще си спим две вечери в Анджелиса 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.