Прескочи до съдържание

Един ден в Лондон с деца


Препоръчани мнения

Решихме да отидем за един ден до Лондон с децата, като чисто ще имаме  8 часа в града. Децата са на 7 години и ще се радвам на всякакви полезни и практични съвети за програми и транспорт.

 

Аз съм бил много пъти в Лондон, но децата не са били още и искам на тях да им е максимално интересно. Вярно ли е, че градския транспорт за децата ще е безплатен? Какви програми ще ми препоръчате ако евентуално вали?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Фил каза:

Science museum 

 

DSC02933.JPG.622950214494157d775c50f780a4aea5.JPG
DSC02950.thumb.JPG.3babc06a6a519a5e15ab6730330322d3.JPG



 

Този и аз препоръчвам, но да уточним, че снимките не са от него... Долепен до природонаучния, от който вероятно са (не съм била). Съответно ще зависи от интересите на децата кой ще е избраникът 😃 Транспортът за тях е безплатен, да.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Някой бил ли е в Brooklands Museum? Имат експониран конкорд в който човек може да се качи цък

 

За градския транспорт кой е най-добрият начин да пътуваме? Разбрах, че имало възможност да пътуваш с банкова карта с pay pass, като накрая на деня ти смъква пари максимум за еднодневна карта. Жена ми обаче няма карта с pay pass. Може ли с две различни карти на мое име да пътуваме или ще ни направят проблем?

Връзка към мнение

За Emirates Air Line гледам, че и за децата трябва да се плаща, но е по евтино ако се плати pay pass карта. Означава ли, че с моята карта мога да платя за всички?

 

Пише и че не всички безконтактни карти издадени в чужбина ги приема цък Някой има ли идея от какво зависи ще ми приеме ли картата?

Връзка към мнение
Just now, Stryper said:

За транспорта няма проблем банковата карта да е на друго име.

Колко карти ни трябват обаче ако сме двама възрастни и две деца на 7 години? Поради натрупването на дневния лимит разбирам, че за възрастните трябват отделни карти. Какво става обаче с плащането на таксата за деца при Emirates air lines? Там такста извън дневното натрупване ли е и може ли да се плати отделно с една карта? цък

 

 

Връзка към мнение

Децата пътуват безплатно.  В Метрото дъщеря ми минаваше с мен през по-широките врати. В автобусите я пускаха директно.

Travelling with children

Children under 11 travel free on buses and trams. Children under 11 also travel free on Tube, DLR, London Overground, TfL Rail and some National Rail services when accompanied by a fare-paying adult (up to four children per adult).

 

Тук пише, че за Emirates се плаща отделно от дневния лимит: https://tfl.gov.uk/fares/find-fares/emirates-air-line-fares

Връзка към мнение

8 часа не са много. Как мислиш да стигнете то Emirates?

В Natural History Museum ще ви трябват поне 1.5-2 часа. Може да видите Окото, Big Ben, Buckingham Palace отвън, да се повозите с корабче между Окото и London Tower. Там може да видите мостовете и ако искате London Tower. На нашите деца им хареса аквариума, Shard, London Zoo.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Винаги за всеки пътник различна карта при Pay as you go варианта. За Emirates air lines, понеже и за децата трябва да се плаща, няма как да стане с Pay as you go, освен ако нямат издадени Ойстъри със снимка (каквито, подозирам, че нямат), т.е. единственият вариант е да се закупят билетите от гише/автомат/онлайн

 

П.П. Всъщност кога ще се случват тези 8 часа? Автоматично задрасквам всякакви препоръки за музеи, ако е по време на ваканциите в Лондон (без може би дългата лятна), освен ако не искате да прекарате неизвестно време в чакане по опашки и да ходите един връз друг вътре... Без капка преувеличение.

Редактирано от searus
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, searus said:

П.П. Всъщност кога ще се случват тези 8 часа? Автоматично задрасквам всякакви препоръки за музеи, ако е по време на ваканциите в Лондон (без може би дългата лятна), освен ако не искате да прекарате неизвестно време в чакане по опашки и да ходите един връз друг вътре... Без капка преувеличение.

На 5-ти юни (сряда) ще бъде. Нарочно избрах делничен ден за да има евентуално по малки тълпи. Надявам се, че тогава още няма да е почнала ваканцията на децата в Лондон. В музеите нали уж входа е свободен или пак трябва да се чака?

Връзка към мнение
1 hour ago, Stryper said:

8 часа не са много. Как мислиш да стигнете то Emirates?

В Natural History Museum ще ви трябват поне 1.5-2 часа. Може да видите Окото, Big Ben, Buckingham Palace отвън, да се повозите с корабче между Окото и London Tower. Там може да видите мостовете и ако искате London Tower. На нашите деца им хареса аквариума, Shard, London Zoo.

За сега още мисля какво потенциално може да е интересно за деца, защото от такава гледна точка никога не съм разглеждал Лондон и след това ще измислим програма. Искам да сме гъвкави за да имаме вариант и за дъждовно време. По принцип целта е децата да почнат да се запознават някои от емблематичните места на Лондон, но да има някаква чисто детска програма.

Връзка към мнение
преди 15 часа, searus каза:

Този и аз препоръчвам, но да уточним, че снимките не са от него... 

Уффф, пак съм се отнесъл снощи. :grin: Разбира се, че снимките са  от Natural History museum! 
За Science museum и по-конкретно за авиационната част, съм споменал ето тук
Topfly, не се сещам колко големи бяха дечицата ти и от какъв пол, но ако времето е лошо и опрете до музеи - Science museum съм сигурен, че ще е интересен, особено за момченца, както за малки, пък така и за поотраснали и вече татковци :smile3: 


DSC07227.JPG.fc6cc70ffd9bd894f3ced2c2a4132a9f.JPG

DSC07201.JPG.21dc4ee79d31ce9e77cafbbe0ee74f6e.JPG

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, Фил said:

 
Topfly, не се сещам колко големи бяха дечицата ти и от какъв пол, но ако времето е лошо и опрете до музеи - Science museum съм сигурен, че ще е интересен, особено за момченца, както за малки, пък така и за поотраснали и вече татковци :smile3: 


DSC07227.JPG.fc6cc70ffd9bd894f3ced2c2a4132a9f.JPG

DSC07201.JPG.21dc4ee79d31ce9e77cafbbe0ee74f6e.JPG

Две момчета на 7 години са, но както правилно отбеляза не е лошо програмата да е интересна и за татко за да са хепи всички 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , Topfly каза:

На 5-ти юни (сряда) ще бъде. Нарочно избрах делничен ден за да има евентуално по малки тълпи.

Тъкмо ще е свършила ваканцията, би трябвало да са нормални тълпи, а не двуетажни 😃 поне научния музей беше безплатен в по-голямата си част, но има и платени изложби, тъкмо ме накара да погледна и много ми стана интересна настоящата за слънцето (за съжаление свършва в понеделник, последен шанс да я видим утре). Миналата година имаше пък зала с роботи и сигурно е било супер, обаче така и не стигнахме дотам. Има и разни симулатори, но мисля че за по-големи деца, едните ставаха и за по-малки, но с придружител.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 30 минути , Topfly каза:

На 5-ти юни (сряда) ще бъде. Нарочно избрах делничен ден за да има евентуално по малки тълпи. Надявам се, че тогава още няма да е почнала ваканцията на децата в Лондон. В музеите нали уж входа е свободен или пак трябва да се чака?

Входа е безплатен за Природоисторическия музей, но опашката е за час-два. Има и друг вход с по-малки опашки, понеже е някъде отзад на сградата.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, rdd каза:

Входа е безплатен за Природоисторическия музей, но опашката е за час-два. Има и друг вход с по-малки опашки, понеже е някъде отзад на сградата.

кога са били тези опашки, през седмицата никога не съм попадала на такава 🙂 за моя син това беше любимия музей, вече не помня колко пъти сме били 🙂

 

П.П. Морският музей в Гринуич също е страхотен, обмислете го и него, далеч е , но си заслужава. Не знам дали на 7 години още си играят по площадки, но в Кенсингтън гардън има една страхотна, посветена на Даяна.

 

IMG_9973.jpg

 

IMG_9980-1064x798.jpg

 

IMG_9982-1064x798.jpg

 

IMG_9979-1064x798.jpg

Редактирано от mu_ry
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Някой може ли да ми помогне с трансфера от Лутон до Лондон, че нещо тотално се обърках 😞

 

Сайтът https://www.greenline.co.uk/tickets/ок ли е? В този сайт намирам някакъв Family return ticket за двама възрастни и до 3 деца  35 паунда, но след като почна да поръчвам ме прехвърля към https://tickets.arrivabus.co.uk/greenline

 

Ок, ли е да ме прехвърля към друг сайт или има нещо нередно? Не намирам и информация трябва ли да си запазвам места за автобуса или просто се качваме на първия автобус и толкова...Има ли вариант в такъв случай да не ни качат, ако няма места?

 

Моля @Гост или някой друг, който в час с трансферите от Лутон да ми помогне. Търся и други варианти за 5-ти юни, но всичко останало е доста по скъпо...Easybus дават най-евтино 64 паунда за двама възрастни и две деца (На мен малко повече ми излезнаха самолетите билети до Лондон за отиване и връщане)

Връзка към мнение
5 minutes ago, Гост said:

@TopflyМоля те, фиксирай точните дни и часове на трансферите, за да не те объркам - не съм чела темата досега, извинявай. 

На 5-ти юни в 7 и 55 часа сутринта пристигаме в Лутон и на същия ден в 20:40 летим обратно. На летището искам да съм около 2 часа преди полета. Двама възрастни и две деца на 7 години ще сме.

Връзка към мнение

ако купите билети за автобуса доста време предварително може да са и по 1 паунд, но те си покачват цените като самолетните

мисля, че Greenline е на компанията Arriva, това поне не е притеснително

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.