Прескочи до съдържание

Купуване на самолетен билет с пасаван


Препоръчани мнения

Здравейте, с мъжа ми трябва да пътуваме до Армения и да купя сам билет, но той няма паспорт в момента, а му издадпха пасаван за един месец. Как мога да купя билет с него, бякой от вас случвало ли му се е. Дали мога сама или трябва от агенция, ако някой има опит ще съм благодарна

Връзка към коментар

Здравей! Вероятно без проблеми ще си купите самолетен билет с пасавана, но още по-вероятно на границата няма да пуснат мъжа ти да напусне България. Пасаванът по природа е такъв документ, който се издава при особени обстоятелства и помага на притежателя си да се прибере в родината си. След което там да се погрижи да получи нов редовен паспорт, с който да пътува. Ако мъжът ти е български гражданин, според мен е (почти) изключено да му позволят да напуска България с пасавана си и да пътува. Все пак МВР предлага експресно издаване на паспорти, за един работен ден.

Ако мъжът ти е арменски гражданин и пътува към родината си, мисля, че няма да имате никакви проблеми нито с купуването на билета, нито с пресичането на границите. При купуването на билета е достатъчно да впише номера на пасавана си (който всъщност представлява временен паспорт).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

по принцип не искат документ, за да купиш билет, а да пътуваш

ако случайно искат, може да го смениш, когато имаш документа (примерно с обаждане)

Връзка към коментар
преди 8 минути , Goal & Boss каза:

Здравей! Вероятно без проблеми ще си купите самолетен билет с пасавана, но още по-вероятно на границата няма да пуснат мъжа ти да напусне България. Пасаванът по природа е такъв документ, който се издава при особени обстоятелства и помага на притежателя си да се прибере в родината си. След което там да се погрижи да получи нов редовен паспорт, с който да пътува. Ако мъжът ти е български гражданин, според мен е (почти) изключено да му позволят да напуска България с пасавана си и да пътува. Все пак МВР предлага експресно издаване на паспорти, за един работен ден.

Ако мъжът ти е арменски гражданин и пътува към родината си, мисля, че няма да имате никакви проблеми нито с купуването на билета, нито с пресичането на границите. При купуването на билета е достатъчно да впише номера на пасавана си (който всъщност представлява временен паспорт).

Арменски гражданин е. Реално отиваме за да му направим паспорт. Но пък на пасавана името му е само на арменски и не знам как да взема билета хаха и няма крайна датс, само на издаване. Какво да напиша като изтичаща дата

преди 9 минути , neuromancer каза:

по принцип не искат документ, за да купиш билет, а да пътуваш

ако случайно искат, може да го смениш, когато имаш документа (примерно с обаждане)

Ами с пасавана ще се пътува 

Връзка към коментар

Ами напиши датата, която се пада месец след датата на издаване, нали по-горе спомена, че е за един месец.

Това с името само на арменски може да ви донесе главоболия по граничните пунктове. Според мен е добре да се снабдите с превод на английски, който е легализиран и даже ако има нужда - с апостил. Ако мъжът ти има разрешение за пребиваване в България - по границите да го показва заедно с паспорта.

Връзка към коментар

щом е арменски гражданин значи ще пътува

пишеш навсякъде каквото е най-логично и така

затова има хора навсякъде, а не роботи, да мислят, а не да се чудят ако не съвпада полето какво става

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз си изгубих паспорта заедно с визата в Америка и оттам ми издадоха пасаван за 6 месеца, за да мога да се прибера. Нямах и лична карта, а ми предстоеше пътуване веднага след като се прибрах и без никакъв проблем ходих до Чехия с пасавана. Не знам дали те изглеждат по различен начин в зависимост за колко време са, но моят си беше като истински паспорт, само че с по-малко страници вътре. Съответно цялата информация, необходима за чекирането ми беше налична в него. 

Връзка към коментар
19 minutes ago, alexnpopova said:

Арменски гражданин е. Реално отиваме за да му направим паспорт. Но пък на пасавана името му е само на арменски и не знам как да взема билета хаха и няма крайна датс, само на издаване. Какво да напиша като изтичаща дата

Ами с пасавана ще се пътува 

Доста авиокомпании имат сред опциите за изтичане на документите избор на безсрочен. Пасавана по принцип си е паспорт, макар и временен и не би трявало да се превежда, но във всички паспорти по принцип пишат имената и на латиница...

 

В пасава рубриките на английски ли са? Ако само името е на арменски, може да го напишете на един лист на латиница, като приложите статията от Уикипедия, която показва съответсвието на буквите цък

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

това е много интересно да няма името на латиница на международен документ

няма ли арменска лична карта или шофьорска книжка с името и на латиница?

или пък си инсталираш арменска клавиатура на компютъра и пишеш името на арменски, както е по документ

после само трябва да сравнят картинките 😀

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Само

преди 31 минути , Goal & Boss каза:

Добре де, и в машинно четимата зона на паспорта ли името е на арменски? :blink:

Да само на едно място го пише и то е на арменски и ние бяхме в шок хаха иначе пише на руски арменски и английски

Screenshot_20190614-161202.jpg

  • Шок 1
Връзка към коментар

Това е супер странно, да няма на латински името, не мога да дори да си представя такава глупост, но явно съществува.

Иначе пасавана е точно документ за завръщане в страната си. По принцим мисля, че може да се заядат и с право по границите, след като няма името на латиница. Все едно някой китаец да изкара лист с йероглифи да каже това съм аз.

Поне снимка има ли? 

Връзка към коментар

Национализмът често придобива доста странни форми при паспортите. Унгарските редовни паспорти например изглеждат така:

 

12298_f_234-1b-orig.jpg

 

Граничарите в отдалечени дестинации доста често се затрудняват да установят, това изобщо паспорт ли е и ако е паспорт, коя държава го е издала 🙂 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, Alexander каза:

Това е супер странно, да няма на латински името, не мога да дори да си представя такава глупост, но явно съществува.

Иначе пасавана е точно документ за завръщане в страната си. По принцим мисля, че може да се заядат и с право по границите, след като няма името на латиница. Все едно някой китаец да изкара лист с йероглифи да каже това съм аз.

Поне снимка има ли? 

Да има снимка и датата на раждане

Връзка към коментар

Не е ли най-добре да попитате в посолството на Армения дали биха го допуснали да влезне в страната, както и нашето МВнР дали може да напусне страната с такъв документ? Реално летищата просто изпълняват законите за съответната страна. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , darinamarinova каза:

Не е ли най-добре да попитате в посолството на Армения дали биха го допуснали да влезне в страната, както и нашето МВнР дали може да напусне страната с такъв документ? Реално летищата просто изпълняват законите за съответната страна. 

Ако има усложнения, те ще са от българска страна, не от арменска (все пак това си е техен документ). В България каквито и да са законите, в крайна сметка влиза в сила принципът „царят дава, пъдарят не дава“. Освен към МВнР е добре да се обърнат и към Гранична полиция или още по-добре - да се разходят до летището и на място да изяснят казуса предварително. Ако получат положителен отговор на въпроса си, е добре да се сдобият с него в писмен вид, защото, както знаем, пъдарят на летището има дълбоко вкоренен навик да не се съобразява с царя.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Goal & Boss каза:

Ако има усложнения, те ще са от българска страна, не от арменска (все пак това си е техен документ). В България каквито и да са законите, в крайна сметка влиза в сила принципът „царят дава, пъдарят не дава“. Освен към МВнР е добре да се обърнат и към Гранична полиция или още по-добре - да се разходят до летището и на място да изяснят казуса предварително. Ако получат положителен отговор на въпроса си, е добре да се сдобият с него в писмен вид, защото, както знаем, пъдарят на летището има дълбоко вкоренен навик да не се съобразява с царя.

ами предполагаме че след като има лична карта за постоянно пребиваване с този документ може да е по лесно освен пасавана, ще видим. ще ви кажа като заминем в края на месеца и ще ви информирам просто ако на още някой се появи подобен казус какво е решението

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе няма да имате проблеми, все пак тоя документ за това служи, надали мъжът ти е първият, който ще го ползва

Освен това на излизане пускат по-лесно, сещам се за една случка от форума, когато хора се прибраха в България от Тайланд без паспорт и без пасаван

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.