Прескочи до съдържание

Един ден в Рим с деца


Topfly

Препоръчани мнения

След един ден в Лондон с деца продължаваме юни с един ден в Рим с деца 🙂 На връщане от Сардиния ще летим с прекачване в Рим и въпросът е какво да правим около 10 часа в Рим с деца? Аз съм бил 7-8 пъти в Рим и познавам основните забележителности, но с децата ще бъда за първи път.

 

Мисля да видим Колизеума от вън и да се качим на куполата на св. Петър, но се чудя и за някакви чисто детски програми.  През този сайт гледам, че дори да искаме няма билети за 26-ти юни за Колизеума 😞  Някой има ли идея ако все пак искаме да влезем, какви други опции имаме? На място има ли вариант да влезем в последния момент? Преди 10 години без проблем се влизаше, но сега не знам как е положението...

 

 

Връзка към мнение
преди 1 час, Topfly каза:

дори да искаме няма билети за 26-ти юни за Колизеума

Има

 

Capture.PNG.3f2f0e5c4aa688ee900a332128c32fe5.PNG

 

Иначе - пица, паста, сладолед. Не е задължително всичко изброено. На децата ще им остане хубав спомен от Рим, така че като пораснат, ще се върнат да си го доразгледат на спокойствие 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Topfly каза:

Някой има ли идея ако все пак искаме да влезем, какви други опции имаме?

На колесници, теглени от лъвове, надали някой ще ви спре  😌

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
2 hours ago, Topfly said:

След един ден в Лондон с деца продължаваме юни с един ден в Рим с деца 🙂 На връщане от Сардиния ще летим с прекачване в Рим и въпросът е какво да правим около 10 часа в Рим с деца? Аз съм бил 7-8 пъти в Рим и познавам основните забележителности, но с децата ще бъда за първи път.

 

Мисля да видим Колизеума от вън и да се качим на куполата на св. Петър, но се чудя и за някакви чисто детски програми.  През този сайт гледам, че дори да искаме няма билети за 26-ти юни за Колизеума 😞  Някой има ли идея ако все пак искаме да влезем, какви други опции имаме? На място има ли вариант да влезем в последния момент? Преди 10 години без проблем се влизаше, но сега не знам как е положението...

 

Като се прибера, ще потърся една точно детска карта за Рим. Мисля, че е вкъщи. Има я и на Чампино (там, където си взимаш Рома пас-а) и е фри.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз водих моя син в Explora IL Museo Dei Bambini Di Roma, много му хареса, има ограничение за време, мисля че беше за два часа... Но ние се възползвахме от февруарския дъжд, ако ще е слънчево едва ли бих губила от тези 10 часа 😀 Оттам вървяхме пеш през Piazza del Popolo, и по пътя ядохме най-вкусната за петте ни римски дни пица (на парче).

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Преди години заведох дъщеря ми за ден в Рим и тя не го хареса, обиколихме основните забележителности. Дали защото беше на 12-13 години или не и показахме подходящото... Преди дни беше с приятел в Рим и ми заяви, че е влюбена. Твоите мисля са по- малки, но мисля  ще им хареса да ги качиш на Джаниколо или една дълга разходка из Вила Боргезе и после от пиаца дел Пополо по Корсо до Треви, пиаца Венеция . Колизеумът отвън е достатъчно. Купулът на Сан Пиетро не бих препоръчала за деца. И много сладолед. :biggrin:

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
8 minutes ago, Цвете said:

Преди години заведох дъщеря ми за ден в Рим и тя не го хареса, обиколихме основните забележителности. Дали защото беше на 12-13 години или не и показахме подходящото... Преди дни беше с приятел в Рим и ми заяви, че е влюбена. Твоите мисля са по- малки, но мисля  ще им хареса да ги качиш на Джаниколо или една дълга разходка из Вила Боргезе и после от пиаца дел Пополо по Корсо до Треви, пиаца Венеция . Колизеумът отвън е достатъчно. Купулът на Сан Пиетро не бих препоръчала за деца. И много сладолед. :biggrin:

Основната ми цел е да им хареса на децата и не искам да ги отегчавам. Ако те са хепи и аз ще съм хепи 🙂 Най-полезни ще са ми съвети, за атракции, които като възрастен не се сеща човек. От традиционните забележителности сега се сещам за устата на истината

 

4525.jpg?width=620&quality=85&auto=forma

Връзка към мнение
преди 31 минути , Цвете каза:

Преди години заведох дъщеря ми за ден в Рим и тя не го хареса, обиколихме основните забележителности. Дали защото беше на 12-13 години или не и показахме подходящото... Преди дни беше с приятел в Рим и ми заяви, че е влюбена. Твоите мисля са по- малки, но мисля  ще им хареса да ги качиш на Джаниколо или една дълга разходка из Вила Боргезе и после от пиаца дел Пополо по Корсо до Треви, пиаца Венеция . Колизеумът отвън е достатъчно. Купулът на Сан Пиетро не бих препоръчала за деца. И много сладолед. :biggrin:

А пък моят син на 11 в Рим се впечатли най-много точно от купола на Пантеона и от този на Св. Петър, така че не бързай със заключенията. :cool:

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Zaro каза:

А пък моят син на 11 в Рим се впечатли най-много точно от купола на Пантеона и от този на Св. Петър, така че не бързай със заключенията. :cool:

За Пантеонът спор няма. Децата на @Topfly са по - малки и изкачването на купулът на Сан Пиетро  може да ги стресне, особено в пик сезон с огромни тълпи. Няма заключения, споделям опит. :rolleyes:

П.С. Скоро разбрах, че моята дъщеря се е сдобила със страх от високо от една въртележка в Пратера, на която ме изнуди да се качим. Та никога не се знае с децата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Topfly каза:

От традиционните забележителности сега се сещам за устата на истината

Мислех да ти го предложа, но се отказах заради чакането там (на мен ми се стори дълго).

Като искате да се забавлявате, на Corso можете да наемете един четириместен велосипед и да се пуснете чак до Piazza del Popolo, нагъвайки сладолед или пица.

И от мен глас за детския музей, който предложи @searus. Освен това се огледай за някаква временна активност точно на вашата дата - може да случите на интересен парад, фестивал и т.н.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз бих препоръчала да направите разходката като игра в търсене на част от 13те обелиска /мисля че за ден не може да успеете да видите всички/, така ще имате цел и при всяка находка да има награда-панини, джелато ,пица на парче.

 

Преди години това при нас много добре проработи, а самите обелиски са на централните места и покрай тях може да влезете тук и там.

На моя син най-много му харесваше да стои на площад Навона и да гледа многото улични художници и артисти.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
On 6/17/2019 at 4:13 PM, searus said:

Аз водих моя син в Explora IL Museo Dei Bambini Di Roma, много му хареса, има ограничение за време, мисля че беше за два часа... Но ние се възползвахме от февруарския дъжд, ако ще е слънчево едва ли бих губила от тези 10 часа 😀 Оттам вървяхме пеш през Piazza del Popolo, и по пътя ядохме най-вкусната за петте ни римски дни пица (на парче).

Мерси за идеята! На децата много им хареса музея, а и за нас беше малко спасение от жегата в Рим. Дъжд при нас нямаше, но имаше слънце и 37 градуса на сянка и на улицата едвам се издържаше 😞 Голяма грешка беше, че се опитахме да ползване и автобус в центъра на Рим. Не преполагах, че в градския транспорт може да има автобуси без климатик...

 

Въпреки, че видяхме Колизеумът само от вън, децата много ги впечатли и почнаха да го рисуват, като им купихме и сувенир с Колизеума. Сладоледа, пиците и Фонтана ди Треви също им хареса. В Базилика св.Петър нямаше и шанс да влезем. Въпреки, че беше сряда сутринта, опашката беше поне 200-300 метра при 37 градуса жега. Не знам колко хора са припаднали...

 

Децата като цяло останаха много доволни, но беше грешка, че избрахме да пътуваме до Рим лятото...

 

Деца под 10 години пътуват безплатно с градския транспорт. До летището Фиумичино децата също могат да пътуват безплатно ако се ползва регионален влак. За децата допълнителна атракция беше влакът на два етажа.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.